Kdy se chce muž usadit

Pokud se nacházíte v situaci, kdy si nejste jistá, zda se váš protějšek už chce usadit a chcete si to ověřit, pak je tento článek pravé pro vás.

Dva typy mužů, kteří se chtějí usadit

Teoreticky by se dalo říci, že jsou dva druhy mužů, kteří se chtějí usadit. Prvním typem muže, který se chce usadit, je muž, který si chce ženu zavázat a udržet, a to jakkoliv. Druhým typem muže, který se chce usadit, je muž, který chce rodinu a budovat vztah s partnerkou a za tímto si stojí a své názory nemění.

První typ muže, který se chce usadit, je často muž žárlivý

První typ muže, který se chce usadit,  je většinou nevyzrálá osobnost. Tím, že si ženu chce udržet nebo si ji zavázat, se chce vyhnout tomu, že by ho žena opustila. Nebo ji tímto chce mít pod kontrolou a to hlavně tím způsobem, že ji zaměstná, jako například dítětem, aby nikam nemohla chodit a byla vázaná na rodinu a partnera. Takto nevyzrálou osobnost poznáte podle toho, že je to muž většinou velmi žárlivý a podezřívavý. Je to muž, který vás často kontroluje a podezírá, ale vám bude tvrdit že tyto věci dělá jen pro vaše dobro.

Tento typ muže, který se chce usadit můžete poznat také podle toho, že vám často říká příjemné a možná až přehnané komplimenty. Mezi ně patří například tvrzení, že bez vás nemůže žít, že si bez vás neumí představit život a až nepřiměřeně vám dává najevo, jak jste úžasná. Je to muž, ze kterého můžete mít pocit, že by se nedokázal smířit s tím, že byste ho opustila. S takovým mužem si většinou v počátku dokážete představit se i vy usadit a založit rodinu. Ale ve skutečnosti je to muž slabý a nesebevědomý a většinou až závislý.

Často to bývá i muž,  který má za sebou již několik vztahů. Pravděpodobně se už tento muž v minulosti i chtěl usadit, ale  žádný vztah mu nakonec nevyšel dle jeho představ a plánů. V neposlední řadě nutno říci, že toto jsou také muži, kteří se až nepřiměřeně často a nevybíravým, či dosti nevkusným způsobem vyjadřují o svých bývalých partnerkách.

Druhý typ muže, který se chce usadit, je muž vyzrálý

Druhým typem muže, který se chce usadit, je muž, kterému jde opravdu o rodinu a partnerství. Je to většinou muž, který má vyzrálou osobnost. Jeho vyzrálou osobnost můžete poznat například i tak, že má stabilní sebeúctu, je schopný mluvit o svých potřebách a umí je dobře pojmenovat. Tento muž, naopak od výše uvedeného prvního typu, nemá strach ze vztahu nebo z opuštění a nepotřebuje si partnerku k sobě „uvázat“.

Tyto muže můžete poznat také podle toho, že mají dobrou empatii a myslí nejen na své potřeby, ale i na ty vaše a jsou schopni kompromisu a tolerance, pokud to vztahu prospěje. Navíc jsou to muži, kteří jsou nebo do této doby už byli schopni zabezpečit sami sebe a je zjevné, že dokáží zabezpečit i vás a rodinu. To je rozdíl oproti prvnímu typu muže, který si mimo jiné často chce také zavázat partnerku tím, že se s ní chce usadit jen proto, aby se o něj starala. Bohužel takových mužů v dnešní době není málo.

Jak poznat muže, který se chce usadit?

Muže, který se chce usadit, poznáte také podle toho, že má dlouhodobě konstantní názory, které nemění a to ani na základě drobnějších negativních událostí, neshod nebo vašich společných nedorozumění. Naproti tomu muž nevyzrálý, si většinou jen myslí, že se chce usadit. Často vás může něčím vydírat, jako například vyhrožováním, že vás opustí, nebo že se něco stane, když vy neuděláte to, co on chce a jak on chce. Stejně tak často může měnit i názory na to, zda chce již založit rodinu nebo zda chce svatbu a podobně.

Kdy se nejčastěji chce muž usadit?

Teoreticky se dá říci, že muž který se chce usadit, je muž který už se vybouřil a má už  tzv. „něco za sebou“, tedy má zkušenosti z jiných vztahů a celkově má již mnohé životní zkušenosti. Setkávám se s tím, že některé ženy se takových můžů bojí, protože si myslí, že jsou to nestálí partneři. Omyl je často pravdou. Přesto, že se nedá hodnotit podle věku, kdy se chce muž usadit, dalo by se opět teoreticky říci, že muži nad 35 let, kteří už za sebou měli několik vztahů, mluví o svých ex partnerkách relativně neutrálně nebo pozitivně, mohou už vědět, co chtějí.

Pokud se nacházíte v situaci kdy nevíte, zda se váš protějšek nebo potenciální partner chce usadit, nejste si jistá ani po přečtení tohoto článku, pak se na mne neváhejte obrátit. V odkazu si můžete vybrat jednu z možných konzultací – konzultace.

autor článku: Karel Chába

 

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů