Manžel se mnou nechce spát

6. 2. 2013

Připadá vám, že o vás manžel ztrácí zájem? Už si nepamatujete, kdy jste se spolu naposledy milovali? Prostě to vypadá, že s vámi manžel už vůbec nechce spát?

Máte pocit, že svého manžela nepřitahujete?

Pokud s vámi manžel nechce spát, je celkem pochopitelně, že to ve vás vzbuzuje řadu nepříjemných pocitů. Možná si připadáte nechtěná. Člověk, kterého milujete, už o vás nejeví intimní zájem. Cítíte se nepřitažlivá a přemýšlíte, čím by to mohlo být. Snažíte se přijít na to, jak opět vzbudit ve vašem manželovi milostnou jiskru. Jak do vašeho vztahu vrátit tu vášeň, kterou jste spolu zažívali na počátku vztahu.

Abyste opět mohli žít bohatým milostným životem, musíte nejprve objevit příčinu problému.

Je třeba identifikovat důvod, proč vašeho manžela přešla chuť na sex, a problém vyřešit.

5 nejčastějších důvodů, proč manželé nechtějí spát se svými ženami

 1. Únava a stres
 2. Nevěra
 3. Ztráta přitažlivosti
 4. Ztráta sexuální touhy
 5. Zdravotní problémy

Únava a stres

Pokud je váš manžel v práci pod neustálým stresem a domu chodí naprosto zničený, těžko mu
lze mít za zlé, že pomalu ale jistě ztrácí chuť na milostné hrátky. Doma si chce především odpočinout a nabrat síly na další stresující den. Řešením může být fyzické odloučení manžela od zdroje únavy a stresu. Pomoci může například relaxační dovolená či o něco radikálnější změna pracovního místa.

Někdy je také nutná pomoc odborníka, neb za stresem manžela jsou ukryté strachy, které mu nedovolí vypnout. V dnešní době je naprosto běžný strach o to, zda je muž správný živitel rodiny, zda dokáže vydělat dost peněz. Ovšem pod tímto strachem je ukryta nevědomá pochybnost o sobě, které nebude odhalena a vyřešena pokud dotyčnému nepomůže odborník.

Nevěra

Častým důvodem bývá také nevěra. Možná si váš manžel našel milenku, se kterou často tráví intimní chvilky. Pak je vcelku pravděpodobné, že jeho zájem o sex doma bude výrazně nižší či dokonce nulový. V tomto případě je řešení obtížné. Spíše než nedostatek sexu je třeba řešit nevěru. Její příčiny. Jedině tak, se můžete vrátit ke spokojenému soužití.

Ztráta přitažlivosti

Muž již ve své ženě nevidí ty přednosti jako dříve. Možná se změnila žena, možná se změnil pohled muže na to, co ho přitahuje. Jedno je ale jasné. Muž již nepovažuje svoji ženu za objekt sexuální touhy. Za ztrátou přitažlivosti může být mnoho důvodů. Na vině může být nárůst hmotnosti, časté hádky, zlozvyky, nepříjemné chování a další. Někdy je bohužel tento jev trvalí a nejlepším řešením je rozchod.

Ztráta sexuální touhy

Muž už prostě necítí takovou sexuální potřebu jako kdysi. Třeba už máte děti a muž již nevidí v sexu další smysl. Změnily se jeho priority. Za mlada se dost vybouřil a dnes mu připadá, že sex už prostě nehraje tak důležitou roli v jeho životě. Tento problém se dá celkem dobře řešit, pokud budete konstruktivně komunikovat o tom, jak naplnit potřeby obou stran a přitom být spokojení.

Zdravotní problémy

Za nechutí muže ke společnému milování může být celá řada zdravotních problémů. Ať už se jedná o problémy s dechem, špatnou fyzickou kondicí, poruchu erekce či jiné. Některé zdravotní potíže mohou být pro muže natolik choulostivé, že se vám s nimi stydí svěřit. Zdravotní problémy mohou byt také psychického rázu. Pokud trpí nízkým sebevědomím či má přehnané obavy z toho, že vás v posteli neuspokojí, raději se tomu zcela vyhne. Promluvte si s manželem a pokuste se přijít na to, v čem je problém. O pět i zde je často nutná návštěva odborníka.

Chcete být pravidelně informováni o nových článcích a videích?

Staňte se naším fanouškem na Facebooku Přihlaste se k odběru newsletteru

Co když situaci nebudete řešit?

Co se stane, pokud se s touto neutěšenou situací smíříte a nebudete ji žádným způsobem řešit?
Co když s vámi manžel i nadále nebude chtít spát? Zamyslete se a uvědomte si, jaké negativní následky to bude mít pro váš osobní i manželský život. Více v článku zde.

Co když manžel nebude chtít vůbec o problému mluvit? To velice častá otázka klientek. Ano, to se stává a je pak zcela a jen na vás, zda najdete v sobě sílu a odejdete ze vztahu, pokud se nechcete smířit s nedostatkem sexu. Mnoho žen to považuje za povrchní. Ovšem za tímto postojem až příliš často strach, že nemají právo odejít a opustit manžela. Že už si nikoho jiného nenajdou, že nemají „jen“ pro sex právo brát dětem tátu. Nikdy nemůžete být spokojená, pokud si nedovolíte udělat, co je nezbytné.

Nadále si budete připadat nepřitažlivá. Vaše psychická pohoda bude ta tam. Budete si potřebovat ulevit od stresu z nedostatku sexu a mohou to odnést vaší blízcí, na kterých vám záleží. Možná začnete hledat jinde, čeho se vám nedostává doma od manžela.

Nenechávejte to osudu. Řešte problémy s nedostatkem milostného života v manželství včas.

Jak můžete opět dosáhnout spokojeného intimního života?

Pokud si samy nevíte rady a nechcete nechat nic náhodě, nebojte se požádat o pomoc. Obraťte se na odborníka, který vám pomůže najít ten pravý důvod, proč s vámi manžel již nechce spát. S úspěšným řešením manželských krizí mám mnoho zkušenosti a rád vám pomohu nalézt cestu ke spokojenému milostnému životu. Kontaktujte mě a společně najdeme řešení vašeho problému.

autor článku: Karel Chába

Chcete se o tématu dozvědět více? Potřebujete pomoc s vaším problémem? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost

Komentáře

Celkem: 16 komentářů k Manžel se mnou nechce spát

 1. Jana | 4. 9. 2013 v 08:11 | | Odpovědět

  Dobrý den, máme s manželem po 20 letech manželství krizi ve vztahu. Vloni jsem měla milence a měla jsem k manželovi větší odstup. Bohužel to vycítil a uzavřel se do sebe. Na začátku roku jsem u něj viděla velké změny. Pravděpodobně mi moji nevěru oplatil, začal pracovat v jiném městě, má nové kamarády, jezdí často pryč na víkendy. Říká, že chce čas, že neví, jestli se mnou chce zůstat. Je to už ale půl roku a stále to neví..Jak dlouho mám čekat? Nechce žádné doteky, prý na něj nemám spěchat..mně ale chybí milování. Trápím se, že mě manžel nechce. Vím, že ho nemůžu k sexu donutit, ale potřebovala bych poradit, jak na něj…

  • Karel Chába | 5. 9. 2013 v 15:23 | | Odpovědět

   Dobrý den, otázka není, jak na něj v sexu. Otázka zní, co udělat, aby s vámi chtěl budovat plnohodnotný vztah. Měli byste si promluvit o potřebách. Kdo co od vztahu a druhého chce. Více zde http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Osobně se však domnívám, že na celou situaci nebudete stačit sami a doporučuji vám, abyste se na mě obrátili s žádostí o osobní konzultaci.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 2. petra | 17. 6. 2014 v 22:14 | | Odpovědět

  Dobrý večer jsme s manželem 4 roky rok a měsíc Máme dite jsme šťastna rodina fakt si na nic nemůžu stěžovat. Teda az na jednu věc sex, s manželem spolu spime ale jednou tak za 14 dni a ja mam chuťe a po týdnu ani ne nu řeknu a on jo zítra a tak to odkládá další týden ale po pár dnech už se ho neptam jen cekam abych pravdu řekla jo musím si to udělat sama a přitom myslím na to ze by mohl byt ve me a uzily by jsme si to oba. Ne jednou mi rek ze sex bere jako manželkou povinnost nebo aby si jednou za čas uvolnil. Ale že ho to prostě nebaví ze sexu mel už tolik že už to pro něj není ono. Přemýšlím ze to muže byt stresem v práci a starostma ale chci mu pomoct a sex by ho přece uvolnil co dělat?

  • Karel Chába | 18. 6. 2014 v 15:43 | | Odpovědět

   Dobrý den, příčin může být hodně. Škála těchto důvodů je velice široká, a proto bych vám doporučil to nejzákladnější. Musíte oba chtít o problému mluvit a pak to řešit. Pokud nechce, tak mu popište, jak se cítíte, že vás odmítá, že nejde jen o sex, ale i vaši hodnotu, kterou tím jistě nabourává. Mluvte jen o svých pocitech. Neurážejte ho, nededukujte, že víte to a ono. Poproste ho, aby se nad tím, co mu řeknete, zamyslel a zkusil se vžít do vaší situace. Pokud bude stále odmítat, tak potřebujete pomoc třetí osoby a obraťte se na mě.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 3. Slávka | 3. 11. 2014 v 13:59 | | Odpovědět

  Dobrý den. Jsme spolu dvacet let loni náš vztah prošel krizí kterou jsme ustáli dokonce mužu říct,že nyní je náš vztah moc hezký. Jediný co nám skřípe je sex když už k němu dojde je to fajn jen se nějak nemužeme schodnout na frekvenci muž mívá občas problemy s erekcí. Je nám 39 let děti máme už větší a já jsem přišla sexu na chuť. Chápu,že muž se mnou nechce spát denně,ale mám pocit že se mnou spíš nechce spát vubec. Jakoukoli diskuzi odmítá. Nic měnit nepotřebuje vše mu vyhovuje tak jak je já jsem se taky nijak nezměnila přesto když netlačím tak náš sex. život zkomírá z obden je jednou za 14 dní a to je pro mě málo.Pořídit erotické pomucky odmítá a já odmítám žit ve čtyřiceti v celibátu.

  • Karel Chába | 5. 11. 2014 v 17:52 | | Odpovědět

   Dobrý den, bylo by velice prospěšné, abyste to o tom hovořili. Bez toho nejde určit, co se děje a jak to případně řešit. Zkuste se ho zeptat, co by se muselo stát, co potřebuje k tomu, aby se s vámi o tom chtěl bavit. Pokud to nepomůže, tak mu zkuste sama za sebe popsat, jak se cítíte jako žena, která takto strádá. Ovšem určitě nemluvte o jeho vlastnostech a dovednostech. Jen o svých pocitech. Dávejte si pozor na to, abyste nepopisovala fakta, ale jen pocity a emoce. Dejte mu pak čas, aby si to strávil, co jste mu řekla.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 4. Jolana | 18. 11. 2014 v 13:43 | | Odpovědět

  Dobry den, muj problem je stejny jako vyse uvedene. Jsme spolu 33 let a posledni tri roky uplne bez sexu. Byla jsem odstavena bez komentare,bez vysvetleni. Snazim se zachranovat co jde,ale vedu monolog,muj muz jen mlci. Nevi proc to tak dopadlo! A nema to co delat se mnnou! Divne odpovedi. Je mu 64 me 55. posledni sex byl v mych 52 letech a asi to bylo vse. Nedobrovolne. Milenku nema a pry me me rad,ale prekonat se nedokaze. Slibuje pokazde,kdyz je zle,ze to zas bude vsechno ok,ze mu to taky chybi,ale takhle me chlacholi uz 3 roky bez jakekoliv zmeny. Zdravotni potize pry take nema. A ja? Uz to asi bez odborne pomoci nezvladnu. Nejde ani tak o ten sex,jako o vztah,ktery neni nicim ziveny.

  • Karel Chába | 25. 11. 2014 v 09:33 | | Odpovědět

   Dobrý den, pokud jste na tom oba takto, tak doporučuji, abyste se na mě obrátili s žádostí o konzultaci. Toto nejde řešit na pár řádcích už proto, že netuším, co se s vaším mužem děje.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 5. Petra | 17. 1. 2015 v 15:06 | | Odpovědět

  Dobry den,prosim o radu co delat,kdyz partner se mnou nechce mit zadny intimni zivot.Jsme spolu 10 let,mne je 30,jemu 38 a intim.styk jsme nemeli 6 let.Ve vsem si jinak rozumime,hen v tomto ne.Myslite,ze jedinna sance jak to vyresit,je odejit ze vztahu?

  • Karel Chába | 20. 1. 2015 v 15:57 | | Odpovědět

   Dobrý den, netuším, proč nechce. Nic o tom nepíšete. Pokud to sama nevíte, tak by to mělo být to první, co budete řešit. Nejdříve je nutné zjistit příčinu a pak se můžete rozhodnout, co dál. Zda máte odejít ze vztahu, není tak jednoduché říci. Opět nevím, zda vám to vadí, že nemáte sex natolik, že je to pro vás nepřijatelné mužem být dál. Jsou páry, kde není sex nebo to po dohodě řeší jinak a jinde jeden z páru a jsou spokojení. Vše je o tom, co chcete a zda vám to oběma vyhovuje.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 6. veronika | 24. 3. 2015 v 08:53 | | Odpovědět

  dobry den jsme manzele 23let,me je 41 a manzelovi 44,mam s nim problem ohledne sexu a komunikace,se sexem jsme na stiru 2roky to jeste bylo tak 2-3xza tyden,ted jen 1x za tyden a nekdy i za 14dni,manzel tvrdi ze je unaveny,na me dotazy vzdy odpovi ze jemu to vyhovuje a nehodla s tim nic delat,po zdrav,strance v poho erekce je v poho,ja mu uz tolikrat rikala co mi vadi a vyhovuje,ale on mlci-muj monolog,trapim se tima jemu to je jedno,dokonce mi rerekl ze si mam najit milence a at ma pokoj,cimz me dorazil uplne,proste komunikace bod mrazu co se tyce sexu,asi jsemse mu znelibila,kdyz jsem mu ten sex vnutila,meli jsme par velkych krizi a ustali jsme to,nevim co mam delat,dekuji za odpoved

  • Karel Chába | 31. 3. 2015 v 15:39 | | Odpovědět

   Dobrý den, vy potřebujete pomoc třetí osoby. Váš problém brzdí už i komunikaci a to nevyřešíte sami. Rád vám pomohu.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 7. Katka | 17. 6. 2015 v 08:16 | | Odpovědět

  Dobrý den, s manželem jsme spolu skoro 11 let a z toho 2 roky manželé. Děti nemáme. Mně ještě není 30 a manželovi je lehce přes. Ze začátku vztahu byl sex skvělý a bylo ho dost. Ale už tak 8 let spolu spíme jednou za 2 měsíce, když se zadaří je to jednou za měsíc a výjimečně 2x za měsíc. Nevím, co se stalo a kde je chyba….. Prý ho přitahuji, líbím se mu, ale jen na to prostě není čas a je unavený. Nevím, přijde mi, že už to říká preventivně. Prý to bude zase všechno dobré nevěřím tomu. Říkám si, že v každém vztahu je něco, ale jednou za čas vždy hrnec přeteče a říkám si, že toto už nechci. Vím, že mě má hodně ráda a jinak máme krásný vztah. Nevím co s tím. Moc děkuji za odpověď.

  • Karel Chába | 18. 6. 2015 v 15:54 | | Odpovědět

   Dobrý den, základ je si o tom povídat. Pokud jeden z vás nechce, tak jsou nějaké strachy, které v tom brání a ty je nutné nejdříve vyřešit/zažehat. Je možné, že si nevěříte, že on se bojí svěřit. To řešte první. Pak ten konkrétní problém. Pokud je opravdu unavený, tak musí něco změnit ve svém životě. Pokud ho nepřitahujete, tak musíte změnit něco v sexu. Pokud mu něco vadí a to ho ovlivňuje, tak to také musíte změnit. Musíte o tom ale mluvit. Pokud to nepůjde, tak si u mě sjednejte osobní konzultaci.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost
 8. Barbora | 27. 8. 2015 v 20:22 | | Odpovědět

  Dobry den. S manželem jsme spolu pět let, ze začátku bylo v sexu vše v pořádku, ale velice brzy jsme začali řešit problém s partnerovou nízkou chutí na sex oproti mě. Ale do nedávna měl alespoň jednou týdně opravdu chuť. V letošním roce tráví 90% dní v zahraničí na služebních cestách a na dálku po zprávách je velice náruživý a každý den má potřebu onanie. Když se vrátí, první den po mě touží, po dosáhnutí svého už nepotřebuje sex klidně měsíc. Vymlouvá se na únavu, ale tu má na služebních cestách ješté horší. Do ničeho ho nenutím, udržuji se, tak čím to může být, cítím obrovské ponížení. Manžel o tom mluvit nechce. Vždy se jen vymluví na únavu.

  • Karel Chába | 31. 8. 2015 v 11:34 | | Odpovědět

   Dobrý den, s největší pravděpodobností už ho z nějakého důvodu nepřitahujete a on nemá sílu to s vámi řešit a říci vám to. Tyto věci se dají posunout, ale musí chtít oba. Ovšem nikdo ho nemůže donutit, aby začal mluvit. Můžete mu v klidu zkusit říci, že víte, jak to je, že to chápete a jste připravena to řešit. Pokud odmítne, tak se zamyslete, jak jinak ho donutit k dialogu. Tím myslím přitvrdit.

   Chcete se dozvědět více? Vyberte si z nabídky, klikněte pro více informací a objednejte si požadovanou službu.

   Chci si sjednat osobní konzultaci Chci si sjednat Vztahovou pohotovost Chci si sjednat Vztahovou pohotovost

Své komentáře prosím formulujte maximálně do deseti řádků (700 znaků)! Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním komentáře souhlasíte se zasíláním elektronického newsletteru, jehož odběr můžete kdykoliv zrušit.

Napsat komentář

* povinný údaj

Tisk stránky