Chci ho zpátky, ale má jinou

Toužíte po svém bývalém partnerovi, ale má jinou? Chcete ho zpátky, ale nevíte, jak to udělat? Pak se začtěte do tohoto článku. Někdy se stává, že se s druhým rozejdeme, ale pak si uvědomíme, že to byla chyba. Zkusíme si tu realitu, kterou jsme chtěli zažít bez partnera. Najednou ho chceme zpátky, ale zjistíme, že již má jinou. Cítíme zoufalství nebo nás to naopak „nakopne“ a začneme dělat vše proto, abychom ho získali zpátky.

Jak postupovat, když má jinou, ale chcete ho zpátky?

V prvé řadě byste se měla zamyslet, zda to, že ho chcete zpátky, vychází z vaší skutečné touhy nebo jen chcete ulevit bolesti. Naše mysl funguje tak, že pokud prožíváme bolest, snaží se všemožně udělat vše proto, aby se jí zbavila či bolest zmírnila. Funguje to velmi dobře i v případě rozchodů. Někdy si začneme nalhávat, že rozchod byla chyba, že by nám bylo lépe s tím druhým.

Zamyslete se nad vaší motivací, proč ho chcete zpátky

Proto se nejprve zastavte a uvědomte si, díky jaké motivaci ho chcete získat zpět, i když má jinou a žije nyní jiným životem.

Např. chcete ho získat zpátky, protože jste přehodnotili svoje chování a své postoje vůči druhému? Pokud ano, za jakých podmínek jste ochotná svoje chování vůči druhému měnit? Co ještě jste ochotná udělat pro druhého a váš vztah? Vezměte si tužku a papír a klidně si to vše napište.

Nebo ho chcete získat zpátky, i když má jinou, protože chcete partnera (tu jinou ženu) potrestat za to, že vám ublížili? Pokud ano, jak jinak svoje zranění můžete řešit?

Kdybyste ho získala zpátky, co teď bude jiné? Jak bude váš vztah probíhat? Jaký to pro vás smysl? Máte podobné cíle? Díváte se stejným směrem? Jak moc jste přesvědčena o tom, že když se vám to nepovedlo poprvé, proč by se váš vztah měl povést podruhé?

Jste ochotná tuhle etapu svého protějšku, když má nyní jinou, překonat? Nebo už teď víte, že mu to nikdy neodpustíte? Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami a prozkoumejte více svoji motivaci, proč ho chcete získat zpátky.

Co byly důvody k rozchodu?

Nemá smysl se pokusit vrátit k partnerovi, když víte, že důvody vašeho rozchody jsou pro vás dva neřešitelné. Např. pokud partner chce rodinu, ale vy děti odmítáte, nebo pokud váš bývalý partner byl alkoholik a vy si myslíte, že ho změníte. Nedržte se v iluzi, že důvody rozchodu, které pro vás jsou nepřekonatelné, se nějak vyřeší, kdyby se vrátil zpátky. Každý má někde svoje limity. Buďte realističtí a nic si nenalhávejte. Zvažte, zda jej nechcete zpět, i když podvědomě víte, že to stejně nemá smysl a nikam byste se ve vztahu neposunuli.

Pozorujte jeho chování

Možná to, že má váš expřítel jinou ženu, je jen na základě toho, aby vám něco dokázal. Možná skutečně má jinou ženu, protože s ní našel svoje štěstí. Pokud ho chcete zpátky, potřebujete zjistit, zda taková šance je. Pozorujte jeho chování.

Píše vám, i když má jinou? Snaží se vás kontaktovat? Zajímá se o vás, co děláte, kam chodíte? Vyhledává vaši společnost? Zřejmě z jeho strany nějaký zájem vůči vám má. Možná je to jen díky tomu, že jste spolu byli dlouho a považuje vás za blízkého člověka a nechce vás úplně vymazat ze života. Možná trpí pocity viny z rozchodu. Zkuste si s ním domluvit schůzku a promluvte si o tom. Snažte se být otevřená, klidná, poslouchejte ho se zájmem. Možná i on se chce k vám vrátit a bojí se vám to říci, i když má jinou.

Je situace opačná? Snažíte se spíše vy a on nereaguje? Vyhýbá se vám? Nebere vám telefony? Pak je zřejmé, že nemá o komunikaci s vámi zájem. Respektujte to. Začněte si tvořit život bez něj. Zaměstnejte se jinými činnostmi.

Začnete na sobě pracovat

Bez ohledu na to, zda ho získáte zpátky, i když má jinou, zaměřte se na sebe. Váš rozchod vám může sloužit jako obrovský zdroj osobního rozvoje. Hledejte v něm ponaučení pro sebe. Můžete si uvědomit, co jste dělala špatně, jak se příště můžete zachovat jinak. Jak jinak a lépe s druhým komunikovat. Co příště můžete změnit, co dělat či nedělat.

Chcete ho zpátky, i když má jinou a nevíte, zda to má smysl? Chcete poradit, protože se cítíte bezradní? Pak doporučuji domluvit si konzultaci u vztahového poradce. Pomůže vám se na celou situaci podívat jinýma očima, získáte větší nadhled, podporu a proberete, co ve vaší situaci můžete udělat.

Autor: Ing. Marie Ježková, studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů