Má to jěště cenu? Jak najít odvahu ukončit tento bludný kruh.

Dobrý den, manželskou krizí asi procházíme několik let. Manželovo pití, velké dluhy. V tomto období moje nevěra,bez vyhlídky nového vztahu. Zůstali jsme spolu, jenže všechno bylo nějaké divné, on dva roky dost tvrdě vyčítal a připomínal. Já mu nedokázala dávat asi tolik lásky a sexu, co by si představoval. Pak to pro mě bylo neúnosné, jak se choval, tak jsem odešla, jenže mě prosil, že beze mě nemůže žít. I pro mě to bylo nějak divné rozchod po 29 letech manželství. Řekla jsem mu tehdy jestli to ještě dokážu, protože vlastně i on mě ublížil. Problém je v tom, že on nedokáže o nevěře po třech letech přestat mluvit a stále dává najevo, že nevěří. Byly stále dohady o sexu, až už skoro nic

5 komentářů u „Má to jěště cenu? Jak najít odvahu ukončit tento bludný kruh.

  Karel Chába Březen 1, 2012

  Dobrý den, zda má vztah cenu si musíte zvážit sama. Nikdo nemůže rozhodovat za vás. Takže vám doporučuji tento článek, kde najdete inspiraci v otázkách http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/ . Toto byste měli udělat oba, protože pokud budete chtít ve vztahu zůstat, tak proto, že si tím jste oba jistí a uděláte maximum pro nápravu vztahu. Pokud se rozhodnete ve vztahu zůstat, tak byste se měli ujistit, co od vztahu a partnera chcete. K tomu doporučuji tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Pokud vše co jsem doporučil uděláte, tak je nutné, aby partner už nevytahoval minulost. Někdy je to pro danou osobu těžké a ovládají ho emoce, které nedokáže kočírovat. Pak by měl vyhledat odbornou pomoc. Držím vám palce.
   Anonym Březen 1, 2012

   Děkuji Vám za odpověď. Přečetla jsem si několikrát odkazy. Co to je, když poslední dobou to ve mě něky křičí, že už to nejde, že už s ním nechci být. Jako by na mě úplně seděla vaše věta – neumím si představit , co by bylo pak, těžko opustit dům se zahradou ve kterém bydlíme. Kdybych to ukončila, tak by byly ještě větší problémy. Ano jako by jste četl moje myšlenky. Společné zájmy se nám nějak vytratily. Chemie není. Aby nevytahoval minulost jsme se bavili už stokrát, že to ničemu nepomáhá. I to sám kdysi připustil, ale pak to nedokázal. Už to asi trvá dlouho a je hodně šrámů. Myslím, že manžel si bere vše osobně a trpí jeho ego a pak mě sráží. Nějak mě už nic nebaví , vůbec nic…
    Karel Chába Březen 1, 2012

    ….myslím, že jste si odpověděla. Takže teď už jen odvahu jednat. Buďte silná a věřte si.
     Mirka Haschova Březen 21, 2012

     Dobry den, jeste se chci zeptat,je vzdy dobre resit neveru, nebo se snazit napred neco zmenit, co by eventuelne mohlo byt pricinou a radeji pockat, nez riskovat ukonceni vztahu?
      Karel Chába Březen 21, 2012

      …řešit příčinu nevěry znamená řešit nevěru. Pokud ale máte na mysli, že něco změníte a nebude se při to bavit o nevěře, tak i to je možné, ale otázka je, jak to bude účinné. Nicméně vztah má určitá specifika. Jedním z nich je upřímnost a snaha společně věci vyřešit. Pokud budete dělat jako že nic, tak to není úplně pevný a smysluplný vztah aje otázkou, kdy vás to doběhne.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů