Když se milenec neozývá

Máte milence a nevíte, co si máte myslet o tom, že se neozývá? Nevíte, co je ještě normální a co už vypovídá o tom, že nemá zájem? Přečtěte si tento článek, který je určený právě vám.

Pokud se vám milenec neozývá, může to mít mnoho příčin. Pokud vyloučíme fakt, že se mohlo něco nečekaného a nepříjemného stát, pak jsou dva hlavní důvody, proč se tak děje.

Doma to ví, proto se milenec neozývá

Jedním z důvodů, proč se milenec přestal ozývat je to, že mu na to přišla manželka. Teď se snaží od vás držet odstup kvůli situaci, která je u něj doma. Pokud se situace uklidní, může mít v plánu se vám opět ozvat.

Bohužel se v dnešní době až příliš ve své práci setkávám s tím, že mi klienti přiznávají sledování svého protějšku, ať už jsou to sociální sítě, zprávy v telefonu či jiné. Pak je pochopitelné, že se milenec či milenka neozývá, protože má strach, že na to protějšek přijde znovu. Toto v dnešní době není nic neobvyklého. Je to jedna z možností, proč se milenec neozývá a potřebuje čas, aby to vyřešil.

Uvědomte si, co jste si mezi vámi s milencem dohodli, tj. kdy si budete psát, jak často apod. Uvědomte si, co bylo běžné. Jak se za normální situace choval, jak dlouho trvalo, než odepsal, než se ozval.

Pakliže doba, kdy nejste v kontaktu, značně převyšuje normu a vy chcete vědět, co se děje, na čem jste, zkuste protějšek kontaktovat. Nicméně doporučuji to udělat tak, abyste nemohli způsobit nějaké škody. Raději nepište a například můžete počkat někde, kde víte, že milence potkáte, ale nebudete ho nijak diskreditovat. Pokud o vás někdo spolehlivý ví, tak zkuste poslat zprávu po této osobě, apod.

Někdy mám dotazy v online poradně či na schůzkách, že se jim milenec neozval 2 až 3 hodiny a dotyčná začala extrémně žárlit, zjišťovat, co se děje. Scény, které pak po tomto neozývání se nastaly, začaly milenecký vztah silně narušovat. Při takovém chování bych doporučil vyhledat terapii, psychoterapii či partnerského poradce, abyste začali pracovat s psychikou. Problém není v milenci, který se neozývá, ale ve vás.

Milenec se neozývá, protože nemá zájem

V případě, že se milenec neozývá v řádů několika dnů či týdnů, tak v drtivé většině případů se jedná o to, že se vám ozvat nechce. Těch důvodů, proč se tak chová, může být mnoho. Nechce si dělat nepříjemnosti nebo se u něj doma na toto nepřišlo, ale již nemá zájem s vámi dále pokračovat.

V takovou chvíli je nutné si přiznat, že váš milenecký partner o vás nemá již zájem. V situacích, kdy si myslíte, že nenaděláte více škody než užitku, když se mu ozvete a napíšete, tak to udělejte. Doporučuji být upřímný, věcný, přímý a napsat i to, čeho se bojíte. Nejlepší cesta je zeptat se milence a požádat jej o jasnou odpověď.

Může se stát, že dostanete od milence uspokojivou odpověď a vztah bude pokračovat dál. Může se stát i to, že milenec ve vztahu s vámi dál nechce pokračovat. Pak by bylo ideální to přijmout. V tuto chvíli za mnou přichází často klienti a chtějí tuto situaci řešit. Chtějí poradit, co mají dělat, aby rozhodnutí partnera zvrátili. Také se může stát, že nedostanete žádnou odpověď. Bohužel s tím nic moc dělat nejde. Hlavní problém je v tom, že spousta lidí si v této situaci neumí přiznat, že něco končí, že to dále pokračovat nebude, když se milenec neozývá nebo chce skončit. Nechtějí to přijmout.

Pokud jste v této situaci a nechcete si přiznat, že máte s tímto problém a bojíte se, že uděláte něco, čeho byste mohli litovat, zamyslete se na chvíli. Stejně tak to může prožívat i druhá strana. Někdy se totiž stává, že milenec se neozývá z toho důvodu, že se bojí, když řekne pravdu, že se mu můžete mstít. Pak se neozývá, nechává věci zajít do ztracena.

Pokud byste si nevěděli rady, nemohli byste se z toho dostat, pak se na mě obraťte a domluvte si se mnou konzultaci. Společně vaši situaci probereme, abyste se v ní lépe zorientovali a věděli, co máte dále dělat.

Autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

3 komentáře u „Když se milenec neozývá

  Pavel Prosinec 6, 2018

  Dobrý den pane Chába,
  mám na Vás otázku. Jsem svobodný muž a našel jsem si zadanou ženu s kerou se v „mileneckém“ poměru už rok. Ne-žije s přítelem v odděleném partnerství ( každý ve svém ) vídají se co druhý týden. Na začátku vše bylo perfektní sama se ráda ozvala a přijela. Viděli jsme se i třeba 2x týdně a bylo fajn být po jejím boku. Postupem času se třeba neozvala třeba 14 dní i přes to, že jsme se společně domluvili na tom, že vždy zavolá napíše ona a budu respektovat, že je zadaná. Snažil jsem se jí naznačit, že tohle není cesta a pokud opravdu nezvládá ať mi to řekne a ukončíme to oba. Pochopil jsem, že jí chybí náruč chlapa a vypadala z toho nadšená a těšilo jí to..
   Karel Chába Prosinec 10, 2018

   Dobrý den, Pavle, ten kdo to nezvládá, jste i vy. Nebo vy. Je „jedno“, co vám říká nebo neříká. Podstatné je, jaké vám dává signály, a ty vy nechcete přijmout. Ona nechce víc, než vám dává. Vy to nechcete přijmout. Pokud nebude ochotná se o problému otevřeně bavit, nemůžete se nikam posunout. Z toho vyplývá, že vše bude pořád stejné a vy musíte sám za sebe zvážit, zda v tom takto chcete dál setrvat. Ona vám s tím nepomůže, pokud to nechce verbalizovat, a vy to od ní nečekejte.
    Pavel Prosinec 11, 2018

    Dobrý den pane Chába, máte pravdu odpověd znám jenom já osobně. Odezvu jsem už od ní dostal. Děkuji za odpověd. Pěkný den.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů