Hned po rozchodu si našel jinou

Rozešli jste se s partnerem a našel si jinou? Trápíte se tím? Nevíte, jak se k tomu postavit, co můžete udělat, aby vám bylo líp? Pak pokračujte ve čtení. Rozchod je více či méně bolestivá záležitost a to zvláště pro ty, kteří se rozejít nechtěli, kdo byli obránci vztahu a byli postaveni před situaci, že partner od nich odchází. O to bolestivější je to, pokud partner odchází za jinou partnerkou, nebo si hned po rozchodu jinou partnerku najde.

Nejčastější důvody, proč si po rozchodu najde jinou

Velmi často se setkávám ve své praxi s tím, že si ženy myslí, že se zbaví své bolesti tím, když pochopí, proč si partner tak rychle po jejich rozchodu našel jinou partnerku. Svým způsobem to pomoci může, nicméně se to většinou míjí svým účinkem. Většinou to bývá tím, že žena chce zjistit, v čem je ta nová partnerka lepší, jak je možné, že na ni partner tak rychle zapomněl, že si našel jinou.

Většina žen to vnímá spíše negativně a domnívají se, že pokud byly opuštěny partnerem, který má nyní jinou, že ony jsou těmi horšími. Takovým způsobem se na tohle ale nelze dívat. Pojďme se společně podívat na to, jaké jsou ty nejčastější důvody, proč se partner po rozchodu najde hned jinou.

Samota mu nevyhovuje

Jeden z důvodů, proč si partner po rozchodu našel jinou, může být ten, že neumí být sám, samoty se bojí a nevyhovuje mu. To si ovšem samotný muž nemusí uvědomovat. Tyto pocity na pozadí ho můžou vhánět do toho, aby si hned po rozchodu našel jinou partnerku.

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty 

Člověk, který si po rozchodu hned najde jinou/jiného, nemusí mít dostatečný pocit vlastní hodnoty. Nová partnerka/partner mu dodává určitý pocit důležitosti a lidské hodnoty. Mnoho lidí spojuje vlastní samotu s tím, že jsou špatní. Z tohoto důvodu se snaží tyto pocity přebít tak, že si hned po rozchodu najdou někoho jiného.

Touží po něčem jiném a novém Jeden z dalších důvodů, proč si hned po rozchodu našel partner jinou, může být ten, že s vámi byl nespokojený a touží po něčem novém, po novém zážitku, po novém vztahu. Chce vztah budovat jinak, nově, atd.

Potřebuje se rychle dostat z rozchodu Dalším důvodem, který je běžný, proč si našel partner jinou, je i to, že potřebuje přemostění. Co tím myslím? Potřebuje se dostat z rozchodu, který s vámi zažil. Nový vztah je jakási náplast na bolest.

Znamená to, že netrpí, když si partner našel po rozchodu jinou?

Mnoho lidí si myslí, že ten, který ze vztahu odchází, je v klidu a pohodě a netrpí. Je to chiméra a není to pravda. To, že se rozhodnu opustit vztah, neznamená, že tím nejsem zasažen, že mi to není líto, že mě to nebolí a že nebudu myslet na vše pěkné, co jsme spolu prožili.

Zároveň tohle ale také nevylučuje to, že jsem ve vztahu natolik nespokojený, že se rozhodnu z toho vztahu odejít. Není tedy pravdou, že ten, kdo navrhuje rozchod, že ho nic netrápí. Samozřejmě že i takoví lidé jsou, ale není to pravidlo tak, jak si lidé myslí.

Když jeden odchází, ztrácí obě dvě strany. Je to z toho důvodu, že obě dvě strany do toho vztahu investovaly časově, emocionálně, často i finančně a rozchod až na malé výjimky není jednoduchý, i když si partner po rozchodu najde jinou.

Přehnaná starostlivost, proč si partner po rozchodu našel jinou, která je až nutkavou potřebou, nikam nevede a ukazuje na to, že tím trpíte. Je to přirozené, protože se cítíte podvedena, znehodnocena, zrazena, zraněna. Nicméně to, že se budete snažit přemýšlet o tom, proč to udělal, v čem je ta žena lepší než vy, vám v ničem nepomůže.

Měla byste se zaměřit sama na sebe a zaměřit se na to, co teď můžete udělat proto, abyste se z té situace co nejdřív dostala.

Co můžete udělat vy, když si partner hned po rozchodu našel jinou?

Začněte plánovat aktivity Ideální by bylo začít tím, že si naplánujete aktivity. A to jak v týdnu po práci, tak i o víkendu. Měla byste plánovat aktivity na 14 dní dopředu, abyste se domlouvala i se svými přáteli. Je vždy lepší, když s někým v takové situaci sdílíte volný čas, než kdybyste byla sama.

Přinuťte se do akce, neseďte doma

Nejhorší, co člověk může udělat po rozchodu, zvlášť tehdy, když si partner najde hned jinou, je, že zůstane sám doma a neustále se užírá tím, v čem byl problém. To nejlepší, co můžete udělat, je zaměstnat se jinými aktivitami, např. cestováním, vzděláváním, atd. Tyto činnosti byste neměli dělat proto, aby vás to bavilo. Bavit vás to zřejmě nebude a nebudete mít i na nic náladu.

To je právě velká chyba lidí, kteří řeknou v této situaci, kdy proběhl rozchod, že je nic nebaví, proto celé týdny sedí doma sami a přemýšlí o tom, proč si našel jinou, jiného. Tyto aktivity vás nemusí bavit, ale jde především o to, že  zaměstnáváte mysl a nedovolíte jí, aby přemýšlela o tom, že si hned našel jinou nebo našla jiného a v čem byla chyba u vás, v čem jste špatná či špatný.

Dělejte ty věci, i když vás nebudou bavit. Přinuťte se. Už to, že si sednete k internetu a začnete se zajímat o to, na jaký sport se dát, jaký koníček dělat, na jaký kurz zajít, kam se o víkendu podívat, atd., to vaši mysl pozitivně zaměstnává, i když to tak cítit ze začátku nebudete.

Najděte si nové přátele Často slyším od lidí, že tomu vztahu dali všechno a dneska nemají žádné přátele. Dnes není nic jednoduššího, než si na internetu najít nějaké zajímavé spolky, pří. jiné skupiny, ke kterým se můžete přidat a můžete to lépe zvládat. To, jak zvládáme rozchod, ukazuje na naši osobnost, jak je vyspělá.

Pokud vás pořád trápí myšlenky, proč si našel po rozchodu jinou, nedokážete se toho zbavit, nic nepomáhá a nevíte si s touto situací rady, obraťte se na mě a domluvte si konzultaci. Rád vám s touto situací pomůžu a společně najde pro vás to správné řešení.

Autor: Karel Chába

 

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů