Dá se s tím něco dělat…?

Dobrý den,mám problém-přítel semnou "nekomunikuje" o sexu,o rodině o osbních věcech,které já bych tak nějak ráda si "vyjasnila".Jsme spolu 8 let a komunikace hodně vázne od doby,kdy mi byl nevěrný – cca 2 roky.Vím,že se to "stává" ,ale chtěla bych mít trochu "jasno",ale partner na tato témata spíše neodpovídá,nekomunikuje,je mu to nepříjemné.V sexu máme hodně velké problémy,partner nepotřebuje sex tak často,ale nebylo tomu vždy tak.

3 komentáře u „Dá se s tím něco dělat…?

  Karel Chába Září 12, 2011

  Dobrý den, pokud jeden z partnerů dlouhodobě nekomunikuje je to začátek konce. Není možné naplňovat potřeby obou z partnerů a řešit zásadní věci. Pokud dlouhodobě nedochází k naplnění potřeb, tak se necítíme ve vztahu příjemně a může to vyústit i v deprese, frustrace, nevěru atd. Doporučuji s partnerem pohovořit a vysvětlit mu co se může stát pokud svůj postoj nezmění. Navrhněte mu termín, od kdy nejpozději začnete situaci řešit a on bude komunikovat. Dále zda nechce s vámi navštívit odborníka, který vám jako nezávislá osoba vysvětlí co vše se může stát a co získáte pokud komunikovat začnete. Domnívám se, že může mít přítel nějaký psychický problém a ten mu brání se vám svěřit a i v tom vám (jemu) může odborník pomoci. Pokud i přes vaší snahu nebude vyvíjet žádnou aktivitu, tak to má velkou vypovídající hodnotu a rozhodnutí je už jen na vás.
   Hanka Září 14, 2011

   Děkuji za odpověď.To,co jste mi napsal,jsem už mu navrhovala,chtěla jsem zajít do předmanželské poradny,ale ani na to jsem nedostala žádnou odpověď,ani reakci.Obávám se,že nevěra z jeho strany tak zcela neskončila…mám čistě ženské „tušení“.Víte,máme problém s oplodněním,ale partnera to nijak netrápí…zato mně to mrzí stále víc.Po doporučení lékaře se máme podrobit oba na jaře důkladnému vyšetření,ale nevím,jestli „dělám“ dobře,protože mám pocit,že dítě chci vlastně jenom já…Prostě semnou partner nedokáže nebo i nechce o ničem pořádně mluvit,ale s ženou s kterou měl velmi blízký vztah byl ten,co jí radí,poslouchá a dodává odvahy-byla to má kolegyně z práce a já to musela sledovat…a nepoznávala jsem ho.
    Karel Chába Leden 9, 2013

    …..zcela chápu jak se cítíte. Vím ze své praxe, jak je pro klienty frustrující, když partner nechce situaci řešit. Nicméně věřte, že jediné rozumné řešení je udělat z vaší strany maximum co ještě udělat jde a pokud se situace nezmění, tak se kouknout pravdě do očí a zařídit se podle toho. Vy jediná máte své štěstí ve své moci.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů