Opustil vás manžel s tím, že si potřebuje rozmyslet, co dál v životě? Že pořádně neví, co vlastně chce? Nebo od vás dokonce odešel za milenkou?

Co dělat, abyste ho získaly zpět?

Nejčastější chybou, kterou ženy v této situací dělají, je, že se okamžitě urazí a začnou dělat silácká a unáhlená gesta či výroky “ Tak dobře, jen si běž, když tě to táhne pryč. Opusť nás a už se nikdy nevracej!”

Bohužel takové výroky a gesta vašeho muže spíše utvrdí v tom, že se rozhodl správně, když od vás odchází. Přesvědčí ho o tom, že mu bude lépe, když se nevrátí. Navíc milenka bude v jeho očích jistě atraktivnější než někdo, kdo mu ubližuje.

Další častou chybou, které se ženy dopouští, je přílišné tlačení na pilu. Snaží se manžela za každou cenu přesvědčit, aby se vrátil. Snaží se napravit to, co manželovi chybělo nebo nevyhovovalo, ponižují se. To je špatně, protože manžel se pak cítí manipulován a má pocit, že to vše žena dělá jen na oko se sobeckým záměrem si ho udržet pro sebe.

Co musíte udělat, chcete-li manžela zpět?

Měly byste mu především v klidu říci, co k němu cítíte. Vysvětlete manželovi, že vás to velice bolí, ale zároveň mu slibte, že se mu budete snažit dát prostor, který potřebuje k tomu, aby si vyjasnil, co vlastně chce a s kým chce dál spojovat svůj život. Pokud je to alespoň trochu možné, snažte se domluvit i na konkrétním datu, do kdy by se měl vyjádřit. V řádu dnů či týdnů, podle toho, kolik času bude potřebovat. To je důležité, abyste oba alespoň zhruba znali časový rámec rozuzlení.

Pokud váš manžel neutíká za milenkou a pouze si potřebuje ujasnit, zda s vámi chce dál být, měl by si uvědomit, co konkrétně bude potřeba k tomu, aby nalezl řešení. Muži totiž obvykle nic nerozmýšlí, pouze čekají, co je napadne, jak to dopadne a jak se budou cítit. To je špatně, protože obvykle ničeho nedocílí. Ideálně by měli vyhledat pomoc odborníka, který jim vysvětlí myšlenkové procesy, které se právě odehrávají v jejich mysli, a ukáže, co je potřeba udělat. Muž v takové situaci je totiž obvykle zmítán střídavě negativními a pozitivními emocemi a není schopen se rozhodnout. Vy byste to měla pochopit a dát mu prostor najít řešení.

Pokud váš manžel nechce vyhledat odbornou pomoc, může pomoci také tužka a papír. Muž by si měl podrobně vypsat, jak se cítí, jak by se chtěl cítit a co pro to bude muset udělat.

Dohodněte si pravidla odloučení

S manželem se dohodněte na jasných pravidlech, podle kterých se k sobě budete po dobu odloučení chovat. Dohodněte se, co se může a co nemůže. Jestli si budete volat. Pokud ano, tak jak často. Jak se budete starat o děti. Jak se budete finančně starat o společnou domácnost. O jakých tématech spolu můžete mluvit. Bude mezi vámi nějaká intimita, nebo ne. Občas se totiž muž i v průběhu odloučení k manželce vrací na chvilku intimity, ale pak opět odchází. Z toho je žena zmatená. Proto je zásadní, abyste se dohodli co a jak.

Pokud se vám podaří vytvořit takovou dohodu a dodržujete ji, váš manžel má dostatek času si vše rozmyslet a vzbuzuje to v něm naději, že vztah přeci jen půjde zachránit. Že jste schopni to spolu vyřešit.

Snažte se jakýmkoliv způsobem ukázat vaše pozitivní kvality. Ukažte manželovi, že jste kvalitní člověk, s jakým stojí za to žít. Ukažte mu, o co vše přijde, rozhodne-li se vás na trvalo opustit.

Samozřejmě ale v rámci slušnosti, bez nátlaku a rozhodně bez jakýchkoliv manipulací.

Máte-li obavu, že se vám nepodaří získat manžela zpět, nebo pokud si nejste čímkoliv jisté, určitě vyhledejte pomoc odborníka. Pomůže a vysvětlí vám všechny souvislosti. Ukáže vám, jak byste se měla chovat, pokud chcete mít co největší šanci, že se k vám manžel vrátí zpět.

autor článku: Karel Chába