Vztah s mladším mužem

Uvažujete o partnerském vztahu s mladším mužem? Nebo už v takovém vztahu dokonce žijete? Takový vztah má své kouzlo, ale občas se také setkává s nepochopením okolí. Jako vše ostatní, i vztah s mladším mužem má své výhody a nevýhody.

Co vám dá vztah s mladším mužem?

Některé ženy mají pocit, že vstoupí-li do vztahu s mladším mužem, omládnou. Hned mají větší sebevědomí, najednou jsou plné energie a chuti do nových zážitků. Často to také radikálně oživí jejich sexuální život. Opět zjistí, jak příjemný je sex a intimnosti.

Často se začnou opět více společensky angažovat, chodí více do společnosti a dostanou se mezi nové mladší lidi.

Vše výše uvedené má samozřejmě velmi pozitivní vliv na psychiku a celkovou pohodu ženy, která se pak cítí skvěle. Opět získává pocit, že její život ještě má smysl. Že má ještě proč žít, že se má čemu oddat.

Strasti vztahu s mladším mužem

Pokud mladší muž ještě nemá děti, je pravděpodobné, že je v budoucnu chtít bude. To může v určité fázi vztahu vést až k rozchodu, pokud už žena žádné další děti nechce.

Někteří mladší muži navazují vztah se starší ženou záměrně, protože chtějí využívat jejich peněz či dobrého postavení. Není vzácnosti, kdy žena takového mladšího muže přijme k sobě do firmy nebo ho jinak zakomponuje do vlastního byznysu. Přestože se to může krátkodobě zdát jako skvělý nápad, často to dopadá špatně. Pokud se tento mladší muž později chce od ženy odtrhnout a rozejít se, ženy to pak snášejí o to hůře. Cítí to jako dvojnásobnou zradu.

Ženy ve vztahu s mladším mužem se často setkávají s odsuzováním okolím a někdy dokonce i nejbližší rodinou. Častou příčinou problémů bývá fakt, že nový partner ženy je stejně starý nebo dokonce ještě mladší než její vlastní děti.

Někteří muži navazují vztahy se staršími ženami proto, že jim pak nějakým způsobem nahrazuje matku. To u některých páru nemusí být žádný problém, pokud takovéto spojení funguje a oběma vyhovuje.

Stává se však, že to dříve či později začne jednomu ze zúčastněných vadit. Muži mohou získat pocit, že je starší žena příliš omezuje a příliš si je přivlastňuje. To bývá způsobeno tím, že si ženy ve vztahu s mladším mužem tolik nevěří a obávají se, že ho ztratí, že odejde za mladší. Proto se ho snaží hlídat více, než je zdrávo.

Někdy se také stává, že samotný důvod, pro který se původně seznámili se starší partnerkou, jim začne vadit. Mladší muž byl původně podvědomě přitahován jejími mateřskými sklony a jejím pečovatelským chováním. Ze začátku mu to vyhovovalo, ale s postupem času zjistil, že mu to pomalu ale jistě začíná vadit a vzniká problém.

Tyto ženy si často uvědomují, že svého partnera omezují a přespříliš žárlí, ale nedokážou si samy pomoci. Chápou, že je to problém a chodí do poradny s tím, že to, co se jim ze začátku vztahu tolik líbilo, jim teď začíná vadit a komplikovat vztah. Někdy také mívají pocit, že je jejich mladší partner až zneužívá a že už je to na ně příliš.

Pokud žijete ve vztahu s mladším mužem a pozorujete u sebe některé z výše uvedených problémů, začněte to včas řešit, než vám to přeroste přes hlavu. V klidu si s partnerem sedněte a vše si slušně a věcně vysvětlete. Řekněte si, co je špatně a co vám nevyhovuje. Sdělte si své představy o budoucnosti, co očekáváte a jak chcete spolu ve vztahu pokračovat. Vypracujte jasnou partnerskou dohodu a důsledně ji dodržujte.

Pokud máte pocit, že se vám stále nedaří najít vhodné řešení a skutečně již nevíte, jak dál, obraťte se na odborného poradce, který vám pomůže najít řešení vašich problémů ve vztahu s mladším mužem.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

8 komentářů u „Vztah s mladším mužem

  Pavla Říjen 16, 2016

  Dobrý den,řeším s partnerem (o 8let mladším,bezdětným)vztahovou krizi.Máme se stále moc rádi,ale dítě je stále noční mura.Vím,že po něm touží,ale mě je už 48let .Zijeme spolu 10let vše klape ale…..Nevím jak se zachovat,odejít a nechat ho žít nový život je lehké říct,ale udělat těší.Bojím se,že oddaluji nezvraté.Chce to ještě zkusit udržet a tady já žadám o radu.Jo nebo je to zbytečné.Neví co je dobře, rozum říká něco a srdce opak.Moc děkuji za radu a pochopení.
   Karel Chába Říjen 18, 2016

   Dobrý den, pudová stránka věci na něho bude neustále tlačit a budete se pořád točit v bludném kruhu. Doporučil bych jako nejrozumnější krok, aby vyhledal pomoc. Aby si o tom pohovořil s odborníkem. Problém bude hlubší a „jen“ se projevuje na tom tématu dítěte. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Martin78 Prosinec 5, 2017

  Zdravím,je to asi dva měsíce, co jsem se seznámil s jednou ženou, které je 41(svobodná, bezdětná, po rodině nikdy netoužila). Mne je 22. Z kraje jsme se začali vídat, šlo spíš jen o povyražení, sex…Ale postupně jsem si všimnul, že to začíná nábývat jiného chararkteru. Krásně se nám spolu povídá, máme podobné názory, fakt celkem kvalitní komunikace. Je i dost empatická, vzhledově vypadá tak o 5-8 let mladší. Asi jí začínám mít rád a ona mne. Dřív jsem od ní odjel a vubec na ní nemyslel, ted ale ano a dost často. Začínám k ní něco cítit. Ona tvrdí, že jí ten rozdíl nevadí, že stejně chce žít aktivnějším životem. A mne se spíš vždy líbili starší ženy. Myslíte si že to má perspektivu ?
   Karel Chába Prosinec 7, 2017

   Dobrý den, nemohu to vědět konkrétně, když vás neznám. Pokud se něčeho bojíte, bylo by rozumné to s ní probrat a případně řešit, pokud to půjde. Jinak mohu doporučit jen to, abyste si užívali a neřešili věk, když vám to oběma nevadí.
  Petr43 Leden 29, 2018

  Dobry den, je mi 34 a me partnerce 56. Jsme spolu 8 let. Ackoliv jsem si to nechtel priznat, tak chci mit rodinu a zit jiny zivot. Partnerka deti mit nemuze a ja bych rodinu chtel. Sexualni zivot je na nule, ale vyborne si rozumime a strasne dobre zname jeden druheho. Chci odejit vstric zivotu, ktery me bude naplnovat, ale bojim se ji nechat samotnou. Nemela to jednoduche a ma jen me a stareho otce. Biji se ve mne ruzne pocity a ja chci, ale nevim jak ji to setrne sdelit. Bojim se, aby neprisla o byt, protoze je drahý a sama ho neutahne. Proste nechci, aby dopadla spatne. Je tam spise ta dusevni laska. A navíc byva dosti hystericka. Dekuji za radu
   Karel Chába Leden 30, 2018

   Dobrý den, člověk by měl nejdříve myslet sám na sebe. Vše vychází z osobnosti daného jedince. Pokud se bojíte takových věcí, jako je nájemné, pak byste to měl řešit třeba přestěhováním atd. Doporučuji si napsat, co vše je nutné a dobré předem zařídit, udělat atd. Udělejte si plán a začněte ho krok po kroku plnit. Partnerce to řekněte tak, jak to je. Nemyslím si, že jí to můžete říct nějak, vymyslet to nějak, aby z toho nebyla rozrušená. To prostě nejde.
  David Leden 8, 2019

  Dobrý den, je mi 26 a (pritelkyni) 39let. Zname se spolu dva a pul roku a posledni půlrok spolu travime spolecne cas a milostny zivot. Zadna z divek kterou jsem doposud potkal mi tolik nevyhovovala, moc si rozumime a mame se radi. Ona mi rekla, ze by chtela vztah a ja se za cely půlrok nevyjadril, protoze si nejsem jisty co udela nas věkový rozdil do budoucna. Myslel jsem ze casem to uvidim jasneji, ale jsem porad na zacatku.Ona na me zatim netlaci, ale vidim ze se trapi. Kdyz se rozhodnu ze bude lepší vztah ukončit, chce se mi brecet, protoze si to bez ni nedokazu predstavit. Nemam problem s ni ted zalozit rodinu, ale co kdyz to za par let krachne…jaky je vas nazor? Dekuji za odpoved.
   Karel Chába Leden 11, 2019

   Dobrý den, Davide, krachnout může každý vztah. Nevím, do jaké míry tyto své obavy řešíte s paní, ale měl byste. Jako pár se musíte v ideálním případě podporovat a sdílet navzájem i své slabosti. Začněte s tím. Buď se posunete a bude vše dobré, nebo se ukáže, že spolu být nemáte.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů