jak zachránit vztah

Dobrý den, je mi 20 let, přítel je o 2 roky starší a jsme spolu 5 let. Bydlíme od sebe od začátku vztahu cca 80 km, čili spolu nežijeme. Byli jsme spolu na dovolené v Chorvatsku a s přítelem jsme se tam pohádali. Bohužel poslední dobou jsme se hádali často. Je to hlavně kvůli sexu, přítel si myslí, že jsem odtažitá, vadí mu, že nejsem v sexu iniciativní. Poslední dobou má pocit, že se chce rozejít, prý už nevidí jiné řešení. Jako důvod mi řekl, že je to kvůli tomu, že jsem v sexu odtažité, dále to jsou moje nálady, naše věčné hádky a také že s ním nechci často jezdit k jeho rodičům. Já to ale ukončit nechci, nechci ten náš vztah vzdávat. Chtěla bych to s ním zkusit úplně od začátku. Chystáme se o tom spolu promluvit. Chtěla bych mu navrhnout, že si dáme pauzu abychom si oba promysleli, co chceme. Abychom zvážili všechna pro a proti. Nevím jak mám ten náš vztah zachránit. Vím, že nejsou chyby jen na mé straně, ale v tuto chvíli to mohu zachránit asi jen já. Prosím Vás o radu, jak ten vztah zachránit. Moc Vám děkuji.

2 komentáře u „jak zachránit vztah

    Karel Chába Září 5, 2011

    Dobrý den, myslím, že směr, kterým jste se vydali je správný. Každý sám za sebe si zvažte, zda chcete ve vztahu zůstat. Pokud ano, tak si napište co vám vadí a jak to chcete jinak. Je důležité řešit pravé příčiny krize. Následuje rozprava o tom, zda vy a obráceně váš partner můžete požadavky/potřeby partnera naplnit. Pokud ano, udělejte dohodu, která by se měla dodržovat. V případě, že dohodu naplníte, tak vztah zachráníte.
    Katka Září 7, 2011

    Moc Vám děkuji za radu. S přítelem jsme si o tom promluvili. Nakonec jsem se od něj dozvěděla, že celý půl rok, co máme problémy je s jednou 15 letou holkou. Tenkrát, když jsme měli krizi se to rozhodl řešit tím, že šel za ní a vyspal se s ní. Celou dobu s ní je a rozhoduje se prý mezi náma. Moc mi to ublížilo, ublížilo mi, že mi celou tu dobu lhal. Po 5 letech mě to od něj opravdu velmi mrzí a překvapuje, jak moc ho ta holka ovlivnila. Rozhodl se bohužel pro ní. Nedokážu se s tím jen tak smířit, řekl mi, že se rozhodl proto, že je jiná než já a chce zkusit vztah s ní. Teď ale nevím, jestli mu to dokážu někdy odpustit a opět mu věřit. Já bych to s ním chtěla ještě zkusit, pokud bych věděla, že mě opravdu chce a myslí to vážně. Jen se bojím toho, že to udělá znovu.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů