Jak získat zpět ztracenou důvěru?

Jak už jsme si vysvětlili v předchozím článku, důvěra ve vztahu je nesmírně důležitá. Důvěra vám pomůže řešit závažné problémy, usnadní vzájemné pochopení a s důvěrou budete také snadněji předcházet krizím ve vztahu.

Co když se důvěra ze vztahu vytratí?

Udělal váš partner něco obtížně odpustitelného? Zradil vaši důvěru a vy teď vůbec netušíte, zda mu ještě někdy budete moci věřit? Zda se na něj budete moc spolehnout? Anebo jste to byli vy, kdo se provinil?

Ať tak či onak, ztráta důvěry je každopádně těžká rána pro váš vztah. Chceteli dále pokračovat ve společném a spokojeném životě, měli byste se pokusit ztracenou důvěru obnovit.

Předem vás musím upozornit, že obnova důvěry ve vztahu bývá běh na dlouhou trať a úspěch není nikdy předem jistý.

Jak obnovit ztracenou důvěru?

Ten, kdo se provinil, kdo zradil důvěru svého partnera, by měl tomu druhému nechat dostatek prostoru a především času, aby se s touto situací mohl smířit a vyrovnat po svém.

Je pochopitelné, že se provinilec obává, že se partner přes tuto ztrátu důvěry nepřenese, že se mu nepodaří důvěru získat zpět. Přesto je důležité, aby na toho druhého netlačil, nesnažil se extrémně přemlouvat a vysvětlovat. Zrovna tak bývá kontraproduktivní nadměrná snaha být lepší, chovat se k partnerovi lépe než dříve.

Nemá smysl slibovat, že to provinilec již neudělá, že se poučil ze svých chyb a že je lepším člověkem. Sliby ve chvíli, kdy si partneři nedůvěřují, mají pramalou váhu.

Jakkoliv je to nepříjemné, je prostě nutné toho druhého nechat, aby si vše, co se událo, sám strávil, aby si to odžil.

Co můžete udělat pro to, aby se vztah napravil

I když jeden z partnerů druhému zradu odpustí, stále to neznamená, že je vztah zachráněn.

Pokuste se najít důvod zrady. Zjistěte, co ve vztahu nefungovalo. Proč k takové situaci vlastně došlo? Chybělo partnerovi něco ve vztahu? Vadilo mu něco?

Jakmile se vám podaří určit prapůvod zrady, měli byste se dohodnout, co teď uděláte pro to, abyste takové situaci předešli. Stanovte si konkrétní kroky, jak teď budete vztah a důvěru v něm budovat.

Prázdné sliby nemají smysl. Vytvořte spolu jasnou dohodu a důsledně ji dodržujte.

Pokud se vám obnovit důvěru ve vztahu stále nedaří, ale přesto se oba dva snažíte a vážně chcete vztah zachránit, navštivte odborníka na partnerské vztahy. Pomůže vám objevit příčinu problému a vytvořit konkrétní plán a dohodu, která postupně povede k obnově důvěry ve vašem vztahu.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

183 komentářů u „Jak získat zpět ztracenou důvěru?

  Marcela Červen 2, 2013

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Manžel měl před rokem vztah s kolegyní. Znám důvod a uvědomuji si ho ,také jsem se snažila napravit,co jsem pokazila.Mám ho ráda je to hodný chlap a o rodinu se stará, opustit nás nechtěl. Odpustila jsem mu, i když trvalo 2 měsíce než ho ukončil. Jenže občas zjistím, že ji napsal( např. přání k narozeninám). V květnu byl s kolegy na chatě kam ona také jezdí. Prosila jsem ho,aby nejezdil, ale řekl, že mám být v klidu.Moc mu chci zase začít důvěřovat , ale i když tvrdí, že to pro něj skončilo, mám stále pochybnosti. Vždy se najde něco, co mi dá důvod začít pochybovat. Je to normální a můžu se z toho nějak dostat? Je to pro mě jako začarovaný kruh.Děkuji
   Karel Chába Červen 4, 2013

   Dobrý den, někdy i přesto, že uděláte vše, co je doporučeno v článku výše a v článcích navazujících, tak se svých pochybností nemůžete zbavit. Pak je jasné, že ve skutečnosti nevěříte sobě. Na nevědomé úrovni o sobě pochybujete, vidíte sama sebe jako někoho, kdo nemá hodnotu a tím trpíte. Pokud je to váš případ, tak máte problém s negativními vzorci chování a doporučuji vám, abyste se na mě obrátila s žádostí o osobní konzultaci, neb je potřeba pracovat na vaší psychice. Více se dočtete v tomto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/ .
   Honza Březen 1, 2019

   S přítelkyní jsme spolu krátce, zalhal jsem ji stim co mám za finanční problémy. Přítelkyní mi řekla že mi už nevěří ani slovo. Mrzí mě to, kdybych to mohl vzít zpět beru hned. Prosím o radu.
  lenka Červen 25, 2013

  dobrý den můj přítel měl 10 let vztah,kdy ho manželka dlouhodobě podváděla se sousedem a toho si nakonec vzala za manžela a čeká s ním dítě..a já s přítelem sem 4 měsíce a cítím z něj že mi moc nevěří.. on mi říkal je opatrnej a je těžké si u něj získat důvěru.. se bojí zase zažije zradu atd.. mrzí mě to..ale věřím že čas ukáže a bude to pak ok.. chápu to..je rok rozvedenej a i po rozvodu měl smůlu na ženy se s ním hráli atd
   Karel Chába Červen 30, 2013

   Dobrý den, musíte pracovat na důvěře. Dělejte to, co radím v článcích. Ovšem upozorňuji na to, že zkušenosti přítele mohli napáchat v jeho psychice takovou škodu, že potřebuje pomoc odborníka. Mnoho nevědomých přesvědčení, které náš mozek používá, se nedají jen tak překonat tím, že si člověk řekne, že chce věřit a být spokojený.
   lenka Červenec 1, 2013

   Je to tezke a mrzi me to..sam mi rekl ze me ma rad a zalezi mu na me..ale boji se zamilovat..boji se toho a ma strach proste ze ho zradim.ublizim a proto mi neveri..sme se i pohadali a pro me je to tezke i s jeho dcerou na me zarli..ale vcera sme si promluvili rekla ho chapu taky zazila neveru a bolwlo me to bala sem se pak zamilovat..ale ze me mrzi jak se nekdy chova..stydi pred znamyma ze je rozvedenej a nevsima si me pred nima..atd rekla ze me to mrzi..jsem ja silnejsi..promluvili a slibili ze na sebe budem hodny chovat hezky k sobe.
  Zuzana Červen 26, 2013

  Dobrý den, zjistila jsem manželovi roční vztah s kolegyní z práce. Dlouhodobě byl doma protivný, vadilo mu vše, co dělám, nerozuměli jsme si, stále více odcházel z domu. Máme dvě děti. Přesto mě tato zpráva zasáhla, o to víc, že jsem se podívala manželovi do telefonu, což jsem vždycky předtím odsuzovala. Na druhou stranu se mi ulevilo a objasnilo předešlé manželovo chování. Chtěla jsem, aby se manžel odstěhoval a zkusil si vztah jinde, ale brečel, že nechce odejít, snaží se, ale já cítím prázdnotu. Ze začátku jsem si moc přála, aby mě zase miloval, ale vím, že to nejde. Do manželské poradny nechce. Mám tedy zkusit přijít sama? Moje sebevědomí a vše, v co jsem věřila, je úplně zničené. Děkuji
   Karel Chába Červen 30, 2013

   Dobrý den, vše vždy nejdříve vychází z vás. Vy jste středem své reality. Není tedy nikdy na škodu se vydat za odborníkem a pracovat na sobě. Rád vám pomohu.
  Michala Červenec 2, 2013

  Dobrý den, není to tak dávno co jsem udělala hloupost a z těžkého svědomí se přiznala partnerovi. Poslala jsem neznámému muži fotky pouze zadku v tanga kalhotkách. Je to týden co jsem mu to řekla a něco se ve vztahu změnilo. Když jsme spolu, je to skoro v pohodě, jen se víc nudíme. A když jsme sami, jsem schopná probrečet celé hodiny. Stále se mu omlouvám a nevím jak to napravit.
   Karel Chába Srpen 2, 2013

   Dobrý den, pro začátek udělejte to, co radím v článku. Pokud to nepomůže, tak se na mě obraťte osobně a já vám rád oběma pomohu.
  princ Červenec 29, 2013

  dobry den.jsem s pritelkyni mesic. Jedou jsem ji opily napsal skarede sms.kde jsem ji osocoval,ze je tridni mrcha atd.za to uz jsem se ji omluvil,ale to ji nestaci. Jeste k tomu Ztratila ve me duveru a tu budu tezko získávat spět. Ale chce to čas.Jak se mám zachovat,omluvit,potěšit ji.
   Karel Chába Srpen 2, 2013

   Dobrý den, na to byste se měl zeptat jí. Otevřeně si o tom promluvte, vysvětlete si, proč jste to udělal a co vám na ní vadí.
  Libuše M. Srpen 5, 2013

  jsem velmi tolerantní manželka,ale ztratila jsem důvěru v manžela,dle mého názoru mou toleranci zneužil.I když chybu uznal,přestala jsem si ho vážit,navrhovala jsem několikrát rozvod.I když se snaží,já se nejvíc bojím toho,že když potkám někoho,komu budu věřit víc,bez jakéhokoliv špatného svědomí navážu nový vztah.Cítím se osamělá,stačí vzpomínka na toto období (před 2 lety),nejsem schopna s manželem vůbec komunikovat,třeba z minuty na minutu,je mi do breku,chci zmizet ze světa.Manžel je zmatený,já mu neřeknu proč.Pro něho je to uzavřená věc,ale já jen přežívám.Vím,že bez něho bych byla šťastnější,ale máme dvě děti.Nevím,jak dlouho to vydržím.Ničím sama sebe,přitom jsem nic špatn. neudělala.
   Karel Chába Srpen 6, 2013

   Dobrý den, jistě tušíte, že chyba je v tom, že nekomunikujete o problému a necháváte to v sobě kvasit. To se musí změnit. Pokud toho nejste schopna, tak nejlepší řešení je, abyste se na mě obrátila s žádostí o konzultaci a já vám rád pomohu krok po kroku problém řešit.
  Karolína Říjen 26, 2013

  Dobrý den. Velmi jsem zklamala svého přítele. Hodněkrát jsem mu lhala pro to abych měla klid. Aby jsme se nehádali, aby se netrápil. Nikdy jsem ho nepodvedla, ale lhala. Dal mi poslední šanci na to, abych ho získala zpět. Jak si mohu jeho důvěru získat zpět?
   Karel Chába Říjen 30, 2013

   Dobrý den, vše na co se ptáte, je v článku. Postupujete dle rad, které tam dávám.
    Anicka Únor 12, 2018

    Muj pritel mi chtel pomoct vratili jsme se k sobe po 8mi letech..
    3mesice jsem ho respektovala duverovala mu pak to ale zmizelo.. Spali jsme spolu jednou tydne ja ho nekolikrat odmitala potrebovala jsem cas a ted si to asi vycitam.. Postel neni pro me vsim.. Nespis jsem chtela videt skutky kvuli mym detem
  Vlastimil Nejedý Listopad 2, 2013

  Dobrý den. Chodím s přítelkyní 3.5 měsícú milujeme se ale az po této době se dozvěděla že mam 3 letou dceru. Nemel jsem odvahu ji to říct Aby si nemyslela že hledám chůvu ke své dceři. Ale nelhal jsem ji neptala se jestli mam děti tak jsem ji to prozatím neříkal bylo to pro mě citlové téma a nebyl jsem nato připraven. A po této době padla otázka máš děti tak jsem odpověděl. A přítelkyně říká že ztratila důvěru a přestala mi věřit. Hrozně mě to mrzí co mam dělat abych zase získal její düvěru. Předem děkuji žá radu
   Karel Chába Listopad 4, 2013

   Dobrý den, postupujte tak, jak je psáno v článku.
  Karol Leden 7, 2014

  Dobrý den, měla jsem bejt s přítelem jen kamarádka s výhodama ,ale netušila jsem že on chce něco víc. Byla jsem do něho též zamilovaná a bála se mu to říct. Ze zoufalství jsem si ,,uži, a la“a jedný akci s klukem. Druhý den ,když přijel kamarád s výhodama jsem mu řekla že jsem se do něho zamilovala a on mi řek že do mě taky, začali jsme spolu chodit. Jenže jsem mu neřekla co se stalo ten den před tím. Popravdě jsem si to ani pořádně nepamatovala (ale s nikým jsem sex neměla). Jen jsem mu řekla že se t tam nic nestalo, že měl jen ruku na mém stehně. On mi věřil. Jenže pak se doslechl od kamarádů že se tam dělo něco víc, bere to tak že jsem mu lhala do očí. Už mě nechce ,ale mě je to líto…
   Karel Chába Leden 8, 2014

   Dobrý den, zkuste počkat, zda ho jeho vzdor nepřejde. Netlačte, dejte mu čas. Pokud bude potom přístupný debatě a bude-li s vámi chtít zůstat, tak dělejte, co je v článku.
  Michal Leden 20, 2014

  Zdravím, před pár dny jsem udělal chybu a lhal svojí přítelkyni s kterou jsem zkoro 2 roky .. ona se semnou bohužel rozešla pod podmínkou že si ziskam její duveru se vrátí prosím o radu co mám dělat dál?
   Karel Chába Leden 22, 2014

   Dobrý den, co to znamená, že si získáte její důvěru? Co tím přesně myslí? Pokud to nevíte, nemůžete nic měnit, takže byste si to s ní měl vyjasnit. Až to budete vědět, tak víte i co máte dělat.
  xsped Únor 2, 2014

  Dobry den,ma pritelkyne ma chlapa a kterym je pet let a bydli kazdy zvlast.Zacla si semnou ale snim se nerozesla a porad mi tvrdi ze se snim nemuze rozejit ale duvod proc mi uz nerekne.Pritom chce semnou sex a rika ze me ma rada atd.Muzete mi prosim poradit co stim a jestli ma nejakou sanci?Dekuji
   Karel Chába Únor 3, 2014

   Dobrý den, doporučuji vám to ukončit. Začínat si s někým, kdo nemá vyřešený předchozí vztah a navíc vám říká, že nemůže odejít, tak to si říkáte o to, že budete nešťastný. To vše bez ohledu na to, že vám říká, že vás má ráda.
  Katka Únor 6, 2014

  Dobrý den,jednou jsem podvedla svého přítele z materialních pohnutek a přiznala se.Jsem s ním dva roky.Stalo se to před pěti měsíci,nedávno z přítele vylezlo,že si není jistej ve vztahu,že to má zase v hlavě.Nedůvěřuje mi v ničem ale nemluví o tom, nechává si to sám pro sebe. Jak napravit jeho skolenou důvěru?Mrzí mě,že sám od sebe mi nic neřekl až náhodně jsem to z něj dostala,kdy jsem cítila,že není ve své kůži.Děkuji
   Karel Chába Únor 11, 2014

   Dobrý den, postupujte dle popisu v článku. Pokud si nebudete vědět rady, jak na to i přes rady v článku anebo pokud jde o to, že partner se s tím nedokáže ve své psychice vyrovnat, tak potřebujete pomoc a kontaktujte mě s návrhem na osobní setkání.
  Anna Únor 25, 2014

  Spala jsem za můj život se 3 klukami..Jemu jsem však tvrdila ze jen se 2.. Sama jsem to s tím jedním ani nepočítala, byla to věc která se „nikdy nestala „..bylo to tajemství.. Ale on nějakým způsobem zjistil ze jsem mu lhala a tím ve mně ztratil důvěru.. Že nemůže být s holkou který nevěří..Poprosila jsem ho o 2. šanci, prý potřebuje čas.. Ale i kdybych tu šanci dostala, bude nějakou chvíli trvat než si u něj zase získám zpět důvěru.. Mám strach, že se to nepovede a ztratím ho úplně. Záleží mi na něm víc než sama na sobě a ztratit jeho, ztratím všechno. Budu postupovat podle článku, ale neměli byste ještě nějakou radu navíc? Moc by mi to pomohlo,udělám cokoliv bude potřeba.
   Karel Chába Únor 26, 2014

   Dobrý den, neschvaluji lhaní, nicméně na druhou stranu z reakce vašeho partnera usuzuji, že si moc nevěří a cítí se ohrožen. Už ten fakt, že hledal, zda mu nelžete, o mnohém vypovídá. Nejde tedy o to, co zjistil, ale čeho se bojí. Člověk nemůže pořád ve vztahu dávat pozor na to, co řekl a někdy se informace s odstupem času mění, zdají se jiné. Doporučuji tedy pracovat i na složkách jako sebedůvěra a jistota v sebe kromě důvěry mezi vámi.
  Marta Únor 27, 2014

  Dobry den, s partnerem jsme spolu 3 roky. Meli jsme krizove obdobi, kdy jsme se nemohli na vecech domluvit a vztupovali nam do vztahu jini. Nevedela jsem kudy kam. Byla jsem velmi emocionalni, bouchala jsem a rikala, ze vztah chci ukoncit. Pri posledni vyhrocene diskuzi jsem rekla, ze si myslim, ze neni dobre ve vztahu nadale pokracovat, a muj partner souhlasil. Po tydnu jsem se omlouvala, ze jsem reagovala na zaklade emocniho vypeti. Rika, ze ve me ztratil duveru. Co mohu pro zachranu vztahu udelat?
   Karel Chába Březen 4, 2014

   Dobrý den, měla byste si položit otázku, co teď bude jinak, když se k sobě vrátíte? Respektive, proč by to teď mělo být jinak? Nejde se jen vrátit do vztahu, protože trpíte a myslet si, že se tím vyřeší to, proč jste se rozešli. Tím, že si uvědomíte, co by se měla dlouhodobě změnit, můžete dát protějšku naděje, že to má smysl. Takže na to se zaměřte a pak mu to nabídněte.
  Tereza Únor 28, 2014

  ´Dobrý den, mám přítele, jsme spolu tři roky. Celé ty tři roky, co jsme spolu jsem se nepodívala na nějakého jiného kluka. Kontakt s jinými kluky mi vadí, toho svého miluji a nechci, aby se se mnou bavil někdo jiný. Jednou jsem se dozvěděla,že se přítel líbal na večírku s cizí slečnou. Ranilo mě to, ale protože ho miluji, odpustila jsem mu. Poslední dobou to mezi náma skřípe. Ozval se mi bývalý kamarád. Chtěl se sejít a já souhlasila, ale nešla jsem. Napsala jsem, že nechci, aby se to přítel dozvěděl. Nevím, proč jsem to psala,nikam bych s ním nešla. Přítel si naše zprávy a rozešel se kvůli tomu se mnou. Já bych chtěla, aby odpustil a vzal mě zpět, jak ho mám přesvědčit, aby mě vzal zpět?
   Karel Chába Březen 4, 2014

   Dobrý den, počkejte, až si s vámi bude ochoten promluvit a pak mu vše vysvětlete. Potom už je to jen na něm, zda bude chtít věřit.
  Josef Březen 5, 2014

  Dobry den,
  po 15 letech manzelstvi ,mame 5 lete dite ,manzelce je 35, jsem zjistil, ze ma paralerni vztah a je zamilovana do jineho rovnez zenateho muze se kterym si denne vola, a ma prilezitostne sex.
  Doma je vse v poradku, vztah funguje, kdyz se ji zeptam nebo udelam nejakou narazku, odpovi,ze vse je v poradku a nic ji nechybi.Co dal, ma smysl v manzelstvi pokracovat ?
   Karel Chába Březen 6, 2014

   Dobrý den, musíte zvážit, zda jí dáte čas a neřeknete jí o tom nebo jí řeknete pravdu a budete to chtít řešit. Fakt je ten, že pokud je opravdu zamilovaná, tak nebude nejspíš chtít řešit situaci a vidět to vše racionálně. Situace se může vyhrotit. Zvažte tedy i podle povahy ženy, k jakému řešení se přikloníte.
    Josef Březen 10, 2014

    Dekuji za vasi odpoved, s manzelkou jsem si promluvil, nejdrive vse zapirala, nakonec pouze rekla, ze se ji stal ulet, at z toho nic nedelam, ze jsem ji urcite take nebyl celou dobu verny.
    Vim ze je vazne zamilovana, a budou si dal volat atd. Mam prikrocit k nejakemu vaznejsimu reseni ?
    Napr. at jde zatim bydlet k rodicum a ujasni si co chce ? nebo vse nechat plynout a cekat ?
  Hana Březen 7, 2014

  Dobry den,
  po 3,5 letech jsme se rozesli s partnerem. Ukoncil to on vadilo mu ze jsem prehnane zarliva, ze se citi svazany a ze mu neverim.Druhy den jsem mu nasla v telefonu smsky s jinou zenou psali si asi mesic takove sladke recicky a domlouvali se na schuzce.Tvrdil ze to bylo jen bezvyznamne psani.Dalsi den jsem nasla jejich konverzaci v mem picitaci o tom co mi povedi jak to zamaskovat.On ji rikal ze je rozhodnuty ze je konec.Kdyz jsem mu to ukazala uplne otocil a jestli se to da vratit a jestli mu muzu odpustit kdyz slibi ze uz to nikdy neudela s ze to nic neznamena ze mu zalezi jen na me.Promluvili jsme si ze krize ve vztahu byla uz par mesicu a ze mu vadil stereotyp a moje podezirani.Nevim jestli tomu mam dat jeste sanci.Bojim se ze mu nedokazu verit.a on se nijaj zvlast nesnazi mi ti vysvetlit.
  Erika Květen 2, 2014

  Dobrý den žádám vás o radu jak napravit zradu. Partner se chtěl odstěhovat, ale chtěl to utajit před rodinou s kterou nemá ty nejlepší vztahy. Já se toho obávala a to co měl v plánu řekla spolupracovnici, které sem důvěřovala ta obratem vše řekla rodině partnera. Ona zradila mě, ale já svého partnera který mi nedokáže odpustit a nechce se mnou již být. Pomozte mi prosím nevím jak toto napravit. Děkuji
  Marek Květen 5, 2014

  Dobrý den, před měsícem a půl jsem přišel na nevěru své manželky. Odpustil jsem jí, ale začal jsem děsně žárlit a kontrolovat co a jak a kde. Žena se od té doby velice změnila, začala být velmi milá a vše se dostávalo do šťastného vztahu. Ale já byl přesto stále žárlivý a moc jsem se bál, že o ní přídu. Jelikož ten daný objekt, bydlí kousek od nás. Strach překonal rozum a já se podíval do jejího emailu a našel tam čerstvý email od něj. dostalo mně to na kolena a přiznal jsem se co jsem udělal a hluboce jsem se omlouval. Marně. Bylo mi řečeno že jsem ztratil poslední možnost a šanci nás dát dohromady. jak tuto skutečnost napravit. Děkuji
  Mirka Červen 4, 2014

  Dobrý den, jeden vecer jsem sla na venkovni vecirek a potkala jsem tam i mého bývalého. Pote jsme prohodilo par slov a me se najednou udelalo spatne tak jsem mu rekla, ze je mi spatne a pujdu si sednout do auta. Jenze on rekl ze pujde se mnou. Sedeli jsme v aute a jen jsme si povidali. Dalsi den mi zavolal pritel ze se dozvedel od nejakeho znameho, ze jsem sedela v aute s byvalym a muchlovala jsem se tam s nim. Bohuzel mi nic neveri a nevim jak ho mam presvedcit ze mezi nama nic nebylo. Promlouvala jsem si snim ale on stale veri nejakemu znamemu. Nevim co mam delat . Rozhodne nechci aby tenhle vztah skoncil 🙁
   Karel Chába Červen 6, 2014

   Dobrý den, toto, co popisujete, je důsledek. Problém musel být mezi vámi už předtím nebo váš partner má problém se žárlivostí – sebevědomím. Váš vztah nemá ty kvality, jaké by měl mít. Řešení je takové, že oba uznáte, že bez ohledu na to, co se stalo nebo ne, byste měli pracovat na důvěře ve vašem vztahu. Pokud to nebudete oba tak cítit, tak se neposunete a budete se jen hádat.
  Martin Červenec 15, 2014

  Dobrý den, před měsícem jsem se odstěhoval od přítelkyně, se kterou žiji téměř 3 roky a máme 18 měsíčního synka. Důvod ukončení vztahu přišel ze strany přítelkyně. Dříve mi nevyšlo podnikání a nyní se objevily nějaké dluhy, byť ne velké, dále jsem si našel zaměstnání, které mi také nevyšlo a asi měsíc jsem byl doma. Peněz jsme neměli mnoho,ale na běžnou režii to stačilo. Vyčetla mi, že jsem doma, nedokážu si najít nějakou brigádu, že se nedokáži postarat o rodinu, že mi nevěří atd. Ostěhoval jsem se s tím, že se pokusím vše napravit, ale nedaří se. Je dosti nepřístupná. Syna si beru téměř denně, ale když chci rozhovor na toto téma, je vždy skoupá na slovo… Jak překonat bariéru? Díky
   Karel Chába Červenec 17, 2014

   Dobrý den, buď jí musíte nechat, až se bude chtít bavit anebo jí přesvědčit tím, co by od vás chtěla. Ukázat jí, že zvládáte věci, které vám vyčítá. Pokud se vám nedaří, tak něco, co děláte špatně. Zamyslete se nad tím. Zkuste věci dělat jinak. Nesmíte tlačit.
  Petr Červenec 25, 2014

  Podváděl jsem svou ženu,několik měsíců se ženou svého kamaráda,byla to ona co mě požádala o diskrétní sex a já přijal,pak se zamilovala,já také,plánovala nový život,chtěla abych od rodiny odešel,donutila mě se přiznat,manželka mi řekla,že jen blbec se k nevěře přizná když nemusí,mě se nejprve ulevilo ale teď vidím,jak se má žena trápí,nevyhodila mě,jen mě požádala o ukončení vztahu ihned,což jsem udělal,ale vidím,jak trpí,potají pláče,hubnea je neštastná,udělal jsem blbost,mrzí mě to,chce vědět proč se to stalo,kdy,za jakých okolností,ale já nechci se s ní o tom bavit,pro mě je to uzavřené,chci zapomenout.Co mám dělat?
   Karel Chába Červenec 29, 2014

   Dobrý den, ano souhlasím s tím, že pokud budete mluvit o detailech nevěry, tak to bude ještě horší. Fantazie vaší paní bude pracovat naplno a bude jí ještě hůře. Pokud vám nestačí informace, které jsou v tomto článku, tak vám mohu doporučit video na téma, jak získat zpět ztracenou důvěru. Ve videu zeširoka vysvětluji princip důvěry, z čeho vzniká, že se buduje přímo a nepřímo. Jaké body je nutné splnit, abyste důvěru opět získali a čemu se určitě vyhnout. Více zde http://eshop.partnerske-vztahy.eu/detail/jak-ziskat-zpet-ztracenou-duveru/.
  anonymní Srpen 8, 2014

  Dobrý den,mám muže nežijem spolu,ale ztratila sem kněmu veškerou důvěru a přesto ho kdysi milovala,mám ho ráda to ano,ale né miluji ho.Nic zlého se nestalo je mi stále věrný,ale jak mluví tak z jednoho slovíčka uděla velkou větu,jak by z komára veblouda prostě vše rozvádí,což já nemusím,zjistila sem že mi lže,a napovi mi to i ma intuice a vycitim to, aby upoutal na sebe pozornost,tam neco placne a druhy mi rekne uplne neco jineho coz sem tusila ,uz jak vola ci prijede zamnou ho primo nesnasim to co rekne je pro mne veskera lez,vse mu otom rekla a jen si mluvi to svoje co me neustale vytaci,pripada mi ze chce byt necim zajimavy a kdyz mu clovek rekne pravdu tak se vykrouca a mluvi nesmysly.
   Karel Chába Srpen 11, 2014

   Dobrý den, měla byste mu říci, co vám vadí a jak byste to chtěla. Pokud to nebudete chtít nebo nemůže akceptovat, tak zvažte, zda s ním zůstat.
  Anonym Srpen 14, 2014

  Dobrý večer chtěla jsem se zeptat jsem s klukem a ten měl predemnou. Více holek a.střídal to teď jsme spolu na važno a mel i při mé dost úletu a já sem se i dozvěděla ze to zkoušel na jiný a teď když někam jde nevěřím mu ale chci ale neumím se přesto přenést..proste pochybuji že má oči jen pro mě nebo ze už to nezkouši když je s klukama a tak..bavit se sním o tom nedá řekl by ze mu nevěřím atak…dekuju
   Karel Chába Srpen 19, 2014

   Dobrý den, ve vašem případě jde o to, že si nevážíte sebe sama. Myslíte si, že si nezasloužíte víc, a proto chcete být s někým, kdo se tak chová. Cesta z vaší situace není tak, že jemu začnete věřit, nicméně tak, že vy si začnete více vážit sebe a uvědomíte si, že když vám jeho chování vadí, tak to pro vás není normální a neměla byste to trpět.
    Anonymní Červen 8, 2017

    Nerekla bych ze se nevazim sama sebe stalo se mi neco podobneho.. a vzdy jsem odpustila protoze ho miluju a verim ze se zmeni ale neverim jemu. Rikate najdete duvod.. důvod jeho never byl vzdy nevim proc jsem to udelal…proste jsem nedokazal rict ne prilezitosti sexu. I presto ze doma ho ma dostatek.. proste kdyz po nem nejaka vyjede neumi odmitnout… co s tim ? Miluju ho nechci ho ztratit.. ale kdyz se treba jen zdrzi v obchode uz vidim jak nekde s nejakou je .. a mam takovy vztek ze bych ho zbila nejradsi.. tech never bylo opravdu nespocet
  Martin Srpen 15, 2014

  Dobry den chtel bych poadit jestli jeste je nejaka sance jak napravit co jsem udelal byl sem s pritelkyni 2 a pul roku a strasne ji miluju pred mesicem mi dala konec protoze jsem ji lhal kdyz sem sel s kamaradkou jen na pivo uvedomil jsem si svou chybu a strasne me to mrzi uz se semnou chtela rozejit pred rokem presne kvuli stejne veci ale dala mi jeste sanci ale sama rekla ze jestli jednou neco takoveho udelam tak ze to bude muset skoncit strasne si uvedomuju svou chybu ale nemuzu bez ni byt ona je pro me vsechno…… predem dekuji
   Karel Chába Srpen 19, 2014

   Dobrý den, můžete jí zkusit přesvědčit, že už se to nestane. To by vyžadovalo konkrétně popsat, proč by se to stát nemělo a i tak, to nic nemusí změnit pro ní. Položte si tedy otázku, proč by vám teď měla věřit. Jen proto, že to slíbíte? To už jste udělal. Pokud nenajdete odpověď, tak moc šancí nemáte.
  Kristýna Srpen 19, 2014

  Dobrý den, s přítelem (R) jsme měli těžké začátky. On měl nedořešenou minulost a já si na něj musela „počkat“. Bylo těžké mu však věřit, že kontakty s tou ženou utne a tak jsem to ukončila dříve, než se s ní rozešel, protože jsem mu nechtěla věřit. Byla jsem v kontaktu s jiným mužem, o kterém R věděl. I tak utl styky s bývalou a bojoval o mne dál. Rozhodla jsem se pro R. Ten jiný mne však požádal o rozhovor a aniž by to R tušil, nabídl, že mne vezme do Prahy za ním. Teď mi to oprávněně vyčítá. Vím, že to byla chyba, ale také vím, že jsem to s tím jiným jela definitvně utnout, ne se s ním „bratříčkovat“. R mi teď neumí věřit. Jak dál? Děkuji
   Karel Chába Srpen 21, 2014

   Dobrý den, důvěra vzniká jako produkt činností. Tedy nevzniká sama od sebe jen tím, že si řeknete, že si budete věřit. Měli byste si tedy vyjasnit, co kdo od vztahu chce. Více zde http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Pokud budete dodržovat to, co jste si dohodli, budete oba dávat signály, že máte zájem, budete se podporovat a sdílet špatné i dobré, tak byste se měli posunout. Pokud byste se ani pak neposunuli, tak máte problém se sebevědomím a je potřeba vyhledat mou pomoc.
  Anonym Srpen 20, 2014

  Dobrý den děkuji za odpověd…
  Mám kluka a jsme spolu už cc 2 roky,vědí to už všichni i v rodině a tak.. jednou jsem ho podvedla a ted už nemužu jít sama ven bez něho..nechápu proč když on v té době měl ulety a nezajimala sem ho no a nevim co chci nekdy si reknu ze bych nejradsi byla sama chodila si ven a nekdy se na neho uplne tesim a byla jen snim planujem si budoucnost vsechno ale nevim… a neverim mu v tom ze chce jen me jako verim mu ze me miluje ale neverim tomu ze to nezkousi na jinou neb ose nebavi s klukama o jinych a to jenom kvuli tomu ze co jsme spolu mel par uletu zkousel to na jiny holky a tak,..on ani nevi ze jsem se to dozvedela a ja se neumim pres to prenest,dekuji,.
   Karel Chába Srpen 22, 2014

   Dobrý den, jen těžko budete mít v sebe vzájemně důvěru, když nezměníte své chování, příčiny toho, proč mezi vámi není důvěra. Řiďte se tedy tím, co je psáno v článku. Postupujte dle rad.
  Anonym Říjen 9, 2014

  Dobrý den,
  mám jiný problém. Před dvěmi lety můj přítel uklouzl a vzal mému bratrovi z peněženky 30Kč.Vím, není to žádná částka, ale úplně tím ztratil mou důvěru ohledně peněž, což je důležité. Velice toho litoval. O problému už se nebavíme, ale já vidím „trávu růst“ a jen trnu jestli se zas něco nestane, jsem už nervově labilní. Vše pozoruju, jsem paranoidní. Podezírám ho ze všeho, i když od té doby se nic nestalo. Nikomu jsem to neřekla, stydím se a nechci aby si o něm lidé mysleli kdoví co. Trpím a nevím jak ze situace ven. Díky předem za odpověď.
   Karel Chába Říjen 10, 2014

   Dobrý den, má to dvě roviny. Vy dva – Vy. Vy dva byste měli pracovat, jak je psáno v článku. Vy byste měla vyhledat pomoc, neb se ne vás ta věc příliš podepsala a je nutné vám pomoci se toho psychického stavu zbavit.
  Rachel Zachorová Říjen 18, 2014

  Dobry den, mam problem s pritelem. Jsme spolu 4 roky a mame rocni dite. Nespi se mnou, (myslela jsem, ze je to kvuli tehotenstvi), ale nespi se mnou ani pote a zpetne si uvedomuji, ze predeslou dobu se mnou spal pouze, kdyz byl opily. Pri debatach o tomto problemu jsem slysela ruzne vymluvy – velky zadek, unava z prace, bolest po sexu…. Po case jsem si zacla psat s jednim chlapem – nic se nestalo – a pritel na to prisel – udelal zarlivou scenu a vyjasnili jsme si co je mezi nami… me chybi sex, hodne! a pry ho nemame kvuli tomu, ze ho nevzrusuju.. jinak v rodine se chova vzorne.. vsude kolem sebe vidim, ze chlapi pritahuju, ale pritelovi jsem porad volna 🙁 moc me to trapi, co s tim? deku
   Karel Chába Říjen 21, 2014

   Dobrý den, je nutné zjistit, proč ho nepřitahujete. Zda je to fyzické nebo psychické. Nebo obojí. Podle toho, co je to za problém, byste to pak měli řešit. Začátek je tedy u komunikace. U toho, že to budete oba chtít řešit. Pokud si s tím nebudete vědět rady, tak se na mě obraťte s žádostí o osobní konzultaci.
  Petr Listopad 17, 2014

  Dobrý večer, s ženou jsem 4roky a máme syna. Cele roky jsem ji lhal ohledně prace, vystřídal jsem asi 11 praci a ona mi přestala věřit, ze se muzu změnit. Už pracuji 7 měsíců a stále mi nevěří. Dokonce jsem ji vyhrožoval trikrat sebevraždou a tim , ze syn ztratí tatu. Pred třemi týdny se odstěhovali a já je moc miluji. Prý už jako s partnerem nedokáže žít a nemiluje me, ale jinak jsme stále v kontaktu ohledně syna a bavime se úplné o všem, podle ni hlavním důvodem rozchodu je ta duvěra. Skončilo to v lednu tohoto roku, celou dobu mi vařila a já ji mockrat říkal, ze jsem se změnil. Podle ni jsem labilní a nedospělý. Poradce mi prosím jak si získat její důvěru zpět. Děkuji.
   Karel Chába Listopad 20, 2014

   Dobrý den, pokud jste se změnil, tak jí teď budete schopen říci, jak se teď budete chovat jinak, jak teď myslíte jinak, jak teď bude váš vztah jiný. Nemluvím o obecných věcech typu: teď už nám bude dobře, atd. Mluvím o konkrétních a zásadních věcech typu: cítím, jak ses cítila, když jsem se choval, tak a tak…, a dokážete jí ty pocity popsat, aby opravdu uvěřila, že už jste jinde.
    Petr Listopad 20, 2014

    Dnes jsem se dozvěděl, ze už ma jiného, takže ted je to ztracené???
  rostislav benes Leden 22, 2015

  dobry den. manzelka ukoncila nas vztah protoze jsem se nezajimal o nase planovane dite umele plodneni.a nedaval jsem ji najevo svou lasku.pred vanocemi jsme zaridili novej byt na hypoteku kterou ma na sebe.30 let.byl jsem dima jen na vykendy. co mam delat dekuji
  mario Leden 24, 2015

  Dobry vecer.uz jsem sice pul roku rozvedeny,stale svoji byvalou manzeku miluji.mame spolu dvouletou dceru.ona ma z prvnich nepovedenych vztahu dve deti.ja mam jedno.hodne jsem jim ublizil,mrzi me to a chci je zpet.k veci.lhal jsem ji.nerekl jsem ji,ze mam dluhy.dnes jsem v osobnim bankrotu a mam to urovnane.nemuzu ji ale nabidnout,co by jsi prala.chce rodinny domecek,coz ji ja ted nemuzu dat.jedno je jiste.miluji ji i se vsim.je to ten nejuzasejsi clovicek na svete.strasne moc me naucila.napsal bych toho vice.pekny vecer
   Karel Chába Leden 27, 2015

   Dobrý den, pokud to stojí z její strany na baráčku a vy si to nemůžete dovolit, tak bohužel není, co vám poradit, krom toho, abyste vydělal peníze a koupil ho. Já bych vám to ale nedoporučoval, abyste byl s někým, kdo má jako podmínku dům.
  Klára Březen 2, 2015

  Dobrý den, přítel je velmi žárlivý, jeho bývalá přítelkyně ho podváděla. Neustále mě podezříval, že si s někým píšu a bůh ví, co dělám, když nejsem s ním.. Až jsem si začala psát, a šla jsem s tím dotyčným na pokec, o nic nešlo, ale příteli jsem to ze strachu neřekla. V opilosti jsem mu řekla, že jsem ho podvedla ( myslela jsem tím podrazila), protože mě zase podezříval. V tu chvíli se z něj stal jiný člověk, nikdy bych neřekla, že tahle zlost v něm je. Po týdnu ponižování mi to odpustil, hlásím mu všechno, co dělám, nevěří mi. Řekla jsem mu, že to chce čas. Nevím zda se mám maximálně snažit, nebo to nechat být. Miluju ho a ztratit ho nechci.. ale ta nedůvěra z jeho strany je neúnosná.Děkuji
   Karel Chába Březen 6, 2015

   Dobrý den, on potřebuje svůj problém řešit. Tím, že si teď řeknete, že si už budete věřit, se nic nevyřeší. Je nutné, aby vyhledal pomoc a začal se posouvat tak, aby přestal žárlit. Ano je určitě dobré, když se snažíte, ale to nebude stačit. Rád pomohu.
  Ondra Březen 27, 2015

  Zdravím.Jmenuji se Ondra,je mi 21 let.Před týdnem sem se rozešel se svojí přítelkyní Dášou.Taky 21 let.Byly sme spolu 6 měsíců.Najednou řekla že mě nemiluje a že se odmilovala.Je pravda že sme se 3x rozešli ale to se mi až ted priznali nejlepsi kamaradi ze sem si u nich nechal jednou zaply fb a byl prihlaseny a oni byly opili vyuzili toho a zacali ji nadavat,urazet aniz by vedela ze sem to ja.ja nic netusil,myslel sem ze jsou to nalady a ze to bude dobry.Ale ne,moc mi na ni zalezi a moc ji miluju,co mam delat?Diky
   Karel Chába Březen 31, 2015

   Dobrý den, zkuste jí vysvětlit, jak to bylo a uvidíte, jak na to zareaguje. Možná je v tom i něco jiného, takže se zeptejte, co jí vadí/chybí a zkuste to řešit, zlepšit pokud ona bude chtít.
  PETR Březen 30, 2015

  Dobry den,mel jsemvzrtah s pritelkyni 3 roky a je dost zarliva a nedavno s prace dostala anonym o tom,ze randim a domlouvam schuzky s jinyma zenama a osobni veci,co jsem mu rekl nechtene pri praci a pridal jsi hodne navic co je lez aby nastval pritelkyni a to se mu podarilo .Veskere vysvetleni neuznava,veri mu a navrhla rozchod a ze budeme pouze kamaradi,co obcas zajdou na kavu,kus reci bez zavazku..ale s tim nesouhlasim.Pozval jsem ji na romanticky vylet,to ale odmitla,promin to nejde..napsal jsem ji ze s tebou nebo bez Tebe a Rad bych s tebou ale premlouvat te nebudu,napsala ok a NE.Mam se ji jeste kontaktovat nebo pockat az vychladne a napise sama?Chci to obnovit ale musi chtit i ona.
   Karel Chába Duben 3, 2015

   Dobrý den, netlačte a počkejte, až vychladne. Až to bude chtít řešit, tak si to vysvětlete.
    Petr Duben 7, 2015

    Dekuji za odpoved,ale nastaly v mem vztahu urcite zmeny,napsala mi ze uz neni sama,ze uz ma nekoho,bude ji opravovat barak a rozchazi se s mnou,take jsem ji napsal,ze chytra zena neveri pomluvam a vazi jsi partnera a ze take se ni rozchazim,odepsala ze jsem mamanek/staram se o nemocnou matku/ a takoveho chlapa nechci,chci takoveho co umi me zabezpecit a starat o barak.Ted jsem onemocnel a ztratil hlas,napsala mi ze mi je to lito,brzy se uzdrav a zas bude fajn.Nechci se ponizovat, a psat prvni,kdyz by sama napsala,uz je ti lepe,chci ji napsat ze jsem spokojeny a zivot jde dal bez ni aby ona mohla premyslet a pak to bude ONA co bude litovat ze me opustila.Funguje to?
  Silvie Květen 27, 2015

  Dobry den, mam rocni vztah, s partnerem bydlim. Pred dvema dny mu prisla sms zacinajici slovy ahojky kocourku, sms jsem si precetla a zaroven mrkla na jeho fb ktery neodhlasoval. Zjistila jsem ze mi je neverny. Kdyz jsem se ho zeptala tak to priznal. Je to jeho byvala partnerka, ale tvrdi ze miluje me a pouze nedokaze ovladat svoje pudy. Z fb uz se odhlasuje a panuje mezi nama neduvera, nemohu se zbavit pocitu ze to udela znovu. Doted vse fungovalo, o vsem jsme byli schopni mluvit a vse jsme rozumne vyresili. Ted nevim jak dal
  Hanys Červen 9, 2015

  Zdravim ,chci se zeptat se svoji pritelkyni jsem spolu 5 roku hodnekrat sme se rozesli a dali do kupy ,hodnekrat sem slibil ze budu jiny a vydrzel sem to tyden a pak sem si rekl mam ji uz se snazit nemusim a zase to bylo tak kde sem nechtel mam sanci ji jeste nejak ziskat rikala ze me miluje vsechno ale nerei tomu ze se zmenim rekl jsem ze si chcu zajit do poradny s ni nevim co delat chapu ze mi neveri sam bych si neveril ale vim ze je to zena pro zivot a udelam cokoliv abych to napravil je tam jeste sance jak poznat jeslti ma zajem?
   Karel Chába Červen 11, 2015

   Dobrý den, zajděte si do té poradny a nemluvte o tom jen. Pak jí řekněte, že jste tam byl a co budete dělat dál, abyste se opravdu změnil. Když bude mít zájem, tak s vámi bude věc řešit a bude zvědavá na vaši změnu.
    Hanys Červen 11, 2015

    mluvil sem s ni rikala ze v tom ze se snazim jen tyden mi zadna poradna nepomuze ze uz nema silu na ten vztah ze nevi co delat ze me miluje ale nerei tomu co mam delat prosim?
     Karel Chába Červen 15, 2015

     … to co jsem vám poradil.
  Zuzana Červen 14, 2015

  Dobrý večer, žiju s manželem 27 let. Měl jsme hezký a myslela sem si, že i oba spolu šťastný život. Jen posledních asi 5 let jsme měli málo sexu. ro mě sex nikdy nebyl na prvním místě nepotřebuji, myslela jsem si, že manžel už tím, že stárne také ne. Ale velký omyl. Začal se chovat divně a mě to nedalo a přišla jsem mu na nevěru. Asi 3 měsíce jezdil za ženou, kterou poznal na erotické masáži, kam šel prý jen kvůli tomu, že to neměl doma. Ale pak se s ní scházel dál.Tvrdil, že to už ukončoval a že mě nikdy nechtěl opustit. Já ho moc miluju a chci být s ním on tvrdí, že taky. Jen ho stále podezírám a nevěřím mu. Poradíte mi co s tím. Chci mu věřit, ale žárlím a podezírám ho pořád. Děkuji
   Karel Chába Červen 18, 2015

   Dobrý den, měli byste váš vztah posunout, zlepšit, oživit. Pokud se budete oba snažit, na vztahu upřímně pracovat, spojíte se jako jeden celek, tak opět začnete věřit. Jemu něco chybí a nebude to jen sex. Musíte o tom mluvit. Udělejte si pravidelné večery jednou za týden, kdy se budete věnovat jen sobě, upřímnému povídání a svěřování s tím, co vám trápí, co vám chybí, a pak se poraďte, co s tím. Pokud to necháte tak, jak je to teď, tak věřit nezačnete. Na webu je mnoho článků, kde najdete inspiraci, jak na to.
  Anna Září 8, 2015

  Dobrý den, řekla jsem veci, které jsem nemela říkat o sestře a jejím vztahu… Ztratila ve mě důvěru, co mám dělat?
   Karel Chába Září 9, 2015

   Dobrý den, počkejte, až bude svolná o tom mluvit. Do té doby jí nechte a netlačte na ní s tím. Pak jí vysvětlete, jak jste se cítila, co vás emočně, zdůrazňuji emočně, vedlo k tomu, že jste to udělala. Vynechejte fakta a obviňování.
  Lus Září 17, 2015

  Dobrý den, jsem s přítelem rok.Hodně mi ublížil tím co řekl.Stalo se to asi před ví jak pul rokem ale i tak mu nejsem schopna věřit….z toho vznikají hádky a zbytečne scény….mrzi me to ale neumím se toho zbavit..zničil moji sebeduveru…a jen čekám kdy mi ublíží znova…hodně jsem s nim o tom mluvila ale i tak mu neveřilm…už od mala jsem byla nedůvěřivá ale když jde poznala jeho tak všechny pochybnosti zmizeli…zamilovala jsem se a věřila mu jako nikomu předtím…nikdy by mě nenapadlo že by mi ublížil…snažil se o mě 2 roky …už nevím co dal….jsem z toho zničená a vyčerpana…i přesto ho miluju
   Karel Chába Září 24, 2015

   Dobrý den, potřebujete odbornou pomoc. Jak sama píšete, tak váš problém se táhne od dětství a on vám jen něco zrcadlí. Určitě vám tedy doporučuji, abyste navštívila mě nebo jiného odborníka.
  Tereza Říjen 1, 2015

  Dobrý den, jsme s partnerem 12 let a máme osmiletou dceru. V lednu 2014 jsem zjistila, že mě partner podvádí. Hodně jsem si o tom přečetla a snažila se na něj netlačit. V září toho roku mi řekl, že chce zachránit naše partnerství a že s ní to ukončil. Bylo to těžké, ale docela hezky nám to klapalo a klape do teď. Jenže já pořád cítila, že něco není v pořádku a hodně mi vadilo, že žena, se kterou mě podváděl, stále pracuje v jeho firmě a tudíž jí vidí každý den. Před týdnem jsem našla v jeho autě dopis od ní, ze kterého je jasné, že celý ten rok s ní stále udržuje vztah. Teď už mu vůbec nevěřím, i když tvrdí, že chce být se mnou. Nevím, co dělat a máme vůbec ještě šanci? Děkuju za odpověď.
   Karel Chába Říjen 5, 2015

   Dobrý den, teoreticky šance je, nicméně vědět to nemohu. Základ je, zda ještě oba chcete vztah zachraňovat a máte na to sílu. Dále zda chcete využít pomoci odborníka, neb jak se ukázalo, tak sami to nedokážete. Pokud chcete, tak vám rád pomohu.
  Jakub Listopad 20, 2015

  Dobrý den, mám přítelkyni s kterou jsem rok a půl a poslední měsíc se 14 dní stýkala s kolegou z práce. Nespali spolu, ale jinak u nich probíhalo vše. Lhala mi každej den o tom, co dělá atd. Uznala, že to byla chyba a že nechápe, proč to udělala a že mě chce zpět a udělá pro to všechno. V té práci dala už výpověď a eliminovala kontakt s ním. Nutno podotknout, že chodí na terapie k psychiatrovi a její diagnostika je chorobná žárlivost, paranoia a obsese. Vždycky to byl pro mě boj, abych tu pro ní byl a pomáhal jí s problémama každý den a pak z ničeho nic udělá tohle. Dělal jsem pro ní všechno (až nad míru vzhledem k nemoci). Teď se hodně snaží, ale nedokážu si najít zpátky cestu k důvěřě.
   Karel Chába Listopad 24, 2015

   Dobrý den, důvěru můžete získat jen tak, že začnete pracovat na zlepšování vztahu. Teď už to nepůjde jen tak, že když se nic negativního nestane, tak budete věřit. Ta doba je pryč. Začněte u rad, které jsou v článku a pokud si s tím neporadíte, tak potřebujete odbornou pomoc. Rád pomohu.
  Milan Prosinec 8, 2015

  S manželkou jsme 15 let.Máme 2 děti,14 a 10 let. Všichni naše manželství považují za ideální.Cca 5-let zpět mi ale řekla,že ji sex se mnou přestal bavit. Řešili jsme to,přisuzovala to MD.Já i když jsem měl několikrát možnost nevěry,nikdy jsem to neudělal.Nyní ale žena po x-letech nastoupila do zam.,kde se po cca 1 roce nechala svést kolegou.Vztah po měsíci skončil,on je ženatý a je známý sbíráním „skalpů“.Nejvíc ale bolí,že mi řekla,že sex s ním byl prostě jiný, lepší…Miluji ji,vnitřně ale bojuji sám se sebou. Manželka je moje jediná sex.partnerka v životě,trápím se,že jsem doplatil na svoji věrnost a nezkušenost.Jak se s tím nejlépe vyrovnat?Jedeme dál,ale není to 100%.Máme být trpěliví?
   Karel Chába Prosinec 13, 2015

   Dobrý den, jen trpělivost nepomůže. Vy to musíte řešit. Nicméně na toto nebudete stačit sám/sami. Vy se potřebujete vyrovnat s tím, že věříte tomu, že jste doplatil … . Tak to není a dokud budete v tomto vnitřním konfliktu, tak se vám s tím bude jen složitě něco dělat. Co se týká vás obou, tak je nutné vztah posunout, vylepšit. Doporučuji vám, abyste si se mnou oba dohodli sezení.
  Lucie Prosinec 15, 2015

  Dobrý den. Měla jsem skvělý vztah se svým bývalým přítelem, rozchod jsem však způsobila já. Začala jsem se chovat jako spratek, začala jsem postupně lhát, a začala jsem být arogantní. Bývalého přítele to přestalo bavit a tak jsme se rozešli, ale s tím, aby lásku úplně neodsunul bokem. Tak mi ihned na to odpověděl, že to udělat nehodlá, a poslal mi fotku holky. Se kterou to ale vydržel ani ne měsíc, protože se k němu chovala hnusně a dělala scény kvůli tomu, že si se mnou její přítel píše. Rozešel se s ní i kvůli mě, nedokázal se s ní kvůli mě ani vyspat, což bylo pro mě překvapující. On sám mě moc miluje, sám mi to říkal, ale jeho hlava mi už nedůvěřuje. Jak si jeho důvěru vrátit zpět?
   Karel Chába Prosinec 16, 2015

   Dobrý den, když víte, co bylo špatně, tak mu řekněte, jak to napravíte a pracujte na tom. Když uvidí, že se opravdu měníte a lepšíte, tak zase začne věřit. Netlačte na něj, jděte kousek po kousku.
  m.b. Leden 14, 2016

  Dd,jsme manzele 20let,2deti.Po deletrvajici neresene krizi ve vztahu si manzel nasel pry jen kamarádku,ale z naznaku usuzuji na vic,ale tvrdi ze ne.Dle vasich rad,uznala jsem take sve pochybeni,zametla si pred prahem.Zacali jsme vic komunikovat a zdalo se,ze bysme mohli zase pokracovat.Ale muz se i pres lepsici se sit.stykal s pani i nadale,lhal,ze jede nekam a nekolikrat prasklo,ze byl s ni.To me uplne zlomilo a o to vic prekvapuje,ze nema pocit,ze pochybil,je arogantni a jak na houpacce,nekdy chapavy a pak zase az kruty.Ja snad bych i sla dal,ale ta jeho bezcitnost a vahavost me desi.S pani stale v kontaktu.Do toho jsem zjistila 3tehotenstvi,dohoda na potratu.Jsem na dne.Jak dal?Uz neverim
   Karel Chába Leden 21, 2016

   Dobrý den, musí chtít oba. Pokud nechtějí, tak není šance. Nezáleží na tom, zda s paní něco má nebo ne. Jde o atmosféru. Jak se k sobě chováte, jak se stavíte k problémům druhého a ke krizi. Je výborné, že jste se sama posunula a snažila, ale musí se přidat i on. Pokud máte pocit, že nechce, tak se musíte zařídit jen sama za sebe.
    m.b. Leden 31, 2016

    Dekuji za odpoved,jen nevim jak se postavit k tomu,“ze je jedno,jestli s pani neco ma nebo ne“.Vzdyt to vas preci strasne zranuje a jak se muzete citit dobre ve vztahu,kdy vam se vam muz styka a zrejme spi s jinou?Jak muze jit o nejakou atmosferu,kdyz toto vite?Zeptam se osobne,Vam by to nevadilo,kdybyste toto vedel?Ale pravdu mate v tom,ze tezko neco zmuze clovek sam.Strasne se zmenil,zhrubnul,je necitlivy,nezajima ho jak se citim.Byla jsem na interupci,bylo to pro me hodne narocne,psychicky,na to mi rekl,ze ti snad neni nic tak hrozneho…To jsou strasny veci,nebyval takovy,nevim kdy se tak zmenil.Sama za sebe,bych to nejradeji ukoncila,poji me s nim uz pouze deti.Dekuji MB.
     Karel Chába Únor 3, 2016

     Dobrý den, tím bylo myšleno, že není důležité, zda se jen vídají nebo i něco jiného. Dále tím bylo myšleno, že se máte zaměřit na příčinu a ne důsledek. Pokud byste dávali tolik energii do řešení příčiny, co dáváte zaměřením se na důsledek, tak by vše bylo jinak.
  A.S Leden 14, 2016

  Dobrý den, jsme s manželkou 10 let ženanatí , dvě děti 5 a 9 let. před skoro 3 měsíci jsem přišel na jeji nevěru, která trvala cca 4 měsíce. Snažíme se to řešit, více méně se nevracíme k nevěře jako takové,ale k tomu proč k tomu došlo, prý dlouhodobá nespokojenost, kterou se snažila dát najevo,ale nějak jsem nepochopil. Zatím jsme spolu protože nakonec si řekla že si vše musí promyslet a dala si termín cca 3 měsíce i když na něm nutně netrvá. Co v tomto případě, když každý návrh řešení nebo nějakých pravidel zatím končí dost negativně, já docházím k psychologovi ona daleko více pracuje, oba víme že o chce čas, mám nějak situaci řešit nebo vyčkat ?
   m.b. Leden 15, 2016

   Ja to resim asi pul roku,nejprve velky sok,strach z toho,ze vas ten druhy opusti.Autom.pocitate s tim,ze kdyz to praskne,ze ten druhy s tim prestane,naopak,vidi,ze je clovek na dne a vesele pokracuje dal v setkavani.Zacali jsme spolu vice mluvit,take pry byl nespokojen,je pravda,ze jsem to nekolikrat zaslechla,ale take nepochopila vaznost.Ja nedelala žádné sceny po zjist.,naopak meli jsme k sobe bliz,povidali si,dotykali se a bylo nam spolu fajn,ma me pry moc rad.Tak je vyhrano,myslite si.A v te situaci zjistite,ze se s ni styka i nadale,lze,podvadi.Dejte pani cas,ale myslete i na sebe,pripustte si i to,ze to treba i nedopadne,ono jak uz to do hlavy pustite,tak se toho prestan.tolik bat.
   Karel Chába Leden 21, 2016

   Dobrý den, pokud to chápu dobře, tak ona to s nikým neřeší. Pak má jen pramálo šancí na vyřešení a pevné rozhodnutí. Pokud si stanovila jen čas tři měsíce a nemá jasnou představu, jak si s tím poradit, co dělat, aby si věci v sobě ujasnila, tak utečou tři měsíce a vše bude stejné jako dnes. Souhlasil bych s časem a chtěl bych znát přesný postup. Pokud ne, tak se zařiďte sám za sebe a nepočítejte s ní.
  Dominika Leden 25, 2016

  Dobrý den momentálně jsem v situaci kdy se můj přítel semnou rozešel z důvodu že nekomunikujeme a vytvořil si ke mě bariéru v komunikaci a zavrhl další pokus vztah zlepšit s tím že mi ani nevěří že by se mohlo něco zlepšit chci se zeptat zda je možné v tomhle případě důvěru získat zpět děkuji
   Karel Chába Leden 29, 2016

   Dobrý den, na to jsou vždy potřeba dva. Můžete mi jistě napsat a říci, co byste teď udělala jinak, ale zda bude chtít, to je na něm. Pokud oba chtějí a snaží se, tak to jde.
  Jana Leden 30, 2016

  Dobrý den, jsem s přítelem 8let, vázne u nás komunikace,tedy z jeho strany, nechce řešit problémy. Někdy mi lže, jsou to jen maličkosti, ale mě to v mých 50letech ponižuje a přestávám si ho vážit.Před asi třemi lety jsem navrhla svatbu, ale on o ni nestojí.Jako důvod uvedl, že se někdy pohádáme a kdoví, jak to bude dál.Přitom hádky jsou právě proto, že on nechce nic řešit.Navrhla jsem, že budeme jinak komunikovat,že problémy se samy neztratí,ale je to marné.Přitom stále tvrdí,jak mě miluje a chce se mou být.Já už ale nemám sílu, protože tohle všechno je ve mě, cítím, že se jen podřizuji a trápím se.Jinak je strašně hodný, pracovitý…, ale já se necítím jako milující žena. Má to vůbec smysl?
   Karel Chába Únor 3, 2016

   Dobrý den, pokud nic nechce měnit, tak to cenu nemá. Tedy rozhodně to lepší nebude a vy se budete cítit špatně. Někdy ale není cílem vztah zachránit. Někdy je to o tom, abyste si přiznala, že jste slabá a máte odejít a přestat se bát to ukončit.
  Milo Leden 31, 2016

  Dobrý den, momentálně jsem v situaci, kdy se má přítelkyně se mnou po 2,5 letech rozešla. Tím důvodem byla konverzace s dívkou o sexu, chtivosti atd. Avšak zůstalo u sms, ale má, nyní už ex přítelkyně mi to nevěří, že zůstalo „jen“ u sms, a že jsem ztratil důvěru a vše zkazil.

  Žádám Vás o radu co mám dělat? Dát ji čas, snažit se dělat gesta či co………..

  Opravdu ji miluji, a vím, že jsem udělal strašlivou chybu, ale chci jen ji a ne jinou.

  Děkuji za vaši odpověď

   Karel Chába Únor 3, 2016

   Dobrý den, ano, měl byste jí dát čas, aby přešlo to nejhorší. Netlačit na ní. Pak až se trochu uklidní, tak jí říci, co byste udělal jinak a pro nápravu a uvidíte, jak se k tomu postaví. Pak se uvidí, jak dál.
  Michaela Únor 19, 2016

  Dobrý den,
  jsem s přítelem dva roky.Po roce se změnil.Byla jsem zvyklá s ním být každou volnou chvilku.Ale jemu začali být přednější akce s kamarády,začal na mě kašlat a lhát.Nakonec jsem zjistila,že to nejsou party jen s kamarády,jak tvrdil.Několikrát slíbil,že už lhát nebude.Když jsem mu začala věřit,pokaždé jsem přišla na novou lež.Když přijdu na něco nového,dělá jako že se nic nestalo,můžu za to já a nebere si servítky.Za ten rok se mi tak snížilo sebevědomí,že mám pocit, že všechny ty holky,které se kolem něho motají,jsou mnohem hezčí a zajímavější než já.Když je z kamarády,je schopný mě hrozně ponižovat a dělat ze mě „stíhačku“.Miluji ho.Ale nevěřím mu.Prosím o radu.Děkuji.
   Karel Chába Únor 22, 2016

   Dobrý den, on nemá zájem pokračovat ve vztahu tak jako první rok. Asi ho přešla zamilovanost. V tomto momentě byste si měli sednout a říci si, jak chcete ve vztahu a za jakých podmínek pokračovat. Pak se musíte dohodnout na kompromisu. Pokud bude souhlasit a bude dodržovat, co slíbí, tak je vše v pořádku. Pokud ne, tak byste měla vztah ukončit.
  eridanus Únor 28, 2016

  Dobry den, mam 7 lety vztah s pritelkyni. Mel jsem problemi a posledni pulrok i protivny a ignoroval jsem reseni problemu az sme se zacali odcizovat. Ted sem si vyresil sve starosti a chtel bych zas vratit vztah, ale pritelkyne mi prestala verit ze sem se zmenil i sme spolu mluvili ale nakonec si vzala veci a odjela k rodicum. Nevim jak ji mam presvedcit ze sem se opravdu zmenil a nechci ji ztratit.
   Karel Chába Březen 1, 2016

   Dobrý den, nemůžete jí teď přesvědčit. To můžete jen pomocí činů a času. Teď jí můžete jen říci, co byste udělal jinak a buď to s vámi zkusí nebo ne. Takže jí to napište. Ale nepište „už bude lépe“- pište proč. Co teď budete dělat jinak a lépe. Co jste si uvědomil.
  Tereza Březen 6, 2016

  Dobrý den,
  Jsme s přítelem od sebe o 9let nejsem ještě plnoletá,ale on ano..jsme spolu 7měsíců a já jsem mu zalhala,bylo to hloupé,ale nic tak strašného odpustil mi ale ztratila jsem jeho důvěru a teď nevím co s tím..bohužel jsem zjistila,že mu vadí to,že se nemůžu zbalit a odstěhovat se s ním problém je věk a já nevím,jak mu dokázat to,že nepotřebuji žádné dikotéky a užívat si,ale být s ním.prosím pomozte mi,jak mu to dokázat. Děkuji
   Karel Chába Březen 10, 2016

   Dobrý den, teď mu nemůžete nic dokázat. Teď mu můžete jen říci, jak to máte a co chcete. Pak to můžete začít žít a čas ukáže, zda to funguje. Pokud vám nechce věřit, tak bohužel není žádný způsob, jak ho teď přesvědčit.
  venca Březen 11, 2016

  Dobrý den manželka mě 3 mesíce podváděla denně si volala s jiným mužem došlo tam i k oralnímu sexu to je vše co mi přiznala ovšem tvrdí že to byl omyl a miluje mě že jsem její celí svět atd vydím že celé veci lituje proto jsem jí dal šanci at vše ukončí a že se to pokusíme zachránit jeste o měsíc pozdeji jsem ji na vzajemnou komunikaci snim prišel zavolal si ho a ručně mu to vysvetlil a manželka mu řekla svoje řikala mi že byl dotěrný a nevěděla jak se ho zbavit ale že miluje jenom mě zustali jsme spolu ale po tom všem se ve mě neco změnilo miluji jí ale důvěra je ta tam a nemůžu jí najít když jsem sní je vše v pořádku odejde do práce a já šílím volam pišu pritom nechci . děkuji za radu
   Karel Chába Březen 16, 2016

   Dobrý den, především za to, že vaše žena byla, nevěrná můžete oba. Takže na nápravě vztahu budete muset také oba pracovat. Nevěra je důsledek. Vy musíte řešit příčiny. Tedy co ženě chybělo, co by chtěla jinak, atd. Jak je psáno v článku. Když budete na vztahu oba pracovat a bude se váš vztah zlepšovat, tak se zlepší i vaše důvěra.
  Pavla Březen 14, 2016

  Dobrý den, měla jsem 6 let vztah, kde mě přítel hodně krát podváděl a lhal. Byla jsem paranoidní a po odpuštění první nevěry sledovala jeho telefon a všechny drobnosti. Rozešli jsme se, já se odstěhovala a začala žít svůj život, necelý půl rok na to mi do cesty přišel můj současný přítel. Ale nebydlíme zatím spolu, jsme od sebe 30km. Mým problémem je ale to, že nedokážu věřit. Je to vysněný vztah a vysněná osoba, oba spolu chceme být navždy. Začínám být ale opět paranoidní a rýpu se v detailech, dokazuje mi lásku a nestalo se nic co by mi mělo důvěru vzít, ale najednou v sobě nedokážu překlenout strach. Nemůžu soudit nikoho podle předešlého partnera, to vím. Nedokážu být bez něj, ta dálka.
   Karel Chába Březen 16, 2016

   Dobrá den, potřebujete odbornou pomoc. Toto sama nezvládnete. Vyhledejte tedy pomoc a začněte své strachy řešit.
  mb Duben 2, 2016

  Dd,jiz jsem psala,po uz neunesitelne situaci v rodině,kdy manžel ma paral.vztah,jsem ho požádala o odstehovani od rodiny.Priciny krize a nevěry nechce řešit,je velmi zamilovan a me odmítá.Jeho milenka tez opustila po týdnu, co to u ni doma prasklo rodinu a planuji spolu zit.Dala jsem najevo,ze ho stále miluji a chci nas vztah zachránit,ale nema o to ted zájem.Pri slabe chvilce place,ze me má rad a ze vse zničil,ale nedokáže si pomoci a chce byt s ni.Radite nechat prozit muze tu realitu o ktere sni,dala jsem tedy muzi cas 3mesicu kdy jsem schopna to vydržet.Asi mi to u nej za to stojí.Jak se k němu chovat,aby mel zájem se vrátit.Mame 2 deti,bojuji i kvůli nim.Dekuji.mb.
   Karel Chába Duben 7, 2016

   Dobrý den, měli byste se dohodnout na to, jak se k sobě budete chovat. Já bych ale volil variantu, že k vám domu chodí jako na návštěvu. Tedy ne, kdy chce a nedělá si, co chce a to ani vůči vám. Jak píšete, musí si to prožít.
  Tereza Duben 23, 2016

  Dobrý den,
  s manželem jsme spolu 16 let. Před měsícem jsem zjistila, že si smskuje se svojí kolegyní z práce. Ztropila jsem scénu. Manžel mi řekl, že to pro něj nic neznamená a přestal si s ní psát. Za dalších 14 dní jsem u něho v autě našla kondomy. Hrozně mi vynadal, že mu šmejdím v autě. Na otázku, proč je vozí v autě, mi odpovděl no a co, tak je tam mám. Bohužel to u mne vyvolalo osten žárlivosti. Doposud jsem nevěděla, co žárlivost je. Mám tendenci pořád být s manželem, chci aby se mne víc dotýkal a věnoval. I sex ochladl na bod mrazu. Cítím se strašně a nechci dělat věci, které by už tak náš pošramocený vztah poškodily ještě víc.
   Karel Chába Duben 29, 2016

   Dobrý den, budete si muset nalít čistého vína a podívat se na příčiny. On je s něčím nespokojený a musí vám říci s čím. Musíte se bavit o nenaplněných potřebách. Postupujte dle tohoto článku https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Anonym Červen 23, 2016

  Dobrý den.
  Témeř rok chodím s mym partnerem všechno bylo zezacatku fajn pořídili jsme si pejska byt. Jenže posledni dva mesice byl na me hnusny, vylejval si na me zlost z prace a ja se na truc vyspala s jeho kamarádem. Nenávidím se za to a uz bych to nikdy neodpustila.Rozesli jsme se, ale občas se vídáme nekdy je fajn ale nekdy je zase hnusny a odkopava me od sebe a ja se tak snažím to všechno napravit. Co mam delat aby se ke me vrátil a byli jsmr opět rodina, city v tom nebyli jen pouhý úlet děkuji
   Karel Chába Červen 24, 2016

   Dobrý den, vídejte se s ním dál. Netlačte ale na něj, nic neřešte a snažte si dělat příjemné chvilky. Pak je šance, že se k sobě vrátíte.
  Iveta Červen 30, 2016

  Dobry den ,, potrebovala bych Nutne poradit , nevím jak mam svého partnera dostat zpatky, lhala jsem mu ze nemam kontakt se svým ex pritelem který mi neda pokoj uz rok občas mi vola i pise, chce znát jak se mam atd.. Uz jednou mi můj pritel odpustil a opet nasel email od ex pritele , každy den uz týden chodím za mojim přítelem ale marne
   Karel Chába Červenec 3, 2016

   Dobrý den, můžete mu jen říci, co cítíte, jak to bylo a dát mu čas. Navrhnout mu, že vyhledáte odbornou pomoc a budete na vaší důvěře pracovat. Já totiž nevěřím, že důvodem, že chce konec vztahu je „JEN to, co píšete“. Myslím si, že vaše důvěra jako taková byla slabá. Víc bohužel nejde a v tomto případě vůbec ne. Není jak mu dokázat, že to bylo jinak.
  Blanka Červenec 9, 2016

  Dobrý den, mám 8 letý vztah s ženatým mužem, když jsme se poznali – dal si inzerát, tak jeho manželství bylo rozvrácené, jeho manželka se chtěla rozvést a hledala si bydlení jinde. Zamilovali jsme se do sebe a plánovali společný život a snažili se ještě i o dítě (bylo mi 42 let), po čase si to manželka rozmyslela a chtěla jejich vztah obnovit, rozešli jsme se, ale po 3 měsících mi napsal, že mne miluje a vrátili jsme se k sobě a slíbil, že se rozvede…do dneška se nerozvedl, manželky se bojí, ona ví, že spolu chodíme, ale nutí ho náš vztah skrývat, aby navenek působili jako spořádaná rodina…mám už sebevědomí na nule, vše se podřizuje jen jí, jsme spolu sice denně, ale na noc musí být doma
   Karel Chába Červenec 11, 2016

   Dobrý den, myslím, že už dávno víte, že se nerozvede. To ale není problém. Ten je u vás. Vy si to nechcete přiznat. Pokud tedy žijete v takovémto modelu vztahu, a nejste z něho schopna odejít, doporučuji vám, abyste vyhledala odbornou pomoc. Rád vám pomohu.
    Blanka Červenec 17, 2016

    Nejde mi o rozvod, vím, že se nerozvede a znám i důvody, bojí se manželky, že by mu (nám) udělala ze života peklo, ona se nestydí použít vše, co by v něm vzbudilo pocit viny a strach, děti, rodiče, sousedé, pes, majetek, slepice…stále ho bombarduje SMS s úkoly, které musí neodkladkladně splnit a on si myslí, že když je nevěrný, že ji za to musí splnit každé přání…hledáme řešení, jak to vyřešit klidnou cestou a přitom moci zůstat spolu, máme se rádi, nechceme se rozejít, problém je, že se nás nedokáže zastat, že má vůči ní pocit viny a strach…
     Karel Chába Červenec 23, 2016

     …jak píši. Nechcete si přiznat, že se nerozvede. Dle vašeho neodejde!
  Pavel Srpen 3, 2016

  Dobrý den mám 5ti letý vztah a stala se chyba ze strany partnerky. Podvedla mě s mím nejlepším kamarádem, ale dostala tu odvahu mi to říct po dvou měsících co se to stalo. S kamarádem nekomunikuji (nedokážu to) ale partnerce jsem tak nějak odpustil. Problém zpočívá v nedůvěře už to není co to bylo a bojím se že to udělá znova. Opravdu nevím jak se přez to přenést
   Karel Chába Srpen 8, 2016

   Dobrý den, ideální je společně něco vytvořit, respektive zapracovat na vztahu tak, aby se kvalitativně posunul. To vás spojí. Vybudujete důvěru. Když uvidíte, že ona opravdu dává energii ke zlepšení, uvěříte, že to má smysl.
  Karolína Srpen 21, 2016

  Dobrý den, mám problém se svým přítelem moc ho milují a jeho odchod jsem zavinila Já. ..Byla jsem po 5 létem vztahu, rozešla jsem se Já a pak poznala toho svého pravého nádherný vztah, nebyla jsem srovnána s minulostí a přesto jsem šla do dalšího vztahu..Myslela jsem na svého bývalého ale zároveň miluji toho mého Petra. Se vším jsem se sverovala sve kamarádce. Psala jsem si sni o tom ze mi občas chybi ve více věcech Můj bývalý a nevím zda jsem neudělala chybu.Po čase jsem ale hodila minulost za hlavu. Ale bohužel má proradna kamarádka vse ukázala me mu příteli a on odešel…Rekl mi ze už mi nemá důvod věřit a te jsem to mela resit snim a ne s kamarádkami. ..Bohužel stalo se ale moc bych
   Karel Chába Srpen 23, 2016

   Dobrý den, musíte mu teď dát čas. On si to musí v sobě strávit. Musíte chápat, že on nezná pravdu, respektive neví, co je pravda. Netlačte na něho. Maximálně mu dejte vědět, že počkáte a že jeho vidění situace chápete.
  Barry Srpen 28, 2016

  Dobrý den Měla sem roční vztah be kterém sem otěhotnět a bohužel sem o mimi prisla a mému příteli jsem to neřekla a stále si myslel ze jsem měla sem strAch ze mě opustí a taky opustil chci ho spet říká kdy nich to řekla dřív bílo by to fajn lituji toho co mám delat
   Karel Chába Srpen 29, 2016

   Dobrý den, toto je vážné porušení důvěry. Bude se vám to dávat dohromady jen složitě. Doporučuji vám, abyste mu napsala. Napište vše, co cítíte a jak to bylo. Čeho jste se bála. Více udělat nemůžete a nechte to pak už jen na něm. Ideální by bylo, kdyby s vámi chtěl jít do poradny. Pak bych byl schopen vám pomoci více.
  Martin Září 6, 2016

  Přítelkyně odjela na 14 dni do zahraničí s přítelkyní kamaráda. Po týdnu mi napsala ze ta jeho tam spala zatím se sedmi, prostě každý den jiný. Z vlastni zkušenosti jsem to kamarádovi řekl protože nejistota věrnosti je horší než jistota nevěry a sam bych byl vděčný kdyby mi to moje okolí tehdy řeklo. Moje přítelkyně se na me okamžitě nastvala ze jsem to neměl říkat ze ted bude za „svini“ ona a řekla ze už mi nevěří. Co mám dělat?
   Karel Chába Září 9, 2016

   Dobrý den, pokud bude ochotná se s vámi o tom bavit, pokuste se jí vysvětlit svůj postoj. Více dělat nemůžete. Jednou jste to řekl a vrátit se to nedá. Také je to otázka toho, zda jste si ochotný stát za svým.
  Ala Září 13, 2016

  Dobry den, s priatelom sme spolu uz 11 mesiacov, ale v podstate od zaciatku vztahu sa to medzi nami kazi. Na zaciatku to bolo uzasne, teraz tvrdi ale ze niesom taka aka som sa mu vtedy vykreslila. Ublizila som mu, uznavam, strasne to lutujem, flirtovala som na zaciatku vztahu aj s inymi muzmi, dokonca som mu zatajila ze som spala s jednym svojim kamaratom (este predtym, nez sme sa spoznali), no po pol roku som mu to povedala. Boji sa mi verit, boji sa ze budem klamat, ze ho podvediem. No to by som nikdy nespravila a klamat mu uz nechcem. Tvrdi ze mi uz nikdy verit nebude, no lubi ma. Obcas rozprava o rozchode ked sa pohadame ze to dalej nejde. Ako si mozem ziskat jeho doveru spat? Lubim ho
  Martin Září 29, 2016

  Dobrý den,před týdnem mě napsal kámarád – kolega, že mám problém…odhalil mě, že mu píšu na email v roli ženy. Přiznal jsem se mu, že ho mám rád,ale bál jsem se mu to říct. Komunikace nakonec skončila tím, že už mě nebere jako kámoša,ale pouze jako kolegu. Takže se nemám vůbec dotýkat jeho osoby a v práci za ním chodit pouze v pracovních věcech.S kolegou jsme sportovali – byl to on, který mě pomohl dostat se tam,kde jsem dnes, byl mě vždy vzorem..nakonec jsme spolu chodili cvičit, pomáhali si i doma… a to bylo zřejmě to co mě vedlo k tomu, že jsem se do něj zamiloval. Chtěl abych o sobě řekl jak to se mnou je a šel s pravdou ven. Ctěl jsem ho tím emailem jako žena ho pozvat a říct mu víc.
   Karel Chába Říjen 3, 2016

   Dobrý den, nemůžete teď dělat nic. Musíte přijmout, že on potřebuje čas a svobodně se rozhodnout, jak dál. Dejte mu tedy čas a nic teď neřešte.
  Jiří Říjen 16, 2016

  Dobrý den. S přítelkyní jsem zhruba půl roku. Já jsem v rozvodovém řízení. Přítelkyně jsem slíbil, ze ji budu vždy vše říkat ohledně manželky, která neustále obtěžuje telefonáty a sms. O jednom telefonátu jsem ji však neřekl a ona se to dozvěděla. Teď mi nevěří a tvrdí že ji budu lhát a něco tajit i dál. Tvrdí že mě miluje, ale pro nedůvěru mě opustí. Já jsem z toho totálně vyřízený. Lze nějak z této situace vyjít a důvěru si u přítelkyně získat? Přítelkyni jsem o volání manželky neřekl jen abych ji ochránil od stresu, ta mi to však nevěří.
  Petr Říjen 23, 2016

  Přítelkyně si začala psát s jedním klukem začali spolu chodit ven čekal na ni po škole tak jsem myslel ze mě s ním podvádí.Nevydrzel jsem to a vyjel po ní a od její kamarádů jsem si zjišťoval zdali s ním něco měla nebo ne. Ona sama mi tvrdila že ne ale já ji nevěřil a mě to teď strašně mrzí že jsem po ní vyjel chtěl bych náš vztah vrátit zpátky ale ona už nechce. Chtěla čas na rozmyšlenou tak jsem ji ho dopřál a pak mi řekla že je konec. Já ji chci zpět ale ona nechce poraďte mi prosím co mám dělat aby mi zase věřila a dala šanci ukázat ji že se člověk může mýlit děkuji
   Karel Chába Říjen 25, 2016

   Dobrý den, nedělejte nic. Nechce to. Musíte to respektovat. Pokud nebudete, tak jí jen utvrdíte v tom, že udělala dobře. Pokud ona bude chtít se vrátit k vám, řekne to.
  Denisa Listopad 23, 2016

  Dobrý den chtěla bych poprosit o radu.je mi 18 let žiju s partnerem 2,5 roku mám ho ráda i když v sobě mám k němu nenávist za to co se v našem vztahu stalo on je strašně žárlivec a já sem začala žárlit až když se mě začal mstít za moje chyby který se udali na začátku naseho vztahu přestala jsem u bejvaliho ale nic sem sním neměla ale on si to myslí do teď mi to předhazuje a nemůže odpustit kamkoliv jdu dělá žárliví scény máme spolu ale roční holčičku a hádky vic a víc nabírají odstěhovala jsem se do vedlejší místnosti kde přespávám s malou.nechci naz vstah zahodit ale chci abysme sme hodili minulost za hlavu ale to bez jeho pomoci nejde.obcas dojde k hádce ve který padají i nadávky.
  Nikol Leden 24, 2017

  Dobrý den, jsem s partnerem už dva roky, ale za ty dva roky jsem mu několikrát ublížila, už jsem ho 3x zliskala za to že se bavil s jinou ženou před jeho kamarády a teď naposledy jsem mu dala pěstí že se bavil s jinou holkou, mám ho moc ráda ale přítel se semnou chce rozejít kvůli tomu že mu já nedůvěřuji, ráda bych mu důvěřovala ale vždy když vidím v jeho blízkosti jinou ženu tak mě to vytočí, důvěřuji mu ale občas i to co přijde ostatním normální chování, mě příjde jako skoro nevěra.Chtěla bych tu důvěru znovu získat ale vůbec nevím kde začit.
   Karel Chába Leden 28, 2017

   Dobrý den, především si musíte přiznat, že máte problém, žárlíte, nevěříte si. Pokud dokážete vidět chybu v sobě, vyhledejte psychologa. Potřebuje odbornou pomoc, sama toto nezvládnete.
  marcel Leden 31, 2017

  dobry den,před třemi týdny jsme se rozešlis přitelkyní,znali jsme se 4 měsíce a vztah byl naplněný jak milovaní tak i soužiti spolu,chodili jsme spolu a travili víkendy,ale poslední měsíc jsme zkusili spolu žit a přišli problémy,po velke hadce a vysvětlovaní jsem odjel zpět k sobě domu,za čas mně to začalo mrzet a bolelo to,tak jsme se sešli na obědě a vše jí řekl z čistou hlavou,omluvil se a že jí chci získat zpět a že jí moc miluji,city jsou vzajemne ale přítelkyně ma vsobě nějaky blok a nemůže se přenest přesto,říkala že myslí na mně a tež miluje ale že jsem jí ublížil a že ted chce byt sama a věnovat se praci,že nemam tlačit na pilu,že tomu necháme čas a prostor,porad te mi marcel
   Karel Chába Únor 2, 2017

   Dobrý den, rada je „jednoduchá“, udělejte to, co vám říká, že po vás chce. Dejte jí čas a prostor. Pokud ne, budete jí jen utvrzovat v tom, že to má ukončit.
    Karel Chába Únor 4, 2017

    Dobrý den, nemohu opakovaně řešit jednu věc. Opravdu moc rád bych vám vyhověl. Na mé další odpovědi přijdou další vaše otázky a tak to půjde stále dál. Navíc pak by to chtěl každý. Není v mé moci každému vyhovět. Pokud máte potřebu vše do hloubky rozebrat, získat konkrétní návod, jak postupovat, tak si kupte tuto službu a investujte do svého života 900Kč. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/
  Petr Březen 11, 2017

  Dobry den. Moje snoubenka mi prestala duverovat. Nechapu proc ale mysli si ze mi jde jen o sebe. Donutila me abych si zaridil plno doktoru plno i jinych veci. Nikdy jsem to pro nikoho neudelal jako pro ni. Ma furt obavy ze mi nezalezi na jejich detech.bnevim jak ji to mam dokazat jak ji ujistit v tom ze mi jde jen o ne a ne o me. Dekuji za odpoved
   Karel Chába Březen 14, 2017

   Dobrý den, problém nebude jen na vaší straně. Doporučuji vám, abyste se ke mně objednali oba. Je nutné zjistit, co je opravdovou příčinou, a řešit to ve třech. Nedůvěra se nedá řešit tak, že ji řeší jen jeden z páru. Typy konzultací, které nabízím, najdete na https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Martin Podval Březen 31, 2017

  Dobry den.Se svou partnerkou jssm si zacal jako s milenkou.Zamilovali jsme se do sebe.Ale ja nemel vyresenou minulost.Nevedel jsem si radi,nebot se jednalo o majetky.Tak jsem se k bejvalce vratil pak jsem zas o ni odesel.To vse jsem udelal 2x az jsem zustal zit s milenkou.Jenomze bejvala nas otravovala a nedala nam klid.Az to vyustilo v to,ze jsme se s milenkou hadali.Jelikoz jsem milence lhal,vyustilo to tak,ze jsem nedavno milence rekl pravdu o tom,ze kdyz jsem se k bejvalce 2x vratil cca pokazde na mesic,vyspali jsme se.Milenku miluji,ale ona uz mi neveri.Ma me za lhare.
   Karel Chába Duben 4, 2017

   Dobrý den, chápu ji. Věřím, že jste dělal, co jste uměl nejlépe, nicméně to jí je jedno. Ona je zraněná a bojí se, že by se to stalo znova. Musel byst jí dát nějakou záruku, že už to neuděláte. Něco co, by opravdu dávalo jasný směr, vizi, konkrétní řešení. To se vám bude ale hledat jen těžko. Zamyslete se nad tím a uvidíte, až jí to řeknete.
  K20 Duben 26, 2017

  Dobrý den,svého přítele jsem podvedla, když jsme byli spolu úletem na jednu noc v zahraničí,potom jsme se rozešli a já lítala jsem za klukama,kamarádila se snimi a on je nemohl po té nevěře ani vystát,strašně ho to vzalo,já ho ale i potom všem miluju a chci ho zpět se vším všudy,to že se spolu občas vyspíme mě strašně bolí a je to vše potom o to horší,věřím tomu že by možná chtěl to samé ale nevěří mi:/co mám dělat,jak mu mám dokázat že se to nestane?nechci jiného kluka než je on.
   Karel Chába Duben 28, 2017

   Dobrý den, a jak víte, že se to nestane? Co se změnilo, že teď budete jiná? Vy už znáte příčiny svého chování a umíte s nimi pracovat tak, abyste se nechovala, jak píšete? Odpovězte si na tyto otázky a pochopíte, proč vám nevěří. Pokud ho chcete přesvědčit, musíte mu dát odpověď na otázku „proč by to teď mělo být jinak?“ . Chápu, že teď k němu cítíte silné emoce, nicméně to není změna chování.
  Lk Červen 9, 2017

  Dobry den,chtěla bych poradit.S manželem jsem nekolik let a chce se se mnou rozvést.Důvodů má více-víckrát jsem ztratila jeho důvěru,řekla jsem tajemství,porušila intimitu vztahu,pomlouvala ho u našich,neřekla celou pravdu,atd.Lhala jsem mu,zradila ho,podezírala ho z nevěry atd.Hlavní důvod je ze jsem jiná než před svatbou,což nemohl před tím zjistit.Myslíte že mám ještě nějakou šanci/naději na znovuzískání jeho důvěry?Děkuji
   Karel Chába Červen 12, 2017

   Dobrý den, to nemohu vědět. Neznám vás. Nicméně pokud byste se měli společně zase cítit dobře, tak musíte oba chtít situaci řešit. Není možné, aby on to vnímal tak, že je poškozený a vy ta, kdo se má snažit a vše měnit, a to i bez ohledu na to, že jste opravdu hodně pokazila.
  Aleš Listopad 15, 2017

  Dobrý den,manželka mi byla něverná po 11 letem vztahu,byl jsem s ní od 16.byls sem 14 dní pryc a vratil se domu a vubec sem ji nemohlpoznat chovaním,nejprve hazela chyby na mě,po tydnu jsem zjistil ze si s nekym píse,pak se priznala k nevere ze prej jen jednou jak se byl pryc.Pak sem odhalil rok stare fotky v pocitaci kde byla jen ve spodnm pradleon je tam mel taky,ze si jen vymenili foto,už sme 4 mesice od sebe ze potrebuje cas se stim vyrovnat ze se mi nemuze podivat do oci co provedla,a ted o vikendu slavil narozeniny a ja zjistil ze sla spat zas k nemu,moc ji miluju i sem si dost vytrpel za tu dobu,duvod byl rekonstrukce domu ze sem na ni nemal cas.myslíte ze by se tohle dao jesteSpravit
   Karel Chába Listopad 16, 2017

   Dobrý den, musela by přirozeně chtít, aby se to vyřešilo, a to tak nevypadá. Bohužel bych tomu moc nadějí nedával.
  Markéta Prosinec 1, 2017

  Dobrý den, jsme spolu s manželem 17 let, děti nemáme, poslední rok si moc nerozumime. Manžel někoho poznal a zdůvodnil to tím, že citově stádá. Řekli jsme si příčiny i to, že spolu chceme zůstat a pracovat na zlepšení vztahu. S tou ženou se rozešel, ale po měsíci se mu ozvala a píšou si SMS a maily, přišla jsem na to, slíbil, že to s ní ukončí definitivně. Teď si už vzájemně nevěříme, nevím, zda má ještě smysl pracovat na obnovení důvěry a vztahu nebo se raději rozejít? Děkuji.
   Karel Chába Prosinec 6, 2017

   Dobrý den, pokud oba chcete na vztahu a důvěře pracovat, pak to smysl má. I kdybyste se nakonec rozešli s tím, že se budete snažit, se mnohému naučíte a o sobě dozvíte.
  Radka Leden 12, 2018

  Dobrý den, rozešla jsem se s přítelem, protože mi řekl, že mám špatný slovník, že si ho nevážím a chovám se k němu neuctivě. Já si toho ovšem nejsem vůbec vědoma. Naopak, je to první muž, který se ke mně choval hezky a i jsem mu to opakovaně řekla – a tím jsem mu vyjadřovala důvěru, vděk a lásku, chtěla jsem ho i seznámit s dětmi. Znali jsme se krátce, přesto ho mám velmi ráda. Měnit osobnost ale kvůli němu nechci. Co mám dělat, abychom spolu mohli být spokojeni? Teď se mnou vůbec nekomunikuje. Předtím jsme byli v neustálém kontaktu. Děkuji, Radka
   Karel Chába Leden 15, 2018

   Dobrý den, pokud na sobě nechcete nic měnit, respektive hledat kompromisy, jak si vzájemně vyhovět, nemůžete se nikam posunout. Jemu nejspíše až tak nejde o váš slovník, nicméně hlavně o pocit, že ho máte rada. Tedy, že jste ochotna naslouchat jeho frustraci a pomáhat mu s ní, i když to pro vás vlastně znamená, že vy jste ta špatná díky tomu, že on říká, že nemáte dobrý slovník. Toto, co jsem popsal, je klíčové, né až tak měnit slovník, i když to by mu také udělalo radost.
  Michal Leden 22, 2018

  Dobry den, chtel bych poradit. Byl jsem s pritelkyni 6 mesicu a pred tydnem jsme se rozesli. Prvni jsem si myslel ze me podvadi a podezrival jsem ju, pak jsem ji lhal se svymi finacnimi prostredky a rekla mi ze ve me nema zadnou duveru. Myslite ze to pujde nejak urovnat ikdyz se nechce videt? Ja si jsem svych chyb vedom a moc me to mrzi. Mam ji strasne moc rad. Predem dekuji za odpoved
   Karel Chába Leden 25, 2018

   Dobrý den, především byste se měl zastavit a zamyslet nad tím, proč byste se teď už měl chovat jinak, když se k sobě vrátíte. Život není tak jednoduchý, že si řeknete „hm, to bylo špatně, ale teď už to bude jiné“. Jak to bude jiné? Proč už teď nebudete podezírat? Atd. Na to, když si odpovíte, tak vlastně máte i náplň sdělení, kterým ji můžete přesvědčit, aby to s vámi ještě jednou zkusila.
  Kristina Leden 27, 2018

  Dobrý den, můj přítel si myslí že jsem jo podvedla. Po tom co jsme se hrozně pohádali jeho vinou, jsem na druhý den šla s rodiči a kamarádem na ples. Po plese jsem s rodiči šla domů a kamarád nás sel doprovodit, a zůstal u nás spát. Pařítel se to dozvěděl přes můj fb kde jsem kamarádovy na druhý den napsala že to že u nás spal nebylo správné ovšem jsem to napsala tak že to vyznělo opravdu blbě. Rozešel se semnou a nevěří tomu že mezi námi k ničemu nedošlo. Nechce semnou o tom on mluvit a když už mi odepíše jsou to jen uražky. Mohla bych vás poprosit o pomoc jak tohle vyřešit? Děkuji
   Karel Chába Leden 28, 2018

   Dobrý den, je zrazený, raněný, a to chce čas. Snažte se s ním být v kontaktu. Určitě se neodmlčte a mějte nadhled nad tím, že si na vás bude vylívat zlost. Musíte to chápat tak, že psychicky trpí a chce se té bolesti zbavit
  Anonym Únor 25, 2018

  Dobrý den, podeziralírala jsem manžela z nevěry. Nebyla to pravda, stratil ve mě důvěru a já nevím jak to napravit. Bohužel doma se mnou nekomunikuje a vyhýbá se mi. Je vidět že i má přítomnost mu je nepříjemná. Snažím se mu dát čas, ale ta nejistota zda mě přijme zpět je neuvěřitelná.
   Karel Chába Únor 26, 2018

   Dobrý den, ano, musíte mu dát čas. Nejspíše se cítí zraněný. Nevím, jak jste to do teď řešila. Předpokládám, že jste se omluvila. Nicméně bylo by dobré mu popsat i to, jak jste vše prožívala. Popište mu to do emailu a pište pouze a jen o sobě a svých emocích. Nic mu nedávejte za vinu a nehodnoťte ho. Je klíčové, aby i on pochopil, že to, co jste udělala, nebylo z důvodu, že jste se nudila, ale protože jste se bála.
  ANONYM Květen 24, 2018

  Dobrý den, potřebovala bych radu. Jsem náctiletá, ale přesto mi na vztahu s mým přítelem opravdu záleží. Jsme spolu rok. A on mi přestal důvěřovat. Psala jsem si s kamarádem všechno možné, ale náš chat nevypadal, jako z kamarádství, ale byl. V tomto chatu jsem pro toho kamaráda použila přezdívku, kterou používám i pro svého přítele. A to ho nejspíš hodně ranilo. Už dříve přítel viděl fotku, kde se s tím kamarádem obímám a dal mi druhou šanci. Teď ty zprávy přítel zjistil a řekl, že mu mám dát čas.. Dávám mu čas, ale potřebovala bych radu, jak teď pracovat na důvěře mezi námi, pokud mi řekne, že spolu ještě budeme. Potřebovala bych rady, co teď dělat a jak. Děkuji.
  Mia Listopad 7, 2018

  Dobrý den. Prosím vás o radu. Mám přítele, který pracuje, vydělává, stará se o nás. Ale někdy ve vztahu hádky jsou, ikdyž to neni hezké. Já jsem si přála také pracovat, což přítel s tím souhlasil. Jezdila jsem 80km z domů do práce. Dělala jsem od 9-21 delala jsem pouze 15 dni z celého měsíce. Jednou jsem musela přespat u šéfové, která mi to sama nabídla. Abych domu nemusela přijet v noci a na druhy den ve 4 vstavat. S přítelem jsem si psala ten večer co jsem tam zůstávala, první nesouhlasil potom už mi napsal že teda jo. Na druhý den jsem přijela domů z práce tak mi přestali důvěřovat, přítel i tchyně. Že jsem u ní nespala, přitom volala aji domů ta šefová. Prosím poraďte. Mám prej málo čas.
   Karel Chába Listopad 12, 2018

   Dobrý den, Mio, bohužel vaše možnosti, jak dokázat, že jste tam byla, jsou omezené. Můžete třeba požádat šéfovou, aby vám to dosvědčila, nicméně tím můžete vytvořit precedent. Jakmile jednou dopustíte, že se musíte takto obhajovat, kde to skončí? Ve vztahu by měla být nějaká míra základní důvěry a takto se ta důvěra nebuduje. Na důvěře musí pracovat obě strany a nejde to tak, že jeden do vztahu nic nedá a druhý dá vše. Já bych to vzal od základu a řešil bych, proč si nevěříte celkově a ne jen na základě této situace.
  Radek Listopad 7, 2018

  Dobrý den, mám na Vás dotaz. Provedl jsem manželce to, že jsem nedodržel co jsem říkal. A pak se ji, ne hned priznal. Jedna se o intimní věc, kde jsem ji říkal, že od té doby co jsem s ní, tak vůbec nedělám sebeuspokojování, že mi to přijde, divné a skoro jako nevěra, že to patří jenom ji. Pak jsem to udělal a při intimním povídání jí to řekl. Ona to bere jak podraz a hrozně to nabouralo její důvěru ve mně. Je pravda, že už na začátku, co jsme spolu začali, tak jsem ještě řešil bývalý vztah, protože jsem nechtěl aby se jí to dotklo, ale řešil jsem ho sám (nějaké finanční vypořádání apod) Ona si myslel, že v tom bylo něco více, ale nebylo. Strašně moc ji miluju, co mi můžete poradit? Díky.
   Karel Chába Listopad 12, 2018

   Dobrý den, Radku, k tomu abych mohl dobře poradit, bych potřeboval vědět, co všechno by teď vaše paní byla schopná a hlavně ochotná ustát. Chtělo by totiž jít cestou přiblížení se k sobě tak, že se více než dosud svěříte jeden druhému ohledně toho, na co často myslíte, čeho se bojíte, jaké máte nutkavé myšlenky, v čem vidíte každý sám za sebe své slabosti, jaká máte tabu atd. Vše by mělo začít u vaší společné dohody na tom, že si tyto věci chcete říkat. Ale pozor, problém je právě v tom, že s tím může paní souhlasit, a když se rozpovídáte, vznikne mezi vámi ještě větší problém. Doporučuji vám tedy tímto procesem projít s poradcem na vztahy.
  Krsta Listopad 13, 2018

  Dobrý den, jsme s přítelem spolu 5 let. Poslední rok jsem se k němu chovala opravdu hloupě a lituji toho. Nikdy jsem nepodváda. On je dost nemluva a teď jen přišel, že chce abych odešla. Miluji ho, nechci jej ztratit. Chtěla bych od něj získat ještě šanci, mít možnost to napravit. Měla jsem poslední rok fakt velké potíže se zdravím a prací,ale to neomlouvá mé chování. Docela radikálně mi mé návrhy zamítl. Navrhla jsem, že na nějakou dobu odejdu (cca2 měsíce), a pak si dáme rande.On řekl, že měsíc ani 2 nic nezmění. Jsem odhodlaná na sobě opravdu zapracovat a nechci vztah ukončit. Nevěří mi to. Řekl mi, že to je pro mé dobro a že mu budu chybět. Prosím o radu, co mám dělat? Bolí to…
   Karel Chába Listopad 16, 2018

   Dobrý den, pokud trvá na tom, abyste odešla, neuděláte s tím nic. Můžete na sobě ale pracovat bez ohledu na to, jak se to nakonec vyvine, a uvidíte, zda po těch dvou měsících bude ochoten se s vámi sejít.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů