Pokud se vyjádříte přímo, že chcete vztah ukončit a vaše milenka to pochopí a přijme to na základě pravidel, které jste si na začátku stanovili, můžete si gratulovat. Zřejmě to budete mít vyřešeno. Horší je to v případě, kdy vás to s milenkou stále k sobě táhne a pracujete například ve stejném kolektivu, nebo z jiného důvodu jste nuceni být v kontaktu. Tady je lepší se takovému setkávání za každou cenu vyhnout alespoň po určitou dobu, pokud opravdu cítíte, že by další poměr s milenkou ohrozil váš vztah.

Milenecký vztah není samozřejmě nic morálního, jde většinou o velmi vášnivý a svým způsobem i po určitý čas naplňující vztah. Ukončení takového mileneckého vztahu není ale mnohdy vůbec jednoduché, a proto se v článku dozvíte, jak na to. 

Vztah s milenkou skončí přirozeně

Někdy se také stane, že milenecký vztah přestanete postupně „živit a on vyšumí“ do ztracena. Vztah s milenkou po nějakou dobu funguje, je vzrušující, ale časem začne postrádat své kouzlo pro oba, a ti se scházejí stále méně a méně, až vztah úplně zanikne. To je jedna z lepších možností.

Milenka vztah nechce ukončit

Horší případ nastává, pokud se milenka do vás zamilovala, a tlačí vás do rozchodu s vaší stálou partnerkou. Pak je možné, že rozchod pro ní bude značně stresující a může se vám i mstít. Především je dobré si uvědomit, jak značné nepříjemnosti mohou vzniknout, pokud si milenku najdete na pracovišti, kde jste pak nucen setrvat. Bývalá milenka může i přesto, že se s ní pokusíte slušně rozejít, nadělat svými intrikami značné problémy. To především proto, že ona vztah ukončit nechce, a také se může cítit zraněna a ponížena.

Stejně tak může rozzlobená milenka kontaktovat vaší stálou partnerku a říci ji vše o vašem mileneckém vztahu. Je jasné, že toto prozrazení mileneckého vztahu váš vztah naruší nebo dokonce i povede k rozchodu. Milenky bývají v tomto vynalézavé, mnohdy pošlou anonymní e-mail či sms, aby byly z obliga.

Často tak doufají, že vás vaše stálá partnerka opustí a vy se vrátíte k ní. Pokud se takového chování dočkáte, nemáte jinou možnost, než se snažit chránit svou stálou partnerku před těmito zraňujícími informacemi. Ovšem toto dělejte jen do určité míry. Pokud jsou jí předestřeny jasné důkazy, je lepší jít s pravdou ven (samozřejmě bez podrobností), říci narovinu, že se vám milenka mstí a snažit se svůj primární vztah zachránit.

Není tedy jen otázkou, jak se rozejít s milenkou, ale také spíše jde o to, zapřemýšlet předem (což asi není jednoduché), koho si za milenku vybrat. Je třeba předem přemýšlet s kým si začnu, co je to za osobu. Pro zadaného muže je výhodnější si začít rovněž se zadanou ženou, než se ženou, která partnera nemá. U nezadané ženy je totiž větší pravděpodobnost, že přestože ze začátku tvrdí, že chce také jen milenecký poměr, časem se jí začne takový vztah zajídat, a bude se spíše snažit si získat vás jen pro sebe.

Dále je určitě vhodné se vyhnout ženám v přímém okolí, jako je pracoviště, mezi blízkými přáteli a rodinou. Bohužel zrovna zde se milenecké vztahy navazují nejčastěji. Tady je i po rozchodu velmi těžké nerozdmýchávat stále emoce tím, že se s bývalou milenkou vídáte. Také hrozí více prozrazení, nejen díky přistižení, ale také proto, že se třeba vaše milenka někomu z okolí svěří.

Pokud jste si jako milenku našli rozumnou ženu, která dodržovala pravidla mileneckého vztahu, je spíše pravděpodobné, že přijme i to, že se s ní rozejdete. Vysvětlete důvody rozchodu tak, abyste jí zbytečně neubližoval. Pochopte, že může prožívat určitý smutek, projevte pochopení. Můžete si poděkovat za pěkné chvíle, které jste spolu prožili. Nezapomínejte ale na to, že i rozumná žena může ve chvílích zamilovanosti a touhy, ztratit pevnou půdu pod nohama a udělat nějakou hloupost.

Setkávat se s milenkou po rozchodu?

Jednoznačně se po rozchodu už nesetkávejte. Nehrajte si na přátele. Vyhýbejte se setkáním pod různými záminkami, abyste si tzv. něco dovysvětlili. Obvykle totiž není co. Milenecký vztah má většinou omezenou dobu trvanlivosti. Je nutné, aby se s tím smířila i milenka. Je lepší se s ní nijak nekontaktovat, nenabízet pomoc a přátelství. Myslíte to možná dobře, ji to však spíše bude brzdit v tom, aby na vás zapomněla a našla si partnera.

Může pak ustrnout ve fázi, kdy si vás zidealizuje a každý další partner jí nebude dost dobrý. To právě proto, že jste pro ní byl vždy nedostupný, a také s vámi nežila. Viděla tedy na vás jen to dobré, trávili jste spolu jen hezké chvíle, nemuseli jste řešit různé problémy běžného života mezi partnery. Erotickou přitažlivost přiživovala chuť zakázaného ovoce. To vše z vás může udělat v jejich očích „muže snů“.

Přestože vám tato situace může lichotit, udělejte raději za vašim mileneckým vztahem tlustou čáru a svou bývalou milenku nijak nekontaktujte, ani se jí úmyslně neukazujte. Naopak se po nějaký čas vyhýbejte místům, kde vás může potkat. Nic dalšího udělat nemůžete.

Možná vám jí bude líto a budete proto mít tendenci se s ní setkat a třeba se s ní ještě také pomilovat. Jí se uleví, ovšem pouze na chvíli, pak bude její situace ještě horší, protože bude v sobě stále živit naději na vztah, který vy ale nechcete. Pokud vás i tak neustále kontaktuje a i přes upřímný rozhovor rozchod nezvládá, zkuste jí navrhnout, ať vyhledá třeba pomoc odborníka, který jí pomůže se z tohoto stavu dostat.

Pokud se potýkáte s problémy, ať s ukončením mileneckého vztahu nebo s problémy ve vašem vztahu, neváhejte mě kontaktovat  a vybrat si jednu z možných konzultací zde.