Má o mě zájem?

Právě jste poznala úžasného muže. Trochu jste společně flirtovali, líbí se vám a vy cítíte, že byste jej chtěla poznávat víc. Přitom se objevuje strach a obava, zda je to vzájemné. V hlavě se vynořuje jediná myšlenka: „Má o mě zájem?“ Je to naše taková ženská specialita, že přemýšlíme, analyzujeme a snažíme se z chování rozpoznat, zda o nás má muž skutečný zájem nebo jsme pro něj jen chvilkové povyražení.

Jak poznám, že má o mě muž zájem?

Zcela jednoduše. Bude se chtít s vámi setkat. Ale jak poznáte, zda má o vás skutečný zájem? Pojďme se společně podívat na několik signálů, který muž vysílá, pokud ve vás vidí ženu, o kterou stojí.

Chování a jednání Chování a jednání o muži hodně prozrazuje. Pokud má o vás skutečný zájem jako o ženu, s kterou nechce strávit jen jednu noc, bude si vás hýčkat. Bude dělat všechny ty věci, které my ženy tolik milujeme a muži nesnáší.

Bude mít tendenci být s vámi v neustálém kontaktu. Bude vám častěji psát, volat, bude se snažit vás „náhodou“ potkat, když zrovna jdete na nákup. Bude se snažit vás něčím překvapit. Bude si s vámi dlouze povídat do noci, zahřívat vám ruce, pokud vám bude zima. Myšlenka „má o mě zájem“ se vám bude postupně vytrácet z hlavy.

Pamatuje si, co jste řekla, jaké květiny se vám líbí a ty vám přinese na další schůzku. Ví, že máte ráda právě mléčnou čokoládu a pralinky, pak je dostanete při další příležitosti, kdy se s vámi setká. Myšlenky typu „má o mě zájem,“ „nemá o mě zájem“, se vám najedou budou zdát úplně zbytečné. Tohle by totiž žádný muž, který chce udělat dojem na ženu a chce ji získat, nedělal. Netrávil by čas vymýšlením o tom, s čím vám udělá radost.

• Řeč těla

Řeč těla je další ukazatel toho, zda o vás má muž zájem. Buďte tedy vnímavá a až příště půjdete na schůzku, zaměřte se na neverbální komunikaci. Je naprosto jedno, co on říká, ale jeho tělo nelže. Kam se dívá při rozhovoru s vámi? Do očí nebo sleduje každou ženu, která kolem vás projede? Poslouchá vás?

Otáčí se tělem stále k vám? Naklání nad vás? Tak si můžete být jistá, že po vás něco bude chtít. Snaží se vás dotýkat? Lehce pohladit? Pak zájem o vás u něj rozhodně stoupá. Muži mají tendenci si ženy prohlížet nejen očima, ale milují „prohlížení“ rukama.

Pokud chcete zjistit z neverbální komunikace jeho zájem o vás, pak sledujte jeho pohyby, grimasy v obličeji. Svírá pevně rty? Působí křečovitě? Pak je něco v nepořádku. Má uvolněný obličej a přivírá oči? Pak zájem o vás je evidentní.

Vyvolává jeho úsměv ve vás hezké pocity, nebo vám na tom něco nesedí? Je důležité taky věnovat pozornost svým vlastní pocitů, tedy reakcím našeho těla. Naše tělo je totiž mnohem chytřejší než naše mysl. Pokud máme divný pocit, když se nás dotýká, nebo nemůžeme přijít na to, že rande, ač bylo úžasné, tak vám tam něco vadilo, je to signál, že není něco úplně v pořádku.

Má tendenci se při rozhovoru s vámi neustále upravovat, rovnat, naklánět? Je to další signál, že o vás zajímá. Snaží se vypadat dobře, záleží mu na tom, aby na vás udělal dojem, aby se vám líbil.

• Postoje a komunikace

O řeči těla a neverbální komunikaci jsme se již zmiňovali. Pojďme se nyní podívat na verbální komunikaci a postoje muže, který o vás má skutečný zájem.

Zkuste zapřemýšlet v paměti, o čem se s dotyčným často bavíte. Jaké jsou vaše nejčastější témata hovoru. Mluvíte spíše vy? Často se vás vyptává na to, co se vám líbí, jaké máte na dané věci názor, co potřebujete, co vás baví, atd.? Značí to, že jste jej nějakým způsobem upoutala a on se nyní snaží dozvědět o vás co nejvíc. Dělá si tak celkový obrázek o tom, zda jste pro něj jako člověk zajímavá a zda by si s vámi rozuměl i po první společně strávené noci.

Pokud v hovoru mluví spíše on, vychloubá se, kde všude byl, co zažil a očekává obdiv a uznání, otočte se na podpatku a utíkejte. Tento člověk sice má o vás zájem, ale nehledá partnerku, ale obdivovatele.

Pokud se mu něco nelíbí, vnucuje vám svoje názory, snaží se vás přesvědčit, že nemáte pravdu, chce vás měnit a má tendenci s vámi manipulovat a ovládat vás, pak byste s s tímto člověkem velké štěstí nezažila.

Pokud jste v řádcích neobjevila odpověď na svoji otázku: „Má o mě zájem?“, jste zmatená, topíte se v nejistotě, nemůžete v noci spát, neumíte to, jak se říká lidově, „rozlousknout“, není nic špatného na tom, když se obrátíte na partnerského poradce, který vztahům rozumí a dokáže vám dle svých zkušeností, vědomostí a znalostí vnést do celé situace více jasno v tom, jakým směrem se dále ubírat.

Autor: Ing. Marie Ježková, studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů