Po rozchodu mi píše

Možná je to už nějaký čas, co jste se rozešli s partnerem. Najednou vám ale začne bývalý partner psát. Ptáte se jaký to má důvod, a co tím vlastně sleduje, co si o tom máte myslet?

Proč mi po rozchodu najednou píše?

Na tuto otázku není úplně jednoduché odpovědět, protože  motivací proč vám partner po rozchodu píše může být více, ale většinou jde o snahu se nějakým způsobem k vám znovu přiblížit. Často totiž právě po rozchodu paradoxně píše ten, který jako první rozchod inicioval.

Píše mi těsně po rozchodu

Důvodů proč vám píše může být více, především záleží na tom, jak rychlý a zbrklý byl rozchod, či jak dlouhá doba od rozchodu uplynula. Možná šlo o unáhlený rozchod, kdy si partner uvědomil, že to byla chyba, a že mu chybíte. Někdy se snaží nezávaznou písemnou konverzací připomenout, a pak se k vám pod určitou záminkou dostat.

Píše po delší době po rozchodu

Partner vám může po rozchodu psát, přestože uběhla již  delší doba. Někdy se stane, že v době, kdy už jste paradoxně s rozchodem vyrovnáni, vám najednou začne bývalý partner psát. Může to být proto, že došel do fáze, kdy vytěsnil vše špatné, co se kdy mezi vámi odehrálo a proč jste se tedy rozešli. Dlouhou dobu si totiž třeba připomínal jen to špatné právě proto, aby si zdůvodnil správnost rozchodu a chránil se od bolesti.

Jenže najednou po nějakém čase po rozchodu zjišťuje, že mu přicházejí na mysl hlavně ty pozitivní věci, které jste spolu zažili a které vás spojovaly a nemůže je vyhnat ven z hlavy. Může si váš vztah začít částečně idealizovat a cítit po vás neodolatelnou touhu. Může vám to napsat přímo, že po vás začal toužit, ale s největší pravděpodobností toho schopen nebude. Bude se spíše snažit zdůvodnit to, že vás kontaktuje něčím ryze praktickým.

Může třeba psát, že u vás ještě něco má, co by potřeboval, nebo se bude najednou hrozně zajímat o to, jak se máte. Později nemusí být nic divného, když vás pozve na přátelské popovídání na kávu. Bývalí partneři píšou často něco ve smyslu, že můžete být přece přátelé.

Jak se zachovat, když vám píše po rozchodu

Píše po rozchodu, ale neví co chce

Bohužel vy nevíte, co tím, že vám píše, bývaly partner vlastně myslí. Je dosti dobře možné, že to neví ani on sám. Třeba se mu po vás stýská, ale vztah již obnovit nechce. V takovém případě, je na vás, jestli se chcete s ním kontaktovat, a jestli už jste ve stádiu, kdy vám jeho psaní neubližuje a jste schopni být opravdu přáteli.

Pokud vám po rozchodu partner píše pouze v době kdy je např. pod vlivem alkoholu a jinak hraje mrtvého brouka, nereagujte na jeho zprávy, anebo mu rázně napište, že si nepřejete, aby vás kontaktoval. Poté už na jeho zprávy neodpovídejte nebo jeho číslo zcela zablokujte, aby vám žádné zprávy chodit nemohly

Píše po rozchodu, protože chce obnovit vztah

Možná chce obnovit vztah, ale bojí se to vyjádřit přímo, a proto to skrývá za to, že vám píše jen jakoby nic. Tady záleží na tom, jestli i vy považujete obnovení vztahu za reálné, a jestli to také chcete, nebo už se k partnerovi nechcete v žádném případě vrátit. Podle toho by měly vést vaše kroky ke vstřícnosti a možnosti, aby se partner vyjádřil, jak to opravdu myslí. V případě, že mlží a vyjádřit se nechce, hrozí, že ustrnete ve vztahu – nevztahu, a raději s nim v takovém případě kontakt ukončete.

Pokud vám partner píše a přímo se poté vyjádří, že má zájem o obnovení vztahu, je to na vás. Pokud máte pocit, že váš rozchod byl chyba, že ve vztahu nebyly větší problémy a o obnovení vztahu máte zájem i vy, můžete dát partnerovi šanci. Pomoci vám může článek Jak obnovit vztah.

Pokud se potýkáte s problémy, které se týkají vztahu, či nemáte jasno, zda se s partnerem rozejít, či zůstat nebo chcete obnovit vztah a nedaří se vám to, neváhejte mě kontaktovat.  Můžete si vybrat jednu z možných konzultací.

autor článku: Svatava Kaletová, studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

2 komentáře u „Po rozchodu mi píše

    Petra Duben 23, 2019

    Byla jsem s partnerem přes 6let, máme dceru 3roky, když bylo dceři půl roku podvedl mě.. zkoušela jsem najít zase důvěru atp, ale moc to nešlo.. začal pít 5piv denně doma a vyvrbylo se to tak že jsme se rozešli spíše z mojí strany na konci prosince, jelikož jsem si psala s jiným, který mi rozuměl, a dával mi to co jsem neměla doma – komunikace, tolerance, lásku… Uplynuly 4 měsíce, a mě se ty růžové brýle samy asi sundali.. nový přítel – není den co by jsme se nepohádali, kvůli kravinám, ale prostě se nechápeme, a já zjišťuji, že jsem asi udělala špatně, kor když se dcera na tátu ptá, a jezdí k němu co 14dní, nemůžu se zbavit pocitu že to bylo špatně.. a ted vůbec nevím co mám dělat..
      Karel Chába Duben 24, 2019

      Dobrý den, Petro, pokud si myslíte, že to bylo špatně a chcete se vrátit, tak napište ex partnerovi. Zkuste si s ním pohovořit, zda má také zájem se vrátit a za jakých podmínek byste to oba chtěli. Bavte se určitě o tom, co bylo špatně ve vztahu, proč jste se rozešli, a zda se to dá vyřešit tak, aby se to už neopakovalo. Jedině tak má smysl se vracet.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů