dlohodobé neschody v manželství

jsme spolu 16let.Máme 4děti,poslední 3roky se hádáme,protože mi začal brát peníze z peněženky na cigerety a přestal pomáhat s domácností.Několikrát jsem sním otom mluvila,že nejsem štastná a že to takhle dál nejde.Slíbil,že se polepší a bude pomáhat.Vždycky mu to vydrželo pár dní a pk bylo vše ve starých kolejích.Chová ošlivě i k dětem,ne že by je bil,ale vymlouvá se,že chodí do práce,že je unavenej atd.neudělá si na ně téměř čas.Díky jeho chování pomalu moje láska upadá a přechází v nenávist.Už sem několkrát zvažovala že to ukončím,ale jsou tu děti a potřebují nás oba.Nevím už co mám dělat sem zoufalá,hádky trvají dotěď a jsou pomalu na dení pořádku.Nebaví mě takové manželství.Co dál???

4 komentáře u „dlohodobé neschody v manželství

  Karel Chába Únor 17, 2012

  Dobrý den, nejdříve opravdu dobře zvažte, zda s manželem zůstat. Nedělejte tu chybu, že po přečtení této věty řeknete, že víte že zůstanete, že vám nic jiného nezbývá. Život někdy vyžaduje, abyste se postavila nepřízni osudu. Pokud manžel nechce a vy nebudete zásadně situaci řešit, tak budete pořád trpět a nikdo a nic vám nepomůže. Zde zmiňovaný článek http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/ Pokud i po zralé a důkladné úvaze, kterou si rozepíšete na papír a dáte si čas na rozmyšlenou budete chtít zůstat, tak postupujte dle toho článku http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Ovšem úplně nejlepší by bylo, kdyby jste navštívili kouče partnerských vztahů. Držím vám palce.
   Monika Únor 17, 2012

   tento dotaz jsem psala já,navrhla sem manželovi,že spolu navštívíme poradnu,ale řekl že o to nestojí.Za vše můžu podle něj já,protože když se mi nelíbí jeho chování,většinou je to z mé strany,že mu řeknu co s emi nelíbí a tak podle něj vyvolávám zbytečné hádky a pak se spolu nebavíme vůbec.Nemyslím to zle,chci jen aby si uvědomil,že tu sou 4děti a já a potřebuji i tu pomoc v domácnosti,taky mi řekl,že mi bude pomáhat jen když k němu budu hodná,myslí tím sex.No a když se mi to nelíbí tak se mám rozvést,jeho slova,dala sem mu ultimátum i že odejdu když se nezmění,řekl,že se měnit nebude a at si klidně jdu.Takže dle mého názoru nemá snahu to vůbec řešit.
    Karel Chába Únor 19, 2012

    …pokud nechce, nemá snahu, nestojí o pomoc třetí osoby, tak je to bohužel patová situace a rozhodnutí co dál/zda odejít, je už jen na vás. Přeji vám mnoho síly.
     Monika Únor 20, 2012

     No nejspíš to ani nechce řešit,nechal mi jen vzkaz,že domu nepřijde,že bude spát v autě a až ho budu milovat,že se vrátí.Jinak dětem je 15,13,8 a 5let.mě je 34 a Manželovi 38.Krom toho,když přijede nějaký náš společný kamarád,poslouchám jen,že sem sním spala atd.I když mu řeknu,že to není pravda,nevěří mi.Bohužel nneí ani chut na sex,řekla sem mu že to chce čas,ale prý nehodlá čekat.Znovu jsem zkoušela,že navštívíme odborníka ale nechce otom ani slyšet.Vím že vždy je chyba na obou stranách,také vím,že sami to nevyřešíme a když jsem navrhl aby jsme si napsali nějakou tu dohodu ,tak mávl jen rukou a nemá se k ničemu.Krom toho jsem nezaměstaná a vyčítá že mě musí živit.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů