Proč stále nemůžu najít partnera?

Některé ženy zůstávají úmyslně samy, žijí tzv. jako single. Některé ovšem zůstávají svobodné nedobrovolně. Pokud jste takovou nedobrovolně svobodnou ženou, přestože se snažíte najít si partnera, mohou se vám hodit informace v následujícím článku.

Máte pocit, že bez zamilovanosti nemá vztah budoucnost?

Pocit zamilovanosti u ženy přichází především, když má možnost vidět u muže vlastnosti, které jí přijdou zajímavé a pozitivní. Pokud má ovšem příliš vysoká očekávání, která většina mužů nesplňuje, bude mít problém se zamilovat. Přestože se rozhodne si najít partnera, není schopna něco cítit. Má pak pocit, že navazovat další kontakt s takovým mužem, který pro ní není hned přitažlivý, je vlastně zbytečné.

Místo toho by spíše měla přistupovat otevřeně k mužům a užít si třeba pouze příjemný večer. Je dobré si uvědomit, že zamilovanost se nemusí vždy objevit jako blesk z čistého nebe, někdy se naopak může objevit časem, třeba po strávení několika společných aktivit. Proto nezavrhujte muže jako potencionálního partnera, pokud hned nepřeskočí jiskra. Pro začátek stačí, když si budete vzájemně sympatičtí.

Příliš vysoké nároky na partnera

Velké nadhodnocování partnerství může vést k vysokým očekáváním a představě dokonalého partnera. Především profesionálně úspěšné ženy uplatňují postup, který se jim osvědčil v práci i při výběru partnera. Mají přesně stanoveno, jaké kvality musí jejich partner mít. Nepotřebují muže pro své zabezpečení či ochranu. Jsou zvyklé se starat samy o sebe a nechtějí nikterak ustoupit ze své životní úrovně.

Bohužel se pak často dostávají do situace, kdy mají problém najít vhodného partnera, protože většina mužů nedosahuje kvalit, které ony požadují. Tato vysoká očekávaní také mohou nevědomě sloužit jako ochrana před možným zklamáním. Pokud si nikoho vhodného nenajdou, nemohou být nikdy opuštěny nebo zklamány.

Analýza toho, jakého partnera si představuji je jistě vhodná, ne však vytvoření absolutního seznamu požadavků.

Spíše by se při hledání partnera měly ženy ptát: • Jak by měl vypadat ideální partner pro mne? • Které vlastnosti jsou pro mne důležité, a které nejsou? • Z čeho jsem ochotna ustoupit?

Je potřeba si uvědomit, že partnerství stojí na základech jak emočních, tak třeba I intelektuálních a sexuálních. Žádné partnerství nesplňuje vždy a za každých okolností harmonii ve všech oblastech. Důležité je, když se partneři cítí většinu času ve vztahu spokojeni.

Snažíte se zcela přizpůsobit a zavděčit se

Kompromisy je třeba dělat při seznamování i ve vztahu, to ano. Něco jiného je ale předstírat, že jste někdo jiný, než ve skutečnosti jste. Je jasné, že málokterý partner bude mít naprosto stejný pohled na věci, jako je třeba nakládání s penězi, výživu, cvičení, oblečení, kulturní preference. Žít společně pak samozřejmě vyžaduje mnohá přizpůsobení se a někdy i zřeknutí se vlastních potřeb na úkor druhého.

Pokud ovšem na začátku předstíráte, že vám úplně vše vyhovuje, že máte stejný životní styl a není to pravda, stejně to časem praskne. Budete u mnoha věcí působit nepřirozeně, či dokonce skrývat, že vám vadí. Pro partnera tím nebudete více přitažlivá, ale spíše naopak může nabýt pocit, že jste zoufalá a chcete partnera za každou cenu.

Lepší je hned na začátku dát najevo, že určité činnosti nejsou vaším šálkem čaje, a že nemusíte vše dělat s partnerem, ale třeba si uděláte raději svůj program. Je lepší jít s kamarádkami třeba na plovárnu a těšit se na svého partnera, než s ním šplhat po skalách, přestože vás to nebaví, a navíc se bojíte výšek.

Tlačíte na pilu

Některé ženy mají ve zvyku hned od začátku tlačit na partnera. Chtějí ho hned seznámit se svojí rodinou, plánují společnou dovolenou, očekávají jasné odpovědi na otázky ohledně budoucího společného života. Takový tlak může u partnera naopak vyvolat zařazení zpátečky.

Dejte svému partnerovi čas. Pokud ho budete „dusit“, s největší pravděpodobností vám uteče, přestože má jinak o vás zájem. Myslet si, že nyní jste konečně potkala svého „pana dokonalého“ a musíte si jej proto udržet za každou cenu, nemá smysl. Naopak uvolněte váš vznikající vztah tak, aby mezi vámi byl prostor a partner měl chuť se k vám přiblížit.

Pokud se potýkáte s problémy, ať ve vztahu či týkající se vztahu, neváhejte kontaktovat partnerského poradce a vybrat si jednu z možných konzultací. 

autor článku: Svatava Kaletová, studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů