Jak dál ?

Dobrý den, je mi 25 a s přítelkyni jsem byl 4 roky a už sme 3 roky od sebe… I po těch 3 letech o mě ex přítelkyně stále stojí … Já během těch 3 let poznal nějaké ženy,ale vždycky je u mě nějaké to ale,co se mi nelíbí a proč to skončí … Ex přítelkyni mám pořád hrozně rád, srdce mi říká zkus to,ale rozum je pořád silnější. Rozum hlavně proto,že sme s ex docela rozdílní,co se týče názoru na život a nakonec i sexu,nepotřebuje ho,stačí jí párkrát do měsíce a to mě rozhodně ne,i po citové stránce neumí tu lásku dát až tak najevo,jak bych si přál,ale vím,že mě má pořád ráda,když o mě ty 3 roky pořád stojí. Já si pořád říkám,že by to nemělo smysl,zase by sme spolu bojovali,ale co když ne ? Posledních pár měsícu jsem měl přítelkyni,která se ráda mazlila,byla hodná a přesně to,co jsem vždycky u žen hledal,jenže po nějakém čase začnu opět myslet na ex,už jen proto,že mě i po tolika letech pořád strašně přitahuje a stojí o mě tak dlouho,která by tak dlouho vydžela ? Už nevím,jak dál,už bych chtěl být taky štastný,pár měsíční vztahy nebo sex na jednu noc už mě už nenaplnujou … Prosím poradte mi …Vstoupit opět do stejné řeky nebo jít dál ???

3 komentáře u „Jak dál ?

  Karel Chába Září 1, 2011

  Dobrý den, jak by jste se choval kdyby o vás stále nestála? Nenahrazuje vám ten pocit, že vás chce, něco čeho se vám nedostávalo/nedostává? Domnívám se, že to přímo souvisí i s vaší nespokojeností ( mluvím o tom ale u každé ženy). Dále o potřebě, aby se žena nějak specificky chovala. Nemůže být ten primární problém ve vás? Domníváte se, že můžete najít dokonalou ženu? Myslím, že nemůžete. Mnoho z nás, si nese své infantilní/nenaplněné potřeby z dětství do dospělého života a snaží se je podvědomě naplnit skrze partnera. Ten mu to ovšem většinou nemůže dát, neb vůbec netuší, jak přesně si to dotyčný přeje. Z toho důvodu si nemyslím, že by ( i na základě toho co píšete, že s ex nefungovalo) nebylo vhodné, aby jste se teď vracel, ovšem ani hledal novou partnerku. Nicméně pracoval na sobě. Vyřešil si své primární nenaplněné potřeby a pak se vrhnul na vztah. Obecně mluvím o vzorcích chování, které si nesete z dětství. Někteří kouči (i já) partnerských vztahů s těmito vzorci pracují a pomohou vám je změnit.
   Tomáš Září 1, 2011

   dobrý večer a děkuji za odpověd … kdyby o mě nestála,asi bych tady ted nic neřešil a neprosil Vás o radu,život by šel dál 🙂 jenže stojí a 3 roky je docela dlouhá doba a která žena by o chlapa stála tak dlouho ? Možná mě to drží i proto,že sme spolu nikdy nebydleli,byla prostě pohodlná a bylo jí dobře doma,jak mi po rozchodu řekla,proto si říkám,co kdyby to fungovalo a těch kdyby je tam hodně,mají velkou a skvělou rodinu,která mě měla a má ráda a at člověk chce nebo nechce,i to hraje velkou ,i když né tu nejdůležitější roli … Dokonalou ženu určitě nenajdu,ptž neexistuje a z krásného talíře se nanajím,to už dávno vím … Co myslíte těma nenaplněnýma potřebama z dětství a primárníma potřebama? Ono když někoho mám nebo poznávám,už dávno se nedívám jen na to,jestli je ta dotyčná pěkná,ale i na to,jak se chová,co má v hlavě a taky musí zafungovat chemie … Jooo vztahy jsou celkem složité a místo,aby sme si věci ulehčovali,děláme si je ještě složitější …
  Karel Chába Září 6, 2011

  …..nenaplněnými potřebami myslím, čeho se vám nemuselo dostávat v dětství. Dnes to můžete hodnotit s ohledem na věk a zkušenosti úplně jinak. Nicméně vše vychází ze vzorců chování a ty pracují na podvědomé úrovni. Tedy, dnes si mnoho věcí, potřeb vědomě vysvětlujete tak, že problém vidíte jinde než se nachází. Potřeby o kterých hovoříme vychází z velké hloubky z vás a je mnohdy velmi složité je pojmenovat. Proto jsem vám doporučoval začít prací na sobě s nějakým odborníkem.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů