Kdy se k expartnerovi/ce nevracet?

Jste po rozchodu? Cítíte se rozervaní? Hlava vám říká, že se k ní/němu chcete vrátit? Chápu vás. Vím, co prožíváte. Věřím vám, že najednou vám připadá, že vše bylo pěkné a proč se tedy nevrátit.

Věřte, že vše je ale jinak. Z psychologického hlediska nám hlava lže. Máme pocit, jako by partner umřel. Hlava vyrábí pouze pozitivní a pěkné vzpomínky. Vybavit si něco negativního a proč jste se rozešli vůbec nejde. Jako by vše bylo jen dobré a krásné.

Proč to tak je? Důvod je jediný. Naše psychika je naprogramována tak, aby hledala cesty, jak si ulevit. Cítit se zase jako dřív, dobře a bezpečně. Tou nejrychlejší a nejjednodušší cestou je návrat. Tak nám to hlava říká. Přesněji říkají nám to emoce, které jsou většinou silnější než logika.

Doporučuji vám, abyste při pomyšlení na návrat vždy používali logiku. Oddělte emoce od faktů. Napište si na papír důvody, proč jste se rozešli. Pokaždé, když si budete říkat, že byste se chtěli vrátit, tak si přečte svůj seznam.

Pro vaše pevné rozhodování a abyste situaci ustáli s úctou k sobě, jsem vám sepsal pár podnětů. Všechny tyto body vycházejí z reálných situací mých klientů a jednoznačně ukazují, kdy se nemá cenu vracet do vztahu.

Kdy se určitě nevracet do vztahu?

Alkohol, drogy, násilí, opakovaná nevěra

partner jen naprázdno donekonečna slibuje, že se změní – nicméně nic pro změnu nedělá, nechodí k žádnému odborníkovi atd…Pak je jen naprosto minimální šance rovnající se nule, že se něco změní k pozitivnímu. Takto náročný problém se nedá zvládnout tím, že se o něm bude jen mluvit. Řešení problému vyžaduje velké nasazení a odhodlání od dotyčné osoby.

Sex a intimita

pro jednoho z vás je intimita, sex s partnerem z nějakého důvodu nemožná. Dotyčný může cítit i odpor. V takovém případě si nelze poručit a „chemie,, se do vztahu nevrátí.

Závislost

jeden z partnerů je na druhém závislý tak, že se nedá předpokládat, že by se něco změnilo. Opět by překonání a vyřešení stavu dotyčného předpokládalo velké nasazení a práci s odborníkem. Sliby nic nevyřeší.

Neslučitelná rozdílnost povah

i přes veškerou snahu je vztah více utrpením než radostí. Každý máte zcela jiné koníčky, názory na svět a vztah. Každý se k sobě nemůže hodit a pokus o návrat je jen prodlužováním agónie.

Nátlak

partner na vás tlačí kvůli dětem. Nátlak rodiny, okolí a z finančních důvodů. Nic a nikdo vás nemůže nutit, abyste se do vztahu vrátili. Žijete svůj život a pokud ho nechcete sdílet s ex partnerem, tak to nedělejte z nějakých zištných důvodů.

Sebevědomí

připadáte si teď sami, opuštění a máte pocit, že nic lepšího už vás nečeká? Věřte že čeká. Partner vás ze srabu nevytáhne. S tímto pocitem se musíte vyrovnat sami. Třeba i tím, že využijete situace a začnete na svém sebevědomí pracovat.

Na závěr chci napsat, že rozchod s partnerem je jedna z nejvíce bolestivých věcí, která se vám může stát. Nicméně záleží jen na vás, jak s touto situací naložíte. Můžete to brát jako možnost nového začátku a posílení vaší osobnosti. Nebo – a to vám nedoporučuji – se můžete sehnout před momentální situací a žít v pro vás nevyhovujícím vztahu jen proto, že teď nemáte sílu bojovat…

Držím vám palce.

Související články: Nevíte jak poznat, zda máte špatný vztah?

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

60 komentářů u „Kdy se k expartnerovi/ce nevracet?

  Kjára Únor 7, 2012

  Dobrý den,jsem vdaná 21 let,8 let jsem se svým mužem chodila.Máme dvě dcery s velkým věkovým rozdílem,druhou dceru jsem čekala v roce,kdy mi zemřel otec.V tomto na jedné straně bolestném období na druhé straně radostném,jsem se dozvěděla o nevěře svého muže.Zvažovala jsem i interupci, ale touha po dítěti byla silnější a vše jsem se snažila v sobě nějak porovnat a zvládnout. Manžel byl rád,že to takto dopadlo, ovšem poučení nepřichází. Po narození dcery jsem měla občas tušení,že zase někoho má, ale běžné starosti,práce a povinnosti mě zaměstnávali víc.Nyní jsem opět na nevěru přišla..Pozn.nepatřím k ženám,které v posteli bolí hlava a sňatkem jsem nepřestala na vztahu a sobě pracovat.Děkujimoc
   Karel Chába Únor 9, 2012

   Dobrý den, nevěra má nějakou příčinu, viz článek http://www.partnerske-vztahy.eu/proc-jsou-muzi-neverni/ . Z toho tedy vyplívá, že důležité je příčinu pojmenovat a odstranit jí. Ovšem, může se stát, že dotyčný „provinilec“ nebude mít opravdovou touho problém řešit. Buď bude zájem jen předstírat anebo úplně odmítne situaci řešit. Takže v tento moment, byste se měla rozhodnout, zda vůbec ve vztahu pokračovat a dávat energii do nápravy, viz článek http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/ . Pokud se rozhodnete ve vztahu pokračovat, tak by si měl i partner ujasnit, zda má zájem na vztahu a odstranění nevěry pracovat. Pokud ano, tak budete „vyhodnocovat“ jeho snahu. V případě, že bude vše v pořádku, je to fajn. Pokud ne, už máte dostatečnou jistotu, že to nemá smysl. Držím vám palce.
  jari Září 24, 2012

  Dobry den,Odešla (rozešla se) ode mě dužka byli jsme spolu 13 let a mame 3 kluky.Vztah jsme měli pěkny,občas hadky,ale pomalu jsme se odalovali,vživotě by mě nenapadlo že K.. odejde,ale udělala to.Nespali jsme spolu,chodila spat s malim klukem do jine postele.Měla semnou pry vztah jako by žila s bratrem.odstěhovala se o panelak vedle,kluky si střídame podle jeji prace vychazíme si vztříct,vídame se docela často,ale K…by to chtěla omezit vic,ale ja ji nemohu dat furt pokoj odešla ona ne ja.Přítele nema ani si nehleda ja taky ne,Je to 3 tydny co odešla,ja jsem na zhroucemi ale bojuju stim.Chtěl bych se zeptat jestli je nějake procento že se vratí,co bych proto měl udělat?ja33vahy,ona30byk
   Karel Chába Září 26, 2012

   Dobrý den, taková situace vyžaduje čas. Vaše psychika se potřebuje vyrovnat se ztrátou. To bohužel nemohu vědět, zda se vrátí. Nicméně pokud se chová tak, že to chce opravdu ukončit, tak vám doporučuji, abyste přestal doufat a začal se chovat tak, že je opravdu konec. Toto se vám ale bude špatně plnit, pokud se budete často vídat. Doporučuji vám, abyste se na mě obrátil s žádostí o osobní konzultaci, neb je evidentní, že potřebujete pomoc. Držím vám palce.
  Jan Září 29, 2012

  Dobrý den. Včera jsme ukončili s partnerkou skoro 2letý vztah. Vše klapalo parádně. Až před 2 týdny se prý málem líbala s jedním jejím kamarádem. Vše mi řekla a omluvila se. Přešel jsem to s tím,měla popité a že toho lituje. Ale další týden se stal pro nás 2 citově strašně vypjatým.Včera jsem jí připravil romantický večer, byla dojatá,ale jsem pro ni prý jako nejlepší přítel. Ale přesto jsme se nakonec dohodli na „pauze“. Po 3, 6 a 12 měsících chceme naše pocity přehodnotit.. Mně chybí už teď. Jsme mladí a tak chápu,že chce zažít i něco jiného.Povzbuzuje mě, že jsme si oba řekli,že se k sobě po určité době chceme vrátit. Jen mě napadá,co když to bere jen jako cestu k bezbolestnému rozchodu?
   Karel Chába Říjen 2, 2012

   Dobrý den, je to opravdu možné. Musíte bohužel počítat se všemi variantami. Držím vám palce, abyste to zvládnul.
  Bernadeta Leden 22, 2013

  Poznala jsem muže před půl rokem, zbláznili jsme se do sebe. Ujišťoval mě o své lásce, já stále odolávala s ním spojit svůj život. Po pár měsících jsem si uvědomila, že to udělat chci. Řekla jsem mu to. Ale už je prý pozdě, zlomilo se to v něm. Udržuje si ode mě odstup, říká, že nikdy nepoznal takovou lásku jako se mnou, ale že chce být sám. Jsem z toho dost na dně. Nikoho jiného nemá. Chce prý pauzu a vše si rozmyslet. Nikdy jsem nenavázala na vztah, který už jsem jednou uzavřela. Je to vůbec možné, aby se muž vrátil k ženě? Zatím jsme v kontaktu. Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Leden 22, 2013

   Dobrý den, ano, možné to je. Zda se to povede u vás, nemohu bohužel vědět. Držím palce.
  Petra Srpen 14, 2013

  Měla jsem 5 měsíční vztah vše nám klapalo, nehádali jsme se, byli jsem šťastní a spokojení. Potom jsem napsala špatnou sms jestli chce se mnou být nebo ne a on, že se asi nehodí pro vztah a chce být raději sám. Od té doby jsem ho neviděla a i když jsem se omluvila už se mnou nechce být. Myslíte, že by jsme se k sobě mohli vrátit? Nic jsme si neudělali, ale já respektuji jeho rozhodnutí a nechci ho nutit. Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Srpen 20, 2013

   Dobrý den, především si nemyslím, že byste se měla omlouvat za to, že jste chtěla vztah posouvat a vědět, na čem jste. Ano, je možné, že se k sobě vrátíte a klíčem k tomu je zjištění problému u partnera. Více si doporučuji přečíst zde http://www.partnerske-vztahy.eu/co-delat-kdyz-se-neozyva/.
  Andy Září 5, 2013

  Dobrý den, prosím o radu.Ve zkratce, muj ex se v dubnu semnou rozešel.. inicia. jsem to já, jelikoz mi rekl, ze deti nechce, ja mu rekla, ze radeji budu teda sama, chytil se toho, vyhýbal se mi,psal mi, že mi nedokaze odpovedet,zda semnou byt. Ze me miluje.. Za 2 mesiceprisel ke mne, vyspali jsme se spolu.Mezitim se nevideli.14 dni pote mi napsal, ze me miloval,ale jak me dlouho nevidel,uz to neni takove, ja mu ve vídáni nebrali, nemel zajem. Ted kdyz me videl s jinym chlapem se bavit 3 minuty, napsal mi sms, ze mne teda uz videl, tak je řada na něm.Proč takové naschvály, on si to vybral přece, já bych s nim byla. On chodí po disko a užívá si.. proč mi vycita baveni se s jinymi jeste.(oba28)
   Karel Chába Září 9, 2013

   Dobrý den, protože prožívá psychickou bolest a snaží se jí zbavit tím, že vám ublíží. To je iracionální a nic to neřeší. Takto se mu neuleví a pokud, tak jen krátce a bude své chování muset opakovat. Je to na principu závislosti. Neberte to vážně a mějte s ním soucit, neb si neumí poradit jinak a lépe. Ovládají ho jeho negativní vzorce chování. Více najdete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/.
  Lara Listopad 19, 2013

  Dobrý den, s přítelem jsem byla pomalu 10 let, minulý rok jsme se rozešli. Už je to rok a půl, nejde mi se s tím smířit, musím na něj neustále myslet, pořád tak nějak slepě doufám, že se k sobě vrátíme. Je to nesnesitelný. Když jsem ho viděla naposledy pochlubil se mi, jak si našel novou přítelkyni, že je lepší než já, že ji miluje a podobný věci, už spolu i půl roku bydlí. Nechci si už dělat naděje, chtěla bych se od něj emocionálně odtrhnout… tak proč to zvládl dřív než já.
   Karel Chába Listopad 21, 2013

   Dobrý den, máte problém s vaším nastavením, vzorci chování. Ty určují, jak se máte chovat a cítit v situacích. Po vašem rozchodu byly aktivovány nějaké konkrétní negativní vzorce a ty vás teď ovlivňují. Bylo by tedy dobré je najít a pracovat s nimi tak, aby se vaše situace změnila. Více najdete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/ . Pokud budete potřebovat, tak vám rád pomohu na osobní konzultaci.
  L.P. Únor 23, 2014

  Dobrý den,s přítelem jsme byli rok a půl. Rozešli jsme se před dvěmi měsíci kdy jsem nerozmyšleně řekla že se chci rozejít,partner nesouhlasil ale do večera se mi to rozleželo v hlavě a chtěla jsem ho zpět ale přítel řekl že už nechce kvůli mému chování.Nebyl schopný si semnou o tom promluvit z očí do očí a řekl že chce čas, ale já mu často psala a tlačila at se vrátí ale on stále odmítal s tím že chce čas.Minulý týden jsme se potkali na akci a tancovali spolu a kamrádum řekl že by se vrátit chtěl ale až za dýl že se bojí že se nezměním že to chce čas On se ale sám od sebe neozývá a prý pozná až se změním ale jak když nejsme v kontaktu?Je možné že se vrátí když říká že ke mě pořád něco cítí?
   Karel Chába Únor 26, 2014

   Dobrý den, ano, je možné, že se vrátí, nicméně neměla byste na něho tlačit. Musí to chtít sám a čím více na něho budete tlačit, tím menší šance je, že bude chtít.
  Petr K. Duben 8, 2014

  rý den, Mel jsem se svojí přítelkyní vztah 6 měsíců… Při rozchodu mi nedokázala říct že je konec a misto toho používala slovo nevím. Zrovna bude maturovat a ma hodně práce jak do školy tak i doma i na brigádě.. Nátlak slovíčka nevím jsem uz nevydržel protože me drzeli porad v nejistotě a tak sem nas vztah ukončil i když pro ti sve vuli.. Věřím ze její zapochybovani o nasem vztahu bylo unahlene kvůli stresu z maturity. Z rozchodu jsem samozřejmě na dně a nebaví me zadna činnost ani práce.. Tak se ptam jestli je možné ze se k sobě vrátíme nebo ne.. Popřípadě co bych měl udelat abych ji presvedcil o unahlenem rozhodnutí.. Nebo by bylo lepší nebyt v kontaktu a nechat ji at si to vyjasni sama?
   Karel Chába Duben 11, 2014

   Dobrý den, je to půl na půl. Pokud vás to mrzí, tak jí to řekněte. Vysvětlete jí, jak jste se cítil a proč jste to udělal. Uvidíte, jak bude reagovat a od toho se bude vše dál odvíjet.
  Renata.J Červen 27, 2014

  Dobrý den,před 7měs. jsem se rozhodla odejít po 11ti let. od svého manžela. Měsíc před rozchodem jsem potkala mého nynějšího přítele. V mém manželství jsem měla problémy již několik let. Manžel je voják z povolání a měl neustálou potřebu nás cepovat, krom toho byl pořád podrážděný, vzteklý. Máme dva syny, jeden je postižený. Muž žil jen pro sebe chodil do práce, na fotbal, ale podstatné starosti byly hodně na mě, ale zase mi pomohl třeba s úklidem, nakupem. Neustále se u nás řvalo, říkal staršímu synovi, že je magor, jantar, debil, občas mu i plácl…Přesto mi začal chybět a mám pocit návratu.Přítel je hodný, ale vorkoholik a nemá na nás moc čas. Manžel slibuje, jak se změní.Poraďte prosím..
   Karel Chába Červen 30, 2014

   Dobrý den, musíte chtít vědět, co se změní a jak se to změní. Přesně. Ne žádné obecné sliby jako „už budu jiný“. Jak a v čem bude jiný? Co budete oba dělat jinak, že se vše změní? Nedejte jen na obecné sliby. To nic neřeší. Ten, kdo vám nehodlá konkrétně říci, co udělá a jak to udělá, neví, co má dělat.
  Alena Červenec 13, 2014

  dobrý den
  rozešla jsem se s partnerem po více než 4 letech. hlavní důvod byla jeho nevěra na kterou jsem přišla. Odpustila bych mu ji kdyby se tvářil nevině a slíbil že se nic takového již nebude opakovat. Ale jeho postoj byl takový, že na tom nic není, chce mít i jiné ženy, nikdy prý nesliboval věrnost, ale mě má rád a chce být se mnou. Měsíc jsem jej neviděla, ale za 2 dny se potkáme a on si myslí, že se nic nestalo a že vše bude stejné. Náš společný život měl spoustu pěkného, ale také i nějaké konflikty byli. Dá se vůbec žít s partnerem kterému by jste měl vědomě respektovat jeho nevěru ?
  Lucie Červenec 15, 2014

  Před měsícem jsme se rozešli s přítelem po 2 letech. Za vztah jsme se rozešli vícekrát, poslední rozchody mi sliboval, že se změní, že už mě nikdy neopustí aj. Já se vždy vrátila. Po těch rozchodech to bylo fajn, přítel se snažil, byl pozorný a už jsme se tolik nehádali. Po mých státnicích jsem očekávala aspoň květinu a když jsem od něj nic nedostala, mrzelo mě to. Pohádali jsme se, já se s ním rozešla, pak jsem to vzala zpět a on řekl, že když to nedokážu ukončit já, ukončí to on. Za 14 dní už byl na rande s jinou, udělala jsem hysterickou scénu. Poté jsme se spolu sešli, vyspali a řekl, že už mě nemiluje právě kvůli té scéně. Rozum ví, že to nemá po tom všem cenu, ale srdce ho chce zpět.
   Karel Chába Červenec 17, 2014

   Dobrý den, pokud se lidé rozejdou a pak se k sobě chtějí vrátit, tak by si vždy měli odpovědět na otázku, proč by teď ten vztah měl být jiný a lepší. Pokud neví, tak se k sobě vracet nemají. Doporučuji vám tedy vydržet. Svěřit se někomu blízkému a požádat o podporu. Vždy, když vám nebude dobře a budete se chtít vrátit, tak se spojte s touto osobou.
  L Srpen 27, 2014

  Dobrý večer,žila jsem se svým přítelem tři roky,byla to velká láska hned od začátku.Po třech letech jsme se rozešli neboť přítel měl jako hlavní prioritu kamarády,hulení..atd.Když jsem se snažila s ním o tom všem promluvit byl i agresivní,sem tam mi i ublížil jinak.Nevydržela jsem to a raději odešla ikdyž to byla krutá bolest.Jsme od sebe půl roku a stále se oba milujeme,já si uvědomila své chyby ale nevím jak je na tom on.Přesto všechno bych se chtěla k němu vrátit,trápím se bez něj.Myslíte,že má cenu se vracet?Děkuji.
   Karel Chába Září 1, 2014

   Dobrý den, jen za předpokladu, že si oba odpovíte na to, „co bude teď jinak“, proč by teď ten vztah měl fungovat“. Pokud na to nemáte odpověď a nemám na mysli jen obecné věci typu „teď už vím, co bylo špatně“ atd. Pokud „jen“ podlehnete stesku a vrátíte se k sobě bez toho, že byste něco zásadně změnili, tak se vše vrátí do starých kolejí.
  jan Říjen 22, 2014

  Po 9,5 letech mi přítelkyně oznámila,že chce pauzu a promyslet si co chce,že vůbec neví co co chce.Mám mě stále ráda a já ji.Choval jsem se poslední měsíce špatně,moc jsem se ji nevěnoval a nestaral se o rozvoj vztahu.Teď mě to mrzí a změnil sem pohled na svět a začal se chovat tak jako driv ..Přítelkyně vystudovala VŠ a zacla chodit do práce a je to pro ní nové zjistení.Máme společné zájmy kolo,turistika.Já jsem měl kdysi problémy s neverou a přítelkyně je mi věrná po celou dobu a moc jsme od sebe nikdy nebyli.Max.týden.Mám doufat,že se ke mě vrátí když zjistí,že potřebovala jen oddych od našeho vztahu po tak dlouhé době?Mám vyčkat a dát ji čas a netlacit na ní?Doporucte mi něco.
   Karel Chába Říjen 29, 2014

   Dobrý den, určitě na ní netlačte. Doufat můžete, ale ničemu to nepomůže. Spíše ten čas, kdy si to chce ujasnit, byste měl využít k tomu, abyste se sám posunul a rozvíjel.
  LUCIE Únor 1, 2015

  Dobrý den,
  S přítelem jsme spolu byli více než 11 let, máme dvě malé děti. náš vztah nikdy nebyl ideální, chyběla v něm oboustraná úcta, tolerance, společné zájmy.. On se věnoval pouze své práci, často se vracel domů upilý a pak byl agresivní. Mě to změnilo a stala se ze mě protivná hysterka. skončilo to mou nevěrou, jeho fyzickým napadením. Poslední rok byl náš vztah bez komunikace, sexu a plný hádek, křiku a stresu. Odešla jsem od něj, je tomu 8 měsíců. Po celou dobu mi se vším pomáhá a chce se vrátit, vždy to dopadlo hádkou o minulých křivdách. Pořád ho mám ráda a chybí mi, navrhuje společnou poradnu a pozvolný začátek nového vztahu, bez minulosti. Myslíte, že máme šanci se změnit. Děkuji
   Karel Chába Únor 3, 2015

   Dobrý den, ano, pokud na sobě budete poctivě pracovat a budete dodržovat to, co vám doporučí váš poradce, tak je velká šance vztah zásadně zlepšit. Ovšem nezáleží jen na vás, ale také na tom, kdo vám bude pomáhat. Nebudeme si nalhávat, že je poradce a poradce.
  She Únor 15, 2015

  Dobrý den, je mi 25 let po 10 letech jsem se rozešla s přítelem, protože jsem chtěla zkusit být sama. Vztah jsme měli hezký, ale má touha poznat jiný svět byla silnější než-li já. Nyní po 3 měsících jsme se opět začali vídat – pouze výlety, večeře nic víc! Je mi s ním dobře, mám chuť s ním trávit čas, obdivuji ho jako člověka a nechci o něj přijít, ale když začnu přemýšlet o návratu, necítím žádnou fyzickou přitažlivost. Je možné, že to ještě přijde? Trápí mě, že to tak přirozeně necítím..přála bych si, aby mě opět přitahoval, ale prostě to tam není. Mrzí mě to. Otázka je, je možné, že se ve mě vůči němu ještě probudí touha? Nedokážu si představit vztah bez touhy a přitažlivosti. Děkuji.
   Karel Chába Únor 17, 2015

   Dobrý den, možné to je, ale nemohu to vědět. Lepší otázka by spíše byla, proč to tak cítíte a co s tím vy můžete dělat. Doporučil bych vám, abyste si na to zkusila odpovědět a pokud vám to nepůjde, tak abyste se na mě obrátila s žádostí o osobní konzultaci a já vám rád pomohu.
  Martin Říjen 28, 2015

  Dobrý den. Asi před měsícem se se mnou rozešla po 3,5 letech přítelkyně. Prý ten vztah nefungoval pro ni delší dobu a nakonec se objevil její letitý kamarád, něco se stalo a uvědomila si že toho kluka miluje několik let. Moc mne to zlomilo. Je to už měsíc ale pořád se mi strašně stýská. Vše komplikuje to že jsme si spolu koupili letenky do Asie. Letenka nejde přepsat na jiného člověka a storno poplatek je vysoký a nevyplatí se letenky rušit. Po 14 jsme se sešli a říkala že je ochotná se mnou letět jako kamarádka ale narovinu řekla že na to peníze nevydělá a že ji musim pozvat tak jak jsme byli domluvení když jsme byli spolu. Vśichni mi říkají ať to nedělám. Ale já asi chci a ani nevím proč.
   Karel Chába Listopad 5, 2015

   Dobrý den, to je jednoduché, proč chcete. Doufáte, že se něco u ní změní, že si to rozmyslí a vrátí se k vám. Opravdu děláte velkou chybu a budete hodně trpět, když to uděláte.
  Slečna Červenec 20, 2016

  Dobry den, s partnerem jsme 4 a pul roku a posledni rok jsem byla hodne na vazkach co se tyce naseho vztahu vim ze se to nedela ale byla jsem mu neverna a prisel na to a rozesel se se mnou ale ja ho chci zpet mam pocit ze lepsiho partnera nenajdu ma cenu bojovat? Popr.jak ho presvedcit k navratu? Kdyz to byla ma chyba 🙁
   Karel Chába Srpen 29, 2016

   Dobrý den, nejdříve byste se měla zamyslet nad tím, jak vyřešit příčiny toho, že jste byla na vážkách. Pokud se do vztahu vrátíte, opět se vám vrátí po nějaké době nejistota. Není to vyřešeno. To, že teď máte silný pocit, že ho chcete, je jen snaha o úlevu od bolesti. A mimo jiné, on to bude asi chtít vědět, co je teď jinak, že se chcete vrátit a proč byste teď už neměla váhat.
  Renata Srpen 25, 2016

  Dobrý den, před 4 měsíci se se mnou po sedmi letech rozešel přítel s tim, že chce byt sám a odpočinout si na nějakou dobu. Od te doby jsem na základe jeho SMS zpráv abych s pejskama, ktere jsou nás obou, přijela cca 4x na zahradu-tim jsem myslela že chce vztah zase nějak dat pomalu dohromady, ale nikdy z toho nic více nebylo. Jen se vice trápím a to opravdu hrozne moc. Minuly týden mi napsal že o tom všem porad přemýšlí a ze ví že by to časem skončilo zase stejne a ze můžeme byt přátele-ze mame pejsky, mužem zajít na kafe atd..a nakonec dal smajlíka. Ja mu na to neodpovedela. Co si o tom mám myslet? Myslíte, že ještě o tom nějak přemýšlí? Moc děkuji za radu..
   Karel Chába Srpen 29, 2016

   Dobrý den, myslím, že si dobře uvědomuje, že z jeho strany nemá smysl se vracet a napsal vám to. Doporučuji, začít se smiřovat s tím, že je konec.
  M Srpen 29, 2016

  Dobrý den, před 2 měsícema se semnou rozešla přítelkyně po skoro 4 letém vztahu.. Stalo se to tak, že můj kamarád mé bejvalé řekl že jsem jí podváděl a jezdil za ní.. Ona mu to vše uvěřila a rozešla se semnou.. I když je to 2 měsíce tak na ní nemůžu stále zapomenout, ale ona si našla jiného.. Ale já furt věřím na větu kterou mi řekla, že se naše cesty možná časem spojí.. má to cenu v to věřit ? 🙂 Děkuji za odpověď
   Karel Chába Září 1, 2016

   Dobrý den, ne, být vámi, tak bych v to nevěřil a začal bych se snažit žít bez ní.
  Pavel Září 9, 2016

  Dobrý den,před několika dny ode mne odešla manželka a rovnou k jinému muži,kterého zná 14 dní. Máme spolu malou dceru,ale přišlo mi,že manželka vůbec toto nebrala v potaz. Na rozpadu máme oba dosti velkou vinu,ale z její strany nebyl zájem to řešit. Veškeré naše problémy řešila pouze s kamarádkami a u vína,z čeho pak pramenilo,že téměř každý den chodila domů opilá zatímco já se musel postarat o děti. I když jsem se všemožně snažil o diskuzi,dopadlo to vždy tak,že buď na nic neodpověděla,nebo jí vůbec nepřipustila. Celé roky veškerou vinu hází na mě a o svých se odmítá bavit. Nevím jak z tohoto bludného kruhu ven,ale stále jí mám i přesto rád a nevím jak dále pokračovat. Děkuji za odpověď
   Karel Chába Září 13, 2016

   Dobrý den, ve vašem případě vám může pomoci jen odborník a to ještě za předpokladu, že byste k němu byli ochotni jít oba. Jinak není šance to s přístupem vaší ženy řešit. Doporučuji nějakou dobu vyčkat, zda se vrátí a pak po ní chtít, abyste šli za odborníkem. Pokud nebude chtít, měl byste odejít.
  Lenka Září 28, 2016

  Dobrý den, začala jsem si vztah s mužem, který měl 7 let vztah se ženou, která ho finančně i pracovně zneužívala a když se vzbouřil, za tuto dobu ho 9xvyhodila a vždy krátce poté prosila a všemožně se snažila,aby se vrátil, což pokaždé udělal. Sblížili jsme se, znám jeho rodinu, přátele a všichni jsou šťastni, že konečně žije normálně. Jeho ex však stále bojovala za návrat a přítel se doslova každý den měnil z milujícího partnera na někoho, kdo neví, koho vlastně miluje. Nyní mi napsal, že potřebuje být sám. Mám ho nechat, či bojovat? Já ho znám pouze 3 měsíce ale hodně jsem mu pomáhala, plánoval se mnou budoucnost. Teď se bojím, že se vrátí k té, která ho ustavičně ničí. Děkuji
   Karel Chába Září 30, 2016

   Dobrý den, ano, dejte mu prostor. Tlak ničemu nepomůže. Navíc i vy byste měla mít zájem, aby si vše sám ujasnil, neb je jasné, že to nemá vyřešené. Za takových okolností byste ten vztah neměla chtít.
  Marika Říjen 12, 2016

  Dobry den je to mesic co pritel odesel ani vlastne nevim proc jen sem mu napsala zda spolu pujdem na veceri a vyjel po me vecer prijel z prace zbalil se a odesel!je o par let mladsi a mamincin mazanek takze kdyz sem mu na neco rekla ne nebo nemela nejlepsi naladu byl ztoho problem…rozesli sme se behem roku nekolikrat ale pokazde se ksobe vratily…ted je to jine porad sme v kontantu on tedy moc ne napise tak jednu zpravu dene obcas prijede na kavu i spolu spime!!a tvrdi mi ze me miluje ze ho neco porad tahne ke me ale ze si je nejistej at mu dam cas ja se snazim k vyroci sem mu koupila darek pripravila veceri ale on je chladnej jako led uz mesic…nevim zda mam jeste cekat
   Karel Chába Říjen 13, 2016

   Dobrý den, bez odstranění příčin toho, proč se opakovaně rozcházíte a toho, co mu vadí, nemá cenu se k sobě vůbec vracet. Vše se bude opakovat. Takže aby mělo vůbec smysl čekat, měli byste si velice upřímně říci, co je tedy špatně a jaké jsou ty příčiny. Pak zhodnotit, zda se to dá vyřešit a chcete to.
  Eva Únor 18, 2017

  Dobrý den,rozešla jsem se s přítelem,protože si to rodina nepřála,protože je v exekuci a nemá snahu problém řešit.udělala jsem správné rozhodnutí?Pořád ho ale miluji.Poradíte mi jestli se mám vracet a říci mu to?Bojím se že mě rodina odsoudí..Diky.
   Karel Chába Únor 21, 2017

   Dobrý den, žijete svůj život. Chápu, že se vás snaží chránit, nicméně vy se musíte rozhodnout. Vy pak ponesete následky. Navíc píšete tak málo, že si nedovolím vynášet soudy. Ideální by bylo s rodinou více komunikovat a dojít do stavu, kdy si budete jistá, že vás mají rádi a neodsoudí vás, ať už uděláte cokoliv.
  Denisa Květen 10, 2017

  Dobrý den,
  je tomu 14 dní, co jsme se s přítelem rozešli. Sedli jsme si opravdu jako „zadek na hrnec“ a užívali si života plnými doušky. Přítele trápily zdravotní problémy a následně začal pracovat jako šroub a bylo toho opravdu, ale opravdu na něj moc, což způsobilo deprese a celkovou nejistotu v životě. Mezitím jsem přišla na nevěru. Snažila jsem se ho pochopit, ale stále mi říká, že neví, co chce a co se životem. Problém je v tom, že já na něj stále čekám, protože mi přijde, že bez něj je mne jen půlka. Ač to tak cítím, opravdu mne bolí vidět ho stýkat se s tou slečnou. Je vidět, že není šťastný. V hloubi duše věřím, že se vrátí. Mám čekat? Nebo jít dál? Děkuji Vám za opověď
   Karel Chába Květen 16, 2017

   Dobrý den, pokud se ptáte, zda se vrátí, tak to nemohu vědět. Taktéž nemohu vědět, zda pro vás má smysl čekat. I když vám řeknu, abyste nečekala, budete dál doufat v jeho návrat, protože si nemůžete poručit. Doporučuji vám zaměřit se na sebe. Nic nemůžete ztratit tím, že se budete snažit být silnější, a když vás bude kontaktovat, je jen na vás, jak se rozhodnete.
  Martin Květen 11, 2017

  Dobrý den, před 3dny mě opustila přítelkyně i s 2.5letou dcerkou. Problémy pramenily z mojeho častého pití a následných hádkách. Situaci jsme řešily dlouho a i u psychologa, ale pomahaly jen pomalu a ne na dlouho. Odstěhovala se vicekrát, ale vždy se vrátila. Tentokrát říká, že už se nevrátí, IKDYŽ ZE ZAČÁTKU OPAKOVANĚ TVRDILA, ŽE POTŘEBUJE KLID A ŽE NAM TU ŠANCI DÁ.(uháněl jsem ji smskam a e-mailam abych ji „otevřel“ oči) Názory nato často měnila. Rozhodl jsem se úplně přestat pít a vic se starat o malou, ale ona se soustředila už jen na to NE, ochladla a předhazuje mi jen to zlé. Zažívaly jsme spolu i spoustu krásných věcí Co dělat, jak ji přesvědčt a získat POSLEDNÍ šanci? Je ta možnost
   Karel Chába Květen 16, 2017

   Dobrý den, můžete na sobě pracovat a snažit se opravdu změnit. Musíte nějakou dobou opravdu vykazovat změny. Nemůžete po ní chtít, aby vám hned věřila. To, že vy si myslíte, že jste přestal pít, neznamená, že ona vám to věří. Není ve vás žádná pokora a ona to ví. Hodně jste pokazil a teď nemůžete čekat, že se vše hned napraví. Upřímně vám doporučuji pracovat na sobě, na své pokoře, netlačit na ni a i díky starosti o dceru doufat, že po nějaké době vám uvěří (pokud se opravdu změníte).
  Nikola Září 14, 2017

  Dobrý den,
  před dvěma dny jsem udělala zásadní krok. Řekla jsem bývalému příteli, že chci buď vztah a nebo nic. Vybral si nic. A ještě k tomu si mě hned dal na fb do ignoru. Poprvé bylo ukončení z mé strany. Problém byl totiž v tom, že poslední tři měsíce mě bral jako kamarádku. Byli jsme spolu od listopadu 2015, z toho se se mnou sedmkrát rozešel. Pokaždý jsem se snažila to zachránit, vrátili jsme se k sobě. Tvrdí, že mě nemiluje, ale nejsem mu lhostejná a má mě hodně rád. Co myslíte? Mám smysl ještě čekat, že si něco uvědomí?..(př. o koho přišel a co ke mně cítí) vím sama, že v tuhle chvíli jsme mu dala poprvé pocit toho, že o mě přišel. Mám mu dát ještě čas? Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Září 15, 2017

   Dobrý den, pokud se k sobě vrátíte, bude se vše opakovat tak, jak to bylo už sedmkrát. Takže pokud to chcete zažít znova, vraťte se.
    Nikola Září 18, 2017

    V žádném případě si nepřeji, aby byl návrat z mé iniciativy. Když by přišel návrat z jeho strany a sám si uvědomil, o co přišel….myslíte, že by se tím nic u něj nezměnilo a že by chtěl neustále o mě přicházet?…
     Karel Chába Září 20, 2017

     …má odpověď je pořád ta samá.
  Petr.P Prosinec 2, 2018

  Dobrý den, potřebuji radu, s přítelkyní jsme dva a pul roku, mame rok a pul stareho chlapce, posledni dobou jsme se dost hadali a nebyl jsem nani zrovna dvakrat milý, citil jsem ze se neco deje, ale nevypadalo to tak spatne…nicmene se stalo to, ze jsem musel nahle do nemocnice a nejakou dobu jsem si tam polezel, pritelkyne byla u rodicu s malym, kde je pomerne casto navstevuje jeji byvaly cca 5 let zpatky co s pritelkyni chodil, jeji mamu si dobira dela ji nakupy atd a s tatou jezdi pracovat, behem toho tydne byli spolu u nich pili alkohol atd, udajne v tom ona nic nevidi, nevratila by se k nemu a tvrdi ze chce byt se mnou, ovsem neustale si dopisuju i cely den a on ji vola,., co s tim?
  Xtyna Leden 4, 2019

  Dobrý den. Je mi 27 a 9 let jsem vdaná. Manžel měl vždy sklony k letnimu “ popíjení „vzdy mi to vadilo ale pokaždé slíbil že už tolik pít nebude. Bohužel se tyto jeho letní dychanky opakovali častěji a častěji. Prez noc byl pryč a ráno slity pod obraz. Párkrát jsem od něj odešla a pak se vrátila. Teď máme ročního syna a za tu dobu co ho máme měl tyto stavy 3krat.pokud není napity je skvělí otec a dobrý manžel. Léčit se nechce prý to má,, pod kontrolou,, před týdnem me při kocovinu vzal za krk. A teď prosí ať s ním zůstanu že se pití ani nedotkne? Chci s ním zůstat ale netuším jak mu zabránit v chlastani. Je to dobrý srdíčko ale alkohol mu zatemnuje mozek. Změní se někdy?
   Karel Chába Leden 7, 2019

   Dobrý den, aby se změnil, musel by to opravdu chtít. A to sám za sebe. Tedy jemu samotnému by muselo vadit, jak žije. Jemu to nevadí, a tudíž bych nevěřil, že to vydrží. Spíše se přikláním k tomu, že to nevydrží a stane se to znova.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů