Hledáte pořád toho pravého?

Docházejí vám síly to zkoušet znovu a znovu. Proč je to pořád dokola? Nemám štěstí v lásce? Slyšíte sami sebe? Jestli si připadáte jako na horské dráze při hledání partnera, mám pro vás několik jednoduchých tipů jak na to.

Soustřeďte se na své pocity!

Mnozí z vás ze snahy najít toho/tu pravého/pravou chodíte na rande se zrcadlem. A skrze to zrcadlo nevidíte. Tolik se soustředíte na to, jaký uděláte dojem, jak vypadáte, co říkáte, jak se chováte, prostě sami na sebe, že vám uniká to podstatné. Jak na vás působí on/ona. Uvolněte se, buďte sami sebou, nechte vše volně plynout a vnímejte, jak na vás působí protějšek. Jak se cítíte uvnitř. Skáče vám do řeči nebo se zajímá i o vás. Jak se chová k okolí, jaké má názory, souhlasíte s nimi. Budete s nimi souhlasit i za rok. Vadí vám něco už teď, nebo je vše, jak si přejete. Neřešte co si myslí on/ona a nechte to na nich.

Jednejte na rovinu!

Dávejte hned od začátku najevo, co od vztahu chcete a jak se cítíte. Ušetří to vám i druhému mnoho času, energie a zbytečných nadějí. Nejdříve si však sami musíte přesně ujasnit, co od vztahu chcete – konkrétně. Co je pro vás na druhém člověku důležité, jak by se měl chovat a co od života, společného soužití chtít. Je nezbytné, aby protějšek splňoval základní věci, které jsou pro vás nezbytné. Pokud to tak není, řešte to hned na začátku. Respektujte sebe i druhého. Naplňujte si vzájemně své potřeby. A hlavně komunikujte.

Nenechte se ovládat strachy!

To může být jednou z překážek nalezení vhodného partnera. Proč? Strach ze samoty, vás nutí dělat kompromisy a ty se vám vždy v budoucnu vrátí v nějaké negativní podobě. Často si říkáte, že jste moc vybíraví a zůstanete na ocet, tak je lepší nějaký partner než žádný. Vylepšujete si partnery místo toho, abyste na ně nahlíželi reálně – nedělejte to, to se vám vymstí. Další strach může být, že se bojíte říkat co si myslíme, že tím partnera zastrašíte, to se vám také vrátí a budete litovat. Pokud odradí vašeho partnera to, že mu vyjádříte své hodnoty a očekávání, tak to ukazuje na to, že chce něco jiného.

Učiňte nejdříve šťastnými sami sebe!

To je jeden ze základních kamenů úspěšného vztahu. Spokojenost a štěstí musí vycházet z vás. Nechtějte, aby vás učinil šťastnými partner. Pokud takovou osobu hledáte, tak vám rovnou říkám, že taková není. Stavět štěstí na druhé osobě je vždy krátkozraké a hlavně to nikdy nemáte pod kontrolou. Pokud vstoupíte do vztahu již od začátku šťastni sami se sebou s tím, že nepotřebujete, aby vás druhý neustále utvrzoval o vaši ceně, to je základem kvalitního a dlouhodobého vztahu. Láska vašeho partnera bude sladký bonus.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů