Láska a nevěra

Zjistili jste, že vám byl partner (partnerka) nevěrný? Ani moc nesejde na tom, jak jste se o této situaci dozvěděli. Možná vám to řekl sám, možná vám to sdělil někdo blízký nebo jste na to přišli sami úplnou náhodou. Ať tak či tak, váš partner vám byl nevěrný a vy se teď zcela po právu cítíte zrazeně, opuštěně či zcela na dně. Je to naprosto pochopitelné.

Ovšem pokud se vám partner ještě k tomu svěří s tím, že se do milenky zamiloval, že to nebyla jenom nevěra, ale i láska, tak to pravděpodobně snášíte ještě mnohem hůře. Přemýšlíte o tom, ptáte se sami sebe, jestli vás vůbec někdy miloval a jak si tím můžete být jisti.

Opět je třeba říci, že takové pocity v této extrémně nepříjemné situaci jsou naprosto přirozené. Nemusíte se za ně nijak stydět ani před nimi nějak utíkat nebo se jich snažit zbavit.

Láska a nevěra: nedělejte ukvapená rozhodnutí

Jste tedy zcela pochopitelně plni všelijakých emocí. Míchá se ve vás mnoho negativních pocitů a nejste schopni přemýšlet tak docela racionálně. V této fázi byste se měli snažit vyvarovat všech velkých rozhodnutí, která by mohla mít velký dopad na vaši budoucnost. Například neprohlašujte, že partnera nenávidíte, že už ho nechcete nikdy vidět. Nenechávejte mu kufry před dveřmi. Nebraňte mu se stýkat s dětmi a podobně. Tím situaci ani trochu nepomůžete a s největší pravděpodobností to celé ještě zhoršíte.

Proto si nejprve udělejte pro sebe nějaký čas na zklidnění. Pro každého tato doba bude jinak dlouhá, každý se s negativními pocity po zjištění nevěry potýká jinak dlouho. Snažte se přijít na jiné myšlenky. Já vím, je to těžké v takové situaci nato nemyslet. Ale snažte se nějak zabavit. Věnujte se více svým koníčkům, zajděte někam s přáteli a podobně.

Jakmile budete schopni se o lásce a nevěře racionálně bavit s nevěrníkem, společně si sedněte a v klidu si o všem promluvte. Sdělte mu, jak vás to ranilo a dohodněte se, jestli chcete ve vašem vztahu pokračovat, nebo zda se rozejdete. Netlačte na něj, dejte mu nějaký čas, aby se rozmyslel, s kým chce dál být. Ale to je na něm, on se musí nějak rozhodnout.

Láska a nevěra: musíte řešit příčiny

Pokud spolu chcete ve vztahu pokračovat i nadále, budete muset řešit příčiny nevěry. Nevěra a láska vašeho partnera k milence nevznikly jen tak. Příčinou skoro jistě budou nějaké neshody ve vašem vztahu. Partner byl možná dlouhodobě nespokojený, něco mu doma chybělo. Možná se vám svěřoval, ale vy jste ho nebrali na vědomí. Proto svoji situaci nakonec vyřešil nevěrou a láskou k někomu jinému.

Nyní se musíte snažit objevit příčiny nevěry. V klidu, pokud možno věcně a bez emocí se o tom s partnerem pobavte. Vyslechněte ho a společně hledejte prapůvod jeho nespokojenosti. Jakmile pravé příčiny nevěry a lásky k milence objevíte, budete muset společně zapracovat na tom, abyste je ze svého vztahu odstranili. Toto budete muset dělat oba dva. Oba dva jste se do této situace dostali a jedině společnou snahou se z toho můžete zase dostat ven. Nebude to jednoduché, ale pokud vám na vašem vztahu záleží, nic jiného vám nezbude.

Lidem často dělá potíže najít pravé příčiny nevěry a lásky partnera k milence. Ono to není úplně jednoduché a často se tyto příčiny nacházejí hluboko v podvědomí a nejsou na první pohled zřejmé. Proto pokud vám to dělá problém nebo pokud si nevíte rady, kontaktujte mě a já vám pomohu vaši těžkou situaci vyřešit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

10 komentářů u „Láska a nevěra

  Jana Červenec 14, 2016

  Dobry den, přišla jsem na partnerovu nevěru. Nedělala jsem ukvapene konce, hodně jsme o této situaci otevřeně mluvili. Partner tvrdí, že na vztahu nás dvou to nic nemění, že u té další osoby nejde o lásku, že je to kamarádka, se kterou spí. Důvod nutnosti sexu v přátelském vztahu nebyl schopen pojmenovat. K našemu vztahu nemá v žádné oblasti výhrady, je spokojený, vidí budoucnost v nás dvou, jen jednoduše tvrdí, že nevyznava tzv. klasicky partnerský vztah. Ví, že můj názor je, ze mi vědomě ublizuje. On to vsak popírá, že nejde o nevěru, ale o životní styl. Je vůbec možné, aby byl člověk spokojen a přesto měl sex s někým jiným? Je jeho postoj lživý? Dekuji
   Karel Chába Červenec 25, 2016

   Dobrý den, on není spokojen. Jen to neví. Tyto věci jsou velice složité. Motivy jeho chování jsou nevědomé, a v tom je ta potíž. Jsem přesvědčen, že když mu řeknete, co jsem napsal, řekne co si o tom, že jsme … Tím chci říct, že on tomu určitě 100% VĚDOMĚ věří. Faktem ale zůstává, že nechápe již zmiňovaný nevědomý motiv svého chování. To je tedy s ohledem na psychologii. Co se týká přímo jeho, je třeba říci, že když se teď cítí takto dobře, je to z jeho strany v pořádku a je na vás, zda to chcete řešit, odejít nebo s ním být. Každý má svůj čas. On na to možná přijde za rok, dva anebo nikdy, že pravda je taková, že žil v iluzi. Když na to nepřijde, dost možná prožije spokojený život. Když na to přijde, bude muset svůj problém řešit.
  Jopla Březen 7, 2017

  Dobrý den,mám 1,5 vztah a potkala jsem někoho jiného. Problém je v tom ,jsme oba zadani a ja po téměř ktratke době začínám cítit motýlky v břiše(city) . Mluvili jsme o tom spolu a dotyčný mi řekl ze to necháme na osudu,že nemůžeme vědět jak tohle dopadne. Já bych byla strašně ráda aby nám to vyšlo. Pak zase povídá něco jiného ze nechce abych se doma hadala abych si to doma nepokazila
  Vůbec nevím jak z toho kolečka ven. Vůbec se v té situaci sama nevyznam. Na druhou stranu mi pořád volá,píše,říká jak mu chybim,že se zblazni když me nevidí. Myslíte ze z jeho stránky může být nějaký ten cit ze by z toho mohlo něco být i vic? Děkuji L.
   Karel Chába Březen 9, 2017

   Dobrý den, z jeho strany tam nějaký cit je. To ale vůbec nevypovídá o tom, co a jak by mohlo být. On se buď bojí, možná si s vámi hraje, nebo vůbec neví, co chce. Myslím, že to bude pořád nahoru a dolu a dlouhodobě z toho nic kloudného nevyplyne.
    Jopla Březen 9, 2017

    Děkuji za odpověď. Můžu tedy jen doufat . Přeji příjemný den
  Šárka Březen 13, 2017

  Dobry den,pred ctyrmi mesici mi hyl partner neverny i kdyz jsem se ho ptala zapiral.Jednoho dne mi dotycna napsala a opet zapiral.Sesla jsem se s ni ukazala mi smsky a vse rekla byl to pro me sok pritely jsem bezmezne verila.Odpustila jsem mu vae bylo krasne nez ee s ni opet u sesel ale jen aby si to virikaly.Pak zacal chodit z prace rovnou do hospody a domu az druhy den treba v 10.Vzdy se omluvil a ze uz se to nebude opakovat ale vzdy to vydrzelo jen par dni a furt dokola.Vzdy rikal ze hen popiji s kamosema ale driv to nedelal.Ja mela myslebky ze je s ni.Ted uz nepatram chci vztah zachranit ale trapim se,mam stavy uzkosti a deprese.Neverim mu.Ma nas vztah sanci,lze mi ? Dekuji
  Vladimir Červenec 11, 2018

  Dobrý den, svoji ženu jsem při stihl při nevěře (po 11 letech manželství – máme 2 děti (3 a 8) inflagranti, při neplánovaném návratu domů. Milence jsem hodně zbil, mě odvezla policie (jsem bývalý boxer a neumím dát facku), a jeho sanita. Přesto necítím žádnou vinu za svoji agresi. Má žena mě prosí za odpuštění, ale já se jí štítím a je mi z ní fyzicky špatně, jakmile ji uvidím. Nedokážu se jí (bojím se, že nikdy) dotknout. Naše děti, ale nade vše miluji – jaké je, podle vás, možné řešení?
   Karel Chába Červenec 12, 2018

   Dobrý den, Vladimíre, s tímto – pokud se chcete pohnout (pokud je to u vás vůbec možné) – musíte jít na psychoterapii a tam se zabývat hlubšími souvislostmi vašeho problému. Není to totiž tak, že by vaši reakci na ženu vyvolala jen ta událost, ale souvisí to i s vaší minulostí.
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.