Jak získat manžela zpět

Opustil vás manžel s tím, že si potřebuje rozmyslet, co dál v životě? Že pořádně neví, co vlastně chce? Nebo od vás dokonce odešel za milenkou?

Co dělat, abyste ho získaly zpět?

Nejčastější chybou, kterou ženy v této situací dělají, je, že se okamžitě urazí a začnou dělat silácká a unáhlená gesta či výroky “ Tak dobře, jen si běž, když tě to táhne pryč. Opusť nás a už se nikdy nevracej!”

Bohužel takové výroky a gesta vašeho muže spíše utvrdí v tom, že se rozhodl správně, když od vás odchází. Přesvědčí ho o tom, že mu bude lépe, když se nevrátí. Navíc milenka bude v jeho očích jistě atraktivnější než někdo, kdo mu ubližuje.

Další častou chybou, které se ženy dopouští, je přílišné tlačení na pilu. Snaží se manžela za každou cenu přesvědčit, aby se vrátil. Snaží se napravit to, co manželovi chybělo nebo nevyhovovalo, ponižují se. To je špatně, protože manžel se pak cítí manipulován a má pocit, že to vše žena dělá jen na oko se sobeckým záměrem si ho udržet pro sebe.

Co musíte udělat, chcete-li manžela zpět?

Měly byste mu především v klidu říci, co k němu cítíte. Vysvětlete manželovi, že vás to velice bolí, ale zároveň mu slibte, že se mu budete snažit dát prostor, který potřebuje k tomu, aby si vyjasnil, co vlastně chce a s kým chce dál spojovat svůj život. Pokud je to alespoň trochu možné, snažte se domluvit i na konkrétním datu, do kdy by se měl vyjádřit. V řádu dnů či týdnů, podle toho, kolik času bude potřebovat. To je důležité, abyste oba alespoň zhruba znali časový rámec rozuzlení.

Pokud váš manžel neutíká za milenkou a pouze si potřebuje ujasnit, zda s vámi chce dál být, měl by si uvědomit, co konkrétně bude potřeba k tomu, aby nalezl řešení. Muži totiž obvykle nic nerozmýšlí, pouze čekají, co je napadne, jak to dopadne a jak se budou cítit. To je špatně, protože obvykle ničeho nedocílí. Ideálně by měli vyhledat pomoc odborníka, který jim vysvětlí myšlenkové procesy, které se právě odehrávají v jejich mysli, a ukáže, co je potřeba udělat. Muž v takové situaci je totiž obvykle zmítán střídavě negativními a pozitivními emocemi a není schopen se rozhodnout. Vy byste to měla pochopit a dát mu prostor najít řešení.

Pokud váš manžel nechce vyhledat odbornou pomoc, může pomoci také tužka a papír. Muž by si měl podrobně vypsat, jak se cítí, jak by se chtěl cítit a co pro to bude muset udělat.

Dohodněte si pravidla odloučení

S manželem se dohodněte na jasných pravidlech, podle kterých se k sobě budete po dobu odloučení chovat. Dohodněte se, co se může a co nemůže. Jestli si budete volat. Pokud ano, tak jak často. Jak se budete starat o děti. Jak se budete finančně starat o společnou domácnost. O jakých tématech spolu můžete mluvit. Bude mezi vámi nějaká intimita, nebo ne. Občas se totiž muž i v průběhu odloučení k manželce vrací na chvilku intimity, ale pak opět odchází. Z toho je žena zmatená. Proto je zásadní, abyste se dohodli co a jak.

Pokud se vám podaří vytvořit takovou dohodu a dodržujete ji, váš manžel má dostatek času si vše rozmyslet a vzbuzuje to v něm naději, že vztah přeci jen půjde zachránit. Že jste schopni to spolu vyřešit.

Snažte se jakýmkoliv způsobem ukázat vaše pozitivní kvality. Ukažte manželovi, že jste kvalitní člověk, s jakým stojí za to žít. Ukažte mu, o co vše přijde, rozhodne-li se vás na trvalo opustit.

Samozřejmě ale v rámci slušnosti, bez nátlaku a rozhodně bez jakýchkoliv manipulací.

Máte-li obavu, že se vám nepodaří získat manžela zpět, nebo pokud si nejste čímkoliv jisté, určitě vyhledejte pomoc odborníka. Pomůže a vysvětlí vám všechny souvislosti. Ukáže vám, jak byste se měla chovat, pokud chcete mít co největší šanci, že se k vám manžel vrátí zpět.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

175 komentářů u „Jak získat manžela zpět

  Bětka Únor 27, 2014

  NO tak nějak se to u nás doma odehrává. Po 25 letém manželství se před rokem objevila milenka – mladší a malé dítě, která rychle ovládla situaci. Nakonec ale ne tak, jak si asi představovala, protože ON stále bydlí doma se mnou. Ano a je to peklo. Řekla jsme mu, že ho mám pořád ráda a neposlala ho pryč, i když to prý čekal. A teď to bude rok a situace je pořád skoro stejná. Jen jednou jsem víc nahoře já a jednou Ona. Prý nechce žádné z nás ublížit! Já ho chci pořád zpět, ale vypadá to, že to budu muset být já, kdo to rozsekne. Chtěla bych, aby to s ní ukončil. Já si totiž myslím, že teď už by byl rád, kdyby to s ním Ona ukončila, ale mám obavu, že to skutečně nikdy nedokáže….
   Karel Chába Březen 4, 2014

   Dobrý den, ano, je to tak, že mnohdy podváděný musí být ten, kdo vše musí řešit, pokud se nechce donekonečna trápit.
    Jarka Březen 5, 2014

    Dobrý den, předchozí komentář je jak přes „kopírák“. Je to přes rok, co jsem přišla manželovi na milenku, samozřejmě mladou. Jsme spolu 32 let. Situace se nemění a když je se mnou jakoby byl rád, že není s ní. Ale když je s ní asi je to opačně. Začala jsem se starat víc o sebe, cvičení, angličtina apd. Já se rozejít nechci, ale to rozhodnutí musím nechat na něm. Touží po mladé, krásné, inteligentní ? Musí s tím přijít sám. zatím to vydržím. Co bude dál ukáže čas. Není to jednoduché ale tu prvotní bolest jsem už překonala. Teď musím myslet na sebe. Držím palce všem a přeji jim aby se vše vyřešilo k jejich spokojenosti. To samé přeji sobě :o)).
     JAna Březen 11, 2014

     JSem na tom podobně. po 23 letech mi řekl, že odejde za jinou. Už jednou to chtěl udělat. Půl roku mu trvalo, než se rozhodne, nakonec se stáhla ona, že se on nemohl rozhodnout. Zůstal, ale vše je jinak. Řekl mi, že se city ke mně změnily, že neví co s tím má dělat. Odejít nechce. Já se rozejít nechci, ale nevím jak dál. To čekání je hrozné. Ale musím jít dál a věřit, že bude líp.
  Pavlína Březen 27, 2014

  Dobrý den, po 13 letech mě oznámil manžel, že má milenku.Vždycky jsem to chtěla vědět aby mě to řekl až se něco takového stane, ale ted bych raději to ani nevěděla.Nevím co mám dělat.On se rozvádět nechce, ale chce čas než si to vše probere v hlavě.Je to hrozné, ale ani já o něho nechci přijít.Máme spolu dvě malé děti a navíc mu pomáhám v podnikání. Asi by bylo nejlepší se osamostatnit , najít si svou práci a dát si na čas pauzu od sebe, než se vše vyřeší , ale dnes je to těžké a hlavně si najít dnes práci, která by mě a děti uživila.Mám čekat a doufatt, že zas bude vše jako dřív? Prosím jak to mám zvládnout? jsem už v koncích
   Karel Chába Březen 31, 2014

   Dobrý den, postupujte tak, jak je psáno v článku. Musíte si ujasnit, kolik cca času potřebuje, aby to nebylo nekonečné. Vy byste se bez ohledu na to, jak to dopadne, měla snažit být samostatná. Jedním z největších problémů, se kterým se potýkám s klientkami, je, že jsou tak závislé na protějšku, že toho on zneužívá a myslí si, že mu musí žena vše trpět. Tím, že si dohodnete pravidla, jak se máte oba chovat, dokdy se má on rozhodnout, tak budete klidnější. Když se navíc hodně intenzivně zaměříte na to, abyste byla více soběstačná, tak nebudete tolik myslet na ty nepříjemné věci a začnete si mnohem více věřit. To vše se bude projevovat na tom, jak bude manžel reagovat.
  Andrea Březen 29, 2014

  Možná bychom měly založit Klub odložených žen… já jsem z ročního trojúhelníku docela v hájí. Po vzoru psychologa Klimeše jsem si řekla, že rok vydržím, ale ve finále nevím, jestli to nebude ještě horší. On je totiž hodný až přehodný, otec je skvělý, milenec suprový a já jsme z toho už docela vyřízená. Možná, kdybych to v afektu rozřízla před rokem, bylo by mi už líp. Je to fakt hrozné, ale ani po roce o něj nechci po 25 letech přijít.
  No ale dostává mě to maličko do pozice rohožky……. a co teď? Mám strach, že teď před 50sátkou už zůstanu sama. Nikdy by mě nenapadlo, že naše manželství takhle bude nad propastí…
   Karel Chába Březen 31, 2014

   Dobrý den, pokud se situaci nepostavíte a nezačnete jednat, tak budete odkázaná jen na to, co udělá on. Chápu váš strach, ale věřte, že ženy, které našly tu sílu a vzaly věci do svých rukou, jsou spokojené. Není možné se litovat a nechat se ovládat svým strachem tak, že bude člověk dlouhodobě nespokojený. Musíte se rvát za své štěstí s ním nebo bez něho.
  Martina Březen 30, 2014

  Dobrý večer,chtěla bych povzbudit všechny podváděné ženy žijící v dlouholetých svazcích.Stalo se nám s manželem úplně to samé.První nevěra po 10letech-k té jediné se sám přiznal a hned chtěl balit kufry.Stálo mě to neskutečné úsilí,ale zůstal doma.Potom byl 2 roky klid a vše se začalo opakovat.Vydržela jsem dělat,že to nevím a nevidím z důvodu finanční závislosti.Do práce jsem chodila vždy,ale jako prodavačka sebe a 2 děti neuživím.Takto jsem přežívala dalších 8 let a pak to ruplo.Po celou dobu jsem podporovala manžela v podnikání,vedla celou domácnost sama.Pak přišla puberta dětí a velké problémy s nimi.Manželovi jsem řekla,že o vím o jeho avantýrách a at se rozhodne sám co dál.Odešel……
   Karel Chába Březen 31, 2014

   Dobrý den, bohužel to, co popisujete, je učebnicovou ukázkou toho, co by se dělat nemělo. Neřešení důsledků se velice často nevyplatí a na vašem příkladu je to vidět. Nicméně věřte, že nikdy není pozdě a můžete vzít život do svých rukou a zase být spokojená. Držím palce.
   Pavla Září 13, 2014

   Dobrý den, prosím o váš názor na mou situaci. Po 20 letech manželství mi manžel řekl, že se zamiloval a že už mě nechce. Není to poprvé co mi byl nevěrný nikdy prý o nic nešlo. Tentokrát je to ale jinak. Delší dobu jsme si nerozuměli, hádky kvůli dětem , špatná finanční situace . Tu jsme teď konečně vyřešili. Místo toho, abychom začali znovu a lépe, si našel přítelkyni a že prý ji miluje. Ona se ale nechtěla hned vázat, tak se rozhodl žít zatím mezi náma oběma, ale já na to přišla. Teď neví co dál, řekl jí že mě má stále rád, ale nemiluje, tak se rozešli. Se mnou zatím bydlí dál, ale prý už se mnou nechce nic mít, ale nedokáže ani odejít. Já ho přesto stále miluju. Nevím co on vlastně chce.
  Olan Duben 1, 2014

  dobrý den, je to rok a půl co jsem se dozvěděla, že má manžel jinou. Jsme spolu 12ler a máme malé děti, které jsou na něm hodně závislé a já taky. On často odjíždí na služební cesty a jednou jí tam potkal. V dnešní době nevím jestli ještě něco mezi nimi je. Ona je vzdálená přes celou republiku. No každopádně je problém ten, že mi teď řekl, že se mnou být nechce, že mě nechce jako člověka, ale že nechce přijít o děti. Jen upřesním, před 3týdny dovolená jen mi dva bez dětí a super. Najednou mu něco přelítlo a je vše jinak. Když jsem se zeptala co se děje, tak mi nic neřekl. Nevím už co mám dělat,ale odejít nechci. Nechci mu tady vše nechat a jít.
   Karel Chába Duben 3, 2014

   Dobrý den, on je něčím zaseknutý. Někde se zastavil a nechce jít dál, neb si myslí, že to nejde, že mu nedáváte, co by chtěl, respektive nenaplňujete jeho potřeby. Zkuste se tedy, když nechce problém řešit, zamyslet nad tím, jak upravit své chování, aby se situace natolik odblokovala, že bude chtít o problému mluvit. Zaměřte se teď na naplňování jeho potřeb víc než na ty své. Buďte mu oporou, ale netlačte na něho. Dejte mu svým chováním najevo, že mu chcete pomoci. Nezaměřujte se tedy na svůj strach a bolest, to by vás stahovalo dolů.
    Olan Duben 4, 2014

    Dobrý den,

    děkuji moc za radu. Hodně mi pomohla a když jsem to četla, tak jsem si říkala ANO. Je to pravda. Děkuji

  Edi Duben 9, 2014

  Dobrý den, (jsem s manželem 5 let), přišla jsem mu na nevěru a protože jsem to těžce nesla, odešel za ní, pořád mi tvrdil, že když mě vidí brečet a trápit se, tak ho to utvrzuje v tom aby odešel. Dokonce jsme byli za ní a on mě ujišťoval, že se s ní rozešel, ale večer bylo zase dopisování sms, ráno poté jsem ji zavolala a to ho rozzuřilo.Pracujeme spolu, takže v kontaktu musíme být, máme malé dítě. Nevím jak se mám chovat dál k němu, chci ho zpět. Máme (díky němu velké fin. problémy), ale postupně se začaly zlepšovat, ale on asi nezvládá to, že jsem se o všech problémech dozvěděla a že jsem je začala řešit já. Lidé kolem mi říkají, že by ho zpět už nevzali, ale já ho miluji a chci ho zpět
   Karel Chába Duben 15, 2014

   Dobrý den, musíte si především určit svou hranici, kam zajdete a dál už ne. Udělejte, co radím v článku, ale neponižujte se, netlačte nepřiměřeně. Musíte vycházet z toho, že ho nutit nemůžete, že musí chtít i on sám. Musí z vás cítit odhodlání udělat, co slibujete/naznačujete, že uděláte.
  Anonym Duben 14, 2014

  Jsem se v této situaci přes rok.Jsme spolu od 15 let,celkem 28let,zachovala jsem klid.Asi intuitivně se řídila radami článku-dala prostor,netlačila.Ta žena má totiž velmi špatnou pověst. Pobláznění trochu ustoupilo.Zaujala mě rada pro OLAN -je něčím zaseknutý,neví jak dál.Asi to bude i náš případ.Na otázku,co chce – neví,dříve v pár situacích hrozil odchodem,nikdy se tak nestalo,i když jsem to navrhla já.Nevím jak pomoci,říká totiž,že jsem morálně výš,jak to bude dál,jak bych mu mohla věřit a jak by mohl věřit,že mu věřím,mluví o štěstí že tu dlouho nebude-rodiče zemřeli brzy.Více o tom mluvíme,přizná že se v tom ztrácí.Dávám mu najevo,že ho mám ráda,že to zvládneme.Prosím o radu,jak dál?
   Karel Chába Duben 15, 2014

   Dobrý den, nejlepší řešení by bylo, abyste se na mě obrátili se žádostí o konzultaci (je možno i po Skype). Pokud to sice řešit chce, ale ztrácí se v tom, tak potřebuje pomoc to rozplést.
  Jana Duben 17, 2014

  Tak předchozí komentář je náš případ, jen s tím rozdílem, že můj muž v tom lavíruje. Na vše odpovídá nevím, proč se ptáš,do poradny nechce.Také mi připadá zaseknutý,ale nevím jak ho přesvědčit situaci řešit s odborníkem.Nevím,zda získává čas nebo je bezradný.Už nevěrný byl,v situaci,kdy myslel,že u mě selhal,pak velmi litoval a vše vynahradil.Chodím do poradny sama-prý sám sobě neodpustil,má potřebu chvály,v dětství byl protěžován matkou a babičkou starší bratr,krize stř.let.Také bych mu chtěla pomoci,aby našel sám sebe,protože jinak byl život s ním vždy bez chyby,spoustu jsme toho dokázali a vždy si rozuměli, byl mi oporou.Máte prosím pro mne také radu, jak dál?Jak se konkrétně chovat?
   Karel Chába Duben 23, 2014

   Dobrý den, být mu oporou. Snažit se ho rozpovídat o své bolesti a strachu. Jděte na to pomalu, postupně. Dívejte se na něj jako na dítě, které potřebuje lásku, pochopení a jistotu, že ho v tom nenecháte. Neřešte, co se stalo, na to bude čas později, až se otevře.
  vendy Duben 22, 2014

  tak už jsem taky v klubu .s manželem jsme 20 let spolu ,potřebuju poradit ,bojují ve mě dvě jedna říká ukončito a druhá zkusto.muj muž neumí lhát a jeho chování a víraz v očích ho vždy prozradí takže nemusím ani lustrovat mobil dám si dvě dvě dohromady a je z toho milenka nebo spíš nová přítelkyně.on je muž který jezdí domu jen na víkendy tkže jsme se nejspíš odcizili,protože vím že když to udělá musí cítit a já vidím že je s ní štasný ale je to taky milující táta a nechce odejít .nechce aby jeho děti strádali.Ale ten pocit že se mnou není štastný je hrozný a nejraději bych mu dala volnost, mám ho pořád ráda ale nemužu ho vidět neštastnýho i když říká že to ukončí a změní práci,poradte
   Karel Chába Duben 25, 2014

   Dobrý den, je velkou chybou se odvolávat na děti. Oni vše cítí mnohonásobně lépe než my a ví, že něco není v pořádku. Vidí, jak se k sobě (ne)chováte a tím vším dostávají špatný vzor. Vidí, jak nastalou situaci (ne)řešíte a to je také špatně. Vy se musíte rozhodovat tak, abyste vy byla dlouhodobě spokojená. Když budete vy spokojená, tak budou potom i děti. Jejich štěstí vychází z nás dospělých.
  Zuzka Květen 11, 2014

  Dobrý den, už dlouhou dobu jsme s manželem ve vztahu jako na houpačce. Milenku nemá, ale chvíli si rozumíme a dlouhou dobu pak spolu zase nemluvíme a když, tak jen na otázku odsekne nebo mi vynadá. Částečně to je moje vina, ale on na tom má taky svůj podíl. Teď jsme se spolu dost pohádali a bohužel to celé slyšel i náš tříletý syn. Nejlepší řešení by asi bylo se odstěhovat, ale kdybych šla s malým k rodičům, byl by od syna 100km daleko, a vyhrožoval, že by mě nahlásil jako únoskyni, kdybych to udělala. Druhý problém je, že platíme hypotéku na byt, která odchází z mého účtu a sama nezvládnu platit hypotéku, školku a ostatní věci pro malého a sebe. Rodiče mají dost finančních starostí svých..
   Karel Chába Květen 13, 2014

   Dobrý den, je jen jediný způsob, jak to mezi vámi řešit a tím je začít komunikovat. Chtít se dohodnout. K tomu potřebujete, aby to chtěli oba + to umět, vědět si rady. Zkuste mu tedy nejdříve v klidu vysvětlit, jak se cítíte, když se dlouhodobě nic neřeší. Mluvte jen o sobě a svých pocitech. Nemluvte o něm a o tom a nijak ho neobviňujte. Když nebude chtít nebo se vám nebude dařit, tak se na mě obraťte se žádostí o osobní setkání.
  Jája Květen 18, 2014

  Také jsem 1,5r. v trojúh.Rady v článku jsou platné,intuitivně jsem tak jednala a je vidět,že se vše vyvíjí.Nebyli jsme ale schopni se domluvit na čase.Navrhla jsem jeho odchod asi3x vždy to nechal vyšumět,navrhla jsem i, že se budeme u dětí střídat v našem domě-ten druhý bude bydlet v bytě,stále říkal,že chce čas.Je to hodný a slušný muž se svědomím.Asi bloudí v kruhu.U mě má pocit,že selhal,říká, že mám navrh a tam zažívá pocit,že on je ten pravý a skvělý (ta žena muže střídá a využívá a i když to (objektivně)ví, neumí s tím nic udělat nebo nechce).Atmosféra mezi námi je stále lepší,vidím,jak se chce zapojit,je vnímavý k rodině,ale vystoupit z tohot vztahu nechce?neumí? Co tedy potřebuje?
   Karel Chába Květen 20, 2014

   Dobrý den, potřebuje pomoc odborníka. Má problém s tím, co si o sobě myslí na nevědomé úrovni. Jeho přesvědčení – vzorce chování ho udržují v tom kruhu. S tímto doporučuji, abyste se na mě obrátili osobně skrze osobní konzultaci.
    Jája Květen 29, 2014

    Dobrý den,moc děkuji za odpověď. Pročetla jsem celý váš web a i mne napadlo,že něco takového za tím je.Jenže i v tomto je ale vyhýbavý,snažím se,aby pochopil,že nám už jen odborník může pomoci,ale opět dává vyhýbavé odpovědi (ještě jsem neměl čas si to přečíst apod.) a čas plyne.Asi není rada,jak někoho k tomuto přesvědčit,ale chtěla jsem se ještě zeptat,kolik sezení je zhruba potřeba,aby se třeba podařilo tyto vzorce upravit a zda se to může podařit i přes počáteční nedůvěru dotyčného.Jak taková terapie probíhá,myslím,že by sezení byla užitečná i pro nás oba společně..
     Karel Chába Červen 4, 2014

     Dobrý den, je velice složité vám odpovědět. Já nevím, jaká je hloubka problému. Nikdy jsem s vámi nemluvil. Zatím jste jen vy napsala pár řádků. I on má svou verzi. Atd. Myslím, že nic nemůžete ztratit tím, že přijdete na jedno sezení, kde si vše vyjasníme i na základě toho, že mi dáte mnohem více informací.
  JAna Květen 20, 2014

  Po 23 letech mi manžel řekl, že odejde za jinou. Už jednou to chtěl udělat. Půl roku mu trvalo, než se rozhodne, nakonec se stáhla ona, že se on nemohl rozhodnout. Zůstal, ale vše je jinak. Řekl mi, že se city ke mně změnily, že neví co s tím má dělat. Odejít nechce. Já se rozejít nechci, ale nevím jak dál. To čekání je hrozné. Další vývoj situace: Manžel se před týdnem odstěhoval k milence. Po dvou dnech mě žádal, abych počkala až si vše rozmyslí, že potřebuje čas. Je to hrozné. Mám čekat a věřit, že se vrátí nebo to ukončit?
   Karel Chába Květen 27, 2014

   Dobrý den, vy sama si musíte stanovit, co ještě obětovat a jak dlouho a podle toho, byste se měla řídit. Já už bych odešel/ukončil vztah na vašem místě.
  Vlasta Červen 27, 2014

  Dobrý den, jsme s manželem 31 let, posledních několik let jsme se odcizili a vše upadlo do stereotypu. Místo aby si manžel o svých problémech popovídal se mnou šel „na kávu“ k sousedce. Tímto okamžikem mi oznámil, že s ní odchází, prý budou bydlet společně. Snažím se ho všemožně přesvědčit. chovám se k němu tak, aby byl šťastný a spokojení, což také nepopírá. Přesto trvá na svém a není s ním rozumná řeč. Prý mu nejsem lhostejná, má o mne starost, ale musí odejít.
  Poraďte jak se chovat dále.

  Děkuji

   Karel Chába Červen 30, 2014

   Dobrý den, pokud to on takto vidí a cítí, tak vaše snahy bude bohužel brát jako manipulaci. Je to nepříjemné, ale to nejlepší je teď ho nechat jít, aby se „vyřádil“.
  Lada Červenec 2, 2014

  Čtu tu tolik příběhů stejných s naším.Je možné obecně říci,co muže vede k tomu, aby ve stř.věku zapomněli na to hezké a dobré z manželství a nechají se nejčastěji vlákat do paralelního vztahu?S odůvodněním,že chtějí konečně žít,myslet taky na sebe.A pak se zmítají mezi rodinou a jinou ženou a žijou vlastně daleko méně intezivně.Je možné z jejich chování odhadnout,zda chtějí opravdu vše zničit a začít nový život?Pokud neodejdou hned, je možné ze zkušenosti říci, jak dlouho vážně přemýšlí o odchodu (rok, dva) a kdy je jasné, že spíše hrají o čas a chtějí se ještě „vyřádit“?Předem děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červenec 4, 2014

   Dobrý den, je toho více. Nicméně muži jsou obecně orientováni na cíl, na výsledek, na dobývání (nejen žen, ale i vítězství všeho druhu) a ve středním věku bilancují. Co dokázali, co jim uniká atd. Mnohdy mají pocit, že svou úlohu v manželství splnili a doma jsou nepochopeni, nemilování, neobdivováni a to potřebují. Muž potřebuje být chválen a uznáván. Potřebují si dokazovat svou mužnost. Tedy hledají to jinde. Ano, pokud to muž myslí s odchodem opravdu vážně, tak se chová aktivně a koná. Většinou je to do cca 1 roku. V opačném případě neví, co chce a je nekonečně nerozhodný. Nicméně vždy je manželství o dvou lidech a žena, která vše svádí jen na muže a nechápe jeho mužskou energii, tak se přímo na tom zmatku podílí.
  Hanka Červenec 13, 2014

  Mám stejný problém jako tady mnoho žen. Vdaná 23 let. Je mi 42 a naštěstí mám dvě dospělé děti 23 a 20 Manžel má milenku už skoro dva roky, rozvádět se nechce, zřejmě proto, že je vdaná a ani to prý po něm nechce. Ale stále se vídají a teď pojedou spolu na dovolenou. Vím, že na tom mám i podíl já. Poslední roky jsme spolu moc nemluvili a pro něho byl na prvním místě fotbal. Když jsem jela třeba na návštěvu k rodičům , stále volal jestli už jedu domů. Kritizoval mi oblečení , líčení a když děti měly narozeniny tak měl něco neodkladného. Ty rady tady jsou docela dobrý, záleží taky na tom jak je ta žena silná, ale myslím, že my jsme víc oproti chlapům. A vyzrát stejnou taktikou jako milenky :-Teď už to konečně vím jak s mužem zacházet, ale neměl by taky on vědět jak zacházet se ženou ? Bohužel jsem se vdávala v devatenácti a nestihla návod na muže nastudovat 🙂 Věkem se člověk učí, doufám, že ještě není pozdě.
   Karel Chába Červenec 16, 2014

   Dobrý den, ano, obě strany by se měli učit a tedy i muž by měl vědět, jak se chovat k ženě, jak zacházet s ženskou energií.
  Jana Srpen 9, 2014

  Dobrý den, může prosím blíže vysvětit, jak rozumět pojmům mužská a ženská energie? Co si pod tím představit. Jak jsou správně vyladěné? Děkuji vám za odpověď.
   Karel Chába Srpen 11, 2014

   Dobrý den, toto je tak obsáhlé téma, že na to napíši několik článků. Můžete se přihlásit výše k odběru novinek a články nepropásnete.
  lenka Srpen 18, 2014

  dobry den jsme z maželem 13 let bez dětí, pořad se o to pokoušime se ale nejde to před rokem byla jsem tehotna ale nedopadlo to a postupne jsme se uzaviraly sami v sobě. před pul rokem jsem se dozvěděla že je manžel neverny bylo to 1, ale pak jsem nachazela sms z ruznyma ženama. O poslední nepřimo naznačuje že asi ji miluje ale miluje pry i mně nevi co ma dělat a jak se rozhodnout. Mam ho rada a chcy o ne bojovat. Kdyby mně řekl že nechce se mnou byt tak bych se nesnažila. ale pořad tvrdí že mně miluje a chce byt se mnou do smrtí a potom se piše z jinou mně to ubiji. Nevim co mam dělat. Prosim o radu. Děkuju
   Karel Chába Srpen 20, 2014

   Dobrý den, váš problém bude hodně hluboký. Jste v přechozeném vztahu. Váš vztah se po 13 letech nikam neposouvá a to bohužel i díky tomu, že se vám nedaří mít děti. Pokud vztah dlouhodobě stagnuje, tak přestáváme pomalu a plíživě chápat důvod, proč v tom vztahu být. Více se dočtete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/prechozeny-vztah/.
  Zdenka Září 3, 2014

  Dobrý den, je mi 35 let a jsme s přítelem spolu přes dva roky, ale náš vztah se nikam dál neposunul a protože mi to dost chybělo společné bydlení, občas došlo k nějaké neshodě. Po jedné další výměně názorů došel přítel k názorů, že bude lepší když vztah ukončíme a to i přes to, že se máme stále rádi. Nechce pokračovat dál, protože se bojí, že se to nezmění, budeme se dohadovat stále a nechce mi tím ubližovat. Přesto všechno spolu dále komunikujeme a záleží nám na sobě. Mám ho ráda a chci o něj bojovat, ale nevím, zda to má smysl. Jestli třeba čas toto všechno vyléčí. Nebo jestli mám přestat komunikovat a stáhnout se. Moc děkuji za vaší radu.
   Karel Chába Září 4, 2014

   Dobrý den, čas určitě nevyléčí to, že neumíte řešit problémy – komunikovat a že nejste spokojená. Vrátit se zpět do vztahu má smysl, pokud vyřeší ty věci, které byly důvodem toho, že se navrhuje rozchod.
  Eva Září 13, 2014

  Dobry den, pritel se se mnou zrazu rozesel po 8letech a nechce mi rict duvod.Hadali jsme se, ale bylo to mezi nami i dobre.Zlobi se na me skrz druhe lidi, nechala jsem se jimi ovlivnit.Pouze rekl, ze chce byt sam a ze nikoho nema.Lituju hadek,spatneho chovani, chci to napravit, ale neda mi sanci.Asi mi neveri, ze bych se mohla zlepsit a boji se byt se mnou, protoze nechce byt ve stresu.Vzdycky byl v pohode, nikdy se takto nechoval.I kdyz se snazim sebevic, porad si stoji za svym.Co mam udelat aby zmenil nazor?Miluju ho a chci byt zase s nim.Bojim se, ze se nevrati a najde si jinou.Vim, ze by chtel byt se mnou, ale nyni si chce uzivat a nechce byt za blbce kdyz uz jednou neco rekl.Dekuju
   Karel Chába Září 15, 2014

   Dobrý den, zaprvé mu dejte více času a prostoru. Pokud teď na něho budete tlačit, tak ho jen utvrzujete v tom, že se nemá vrátit. Pokud mu něco vadí a subjektivně vám vyčítá, že jste s tím nic nedělala, tak teď bude vaši snahu brát jako manipulaci, abyste dosáhla svého. Až se více zklidní a bude ochoten o problému mluvit, tak mu řekněte, proč teď vztah bude jiný. Tedy pokud to víte. Pokud ne, tak byste si na to měla nejdříve najít odpověď.
    Eva Září 16, 2014

    Dobrý den,děkuju za radu.Jak dlouho bych měla zhruba čekat?Přítel je doma 41 dní,ale od té doby jsme se i kontaktovali a trochu pohádali.Prozatím jsme se od té doby co odešel ještě neviděli.Myslíte si,že může ještě změnit rozhodnutí,i když stále říká,že se nevrátí a když se mu neozývám,že se ozve sám?Možná zkouší jen mou reakci.Jsem si vědoma svých chyb a mezitím pracuju na sobě samé.Už je to odloučení pro mě ale příliš dlouhá doba a strašně moc mi přítel už chybí.Nezlobím se na něj a on to ví.Chtěla bych být už zase s ním!Možná mě má až moc jistou,proto si mě neváží a nejsem pro něj zajímavá.Jak v něm vyvolat zvovu touhu být opět se mnou a mít mě zase rád?Kdy se mu začne po mně stýskat?
     Karel Chába Září 18, 2014

     Dobrý den, omlouvám se, ale není v mých možnostech, každému vyhovět tím, že vám budu odpovídat na další otázky. Už i proto, že po těchto otázkách budou další nové neb se bude vaše situace vyvíjet. Pokud chcete, můžete využít jednu z placených služeb.
  Jana Září 29, 2014

  Dobrý den, můj muž se kterým jsme 10let, mi byl před rokem nevěrný se svou učitelkou němčiny, chodil za ní a byl velmi zamilovaný. Domů jezdil, ale já jako bych neexistovala. Snažila jsem se být milá, abych ho neodehnala, taky jsem mu vynadala, ale stále doma dělala zázemí. Určitě už s ní nespí, ale asi ji má stále rád a mě už ne. Ted po roce on neví co dál se životem. Říká mi,že potřebuje změnu, že už se mnou si budoucnost neplánuje, že chce něco nového s někým jiným. Ted prý cíti prázdno. Mám ho stále ráda a nevím jak ho zaujmout aby si to chtěl plánovat se mnou.
   Karel Chába Říjen 1, 2014

   Dobrý den, není to o vás, ale o něm. O tom, co prožívá. Má nějakou krizi. Bylo by tedy záhodno, aby vyhledal pomoc a poradil se, jak z té situace ven. Myslím si, že vidí více či méně viníka ve vás, takže čím více se budete snažit, tím více se bude on odtahovat neb to bude brát jako manipulaci. Zůstaňte tedy na standardu svého chování a vyčkejte, až on vyhledá pomoc.
  Zdena Říjen 7, 2014

  Dobrý den,co se to s chlapama děje?Já jsem 33 let vdaná,dva dospělé syny,které vedl přísně a vštěpoval veškeré zásady morálky,někdy to přeháněl.S mužem jsme každý rok plánovali dovolené výlety na kolech,koupili zahradu a najednou,je to dva roky co se mi muž přiznal,že mi byl nevěrný.Teď lituji,že jsem to tenkrát radikálně neřešila.Jako by tu tíhu všeho přenesl na mě,ať se s tím peru sama.Slíbil, že vše skončí,ale nestalo se tak.Sliby,hádky,emoce,odcházení k milence,návraty.K ní nechce.Prý neví co chce a nechce nic řešit,ani se nikam poradit,ale mluví třeba co uděláme na zahradě příští rok.Prý budu vždy jednička,ale mě to nepřipadá,když se tak chová.Trvá to už moc dlouho.Je nějaká rada?Zdena
   Karel Chába Říjen 10, 2014

   Dobrý den, krize středního věku. Bohužel to dnes má čím dál tím více mužů. Je to smutné, ale běžné, že muži mezi 40-50 lety neví, co chtějí, bilancují a blbnou. Nejsou schopni se posunout. Pro vás oba s ohledem na to, co píšete, by bylo ideální vyhledat pomoc. Pro vás rada je taková, že musíte být silnější a jasně mu stanovit mantinely, kam až může zajít a co si ještě necháte líbit. Viz článek.
  ivana Říjen 17, 2014

  Dobrý den, jsem o 5 let starší než manžel Ten mě teď po 20 letech opustil kvůli milence, která je o 10 let starší než on. Máme 2 téměř dospělé syny, kteří se s ním teď nechtějí vídat. Manžel si chce ještě užívat a se mnou nechce mít nic společného. Odstěhoval se k ní. Já jsem ho prý celých 20 let jen ponižovala a vždy muselo být po mém. On je teď šťastný. Zařídil mi nové účty, částečně jsem ho vyplatila. Já ho stále miluji, ale mám obavy, že se ke mně nevrátí. Je ještě nějaká naděje na náš společný život_
   Karel Chába Říjen 21, 2014

   Dobrý den, na to mohu říci jen to, že je 50/50% . Neznám ho a nevím, co vše mu vadilo a jak se jeho současný vztah vyvíjí. Doporučil bych vám, abyste na to nespoléhala a zařídila si svůj život.
  Agáta Listopad 17, 2014

  Dobrý den,u nás byl rozchod po 7letech,měli sme ke konci asi už přechozený vztah.Plánovali jsme od září stěhování do nového domu a vše ostatní.Po rozchodu sme nebyli v kontaktu,až teď po 4měsích začal sám komunikovat,dokonce za mnou sám přijel a proml.sme si.Má mě stále rád,nejsem mu lhostejná,chtěl by se vrátit,ale má strach,nechce to prožívat podruhé a neví,jak by to vysvětlil rodině a ost.kdyby sme byli opět spolu.Jak ho mám přesvědčit,že se nemusí bát,ať do toho jde znovu?Sám mi ještě řekl,že by mě nikdy nepodvedl,že nikoho neměl a je stále sám.Je teď víc opatrnější.Ztratil i oba rodiče.Moc ho miluju a záleží mi na něm!Vždy sem mu byla oporou a chtěla bych i nadále.Co mám dělat?Děkuju.
   Karel Chába Listopad 20, 2014

   Dobrý den, základ je v tom, že vyřešíte důvody, které vás vedly k rozchodu. Musíte najít/pojmenovat příčiny a dohodnout se na tom, jak je odstraníte. Pak se přestane bát.
  Hanka Prosinec 26, 2014

  Dobrý den, jsem s manželem 15 let hodně jsme spolu prožili jeho vážnou nemoc a samozřejmě i nevěra jak z mé strany, tak od manžela, ale já ho stále miluji a on tvrdí, že mě už nemá rád, máme spolu dvouletýho chlapečka a chtěla bych s ním i další děti, ale on nechce. Snažím se pro naše manželství udělat cokoli aby jsme začali od začátku ale on si myslí, že už to nepůjde a ani se nesnaží něco udělat pro naše manželství. Nedovedu si představit život bez něj prosím o radu co mám dělat? Děkuji
   Karel Chába Leden 5, 2015

   Dobrý den, často je názor, že už to nejde, postaven na tom, že si dotyčná osoba nedokáže představit, jak jinak by to mohlo být. Proto vám doporučuji, abyste mě oba navštívili a já vám vysvětlím, co vše se dá dělat a kam je možné se dostat, když budete oba dva chtít.
  Jitka Leden 5, 2015

  Dobrý den,manžel si našel milenku po 24 letech,máme spolu dvě malé děti.Neví pro koho se rozhodnout.Nechce přijít ani o nás,ale nechce ani rozchod sní.K ní se nastěhovat nechce,prý se tam necítí jako doma,tak odešel za námi,ale smilenkou se vídá.Říkal,že neví jak dál,čeká na něco zásadního co mu pomůže rozhodnout.Má mě rád,ale nedokáže si představit,že to ukončí sní.A teď,když by zůstal tak jen kvůli dětem a to já nechci,i přes to co se stalo ho stále mám ráda.Taky vím,že na tom,že někoho hledal nesu kousek viny,přepracovanost,vzteklost.Prosím o radu.Děkuji
  Ivana Leden 19, 2015

  Dobrý den, před 3dny mi manžel z ničeho nic oznámil, že už mně nemiluje a chce se rozvést,prý už s tím bojuje rok, ale přitom se choval jako by nic já nic nepoznala. Pravda, že sex.život uvadal, ale má manuál. práci a pořád trvdil, že je unavený a já čekala až unavený nebude. Navrhla jsem manžel. poradnu nebo psychologa, ale odmítl s tím, že je rozhodnutý. Máme ani ne 3 roky po svatbě.Slíbil mi ale, že zůstaneme v kontaktu, že patřím do jeho života a chce být se mnou kamarád. Navrhla jsem mu, že tedy můžeme ted bydlet každý jinde, ale ať si to ještě všechno nechá projít hlavou, což slíbil, že udělá, ale pravděpodob.už se nerozmyslí. Je nějaký způsob jak udělat, aby se do mně zase zamiloval?
   Karel Chába Leden 20, 2015

   Dobrý den, to nejlepší, co teď můžete udělat, je nechat ho, aby si dal čas a vše si ujasnil. Jakýkoli tlak bude vnímat negativně a jako manipulaci, že vám jde jen o vás.
  Katka Únor 3, 2015

  Dobry den manžel si našel milenku po 12 letech manželství chce se rozvest mame dvě děti 4 a8 let ale přitom se vrací pořad domu dva dny je tam a potom zase doma trva to už rok je pravda že ho pořad miluju ale neda se to takhle pořad praktikovat když vidí že ho nechci tak chce začit od znova a když vidí že jsem zase změkla tak odchazí ta jeho milenka ma taky dvě děti a to same se ji taky stalo tak tomu nerozumim že to dokaže taky dělat ale taky nerozumim tomu když chce odejít proč teda neodejde a pořad se vrací je pravda že mu to pořad vyčítam a vyhazuji ho i když ho chci je nějaky zpusob ho získat zpatky.
   Karel Chába Únor 9, 2015

   Dobrý den, on odejít nechce! Kdyby chtěl, tak by už odešel. Vy se na tom, co se děje, velmi silně podílíte tím, že jste slabá a nedokážete mu jasně a konstantně ukázat, že si za svým názorem stojíte. Uvědomte si, že nemá žádnou motivaci něco měnit. Má vás, jí a nic ho nenutí to změnit a rozhodnout se. S ohledem na to, jak to probíhá, bych vám doporučil, abyste ho nechala prožít, co si zatím nezkusil. Tedy donutila ho, aby odešel a vydržela, aby si tu novou realitu opravdu prožil. Aby si ujasnil, co opravdu chce. Dokud totiž jen sní o tom novém životě, pohrává si s tou myšlenkou, tak si to neprožil a nedochází u něho k posunu.
  petra koksová Únor 5, 2015

  Jak mám získat muže po 25 letech manželství.Rozvedl se je 4 roky s ženskou, kt. je sprostá,udělala z něho téměř alkoholika,mluví velmi sprostě a vyhazuje ho, když mu telefonuji kvůli dětem.Má to zakázané.Taky na mě žárlí a bojí se o něho.Má inval. důchod jako já,jen pracuje na 4 hod. úvazek, já pro zdrav. problémy nemůžu .Štve ho proti mně,dceru i syna stáhla na svou stranu kupováním a syna -16 let přetáhla do otcovy péče,jelikož to viděla jako východisko, když měli zpětně platit výživné a větší.Taky „lépe vaří“,exmanžel je tlustý a kouří s ní krabičku cigaret denně.O mě zájem nejeví.
   Karel Chába Únor 9, 2015

   Dobrý den, otázkou je, proč byste to měla dělat. On to nechce. Vycházím z toho, že píšete, že o vás nejeví zájem. Chápu, že máte starost a chtěla byste ho pro sebe, ale to myslíte jen na sebe a nerespektujete jeho vůli. Měla byste se s tím vyrovnat a dokázat se naučit žít spokojeně bez něho. Vaše zloba na jeho partnerku je špatná a je jen výmluvou na to, že bez něho nechcete být.
  El Únor 13, 2015

  Dobrý den,

  po 24 letech odešel.Měli jsme nějaké neshody, ale vraceli se k sobě. Našel si rozvedenou milenku, nebydlí s ní, ale stýkají se víkendově.Zkoušela jsem se s ním domluvit, chtěl dál do jiného světa. Milenka tvrdila, že jím byla svedená.Jeho naštvalo, že jsem ji vyhledala a mluvila s ní (zjistila jsem, že jí mj. namluvil mnoho nepravd o mně) Se mnou zcela přerušil kontakt (neexistuju), s velkými dětmi je v kontaktu jen, když něco potřebuje. Nerozumím tomu, proč muž tak rychle „zahodí“ předchozí život, zázemí (asi si ho nevážil), dle jeho slov nejmilovanější ženu, zapomene na finanční i jinou podporu od ženy…Toto vše zažívám. Manžel totiž mohutně odklání i veškerý majetek.Poradíte?

   Karel Chába Únor 17, 2015

   Dobrý den, nevyplácí se kontaktovat milenku neb si pak nevěrný připadá špatně a často to řeší tak, že se buď do sebe uzavře anebo je hodně útočný. Bohužel vy moc nemůžete. Pokud s vámi nechce mluvit, tak ho budete jen provokovat, když to po něm budete chtít. Zkuste mu dát čas a prostor. Je důležité, aby si pro svou frustraci našel jiného viníka. Dokud uvidí viníka svých problémů ve vás, tak se bude chovat tak, jak píšete a vy s tím nic nenaděláte.
  Zuzana Březen 19, 2015

  Manžel odešel po 25 letech za výrazně mladší rozvedenou paní.Již několik let předtím se potýkal s osobnostní krizí,kterou přenesl do vztahu.Dostal dvě šance,ale nevyužil je.S milenkou nežije,pouze se občasně stýkají.Manžel se sám pro sebe zbavil viny,za všechno můžu já.Úplně přestal komunikovat,začíná nám dělat naschvály,dospělou dceru nutí se k milence chovat „slušně“,začal dceři vyhrožovat a vyhazovat z míst,která nám patří zatím ještě společně.Bojím se,že rozdělení SJM bude poslední kapkou.Manžel totiž začal utajovat majetek.Milenka s ním manipuluje a štve ho proti nám-mně a dětem.Bohužel manžel tak ničí poslední zbytky vztahů k naší rodině.Co můžeme dělat?Zatím o něj ještě stojíme.děkuji
   Karel Chába Březen 23, 2015

   Dobrý den, pokud o něj stojíte, tak začněte u toho, že změníte své myšlení typu „dostal dvě šance“. Pokud se dostal do krize a vy se k němu chováte jako k viníkovi, tak se vše jen zhoršuje. On to cítí tak, že za vše můžete vy. Je to subjektivní a iracionální, ale je to tak. Nehleďte tedy teď na to a zkuste se chovat tak, aby věřil, že mu chcete pomoci a krize je vaše společné dílo.
  Katka Březen 20, 2015

  Kdyby mi tohle někdo udělal po letech má za dveřmi kufry, na druhou stranu sama jsem v situaci milenka, ovšem mladšího kluka a on se svou paní nespí, nežije ani nemá děti a o mě jí neřekl. Chci ho, protože zdá se, že chceme od života to stejné a mezi námi to funguje. Tady žádné rady nefungují. Takže rozhodla jsem se, že buď to vyřeší dítě, jestli se nám to povede anebo si žádnou lhůtu stanovovat nebudu a budu s ním jen dokud, mi s ním bude dobře. A vám je se zmateným manželem dobře dámy?
   Karel Chába Březen 23, 2015

   Dobrý den, sama žijete ve velkém omylu a utěšujete se tím, že jste na tom jinak. Kladu si otázku, když je vaše situace jiná, než těch dam, které tady píší, proč jste se zadaným mužem? Proč neopustí svou partnerku a není s vámi? Naplňujete stejný princip.
  Martina Březen 23, 2015

  Dobrý den, prosím o radu. S přítelem jsme byli osm let spolu,v dubnu min.roku se odstěhoval odemě zpět k rodičům.Nedokázali jsme bez sebe být a dále se scházeli. Pro mě však situace byla neúnosná a v říjnu jsem mu řekla, že nevím co chci a potřebuju čas. Myslela jsem si, že si uvědomí jak moc pro něj znamenám a nastěhuje se zpět.Řekl,že mi čas nedá a za 2 dny si našel jinou. Teď s ní žije 3 měsíce (jsou spolu nyní pů roku).Já ho tu dobu nekontaktovala,až teď.Dojel,vyspali jsme se spolu,chci ho zpátky,miluju ho.On mě kontaktuje,volá mi,ale říká, že neví co chce. Mám vyčkat?Jak se mám zachovat, aby se vrátil?Netlačit na něj? Dát mu čas? Jenže to moc bolí,nechci bez něj žít. Děkuji za odpověď
   Karel Chába Březen 25, 2015

   Dobrý den, především byste si měli sednout a zabývat se otázkou, „proč by teď měl být ten váš vztah jiný“? Jen se k sobě vrátit nic neřeší. Byly nějaké důvody, proč jste se rozešli a ty se nevyřešily. Je tedy nutné zvážit, zda víte, co to bylo a jak to odstranit tak, aby se to už do vztahu nevrátilo. Je nutné se bavit o tom, co kdo chce a zda jste schopni si to vzájemně naplnit. Vše je v tomto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Už na tom, jak budete přistupovat k tomu, co vám radím, se dá poznat, zda má smysl se k sobě vracet.
    Martina Březen 30, 2015

    Dobrý večer, upřímně nevím, k čemu by bylo promluvit si o tom, v čem by teď vztah byl jiný a sepisovat dohodu, když partner bydlí s jinou ženou a říká, jak neví co chce. V tomto případě by se mnou jistě nic nesepisoval. Říká ať tomu dám čas, že se nechce hned vrátit a nechce abychom se zase hádali. Zárověň mi ale oznámil, že i v případě, že vyčkám se může stát, že se rozhodne pro ni. Jsem v pasti, strašně mě bolí to, že neví, zda se mnou chce být. Mám s ním být určitý čas a pak mu dát na výběr?Nebo jak se nejlépe zachovat? Moc Vás prosím o radu, řídila bych se čímkoliv ale jsem sama zmatená, nikdy jsem v téhle situaci nebyla a neumím hrát tu druhou 🙁
     Karel Chába Březen 31, 2015

     Psala jste, že vás kontaktuje a neví, co chce. Mé doporučení platí v momentě, kdy bude více ochoten něco řešit. Do té doby na něho netlačte a dejte mu prostor.
  Lenka Duben 29, 2015

  Dobrý den, s manželem žijeme 10 měsíců odděleně,v červenci 2014 jsem požádala o rozvod,ale řízení je pozastaveno.Jsem 16 let nemocná,mám revmatoidní artritidu a manžel mi nebyl schopný masírovat operovanou pravou ruku,byl lhostejný.Když jsem se ptala,co pro něj znamenám,nedostala jsem rozumnou odpověď.Necítila jsem z jeho strany lásku a stále se trápím,i přes to bych si přála aby se vrátil.Na druhou stranu mi vymaloval obývák,přivezl novou sedací soupravu a bude montovat i obývák.Já bych ale byla šťastná,kdyby mi dal najevo,že mu na mě záleží ohledně zdravotního stavu.Nevím na čem jsem,když se zmíním o obnovení rozvodového řízení a řeknu,aby to podal on,nechce.Nevím už jak dál,jen se trápím.
   Karel Chába Květen 5, 2015

   Dobrý den, je možné, že neumí dávat najevo lásku tak, jak vy byste to chtěla. Každý má jiné vnímání a jiné představy. Bylo by nejlepší si o všem pohovořit a nehrát žádné hry. Doporučuji, abyste si vyjasnili, co kdo chce a za jakých podmínek byste se vrátili k sobě. Udělejte to dle tohoto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Zdenka Červen 6, 2015

  Dobrý den,s manželem jsme byli spolu 10 let,bez dětí,před měsícem se odstěhoval do pronajatého bytu,že neví jestli chce dál náš vztah udržovat,měli jsme i finanční problémy,které se začali zlepšovat.Měsíc bydlíme každý zvlášť,nepíšeme si jen když potřebuje nějaké svoje věci,které ještě tady má.Před týdnem jsem se dozvěděla že jezdí za jednou paní z práce ( rozvedená,o 8 let starší,s dvěma dětma),hrozně mě to ubýjí,pracujeme ve stejné firmě ale naštěstí ne na hale,ale když ho vidím chce se mi brečet.Poradíte mi co mám dělat.
   Karel Chába Červen 9, 2015

   Dobrý den, váš vztah je přechozený, nikam se nevyvíjel a jemu to začalo vadit. Možná chce i děti. Teď toho nemůžete moc dělat, respektive jen čekat. Když teď budete tlačit anebo přehnaně slibovat to, co jste předtím nechtěla anebo odsouvala, tak to bude brát jako manipulaci. Napište mu, co cítíte, co byste byla ochotna zlepšit, a že mu chcete nechat čas, aby si vše ujasnil a víc, jak jsem psal, nedělejte. Sama si stanovte horizont, dokdy budete čekat.
  Petra Červenec 11, 2015

  Dobry den, asi pred měsícem jsem zjistila ze manžel ma milenku. Přiznal se ze je velice zamilovaný a nevi co dal. Jsme spolu 8 let a mame dvě děti ( 7 mesicu a 4 roky). Manželova milenka je jeho kolegyně v praci a pry je do ni zamilovaný uz rok ( ale spi spolu asi 2 měsíce). Manželovi jsem chtela odpustit a začít na našem vztahu pracovat ale on říká ze to nema cenu ze to nepůjde, ze se mnou nemůže byt sam sebou a s ni ano. Nez jsem zjistila ze ma milenku, myslela jsem ze naše manželství je spokojene, on pry zjistil ze je nešťastný az kdyz potkal ji. Chtela bych manzela získat zpet ale on se odstěhoval a začíná vztah s ni. Rozvádět se nechce, potřebuje cas. Nevim jak dal. Dekuji
   Karel Chába Červenec 15, 2015

   Dobrý den, pokud je zamilovaný, tak skoro nic nezmůžete. Pokud se ho nechcete vzdát, tak musíte být trpělivá a počkat spíše měsíce, zda si neuvědomí, jak to je a neopustí milenku. Pokud na něho teď budete tlačit, tak bude chtít být jen s ní.
  Vlaďka Září 28, 2015

  Jsme spolu 21 let,chtěla bych aby si me trochu více vážil, aby mi dal najevo, že me má rád. Bojim se že není se mnou spokojen, vyčítá mi každý kilo navíc. Asi si s někým píse, nevím jak je to vazny. Jsme hodně spolu, tak si zatím nemyslím, že by mi byl nevěrny i fyzicky. A nechci na to ani pomyslet. Bojim se ze ho ztratím. Co mám dělat? Jak ho získat zpět?
   Karel Chába Září 29, 2015

   Dobrý den, díváte se na to špatně. Problém je na obou stranách. On je určitě nespokojený, když vám pořád něco vyčítá a to by se mělo řešit. Jeho i vaše nespokojenost. Udělejte si pravidelné sedánky a mluvte o těch věcech. To je základ. Komu co vadí, chybí, jak by to chtěl jinak atd.
  Petra Leden 5, 2016

  Dobrý den, už pár měsíců máme s manželem krizi, manželé jsme 2 roky. Děti nemáme. Manžel už nechce v našem manželství pokračovat, mluví i o rozvodu. Problémy vznikly také kvůli tomu, že se mi nedařilo si najít 2 roky vhodnou práci a prý ho nebavilo, když přišel domů a pokaždé věděl, že mě tam najde, bude mít uvařeno, uklizeno. Pořídili jsme si spolu baráček. Aby nemusel být se mnou, hodně času trávil v práci. Odmítá se mnou taky spát ve společné posteli. Chtěl abych se odstěhovala a vrátila se zpátky k rodičům. Na týden jsem odjela, ale chci se vrátit zpět. Řekl, že když nepůjdu já, půjde on, jednou si sbalil věci, ale druhý den se vrátil zpátky. Miluji ho a chtěla bych ho zpět. Co mám dělat
   Karel Chába Leden 10, 2016

   Dobrý den, základ je v tom, abyste o tom problému chtěli mluvit. Pokud teď nechce, tak ho nenuťte. Dejte mu čas, aby se mohl zklidnit a vše si sám za sebe promyslet. Je to těžké, ale to nejlepší, co vám mohu doporučit.
  Jana Únor 12, 2016

  Dobrý den. Jsme s partnerem 7 let a måme 5letou dceru. Náš vztah procházel krizí. Rozhodli jsme se bydlet každý zvlášť s tím ze budeme v kontaktu – i sexualnim. 2 mesice hleda byt. Před tydnem mi řekl, že ma už měsíc milenku o 15 let starší vdanou s dospělými dětmi která se rozvádí. Teď si tedy koupí partner byt a nová přítelkyně odejde k němu. Dosud se milujeme říká že mu na mě záleží žárlí na mě ale je prý zamilovaný do ní a rozumí si s ní. Denně se teď milujeme, je to lepší než dřív a ona to samozřejmě neví. A už teď plánuje, že za mnou bude chodit i az bude bydlet s ní, ale ona prý se to nesmí dozvědět. Myslíte, ze má jeho nový vztah šanci, když jí vlastně lže už teď?
   Karel Chába Únor 17, 2016

   Dobrý den, moc velkou šanci asi ten vztah nemá, nicméně nejde o ten vztah. Děláte chybu, že se upínáte na šanci, že jim nevyjde ten vztah. Problém totiž není ten vztah, ale to, co mezi vámi nefunguje – příčiny vaší krize. A ty tu budou, ať bude s touto, jinou nebo žádnou ženou do té doby, než je vyřešíte.
  milada Únor 19, 2016

  Právě jsme oslavili 26 krásného manželství, když mě manžel oznámil, že se zamiloval do naší mladší kamarádky a odchází k ní. Že těch 26 bylo hezkých, ale že u ní našel co celý život hledal. Před měsícem změnil o 360 stupňů životní styl, stravu. Vždy byl gurmán a ke sportu neměl žádný vztah, Byla jsem ráda i za procházky .Nyní drží přísnou dietu ( úplně 100% ), začal chodit do posilovny a bude mu 49 let.
  Celý život jsme se navzájem milovali, respektovali a měli se rádi. Nevím co se stalo. Já ho mám pořád moc ráda a udělala bych cokoliv aby se mě vrátil, je to nejlepší chlap co znám. Jen on se vidí jen s ní , mladou, ..Co dělat, jak žít dál, když nám nedal ani šanci?
   Karel Chába Únor 22, 2016

   Dobrý den, má krizi středního věku a tím pádem má pocit, že mu ujíždí vlak. S tím přirozeně hledá řešení, jak vlak zastavit a brzdu našel v té nové ženě. Nemůžete teď bohužel dělat nic víc, než mu říci, že ho chápete. Že mu chcete dát prostor, aby si ujasnil, co chce. Zároveň si stanovit pro sebe horizont, dokdy budete čekat, zda se vrátí. Pokud budete tlačit, tak ho budete jen odhánět.
    milada Únor 22, 2016

    Jenže on nic nechce slyšet. je prý pěvně rozhodnut jít k ní ( již odešel, okamžitě potom co mě to oznámil ) i s tím , že neví zda toho nebude litovat celý život a zda ten krok je správný. Ale nyní nemůže prý jinak. že jsem hodná ženská, že si to nezasloužím. Je nyní celý blázen do ní a i naše blízké okolí z toho mělo šok.
    Nemám možnost mu nyní říct ani , že mu dám prostor k přemýšlení zda nám dá šanci vše napravit , protože mě řekl že delší dobu nebyl se mnou šťastný, ale nic tomu v našem vztahu nenasvědčovalo ,ani že to chápu. Nechci tlačit na pilu, abych ho neodradila a to jsem psychicky úplně na dně a doufám před ním úspěšně tajím.Ani mu nevadí že ho rodiče i dcera odsuzují a nechápou.
     Karel Chába Únor 25, 2016

     …nejlepší bude mu to napsat. Bude mít čas a soukromí si to přečíst a přemýšlet o tom bez pocitu, že na něho tlačíte.
  Hana Březen 4, 2016

  S manželem jsme skoro 20 let. Před 8 měsíci se seznamil o 9 let mladší paní. Začali si intenzivně psát i v noci. Prý jen přátelsky. Snažili jsme to dát dohromady, protože mě ujišťoval, že už si s ní nepíše, nevolá a nestýká se. Zjistila jsem, že tomu tak není, opět jsme to zkusili, prý mě mám moc rád, dokonce mě prý miluje, intimně jsme se opět zblížili. Ale po měsíci jsem zjistila, že ji píše, že je jeho láska, mě to říkal taky. Když jsem mu to řekla, tak ji prý nemůže dostat z hlavy. Prý s ní nic nemá. Rozhodla jsem se odstévat a vztah ukončit. Ale ráda ho mám pořád. Nevšímám si ho, nic mu nevyčítám, ale důvěra je pryč. Je mi 50 let a manželovi 52. Bude to asi těžké začít znovu.
   Karel Chába Březen 6, 2016

   Dobrý den, když už jste odešla, tak to tak zatím nechte. On potřebuje čas a prostor. Měli byste si říci, kolik času potřebuje. Po tu dobu mu dát prostor, aby si vše ujasnil. Pokud se bude chtít vrátit, tak si dejte podmínku, že chcete na vztahu pracovat pod odborným dozorem.
  vanesa Březen 26, 2016

  Dobrý den,s přítelem sme spolu 9 let,máme 4měsíční holčičku.Před týdnem jsem zjistila že mě podvedl.vysvětlil mi to že toho na něj bylo moc že neustál roli otce:-(.Když sem mu řekla že mu to odpustím,i tak chtěl odejít že si chce zkusit jiný vztah.Je mu 31 a chodil pouze se mnou.že to chce čas že pak může být vše jinak.U té nové je relativně spokojený pere vaří,nic po něm nechce,nic neřeší,nic nezakazuje.Já sem prý vše řešila,sem žárlivá,tak sem se ho vyptávala a tak.Ale i přesto mi řek že mě stále miluje ale chce si to zkusit.Holčičku miluje a chodí za ní.Ta nová přítelkyně má 4letou holku,kterou často hlídá babička,takže se o ní nemusí starat a to mu nejspíš vyhovuje.Tak nevím jak dál?
   Karel Chába Duben 1, 2016

   Dobrý den, pokud na něho chcete čekat, tak si dejte horizont, dokdy mu dáte čas. Po tu dobu se snažte mu dát prostor, aby si tedy mohl zkusit to, co chce. Obrňte se trpělivostí, bude to nepříjemné. Pokud nechcete čekat, tak to ukončete
  Lenka Duben 5, 2016

  Dobrý den, jsem 11 let vdaná, máme 3 děti. Manžel se od Nového roku změnil. Je velice arogantní, hledá na mě chyby, vyčítal mi, že nejsem dobrá matka /podnikám/ a nestíhám péči o dům /velikost domu jako 3 klasické RD/. Před týdnem mi řekl, že má jinou. Další den, že chce žít paralelní vztahy. Na otázky co bude s dětma, jestli mu za to ta jiná stojí mi jen řekl, že neví, že nad tím takto nepřemýšlel. Pořád ale říkal, že rodinu má na prvním místě. Třetí den mi řekl, že milenka není, že to byl jen donucovací prostředek jak mě změnit. On má stále svůj nic neřešící přístup. Nemá potřebu pochopit, co udělal a já nevím co dělat. Nevím co si o tom všem myslet. Poradíte mi, prosím. Děkuji
   Karel Chába Duben 7, 2016

   Dobrý den, začněte u toho, že požádáte o to, že půjdete za poradcem. Nebo mu napíšete dopis, kde popíšete své chyby a co si myslíte, že by mohl změnit on. Popíšete mu své pocity. Jen své pocity a nebudete ho do popisu vtahovat, že udělal a může za to a ono. Bohužel někdy, aby druhý přiznal svých 50% na problému, musíte volit tvrdá opatření. Když to nejde normální debatou, tak mu třeba zkuste říci, že ukončíte vztah a pak musíte udělat to, co slibujete. Ale to je opravdu to poslední řešení.
  Kateřina Květen 13, 2016

  Dobrý den, s manželem jsme spolu skoro 5 let a máme 3,5 lete Dítě. Byli jsme šťastný ale po narození Dítěte začaly spory ( o výchově, o financích, o volnem čase ) každý jsme meli trochu jiné představy ale většinou jsme nakonec našli nějakou cestu. Sex nebyl tak častý ale za to vždycky dokonalý.loni jsme koupili dum a Hádek přibylo. Ted přišel ze je nestastny a už ke Me nic necítí a chce rozvod. Byla jsem v soku a žádala vysvětlení a možnost to změnit, ale on odešel ke znamemu. jen opakuje ze je rozhodnutý, že už prostě NECHCE, že si najdu někoho jiného. Moc mi chybi a moc ho miluji. Jsem uplne v háji a chtěla bych aby se vrátil domu. Už jsem udělala asi všechny chyby ktere jste vypsal.
   Karel Chába Květen 16, 2016

   Dobrý den, dejte mu čas. Netlačte. Vím, že je to šílené těžké, ale je to prověřené. Pokud to sama nezvládáte, pak požádejte o osobní pomoc. Není na tom nic špatného.
  LENKA Květen 28, 2016

  DOBRY DEN,S MANZELEM JSME SPOLU 17.LET,MAME 8 SYNA.PRED DVEMA ROKY SEM ZJISTLA,ZE ME PODVADI.CHTEL ODEJIT,NEODESEL.PARKRAT TO NI SKONCIL,ALE ZASE SE K NI VRATIL.TED TO ZACLO ZASE NANOVO A JE ROZHODNUTY,ZE CHCE ODEJIT.ALE SAM NEVI CO CHCE.DOMA NIC MENIT NEBUDE,NECHA NAS TU SE SYNEM A PUJDE K NI A ZA NAMI BUDE PORAD DOCHAZET.JE MLADSI O DESET LET A MANZEL NEVI PROC TO DELA.ME MA RAD,VAZI SI ME ALE MA POCIT,ZE LEPSI TO MEZI NAMI NEBUDE.CO SE TYCE SEXU SI SEMNOU NEDOKAZE PREDSTAVIT.A ZIT JEN NA OKO NECHCE.NAS VZTAH BYL VZDYCKY KRASNY,ROZUMNELY SME SI.ALE MANZEL V TOM PLAVE,TED CHCE OPET ODEJIT.A JA SE BOJIM CO BUDE DAL.CO SYN,JE NA NEM ZAVISLY.A JA HO MAM PORAD ASI RADA.MAM CEKAT?
   Karel Chába Červen 1, 2016

   Dobrý den, ideální by bylo, kdybyste oba vyhledali odbornou pomoc. Tím, že manžel odejde, to nevyřeší. Opět se vše otočí v kruhu a on bude pochybovat o svém rozhodnutí a bude se chtít vrátit. Nedoufejte, že to sami zvládnete. Nezvládnete. Pokud nikam nebude chtít poradit se, budete trpět. Čekat má cenu jen tehdy, pokud by chtěl situaci řešit, to on ale nechce.
    LENKA Červen 1, 2016

    Pane doktore,dekuji za radu.Ale tohle u nas nepujde.Uz sem to manzelovi nabizela nekolikrat.Nechce o tom ani slyset.Nevidi to jako problem.Proste se stalo a tak to je.Sam pritom nevi co chce.Placa se v tom dva roky,ublizuje lidem okolo,me,synovi a je mu to uplne jedno.Ted je rozhodnuty,ze odejde.Ze tu semnou byt nechce.Ja porad nechapu co ho k ni tahne.Je to hystericka stihacka.Ktera ho nahanela,delala mu sceny predemnou i synem a on jakoby to ani nevidel.Jeho chovani me strasne zklamalo a bojim se co bude dal.Nevim co delat.Bojim se o sebe,o syna.Vsechno je mi to strasne lito.Ale prece nemuzu porad cekat co bude.Dekuji za radu.
     Karel Chába Červen 2, 2016

     Dobrý den, pak ale máte všechny informace a víte, že to s ním řešit nejde. Když to řešit nechce, musíte to chtít ukončit vy a zařídit si život bez něho. Nemůžete to tedy pořád svádět na něho, ale musíte vzít odpovědnost za sebe a syna do svých rukou.
  Pupy Červen 8, 2016

  Dobrý den,od loňského zářį cítím,že je nëco špatnë…začal lhát,že si nepíše s mojí kamarádkou,ale přišla jsem na to,že je to úplnë naopak.chodí do práce i v noci,což chodil vždy,jen s tim rozdílem,že teď .i nebere mobil.hádáme se a dokonce jsme se i chytli fyzicky,když jsem zjistila,že musel jít na akci ,kde b,la zase ona a më vzįt nechtël. Na konec jse. Odešla a jsem z domu ,je to přes mësįc . Bavit se spolu musíme,protože máme dvë malé dëti. On je hodně chladnej,nereagije na zpravy,jen na ty,co týče dětį.vį že mi chybí,protože mu to píši.vyměnil si zámky…já to beru po 10 letech jako obrovskou zradu.nevím,jak se od něj odoutat,jemu se to povedlo velmi rychle,ale já to nedávám.děkuju
  Martina Červen 16, 2016

  Dobrý den,po 11 letech si manžel našel milenku,mame dvě děti,treti čekám,manzel se šel léčit že závislosti na automatech a v léčebně se zamiloval.Mne tvrdí,ze mě stále miluje,ale přiznal se i k tomu,ze chtěl od nás odejít k ní..Ona má dvě děti a manžela a odcházet prý nechce,ale mého manžela miluje.Jsem z toho zmatená,manzela miluju a nechci o něj přijít,on mi říká že mu mám dát čas,ze na ni zapomene,doma se chová ke mně hezký,vidim snahu,ale taky vidím,ze ještě neví co chce…Mám strach,ze už to nikdy nebude pěkné jako dřív.
  Petra Červenec 27, 2016

  Já jsem náš vztah vnímala jako štastný.Přestože všichni v našem okolí se podivovali,jak vydržím autoritativní nadvládu mého muže,já ho milovala a vždy jsem dělala,tzv. co jsem mu na očích viděla.On to tak vyžadoval a když tento servis neměl, byl velmi nepříjemný. Nevěrný mi byl opakovaně po celých 15 let. Vždy jsem odpustila a nikdy nevyčítala.Podle mne měl všechny výhody ženatého a všechny výhody svobodného.Mohl si dělat co ho bavilo,mnoho zájmů jsme měli společných…a najednou jako blesk z čistého nebe se objevila jiná žena,která během deseti dnů jejich známosti docílila toho, že mne manžel vystěhoval z domu.Prý se mnou nebyl štastný a chce začít nový život.Máme ještě naději?Co mám dělat?
   Karel Chába Červenec 28, 2016

   Dobrý den, pokud se chcete vrátit, musíte jen čekat, jak se on zachová a co si uvědomí. Dejte si nějaký časový horizont, do kdy chcete počkat a nic více než čekání vám nezbývá. Nesmíte tlačit, přemlouvat, slibovat, atd.
  Jana Srpen 4, 2016

  Dobrý den, manžel mě opustil po 23letech bez žádných indícií před třemi měsíci. Prostě vztal a odešel k jiné ženě. Máme dvě dospělé dcery 21let, bydlí doma. Ač jsem mu psala emailem, odpovídá tak, že je mu to líto, myslí na nás a necháme tomu volný průběh. Možná prý toho bude i litovat. Zatím si neodvezl ani své osobní věci a nechá mám veškerý majetek (byt, auto, chalupu). Nikdy neřekl důvod. Manžel je introvert je mu 51 roků a odešel do bytu za ženou, která je jeho spolužačka a jen o 2roky mladší než já. Z ničeho nic opustil vše co měl rád – hlavně chalupu, tam byl šťastný. Jsem celkem psychicky na dně. V emailu tvrdí, že ví že mě ukrutně ublížil a nenechává ho to chladným, myslí na nás .
   Karel Chába Srpen 8, 2016

   Dobrý den, má krizi, není už štastný a řeší to, jak nejlépe umí. Věci si u vás nechal, jelikož cítí, že to není definitivní rozhodnutí. Je to tvrdé, ale teď nejlépe uděláte, když ho uvidíte jako nemocného a dáme mu čas. Netlačte, neslibujte a dejte si horizont, do kdy vám stojí zato čekat.
  Alena Srpen 19, 2016

  Dobrý den, manžel mi po 30 letech ze dne na den oznámil, že se chce dát rozvést, že mi má stále rád, a nechce mi ublížit, ale že si v životě nic neužil, že jsem mu celý život visela na krku a dusila ho v rozletu, přitom jsem to byla já kdo ho neustále podporoval a postrkoval vpřed, jinak by dodnes pracoval ve fabrice a neměl svojí prosperující IT firmu s kterou jsem mu pomáhala a přitom ještě podnikala ve svém oboru. Řekl, že se ještě necítí být v roli dědečka, máme 2 roční vnučky, ale nikdo ho tam nestrká, naopak, máme kabriolet a jezdíme s partou kamarádů i po světě, a najednou, že ho to nebaví a že neví co má dělat. Na jednu stranu to chce řešit, na druhou se tomu vyhýbá, ubíjí nás to oba
  edita Srpen 30, 2016

  Je nám 60 let. Jsme sportovci.Posledních deset let ,kdy už děti žijí mimo rodinu,jsme spolu hodně sportovali a cestovali a najednou manžel po 32 letech hezkého manželství má potřebu většího soukromí a svobody a jde si za tím dost tvrdě.Přestal respektovat veškerá pravidla.Víkendy tráví sám s partou o generaci mladších lidí.V případě,že mám připomínky, jsem okamžitě vina vším já. Naznačuje mi, jak není rád doma,že ho brzdím v jeho rozletu,že chce ještě hodně dokázat. Milenku popírá,je to jen kamarádka,rozvést se nechce,protože to není důležité.Nechce o tom mluvit.Žárlím,trápím se,nechci ty roky odepsat rozvodem Je to prý jen můj problém.Mám se s tím smířit už to jinak nechce.Mám ho ráda.
   Karel Chába Září 1, 2016

   Dobrý den, bohužel teď to nejúčinnější je to, že mu ten prostor dáte. Zde nemá cenu mu bránit, jinak to bude ještě horší. Dejte si nějaký horizont, po který to chcete vydržet. Když se to ani pak nezmění, tak byste si měla zařídit život bez něho.
    edita Listopad 15, 2016

    Dobrý den,pokoušela jsem se zachovat podle vaší rady,ale bohužel situace se značně zhoršila.
    Z kamarádky se stala milenka o víc jak 20 let mladší,svobodná s malým dítětem,kterou přiznal a dnes mi řekl,že uvažuje o odchodu.Říká,že chce žít sám a hlavně si užívat svobody.Ke mně se chová s despektem,dává mi za vinu všechny jeho neúspěchy,nevidí nic dobrého na našem 32 let trvajícím manželství.Vůbec ho nepoznávám,je to jiný člověk.Vždy byl dobrý táta,manžel,milenec,parťák a teď už jen chlad,podrážděnost,osočování,bezohlednost.Mám šanci sama něco změnit? On nechce se mnou o ničem mluvit,nechce se mnou nic řešit.Jaký časový horizont bych si měla dát pro sebe, než to sama začnu řešit?
     Karel Chába Listopad 17, 2016

     Dobrý den, chápu, jak to vnímáte, nicméně situace se „jen“ vyvíjí. Tak to bohužel je a pokud vás má opustit, tak tomu nezabráníte a je lepší, aby to bylo co nejdříve. Cca 6 měsíců.
      edita Listopad 19, 2016

      Děkuji za odpověď, pokusím se zařídit. Dám mu to co chce, ale tvrdí že nemá kam jít.O rozvodu nemluví, milenku popírá, jen chce mít soukromí a pocit, že se nikomu nemusí zpovídat. Snaží se být mimo domov,aby nemusel být se mnou, dům ve kterém žijeme nenávidí, tvrdí, že nemá domov. Narušil i vztahy s dcerami, veškeré jejich vstřícné gesto bere jako manipulaci z mé strany(třeba pozvání nás obou na oběd). Dostávám se do situace, že i když je na mě ošklivý, je mi ho líto. V něčem se mele a neví jak z toho ven. Potřeboval by Vaší pomoc, ale k tomu by nikdy nepřistoupil.
  Markéta Říjen 19, 2016

  Dobrý den, manželovi praskla nevěra, už jsem měla podezření, ale nepřiznal to. Trvalo to 9 měsíců a on se do ní zamiloval. Náš problém vždy byl, že on nechce a neumí komunikovat, proto nikdy neřekl co mu ve vztahu chybí. Řekl mi, že to ukončil, nevídají se, nepíší. Neveřila jsem mu a pořád byla ve střehu. Dala jsem na výběr buď ona nebo já. Rozhodl se zůstat, že si uvědomil, že by nemohl být beze mě. Snažím se ho rozmluvit a řekl mi, že pořád na ni musí myslet. Chápu to je to krátká doba a bude to ještě chvíli trvat. Pořád mám pocit, že se nemůže rozhodnout. Ve vztahu mu chyběla ta zamilovanost, že už jsme jak kamarádi. Máme 2děti a jsme spolu 15let. Teď mu dám klid, aby zjistil co chce.
  Simona Listopad 7, 2016

  Dobrý den, je mi 25 let a jsem vdaná 2 roky.manzela jsem podvedla ale byl to jen úlet, on mne také podvedl jenže u něj to nebyl úlet. Psal si s ní, scházel se dokonce mi řekl že ji má rád a je mu s ní dobře.chtěl se rozvést.Zijeme oddělené. Najednou mi píše, chce semnou trávit volný čas, hezká slova mi píše, líbá mne, zajímá se o mne. Ale jí z života asi nevymazal, stále ji má na sociální síti v přátelích. Nevím jestli to nehraje na obě strany. Mám ho ráda ale nechci ze sebe dělat blbce. Děkuji za Váš názor
  Lucie Listopad 9, 2016

  Dobry den, s manzelem jsme spolu 8 let, z toho 5,5 roku v manzelstvi. Mame ctyrletou dceru. Prisel s tim, ze se chce rozvest, nas vztah pry od narozeni dcery nefunguje. Po pravde ve vztahu tez nejsem spokojena, o rozvodu jsem sama uvazovala, ale mame spolu male dite a nechtela jsem, aby mala vyrustala bez tatinka. Rekla jsem mu o mych pocitech a navrhla, abychom se to uz kvuli male pokusili napravit, ale ze musime oba. Souhlasil, ale podle me o tom neni presvedcen. Navic si stanovuje podminky, ktere bych mela splnit, aby zustal, a ktere nejsou realne. Snazim se chovat se k nemu co mozna nejlepe, ale odmitam jit pod urcitou hranici. A mam pocit, ze on se moc nesnazi. Co s tim?
   Karel Chába Listopad 14, 2016

   Dobrý den, v takovém případě potřebujete třetí nezávislou stranu. Potřebujete, abyste někoho respektovali oba a pochopili, že pro získání toho, co chcete, se budete muset na začátku procesu cítit i znevýhodněni. Postupně tím, že oba budete dávat, se to změní, začnete to vnímat tak, že oba dostáváte. Doporučuji vám, abyste se na mě obrátili. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Veronika Listopad 14, 2016

  Dobry den Take bych Rada poprosila o radu. S pritelem jsem pres 4roky. Mame spolu 2letou dceru. V polovine zari jsem prisla na to ze kdyz jel s kamaradem na chatu tak ten vzal svoji pritelkyni a jeji nej kamaradku a udelali na pritele dohazovaci akci i prestoze vedeli ze ma me a dceru. Po 14dnech pritel prisel s tim ze jede znovu na chatu si odplcinout a urovnat myslenky. Zjistila jsem ze mu slecna celou dobu pise a opet byla s nim na chate. Chatu jsem nasla udelala scenu a poslala ho k sipku. On se s ni ten vecer vyspal. Ted je stridave u me nebo s ni ja se mam dat do klidu. Furt nevi a hraje na obe strany akorat se mnou i spi. S ni ne
   Karel Chába Listopad 16, 2016

   Dobrý den, je nerozhodný, nespokojený a navíc dle toho „že se máte dát do klidu“, tu svou nespokojenost svádí na vás. Takže bylo by ideální začít mluvit o tom, co mu vadí, chybí, s čím je nespokojený. Musíte řešit příčinu, ne důsledek/nevěru. Myslím, že to ale takto nebude chtít řešit. Pak je možnost, abyste ke mně přišli. Někdy je to lepší řešit s někým třetím neutrálním. Další možností je se dohodnout, kolik času potřebuje a dát mu ho, aby si vše ujasnil.
  jana Prosinec 4, 2016

  Dobrý den.Jsem nešťastná a na antidepresivech.S manželem jsme spolu 23 letJe mi 59 le,manželovi 63 let.Od manžela znám jen sprosté nadávky nebo neustále codí po bytě a vzdycá ach jo.Snažím si s ním promluvit ale on jen odsekne,nebo řekne drž tlamu,práskne dveřmi a odejde.Má naprostou volnost na rozdíl odemne,vařím,snídani mu dávám každé ráno k počítači,,peru,uklízím, lezu mu doslova do z…Snažím se co to dá,protože ho stále mám ráda.Patnáct let už nemáme sex,a ani se nepamatuji,kdy mi za něco pochválil,dal pusu nebo mi pohladil.Leta se ani neusmál.Celý život se mu podřizuji a on mě takhle ponižuje a odmítí.Co mám dělat?
   Karel Chába Prosinec 8, 2016

   Dobrý den, měla byste začít myslet na sebe. Začít se více seberealizovat a přestat mu podstrojovat. Nicméně nejlepší by bylo, kdybyste se svými problémy vyhledala psychologa, neb to sama asi nezvládnete.
  Petra Únor 1, 2017

  Dobrý den,s manželem jsme spolu 16 let,2,5 roku manželé.V srpnu mi při obědě a konverzaci o dovolené a dětech sdělil,že nám to nefunguje.Přes sms mi psal,že džbán přetekl, ucho se utrhlo,že konečně na něm nebudu finančně závislá.V červnu jsem dodělala advokátní zkoušky,takže předtím jsem byla 2 měsíce doma a ve stresu a on se staral o domácnost.Odešel asi na 4 dny vrátil se domů.Tak to chodilo co měsíc.Řekl mi,že někoho potkal a neví co dál.Přes Vánoce jsme byli spolu.Vše co mi vytýkal jsem zapracovala a uvědomila si,co ho trápilo.Na začátku ledna mi řekl,že si potřebuje vyčistit hlavu.Vrátil se a zjistila jsem,že odletěl za ní až do Chicaga. Nevím co mám dělat,miluji ho,chci ho zpět
   Karel Chába Únor 2, 2017

   Dobrý den, jak píšete, on neví, co chce a měl by se snažit to aktivně řešit. Vyhledat psychologa, partnerského poradce (rád pomohu) a snažit si vše v hlavě urovnat. Tak jak se „snaží“, se nikam neposune. To je jen pasivní čekání na nějakou změnu a ta může přijít až za několik let. Vy mu musíte dát prostor, čas, netlačit na něho ani se přehnaně nesnažit, tím byste ho jen odradila. Nevěřil by vám, že najedou to jde.
  Pavel Duben 7, 2017

  Já to mám obráceně, mě zase vystěhovala žena a hledá jiný vztah nechala si otevřené zadní vrátka a prý chce čas. S dětmi se střídáme po týdnu, dlouhou dobu sem nevěděl co se děje ale začala být na mne alergická, vadila ji každá věc. Zjistil jsem že si začala užívat s mladšími podle fotek na fb a to že kamarádky které ji rádi jsou po rozchodu nebo rozvodu. A je jim 30. Nechce semnou mluvit ale musí a kamarádky jí poradili zadní vrátka. Není dokonalá a já taky ne, aleysli si že jsem špatný já. Spolu jsme podnikali a já se musel osamostatnit rychle. Pak do toho vlezl majetek a řekla že když nechci vypořádání tak bude rozvod. Je emočně vyčerpaná a děti říkají že občas brečí když se snimi tulí. Dlevsehojetokrizestrednihoveku
   Karel Chába Duben 13, 2017

   Dobrý den, pokud je z její strany vůči vám odpor, musíte jí dát čas a prostor. Nebo to zcela ukončit. Vše ostatní bude brát jak nátlak a odpor k vám bude narůstat.
  janka Duben 10, 2017

  Dobrý den, manžel se choval divně cca 14 dni poté mi emailem zaslal dopis, že končí, že už takhle žít a přežívat nebude a nedokáže, že za tím není žádná jiná, jen prostě si nerozumíme, mame jiné hodnoty a a prostě vše spatně, 22 let zahodil jako 2 hodiny, přestal uplně komunikovat po dalších 14 ti dnech přiznal známost, řekla jsem at odejde z domu, že takto to nejde, během hodiny byl pryč, celou dobu na toto čekal, vytvářel nepříjemnou atmosferu atd, přiznal, že ho přítelkyně nechce jako ženatého muže a proto se chce ihned rozvést. Nekomunikuje, vše je spatně, mám se vůbec o něco snažit, nebo ho nechat být, žije s ní a dvěmi dětmi, vše si odvezl a čeká na rozvod, který já nechci. Děkuji J.
   Karel Chába Duben 13, 2017

   Dobrý den, vaše snaha jím teď bude vnímána negativně. Pokud v sobě chcete živit naději, že se má vrátit, musíte tomu dát prostor a čas. Běžně to trvá 3-12 měsíců. Jen se s ním teď dohodněte na tom, jak budete existovat, a více neřešte.
  Aneta Duben 15, 2017

  Dobry den, jsem v trochu jine situaci, manzelstvi 19 let, muj milen.pomer dva roky, manzel stale chce at se vratim, pujcka na dum, nemocni rodice, jsme dobri pratele ale osobne mam strach se zblizeni uz dva roky spolu intim.nezijeme, ja rok ziji u rodicu a deti si stridame, neni to pro deti idealni, ale je klid. Mame sanci na navrat do manzelstvi, nebo uz to mame radeji smerovat k rozvodu a najit nejaky kompromis. Milenec je taky zadany a tak oba resime stejne. Mi rodice se k tomu nechteji vyjadrovat oba jsou v druhem svazku, mamka jenom rika navzdy budou moje deti a tvoje deti….rika ze pro deti se mam vratit… tezko radit spis kolik paru to takto po krizi ustoji a jsou spolu. Dekuji A.
   Karel Chába Duben 19, 2017

   Dobrý den, nemohu přesně soudit, jaké máte šance. Neznám vás. Nicméně jsou páry, které toto zvládly. Vždy záleží na tom, jak jsou oba ochotní pracovat na sobě a na vztahu, a to s poradcem. Ti, co nikam nechodí a vrátili se, spíše přežívají nebo to nakonec ukončí a rozvedou se. Ti, co pracují, mají šanci velkou: pokud tam tedy není něco, co už nejde opravit.
  Anonym Červenec 26, 2017

  Dobrý den, zjistila jsem, že mi byl manžel nevěrný. Jsme spolu 14 let a máme spolu dvě děti 3 a 5 roky. Manžel to nechce ukončit, tvrdí, že jí miluje a že chce být s ní a ne semnou. Už předtím než mě podvedl jsme měli nějaké problémy a řekl mi, že mě nemiluje. Chtěl se rozvést a já nechtěla, tak jsem dělala, že se nic neděje, jinak bych se z toho zbláznila. Ted‘ když má milenku, nevím, co dělat. Snažím se dělat jakoby se nic nestalo, ale on za ní stále jezdí a tvrdí, že chce jí a ne mě. Nevím, jestli to má cenu, jestli se do mě zamiluje znovu, kdyby jsme to zkusili. Jsme na něm s dětmi dost závislí, hlavně finančně. Má cenu to vůbec zkoušet, když pro něj je jen ona?
  Děkuji
   Karel Chába Srpen 1, 2017

   Dobrý den, vaše opakované předstírání, že se nic neděje, se vám vrací. Ukazuje na to, že nechápete, že nevěra je jen důsledek a že z vaší strany je příčina ve vaší slabosti. V tom, že si nevěříte, že byste se dokázala o sebe a děti sama postarat. Mimo jiné toho na jednu stranu může muž zneužívat a na druhou mu to může tak vadit, že si hledá milenky. Teď když je zamilovaný, nemůžete dělat nic, jen čekat. On teď neslyší a nevidí. Musíte se také zaměřit na sebe a postarat se o to, abyste byla silnější a samostatnější.
  Jana Srpen 1, 2017

  Dobrý den,po 21 letech manželství mi manžel po příjezdu z dovolene oznámil, že se mnou není šťastný a odchází k jiné ženě. Nikdy mi nedal najevo,že je nešťastný, měli jsme bezproblémové manželství. Je to moje celoživotní láska, a vůbec jsem neměla tušení, že má poměr s jinou ženou. Byl hodně pracovně vytížený,tak jsem to tak i brala a starala se o rodinne zázemí a 2 děti.Nastěhoval se k milence svého kamaráda, který s ni ukončil poměr po 2 letech, milenka rada střídá partnery. I když mě takto podvedl, stále ho milují a život bez něj mě nebaví. Jak ho dostat zpět, on o návratu nechce slyšet je zamilovaný. Stýská se mi po něm a nemůžu jen tak vymazat 21 let manželství a 5 let vztahu.
   Karel Chába Srpen 4, 2017

   Dobrý den, musíte tomu dát čas, běžně až jeden rok. Manžel se nejdříve potřebuje odmilovat, aby byl schopen racionálně uvažovat. Do té doby s ním nebude řeč.
    Jana Srpen 7, 2017

    Dobrý den, děkuji za radu. Ještě mi prosim poraďte, jak se mám k němu chovat. Chodí za dětmi domů, chová se jakoby se nic nestalo, ke mě kamarádsky. Přiznáním a odchodem k milence jako by vše z něj spadlo. Vůbec jakoby si neuvědomil,  jak mi ublížil.  Takové sobecké chování.
  Šárka Srpen 17, 2017

  Dobrý den, jsme manželé 23 let. Manžel má krizi včetně nevěry (poprvé). Vztah trval rok, byl zamilovaný. Postupně jsem na to přicházela, stále zapíral, mlžil. Když to trvalo asi 10 měsíců, řekla jsem, že v polovztahu žít nemůžu, dáme si 3 měsíce na rozhodnutí, zda žít spolu jako výluční partneři, či nikoliv. Manžel se rozhodl zůstat, ale stále jsem cítila, že duchem je jinde. Po roce jsem odhalila občasné telefonické kontakty s ní. Tvrdil, že s ní už rok nic nemá, nevěřila jsem a chtěla odejít. Řekl, že už mu nezavolá, a už o tom nechce mluvit (nikdy nechtěl-introvert). Pracuji na sobě-cvičím, shodila jsem, chovám se mile, ale nevidím do něho a trápím se(myslí na ni?) Párovou terapii odmítá.
   Karel Chába Srpen 22, 2017

   Dobrý den, ano, asi na ni myslí. A taky tam bude nějaký problém mezi vámi z jeho strany, který byl už před nevěrou. Bohužel pokud ale nechce nic řešit s vámi ani v poradně, nejde se posunout. Můžete mu zkusit pohrozit, že pokud nezačne na situaci pracovat, odejdete. Nebo si žít svůj život vedle sebe. Všechno to je ale polovičaté řešení, když sám nebude chtít.
  Lucka Září 12, 2017

  Dobrý den,já jsem přišla na nevěru nedávno.Bohužel s mojí nejlepší kamarádkou.Celou dobu jsem měla tušení, že se něco děje.Měli jsme mezi sebou problémy.A ona jen využila situace.Byla jsem na tom hodně špatně.Jelikož se sebral na celý den a jel za ní. Nakonec přišel stimuluje, že se odstehuje a že si musí všechno v hlavě srovnat. Že se zamiloval ale neví co má dělat. Vydržela jsem pár dni snášet to. Nakonec jsem se tedy rozhodla dát mu prostor. Ať si tedy najde byt a ujasnit si co chce. Odstěhoval si jen oblečení. Tvrdil, že bydlí u kamaráda ale jsem zjistila, že ještě ten den se nastěhoval k ní a už od soboty u ní bydlí. Chci ho získat zpatky,ale nevím jak. Mame dvě děti a 12 lety vztah.
   Karel Chába Září 15, 2017

   Dobrý den, nemůžete teď dělat nic jiného, než ho nechat, ať si užije to, po čem tak touží. Je to tvrdé, ale tak to je. Pokud mu budete bránit, ta druhá bude jen získávat body.
  Jana Říjen 2, 2017

  Dobrý den,je mi 52 let a 31.12. mi manžel (54) oznámil,že chce od rodiny odejít (děti 23 a 26let),protože má již půl roku jiný vztah.Ve skutečnosti má vztah už 2 roky.Manželé jsme 30let, nikdy si na nic nestěžoval, mohl se bez omezení věnovat svým sportům.V březnu odešel a bydlí u rozvedené milenky s 2 dětmi, 14 a 16let.Snažila jsem se jej přesvědčit k návratu, změnila jsem plno věcí i své chování, omezila jsem své sportování.Několikrát slíbil návrat, pokaždé chtěl cca měsíc času k vyřešení.Zatím se nevrátil, je prý velmi spokojený, doma by nebyl šťastný. Rozvádět se ale nechce, některé věci má ještě doma. Je ještě šance k jeho návratu? Stále o něj stojím, chtěla bych jej zpět. A jak dál?
   Karel Chába Říjen 5, 2017

   Dobrý den, musíte tomu dát cca rok. On si musí prožít tu realitu, o které sní, a zjistit, zda to tak chce, nebo to byl omyl. Takže mu musíte dát ten čas a prostor. Být trpělivá a čekat. Komunikovat s ním jen o neutrálních věcech.
  Ola Říjen 10, 2017

  Dobry den. Jsme s muzem 39, ja 37, spolu 14 let, 2 male deti. 3 roky nemocna a nervni, roky mi rikal, at nemyslim jen na sebe, ze to spatne dopadne. Posledniho cca pul roku si nasel nove mladsi uspesne kamarady, kamaradky, vim o jedne, ktera se mu libi a vidaji se. Hubne, zacal se slechtit. Ted jsme spolu po 2,5 letech abstinence spali parkrat, ja iniciator, ale nechce se libat kvuli intimite. 3 mesice se chce odstehovat, ted intenzivne hleda. Pres drivejsi odpor, 0 citu me ma ted jen rad. Navrhuje at si jdu na rande. Kdyz si vyrazim,dela mi snidani. Jsem ted pry skvela. Ano, uz nevycitam a respektuju. Pres rok ale nikam se mnou nechce. Nejvic se boji, ze prijde o vztah k detem. Je sance?
   Karel Chába Říjen 12, 2017

   Dobrý den, dostal se už za hranu, kde si bude chtít zkusit to, o čem sní. Pokud mu v tom teď budete bránit, bude to ještě horší. Začala jste se snažit pozdě. Nyní ho musíte nechat, aby si užil reality, o které sní.
  radka Listopad 11, 2017

  S manzele jsme 8 let,po neustalych hadkach jsem ho poslala pryc v unoru se tedy odstehoval.Nicmene situace je takova ze ke me chodi,chova se jako doma,ji u me,nakupuji mu a pomaham mu i financne(pujcka na kola,na bydleni atd)mame spolu dite ktere si bere k sobe chovani vse v poradku,Ale problem zacina kdyz zacnu mluvit o nas tak bud mi neodpovi nebo jen ze nevi,uz se ani nesnazim neco resit,porad to dopada stejne nevi nebo mlci.Co s tim?Ano vim ze si za to muzu sama ze je pryc ale situace uz byla neunosna a hlavne to jeho ustavicne psani se slecnama.kvuli tomu jsem to udelala uz jsem nemohla dal.Proc to ted tak je?vraci se ale zustat nechce ani nic resit.dekuji
   Karel Chába Listopad 14, 2017

   Dobrý den, to co je teď, mu nějak vyhovuje. Vyhovuje mu to více než představa, že by se vrátil, a upřímně: proč by to dělal? Vy jste se sice vystěhovala, ale pěkně mu pomáháte, tak co by na tom měnil. Pokud chcete problém opravdu rozhýbat, bohužel i za cenu, že bude konec, musíte přestat s tím, jak se vy na celé situaci podílíte. Musíte jasně určit pravidla a hranice.
    radka Listopad 14, 2017

    Dekuji za odpoved,po precteni vasich prispevku jsem zjistila ze mame mnohem vice problemu,ano mate pravdu dala jsem ultimatum na vyreseni situace vim ze to nebude jednoduche a verim ze pokud budeme oba chtit ze to muze jit.Jinak jsem pripravena i na tu horsi variantu.bohuzel jinak to nejde.Dekuji za radu a preji hezky den
  Jitka Únor 28, 2018

  Dobrý den, manžel se vrátil od milenky a celou dobu se ke mně chová odtažitě.Pry je mu můj dotyk nepříjemný a nic ke mě necítí.Byli jsme s dětmi na horách a tam si prý uvědomil,že mezi námi nic není.Navrhla jsem mu tedy,že půjdeme od sebe a rozvedeme se,ale to odmítá.Pry nic nechápu když se nedokážu smířit s tím,že on nemá zájem,ale chce žít semnou a dětmi.Muzete mi říct,co tím myslí? Protože to pravdu asi nechápu.Je pravda,že mě to moc bolí a jsem výbušná když mi říká,nic k tobě necítím,ale chci s tebou žít.Ale kdo by nebyl
   Karel Chába Březen 1, 2018

   Dobrý den, Jitko, myslím si, že vám něco zazlívá. Nevím, zda ví přesně co, ale vypadá to tak. Milenka mohla být důsledek toho, že je s vámi nespokojený a třeba si myslí, že ho nemáte ráda. Chce tedy svým chováním trestat a zároveň se dočkat satisfakce.
    Jitka Březen 1, 2018

    Co to pro mě znamená? Opravdu jsem že všechno zmatená.Chce se mnou být nebo ne?A co mohu udělat pro to aby věděl,že ho miluju?
     Karel Chába Březen 1, 2018

     Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na Váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další Vaše dotazy a tak to půjde dál a dál. Online poradna je jen obecně návodná, ukazuje směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych Vám to samozřejmě přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, využijte, prosím, této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně Vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím Vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.
  Eva Březen 12, 2018

  Dobrý den,jsem s přítelem v 25tiletém vztahu,v lednu mi oznámil,že se zamiloval do o čtyři roky starší kolegyně z práce s dvěma dospívajícími dcerami,že si myslel,že se mu to nemůže stát,odolával,s tím,že má mě,ale nakonec stejně podlehl.Ještě jsme spolu měli několikrát sex,ale po měsíci v únoru mi sdělil,že odchází a odešel.Sbalil si malý kufr a pár věcí.Já jej stále bezhlavě miluji,dle jeho slov mu na mě také záleží a jsem důležitý člověk v jeho životě.Mě to samozřejmě srazilo na kolena.I přes to všechno se ozývá,jak se mám,co je nového smskami.Když neodpovím,tak zavolá.Ráda bych jej získala zpět.Děti nemáme.Dřív jsem je nechtěla,teď po nich toužím.Neřeší co s bytem atd. Co dál? Děkuji
   Karel Chába Březen 14, 2018

   Dobrý den, Evo, když chcete doufat v jeho návrat, buďte trpělivá, neměňte své chování a buďte s ním v kontaktu. Dejte mu čas a prostor, aby si zamilovanost odžil.
  Eva Březen 21, 2018

  Dobrý den,25 let vdaná, 1dítě.Manžel mi před 2 měs.oznámil, že ho nepřitahuji,ať se přestanu snažit o intimnosti, že se ponižuji a začal se chovat jinak.Do té doby, cca rok snaha jen z mé strany. Poslední léta láskyplný vztah-společné koníčky,sport,dostatek financí.Před 14 dny přiznání k nevěře. Nikdy mě prý neopustí, chce si užít pocit zamilovanosti, touhy. Promluvili jsme si,trápí ho spoustu věcí v mém chování,stereotypní sex.Jsem samostatná,ale bez manžela nechci být,miluji ho.Bilancuje život,neúspěch v podnikání,co všechno nestihl, nestačím se divit.Nic nechce řešit,je velmi chladný,přiznáním nevěry se mu prý ulevilo.Já naopak nespím,nejím a nechápu. Jak se mám chovat,abych ho neztratila
   Karel Chába Březen 22, 2018

   Dobrý den, Evo, budete bohužel muset přijmout jeho pravidla hry, tedy pokud chcete zatím zachovat naději na to, že spolu zůstanete. To znamená, že po dobu jeho zamilovanosti nemůžete dělat nic víc než čekat, být pokorná a trpělivá. Dát mu čas a prostor. Pokud budete chtít věci řešit, tak se zatvrdí a vše bude ještě horší.
    Eva Březen 22, 2018

    Děkuji za Váš názor, cítím to podobně, takže se snažím, ale je to velmi těžké. Asi záleží na tom jak dlouho celá tahle příšerná situace bude trvat.
  Markéta Březen 25, 2018

  Dobrý den, jsme s manželem skoro 30 let.dvě dospělé děti. Manźelstvi krásné žádná krize nikdy nebyla. Stejně si našel ve svých 60 letech milenku už u ní bydlí skoro rok.Domů jezdí na návštěvy jednou za dva měsíce jen na jeden den. O rozvodu mluvil na podzim,teď ho nevzpomíná. Když je doma nemá problém mě hladit, objímat, pusu mi dát na pusu, má mě rád.Odjíždí vřele mě obejme zamáváme si a pak zase nic. Sám ani nezavolá a volat mu já nemám hlavně večer prý ať tam nemá zbytečně peklo.Jednou jsem mu volala ona byla doma on se se mnou bavil jako že jsem kolega z práce. Přijede a doma zase hodný slibuje že bude volat on hlavně ať nevolám já.Prý má krizi středního věku, hledá se,neumi to vyřešit.
   Karel Chába Březen 27, 2018

   Dobrý den, Markéto, působí to tak, jako by vás zatajil u milenky. Rok je průměrná doba na to, aby se ujistil, co chce. S ohledem na to, že vás asi zapírá, je ale otázkou, zda v sobě vůbec něco řeší. Je totiž možné, že vám lže oběma. Je tedy teď na vás, zda bouchnete do stolu a řeknete „dost“, nebo mu dáte ještě čas. Z mé zkušenosti říkám, že času měl dost a takto, jak to oba vedete, to může trvat celé roky, než se „rozmyslí“.
  Marci Červen 20, 2018

  Dobrý den,jsem zoufalá,nevím co dělat,po 30letech manželství se odstěhoval k milence stejně staré (4děti)je mu 51let,celkem spokojeného,myslela jsem, že spolu zestárneme,jezdili jsme na dovolenou 2x ročně,výlety,opravili dům,máme 1syna dospělého.Věděla jsem, že se něco děje,ale myslela jsme,že to přejde,ona ho uháněla tak dlouho až ho uhnala. Situace teď je taková, že mi 2-3x denně volá,píše sms cca 3-4denně, jezdí domů 3-4xtýdně,na chvíli i pár hodin,polibky a hladí mě,říká,že mě má rád a neměl nikam chodit,nic si neodstěhoval,všechny věci jsou doma,trvá to 6měsíců,říká, že se vrátí,ale chce čas a nechce si určit datum do kdy.Já trpím, nemůžu spát ani jíst,nevím co dělat,mám ho pořád ráda.
   Karel Chába Červen 21, 2018

   Dobrý den, Marci, pokud chcete, aby se vrátil, a zatím nejste ve stavu to ukončit, musíte vydržet. Nicméně když chtěl zkusit tu realitu, měl by si jí zkusit více. To, jak spolu jste ve spojení, považuji za prodlužování jeho rozmýšlení. Neměli byste být tak moc ve spojení. Vy se s ním podílíte na tom, že to nikam nevede. On nemá žádnou motivaci se snažit posunout. U vás brečí a za ní jezdí, to je s prominutím komedie, která mu nahrává. Musíte přitvrdit a dát mu jasně najevo, že máte zájem, ale musí se začít chovat jako chlap a postavit se k tomu čelem. Chtěl být s ní, ať si to s ní zkusí se vším všudy, a pak se vyjádří.
  Petra Září 12, 2018

  Dobrý den, prosím o radu. S manželem jsem se po 26-letém manželství rozvedla, protože poslední 2 roky trávil veškerý čas s přítelkyní, se kterou údajně jen sportoval, nebyl nikdy doma, trávil s ní i víkendy a mne si vůbec nevšímal. Po rozvodu bydlíme stále spolu. Paradoxně spolu vycházíme lépe, dokonce mi v opilosti řekl, že mne stále miluje…Já ho mám také ráda. Myslíte, že je nějaká reálná šance, že by se to mohlo vrátit zpět do původních kolejí a co bych pro to měla udělat? Zatím neustále odchází z domu sportovat a k ní. Děkuji
   Karel Chába Listopad 12, 2018

   Dobrý den, Petro, muselo by se začít u upřímných debat, a to není jednoduché. Jeden z vás se může bát zneužití toho, co by se řeklo. Takže by se to chtělo začít pozvolna bavit o tom, jak si nastavit debatní rámec tak, abyste se mohli jeden druhému svěřit. Obávám se, že ale jeden u druhého nenajdete důvěru, abyste se do takých diskuzí mohli pustit.
  Eliška Listopad 7, 2018

  Dobrý den, jsem 7 let ve vztahu s rozvedeným mužem, má dvě děti, které k nám pravidelně jezdí. Nicméně on dost trpí výčitkami, že jim rozbil rodinu (nebyla jsem příčinou, poznali jsme se až rok po jeho rozvodu). Nyní po 40. narozeninách přišel s tím, že chce mít úplnou rodinu včetně dětí, se kterými bude pořád, všechny svátky, narozeniny, vánoce. Já dítě mít nemůžu, on to ví od začátku vztahu. Říkal, že řeší, že by to ještě stihnul vše vybudovat znovu, ovšem s někým jiným, když já děti mít nebudu, ale že mně má stále rád a neví jak z toho ven. Moc mě to trápí, cítím se jako žena ponížená. Co můžu dál dělat kromě toho čekat jak se rozhodne? Tuším, že „ten nebo spíš ta někdo“ už je ve hře.
   Karel Chába Listopad 12, 2018

   Dobrý den, Eliško, předně je nutné mít stále na paměti, že on v tomto svém stavu je už roky a pnutí v něm narůstá. Tím chci říci, že ze dne na den se to nevyřeší a z vaší strany by se nemělo tlačit na jakékoli řešení. Vám by mohla pomoci opakovaná hluboká debata o tom, co kdo z vás prožívá. Cílem těchto diskuzí by bylo, abyste se více pochopili, mohli se k sobě více přiblížit a podporovat se. Je totiž hodně pravděpodobné, že určitá část jeho stesku po rodině vzniká nějakými nedostatky ve vašem vztahu. On pak může doufat, že model rodiny to vyřeší. I vás to zraňuje a tím se od něho oddalujete. Takto se vlastně oba podílíte na tom, co ani jeden nechcete. Přirozeně ale také tyto debaty mohou vést k tomu, že se dostanete do stavu uvědomění, že to mezi vámi nejde, a pak může být nasnadě rozchod. Nicméně vám určitě doporučuji, abyste se nejdříve na tom, že tyto debaty povedete, dohodli a určili si přesná pravidla. Úplně nejlepší by bylo se obrátit na někoho, jako jsem já.
  Klára Leden 24, 2019

  Dobrý den, je to všude podobné. Manžel se po nějaké době, u nás 24 let, rozhodne, že všecko bylo blbě. Že jsme se k sobě nehodili, potřebuje začít znovu. My se tu trápíme a přemýšlíme, co jsme udělaly blbě. Mě by ale zajímalo, když je to tak častý jev, není to spíš nějaká epidemie. Něco s čím my ženy bojujeme marně? Krize středního věku, neschopnost se smířit, že stárnou, touha ještě něco zažít. Posledních pět let vidím jak se mi muž odcizuje a není v mých silách ho “zadržet”. Pořád hledá, co by ho naplnilo, cestuje, sportuje, má motorku, chodí do hospody… a teď chce jinou ženu vyzkoušet. Měsíc je pryč a strašně mi chybí. Pociťuju zklamání a zradu. Bojím se samoty. Ale chci ho zpět? Klára
   Karel Chába Leden 25, 2019

   Dobrý den, Kláro, i tak by se to dalo vidět. Základní problém vidím v tom, že nás nikdo neučí tomu, že bychom celý život měli pracovat na očistě své psychiky, a jak bychom to měli dělat. Je už celkem běžné, že se dost lidí stará o své fyzické tělo, o psychiku stále ještě ale málokdo.
  Alena Únor 2, 2019

  Dobrý den,jsme s pritelem 11 let mame skoro 2 letou holcicku a za mesic rodím.On přišel s tim,ze uz me nemiluje a chtěl by svůj život. Nakonec jsme se dohodli,ze zustane do porodu a chvilku po,aby mi pomohl.ke me je úplně chladný a je jasné, že zůstává jen z povinnosti.mám ho nechat odejít hned nebo doufat,že se to ještě změní přesto,že mi řekl, že se mnou už být prostě nechce.v jaké situaci je větší šance, že si uvědomí, že by to s náma mohlo ještě dobře dopadnout?do poradny jit nechce. Po mnoha vycitkach a hadkach ted spolu dokazeme normálně vyjít. Ale je raději v práci než s náma doma a je to na něm i videt, ze by byl raději pryč. Dceru miluje a s ní je šťastný. Se mnou bohuzel ne.Dekuji
   Karel Chába Únor 12, 2019

   Dobrý den, Aleno, s ohledem na situaci bych se zatím pokusil docílit toho, aby s vámi zůstal. Odejít může vždy. Netlačte na něho v ničem a řešte jen provozní věci. Ideální by zároveň bylo, kdyby šel sám za odborníkem. On si může myslet, že jít s vámi do poradny se rovná zachraňovat vztah, a to pro něj v tento moment není priorita.
  Nikola Únor 21, 2019

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. 28.1 mi manžel sdělil že mě už 14 dní podvádí a že se chce rozvést. Zbalila jsem mu veci a vyhodila ho. 14 dní mě přesvědčoval že to bude dobrý že prý to zvládly jiný tak prý i já. Mám s ním 3 děti a tomu nejmenšímu je teprve 20 měsíců, jsme s polu 12 let z toho 6 let v manželství. Teď mi píše voláme si, a já jsem z toho úplně v koleje a. Nevím co si o tom mám myslet. Ještě před tím jsme s polu měli intimní poměr 3 krát. Teď mi píše že vše musí napravit co mi způsobyl ale vrátit se teď ještě nechce proč to mi nejde do hlavy. Chce se mnou komunikovat a být v kontaktu.
   Karel Chába Únor 25, 2019

   Dobrý den, Nikolo, jeho chování, kdy vás bude kontaktovat a bude se přibližovat a oddalovat, je typické pro to, co teď prožívá. Pokud chcete zachovat naději na jeho návrat, nemůžete než to trpět a dát mu čas. Pokud budete tlačit, tak se vše bude jen zhoršovat.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů