Online poradna – Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu

PomocKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-21 10:01:22

Jak si mam prosim poradit s muzem ktery nekolikrat v minulosti napadl fyzicky moji maminku ktera sice vse zamlcela pred policii ale protoze dotycny muz vyhrozoval uz i mne fyzickym napadenim me osoby vcetne me 2lete dcery chtela bych zjistit co je mozne proti tomu delat. V minulosti byl tento muz ve vazbe za tezke ublizeni na zdravi sve byvale manzelky vcetne napadeni sve matky.

Detail dotazu

0 odpovědi

Přítel jen slibuje a slibujeKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-21 07:27:23

Dobrý den, prosím ó radu. S přítelem jsme 3 roky a už tak rok máme velkou krizi, hlavně ohledně peněz a jeho nezodpovědnosti . Každý měsíc má problém mi dát 8000 na nájem, nedá většinou ani polovinu. Já studuji takže nevydělávám tolik a musím se kvůli němu zadlužovat. Vždy říká další den peníze přinesu a zase nic. Když přijde nějaká věc co by jsme v klidu měli probrat tak to nikdy v klidu není, protože začne sprostě nadávat a ponižovat mě..včera jsem mu řekla konec a on mě furt přemlouvá abych s ním zůstala že se změní že jinou holku už nechce, že si uvědomil zase pozdě jak se ke mě choval. Vždy si uvědomuje co provedl až po tom co je pozdě. Má tento vztah cenu? Dá se toto chování zmenit?

Detail dotazu

0 odpovědi

Přítel nechce řešit zdr.problemKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-20 20:48:03

Dobrý den, zjistili mi genitální bradavice, léčím se,byla jsem i na chirurg.odstraneni, ale má se jít vyšetřit i můj partner.je to už 2 měsíce kdy jsem mu to řekla ale neřeší to,první měsíc jsem mu párkrát řekla ať se objedna na vyšetření ale řekl mi že když ho budu nutit tak o to víc se mu nechce objednávat... Nevím jak na něj,na jedné straně mi jde o jeho zdraví,na druhé měl hrozný problém s používánim kondomu kvůli této dg.ale aby udělal něco pro to abysme byli oba co nejdříve v pořádku a používat ho nemuseli to ne... Začíná mi docházet trpělivost ale nevím jak mu to říct,nechci aby měl pocit že mu dávám nůž na krk... Předem moc děkuji za radu

Detail dotazu

1 odpověď

ZamilovanostKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-17 11:40:08

Dobrý den, s přítelem jsem rok a 4 měsíce. Vídáme se pouze o víkendu a přes týden si píšeme sms. Dříve se o mě opravdu snažil, samé kytky komplimenty atd.. a po nějaké době ho to zřejmě přešlo. Občas mu říkám že mě mrzí že to neni jako dřív a že to chci zpátky, odpovědí mi jsou sliby atd.. které nedodrží nevím co mám dělat prosím poraďte mi

Detail dotazu

1 odpověď

Vztek při hádceKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-16 21:57:21

Dobry den, mám ve vztahu jediný problém a ten je na moji straně. Občas nastane v našem vztahu s partnerkou hádka, kterou není až takový problém vyřešit, nevim přesně jak to popsat ale ten pravý problém je že v tom vzteku musím prostě vší silou praštit např.do zdi. Partnerce to vadí a prosí mě abych to nedělal jenže nevím jak to ovládnout. Chtěl bych to kvůli partnerce nějak vyřešit ale nevím jak protože normálně jsem hodně klidná osoba a jediný moment kdy se tohle stane je při hádce s partnerskou. Hledal jsem u vás na stránce něco co by mi mohlo pomoct najít odpověď ale marně. Tak se prosím chci zeptat jestli mě nějakou cestou můžete nasměrovat nebo mi dát nějakou radu. Děkuji za odpověď.

Detail dotazu

1 odpověď

Manželka si stěžuje, že se k ní chovám špatněKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-10 12:05:59

Dobrý den, řeším už delší dobu takovou věc. Narodilo se nám druhé dítě (6m) a manželka si stěžuje, že se k ní chovám špatně. Nedělám všechno dobře, ale snažím se. Pomáhám v domácnosti, vydělávám hodně peněz a s celou rodinou trávím téměř celý volný čas. Synovi ráno připravím snídani, svačinu do školy a večer pak celé rodině večeři. Prý není problém v tom, že nepomáhám, ale to, jak se k ní chovám. Schéma každého konfliktu je stejné - manželce se něco nelíbí, takže mě začne kritizovat a já se snažím argumentovat. Pokud odporuji slovně, tak se již stalo, že mě fyzicky napadla před dětmi. Jak z toho ven? To samé dělá její matka, ale tchán nereaguje a odchází. Asi narušuji zažitý model....

Detail dotazu

1 odpověď

Hájení si svého postojeKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-09 10:01:37

Dobrý den,jsem s přítelem 8m., má děti, já také.Prošli jsme si různými etapami zkoušky vztahu, ale jsme spolu i přes jeden rozchod a cítíme, že spolu chceme být a chceme na sobě a vztahu pracovat.Nevíme si ale úplně rady s jednou situací, jak řešit a to když oba cítíme, že jsme neudělali chybu, každý na to máme svůj úhel pohledu, ale nedokážeme připustit a respektovat ten úhel pohledu toho druhého.Místo toho začneme držet svoji „pravdu“ a obhajovat se, jdeme do role bránit se.Mrzí nás to pak oba, víme o tom,pak dokážeme o tom mluvit a poučit se, zatím se to stalo 2x, ale hodně nám ty dohady berou energii, kdy se hádáme a nechceme to tak.Jak těmto komunikačním neshodám předcházet, vybruslit?

Detail dotazu

1 odpověď

nezájem manželkyKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-07 16:11:14

dobrý den.žena začala loni od prosince pracovat.má už tedy svůj plat.do té doby jsem táhl celou domácnost sám.byla na mateřské.od této doby je jako vyměněná,snaží se být soběstačná.našla si novou kamarádku,se kterou tráví až moc času.i s dětmi,které si spolu hrají.neustále si dopisují přes messenger a domlouvají se.já jsem tedy odstrčený a žena vůbec neřeší náš volný čas.je jí jedno co dělám a budu dělat já.jako bych vůbec nebyl,dle čehož to tak vypadá i v ložnici.připadám si jen jako osel,co tady platí byt,hypotéku,úvěr.o mém problému žena ví,ale nějak to neřeší,je jí to zřejmě jedno.dokonce ani neřeší letní společnou dovolenou.prý nemá peníze.dřív jsme jen z mého platu někam jeli.děkuji.

Detail dotazu

1 odpověď

Neschopnost přiznat chybuKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-05-04 10:52:45

Dobrý den, už delší dobu se ve vztahu potýkám s velkým problémem. Partnerka je býk a vždy když se pohádáme i když je chyba na její straně není schopná udělat ten krok a omluvit se, přiznat chybu. Do teď jsem byl já ten, který vyklízel pole a snažil se vyjednávat a situaci uklidnit, bohužel jsem se vždy dočkal odpovědi ve formě urážek, ponižování a nakonec jsem stejně byl ten špatný já. Nedávno jsme se pohádali skrz to, že mi zatajila že si tajně dopisovala s mým kamarádem a to ne moc pěkné věci, v ten den už mi došla trpělivost a rázně zakřičel. Teď mi to je mláceno o hlavu a už mě tohle opravdu nebaví, jak mám s takovým člověkem řešit problém když neumí slušně komunikovat? (jsme spolu 9měs)

Detail dotazu

1 odpověď

nevera opakovanaKategorie: Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu | 2018-04-28 08:59:04

Dobry den chtela jsem se zeptat mam zustat s pritelem ktery me podvadi chodi do bordelu a restauraci flirtovat a domlouva si rande se servirkama ,semnou neni rad a nechce semnou travit volny cas po praci chodi kazdy patek do rana po hospodach,semnou nechce o nicem diskutovat ze kdyz me to nepasuje muzu jit ale ja strasne tim trpim protoze ho mam rada,zijeme spolu mnoho let takze se dobre zname ale on nic resit nechce jemu vyhovuje, ze ja se o neho staram a on jenom lita do hospod ,ani zenit se pry nikdy nebude budoucnost pry neresi jak to pride tak to bude.ale ja ho chtela za manzela ne jen tak.prosim poradte co dal odejit a trpet nebo zustat a trpet.?

Detail dotazu

1 odpověď