Jak máme řešit krizi?

Dobrý den, máme s partnerem už dva roky krizi a nedaří se to zvládat. Partner si začal se sousedkou, tedy ja si to myslím. Pořád k ní chodí na kafe a nechce se mnou spát. Když se ho zeptám, tak tvdí že jsem b….. a žet o tak není, že s ní nic nemá. A co se týká sexu, tak už ho to prý tolik nebere a ted nechce, ale já tomu něvřim. Sama jsem si několikrát užila s kolegou z práce i v pracovní době, ale nechala jsem toho, neb potřebuji i cit a ten tam nebyl. Jak máme s partnerem tuto krizi řešit, poradíte?

3 komentáře u „Jak máme řešit krizi?

  Karel Chába Duben 1, 2011

  Dobrý den, základ je komunikace a aby oba chtěli situaci řešit. Takže nejdříve si ujasněte každý sám za sebe co chcete. Pak si o tom promluvte. Řekněte co si myslíte o jeho chování, co vám vadí a jak by jste to chtěla, jaká je vaše představa. Musíte být konkrétní – tedy jak přesně vypadá to co chcete a co to přesně pro vás znamená. Častá chyba a na tu pozor je, že si řeknete co chcete jen obecně anebo abstraktně a pod takovým vyjádřením si každý představí úplně něco jiného. Pak to samé udělá partner. Nenapadejte se a neurážejte za své názory. Komunikace nemá vítěze a musí jít o kompromis na kterém se shodnou obě strany. Pak si řekněte jak své vzájemné potřeby naplníte – pravidla. Dále co se stane, pokud pravidla jeden z vás poruší.
  Veronika Jarešová Květen 21, 2011

  Dobrý den,
  moc Vás prosím o pomoc, máme s manželem 2roky po svtabě celkem jsme spolu 5et a je nám 27let. Stalo se to, že jsem si nabrala moc práce a manželovi jsem se nevěnovala asi půl roku..komunikací ani sexem, začal strádat a vyvrcholilo to, že jsme si přetd týdnem o tom konečně promluvili, bohužel manžel si krizi nějak víc uvědomil a je to zlé. U mě se vzduch naopak vyčistil. Nevíme co by nám pmohlo, prý se mu pořád líbím, ale jak jsem ho pořád odmítala, tak nemá potřebu sexu,a přijde mi celkově zmatený. Každý den to obrečíme, protože jsme plánovali miminko a za týden se stěhujeme do nového bytu, ale já nevím co dělat, jestli už to není konečná? Jak v něm znovu vyvolat city ke mě. Zratiit mě nechce..a oba si nedokážeme představit, co by bylo dál kdyby se to nedalo dohromady.Manžel mi tvrdí, že je někde na začátku našeo vztahu..a potřebuje se do mě jakoby zamilovat. Mám strach, že o něj příjdu.Děkuji moc za odpověď.
  Karel Chába Květen 26, 2011

  Dobrý den, dejte si vzájemně čas na rozmyšlenou. Stanovte datum kdy si své rozhodnutí sdělíte. Každý sám za sebe si musí ujasnit (třeba za pomoci odborníka) co opravdu od vztah chce a jak to vypadá. Pokud si v den D řeknete, že oba chcete pokračovat, tak je nutné si konkrétně říci co vám do teď ve vztahu vadilo, jak to chcete jinak a jak toho docílíte. Více informací o tomto tématu najdete v sekci Hádky, nefunkční komunikace a krize vztahu.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů