Manžel odešel k milence

Oznámil vám manžel, že odchází k milence? Je zcela pochopitelné, že se nyní cítíte velmi zraněná a opuštěná. Pokud máte děti, možná máte pocit, že jste na všechno sama, že vám nikdo nepomůže, prostě že se proti vám spikl celý svět.

I přes tyto nepříjemné pocity vězte, že jsou možnosti, kterých byste se měla držet. Nezoufejte a věřte v to dobré.

Co tedy dělat, když manžel odejde k milence?

Nejprve si sama musíte rozmyslet, jestli manžela ještě chcete nazpátek.

Velmi dobře zvažte, zda vám to za to stojí. Zda chcete bojovat a doufat, že se vám vztah podaří zachránit. Případně zda by nebylo lepší, kdybyste si aktivně začala zařizovat svůj život podle sebe.

Pokud jste přesvědčená, že chcete s mužem zůstat, měla byste dělat jen to, co vám bude přinášet užitek.

Dejte si nějaký termín, jak dlouho na něj chcete čekat.

Často se na situaci podílí i přímo manželka tím, že dává najevo svoji slabou vůli. Muž ví, že se může kdykoliv vrátit. Ten pak nemá žádnou motivaci něco měnit, protože ví, že když se po pár měsících či roce užívání s milenkou rozhodne vrátit, tak ta manželka bude ráda a on si to tedy může dovolit.

Zamyslete se nad tím, zda k té situaci nepřispíváte tím, že mužovi to vše tolerujete.

Měla byste se chovat tak, že máte zájem o zachování vztahu, ale musíte dát jasně najevo, že si nenecháte líbit všechno. Muž se podle toho bude chovat.

Jakmile si určíte termín, do kterého dáváte šanci na návrat, manžela kontaktujte. Dejte mu jasně najevo horizont, do kterého jste ochotna to řešit. Sdělte mu, že si uvědomujete, že jste se na tom podíleli oba dva a že máte zájem to napravit. Řekněte manželovi, aby si i on velmi dobře rozmyslel, co v životě chce.

Domluvte se, jak se budete chovat v přechodném období

Stanovte si jasná pravidla, jak se budete k sobě chovat po dobu, kdy bude u milenky. Bude moci chodit domů, kdy se mu za chce, nebo ne? Bude mít kontakt s dětmi? Co je dovoleno? Budete spolu spát? Jak bude přispívat na rodinu? Komu to řeknete? Atd.

Pokud to muž nedodrží, neustupujte.

Čím více budete daná pravidla dodržovat, tím více to bude působit na manžela. Ten uvidí, že jste silná žena a zvýší se šance, že dáte váš vztah opět dohromady. Zároveň uvidí, že i přesto všechno, co se vám děje, máte jasné mantinely, za které nepůjdete.

Bohužel, některým ženám toto dělá problémy a svým chováním dávají manželovi najevo ,že si to nechají líbit. Ať už proto, že si bez něj neumí představit život, nebo jsou na něm finančně závislé.

Ale i taková situace se dá řešit.

Ženy v této situaci by měly období bez manžela využít k tomu, aby se v životě posouvaly někam dál. Měly by se snažit být sebevědomější. Měly by si uvědomit své možnosti, chodit mezi lidi, vyzkoušet nové kurzy, vzdělávat se, navštívit poradce, který jim ukáže nové možnosti. Profesně se vzdělávat natolik, aby byly soběstačné.

Čím více budete sebevědomé a soběstačné, tím větší možnost je, že se k vám váš manžel vrátí. A pokud se vrátí, bude respektovat dohodnutá pravidla.

Každý se k vám bude chovat tak, jak mu to dovolíte.

Když manželovi ukážete, že jste se změnily, že jste sebevědomé. Už to samotné může způsobit, že se k vám manžel bude chovat úplně jinak nežli dříve.

Možná máte pocit, že to sama nezvládnete. Je toho teď na vás moc a vy pořádně nevíte, jak to začít řešit. Vůbec se kvůli tomu nemusíte cítit špatně nebo se stydět. To je v takové situaci naprosto pochopitelné. Ale nevzdávejte se, vyhledejte odbornou pomoc. Kontaktujte mě a já vám pomohu se v nastalé situaci vyznat. Ukáži vám, co byste měla udělat proto, abyste měla co nejlepší šanci získat manžela zpět, případně vám pomohu postavit se na vaše vlastní nohy a vydat se jinou životní cestou bez tohoto muže.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

48 komentářů u „Manžel odešel k milence

  marek Září 23, 2014

  dobry den s manzelkou proživame težke období ma milence dal se s ním styka ale cítim že už to není jak na zacatku jejich vztahu bavíme se spolu o vecech ktere jsme delaly špatne a včera večer kdyz prišla z prace ťíkala ze bychom se mely poučit z vchyb co jsme udelaly myslite že je tam naznak že by se mohla ke mne vratit včera večer my rekla dobrou noc což malokdy dela taky rikala že nemuže večer spat ze porad premyšli dekuji za odpoved
   Karel Chába Září 24, 2014

   Dobrý den, ano, myslím si, že je to náznak. Vydržte a vyčkejte, až se bude chtít o problému opravdu zevrubně bavit.
  Mirka1 Únor 7, 2015

  Dobry den..pred dvěma lety jsem zjistila že manžel má o 20 let mladsi milenku , ktera je tehotna..jsme manzele 20 let a deti nemame (podstoupila jsem nekolikrat IVF bylo nám řečeno že manžel ma problem) vychoval semnou mého syna, ktery je jiz dospely.po pul roce byla situace neunosna a Já jsem manzela vyhodila..nechaval mne zde uplne bez financi a domu nejezdil.pak jsem si nasla kamarada a on se chtel vratit domu cca.za 4 měsíce . řekl že rozvod nechce a chce zůstat semnou a Já řekla ano . bohužel milenka je z Rakouska kde pracoval..nyní je na podpoře a pokazde když tam jede něco vyřizovat nebo pro penize nechce abych jela s nim a rekne ze se vrátí druhy den a prijede za pět dni..
   Karel Chába Únor 9, 2015

   Dobrý den, je to těžké, ale jen vy si musíte rozhodnout, co dělat dál, když manžel lže, respektive nedodržuje dohody. Je možné, že mu něco na vás vadí, o čem nevíte, a proto utíká jinam. Je možné, že má nějakou krizi a tu řeší milenkou. Bylo by tedy nejdříve dobré se pokusit zjistit tyto věci. Tedy to, co můžete zlepšit. Zkuste jít nejdříve tou cestou, že budete myslet na jeho potřeby a budete se snažit je naplňovat. Pokud i tak se bude chovat špatně, tak zvažte, zda s ním chcete zůstat i nadále.
  Katka42 Květen 10, 2015

  Dobrý den, manžel se po 3 měsíční známosti a po1 měsíci rozhodování s kým chce být víc odstěhoval k milence. Manželství trvá 11 let,bylo vcelku pohodové a já vůbec netuším co ho k tomu vedlo.Tvrdí,že špatně bylo všechno,mám pocit,že to jsou jen aliby pro to co mě a synovi uděllal.Ví,že se jeho odchodem trápíme,ale vrátit se nechce.Stále však chce vědět co děláme,kde jsme byli,na 8 letém synovi vyzvídá i informace o mě-kde jsem byla,v kolik hodin jsem přišla atd.Stále ho miluji,ale vím,že mě sklamal ve všem čeho jsem si na něm vážila.Mám o něj ještě vůbec bojovat?
   Karel Chába Květen 16, 2015

   Dobrý den, nemyslím si, že jsou to jen alibi. To, že nikdy nemluvil o tom, že mu něco vadí, neznamená, že to tak nebylo. Bojovat máte, pokud vám na něm/na vztahu ještě alespoň trochu záleží.
  Stana Listopad 19, 2015

  Dobrý den, už delší dobu jsem měla podezření, že má manžel milenku. Včera se mi to potvrdilo po přečtení SMS v jeho mobilu. Je to má bývalá kamarádka. Ráno jsem jí zavolala, dojednala jsem si schůzku a promluvila si s ní, protože manžel to nijak neřešil.Řekla jsem jí, že spí i se mnou, doma se pustil do rekonstrukce a chová se pěkně ke mě i dětem. Odpověď zněla, že si s ním o tom promluví a pokud je to pravda, ukončí to. Od 12 hodin není v práci ani ona ani on, neozval se mi. Jsem se silami v koncích. Máme 2 syny 21 a 16 let.
   Karel Chába Listopad 24, 2015

   Dobrý den, děláte chybu, že to řešíte s ní. Ona přeci není problém. Problém je mezi vámi. Váš vztah. Vy to máte řešit s manželem a ne s milenkou.
  Hanka Prosinec 29, 2015

  Dobry den, je mi 30 let jsme s manzelem 6 let svoji ale zname se uz 10 let. Deti nemame. Asi 2 roky vim ze manzel nekoho ma ale porad nam to klapalo. Rekonstruovali jsme domecek ale bydleli jsme u jeho rodicu. Tesne pred Vanocemi se nevratil z firemniho vecirku domu. Po 4 dnech prijel sbalil si par veci a odjel k milence. Rikal ze uz me nemiluje ze to neklapalo uz davno odvezl i naseho psa. Ja jsem si sve veci odvezla od jeho rodicu do domecku a zustala jsem u svych rodicu. Ja ho porad miluji a nechci o neho prijit. Nereaguje na zpravy nebere mi telefon. Jsem uz zoufala nevim jak dal. Vse jsem mu schopna odpustit jen at se vrati
   Karel Chába Leden 8, 2016

   Dobrý den, to je možná i jeden z problémů, že on ví, že mu vše odpustíte, a proto se tak chová. Teď můžete jen čekat, když ho chcete zpět a on nekomunikuje. Nebo mu ukázat, že si vše nenecháte líbit a že i bez něho dokážete žít. Možná se budete divit, jak se pak začne chovat jinak.
  adela Únor 24, 2016

  Dobrý den. Je mě 52 let a příteli 53. Žili jsme spolu 7 let v mém domku. Netvrdím že jsme neměli ve vztahu rozepře, ale nikdy by mě nenapadlo že odejde k jiné ženě. Byl s ní 2 měsíce, když mě to 4 dny před štědrým dnem řekl. Přítel má byt v jiném městě a ona bydlí kousek od něj. Se mnou se chce stýkat a sní zkusit žít a když mu to nevýjde, tak se ke mě vrátí. Přes měsíc jsem s ním nechtěla komunikovat. Pak přišel a říkal že chce být se mnou, po týdnu, kdy jsem myslela že je vše v pořádku, mě řekl, že to byl dárek, pro mě k narozeninám a je stále s ní. Kontaktovala jsem jeho milenku i když mě bylo jasné že je to zbytečné. Na moje nářky někdy reaguje, někdy ne, říká že pořád ke mě něco cítí.
   Karel Chába Únor 29, 2016

   Dobrý den, nevím, na co ptáte. Záleží na vás, co chcete trpět nebo ne, ale to, že vám řekne, že když mu to nevyjde, je silná káva. Když vidí, že mu to tolerujete, tak se pak nedivte, že ho nic nenutí k tomu, aby se k věci postavil čelem a vyřešil jí. Doporučuji vám, abyste zaujala silný a jasný postoj k této věci. Když má potřebu si to zkusit, tak mu bránit nemůžete, ale měla byste si stanovit pro sebe horizont, dokdy budete čekat a kdy to uzavřete.
  lenka Březen 4, 2016

  je mi 44 let a s manželem jsme spolu od mých 15 let, tzn. skoro 30 let, celou tu dobu mi byl věrný a náš vztah byl hezký, rozuměli jsme si a dělali spoustu věcí společně. Nyní ve svých 48 letech odešel k milence, tvrdí, že mě má stále rád, pořád ke mě něco cítí, ale ji miluje. Stále volá a navštěvuje nás. Dokonce se mnou stále udržuje styk. Ráda bych náš vztah zachránila. Jaký je reálný termín na manžela počkat, zda se vrátí zpět k rodině? Máme děti 20 a 14 let, vybudovali jsme vlastnoručně dům a vše měli společné, včetně financí.
  Bohužel se mi zhroutil svět, nevím jaké mám nastavit mantilely a hranice, aby si uvědomil, co vše může ztratit. Co udělat, aby měl motivaci se vrátit?
   Karel Chába Březen 6, 2016

   Dobrý den, pokud už je to takto, tak být vámi, tak mu dám 3-12 měsíců a po tu dobu omezím váš vztah jen na technické věci, provozní věci. Musí si zkusit na vlastní kůži tu realitu, po které tak touží. Pokud mu dovolíte, aby k vám chodil, jak chce a jiné věci, tak mu dopřáváte to, co chce. Žena a milenka. Hranice by měly tedy být takové, aby si co nejvíce zakusil život bez vás. A hlavně musí vám věřit, že to, pro co jste se rozhodla, myslíte vážně.
  Fafa Duben 20, 2016

  Dobrý den. Manžel odešel ode mě a našich dcer (15 a 12 let) k paní, které je 50 let (jemu je 41 let), ona má 5 dětí a je babičkou. Ten jejich vztah trvá už asi 5 let – to jsem ale netušila.
  Před 2 lety mi řekl, že chce odejít, že někoho má, ale neodešel a vše vypadalo, že to skončilo. Byl dobrý manžel, milenec i táta.
  Teď nám řekl, že odchází ke své přítelkyni, se kterou čeká miminko !!! Termín porodu mají za 10 dnů, tak si to tedy nechal na poslední chvíli.
  Je to dítě zbraň a důvod jak mít argument k rozhodnutí, kam po tolika letech odejít ? A máme ještě nějakou šanci, že se k nám někdy vrátí ?
  Děkuji Vám.
   Karel Chába Duben 21, 2016

   Dobrý den, to nemohu vědět. Může to tak být a nemusí. Opět, to? Také nemohu vědět, zda se k vám vrátí. Já bych vsadil na to, že ne. Měla byste se k tomu postavit tak, že si zařídíte život bez něho, jinak budete trpět do nekonečna.
  marie Květen 9, 2016

  DObrý den, manžel má milenku už 2roky, máme malé dítě, říkal , že už mě nemiluje, chce s námi zůstat v bytě, ale mít i milenku, vyhodila jsem ho z bytu, je mi hrozně smutno.Chci ho zpátky, ale už vím, že mě nechce a asi chtít už nikdy nebude.
   Karel Chába Květen 12, 2016

   Dobrý den, chápu vaše pocity, nicméně byste měla přijmout, že vás nechce a začít žít svůj život. Pokud trpíte více, než jste schopna unést, tak doporučuji, abyste vyhledala pomoc. Rád pomohu.
  Karin Říjen 28, 2016

  Dobrý den, s manželem jsem 10 let, 8 let manželé. Těsně před/po svatbě měl kratší románek s o 10 let starší kolegyní. Tehdy mě to překvapilo, domnívala jsem se, že máme pohodový vztah. Což manžel potvrdil a zůstali jsme spolu. Celou dobu byl klid. Na začátku roku jsem měla pocit, že se manžel dostává do krize středního věku. V létě si začal psát s o 14 let mladší kolegyní. Říkal, ať to neřeším, že to je zbytečné. Teď se přiznal, že se asi zamiloval a chtěl by to s ní zkusit. Cca do měsíce se bude stěhovat. Ještě spolu spíme. Domluva, kdy bude pryč: žádný sex, peníze, návštěva děti, neseznamovat děti s milenkou. Prý si ještě není na 100% jistý, že se nevrátí. Co teď dělat? Jsem nešťastná
   Karel Chába Říjen 31, 2016

   Dobrý den, pokud chcete doufat, že se vrátí, musíte čekat. Pokud to tak je, dejte si pro sebe časový horizont, kdo kdy čekat budete. Nic více se nedá dělat. Nebo to ukončit.
  Monika Listopad 1, 2016

  Dobrý den,manžel ,si našel milenku,asi po 14 dnech mi to dal najevo tím,že měl její prstýnek na ruce,když jsem se ho přímo zeptala,jestli někoho má,řekl,že ano.Druhý den ještě přišel domů,a pak už se odstěhoval k ní.Jelikož jsem invalidní,řekl,že když budu s čímkoliv potřebovat pomoct,že mi pomůže a nájem také platit bude.Domů si chodí jen občas pro oblečení,ostatní věci tu zůstali.Skončit to s ní nechce.Mám nějakou šanci,že se vrátí,když na otázku zda by šel náš vztah napravit,řekl,že to stejně bude takové jako předtím.O tom,že jsou mezi námi nějaké problémy nikdy nemluvil.Jen řekl,že už toho pro mě udělal dost a teď se chce jen bavit. Vztah trval 10 let.Stále o něj stojím.
   Karel Chába Listopad 4, 2016

   Dobrý den, pokud chcete, aby se vrátil, tak teď musíte jen trpělivě čekat. Nic mu nevyčítat, neomezovat, dát mu prostor a čas. To vše cca 3 až 12 měsíců.
  Táňa Listopad 26, 2016

  Ahoj,manžel odešel před 3roky k milence.Po 3měs.se rozešli,ona šla zpět k manželovi on se domu nevrátil.Co odešel vycházeli jsme spolu dobře,po všech stránkách,pomahal finančně,přespával i sex.Choval se, že se chce vrátit.Rozvod neresil ani nechtěl.Když přišla na to řeč, začal brečet.Teď se dal znova dohromady s tou stejnou milenkou.Najednou je úplně jiný,silný a začal mluv.i o rozvodu.Přesto mi přijde, že nevi kudy kam a je pod jejim vlivem.Děti ho dost odsuzuji,že odešel,ale chybí jim,mladší ma 12.Mě také chybí,ale bojím se,chci ho tak moc,že si říkám,jestli nam to může fungovat myslim si,že z mé strany ano,nevim co on.Byla jsem moc hodná a davala mu pořád šance.Co mám dělat,mám bojovat?
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, dělala jste chybu. Vše jste mu dala a on si vás držel od těle v takové vzdálenosti, která mu vyhovovala. Pokud by s ní nevydržel, tak se vše bude opakovat. Zase se k vám přiblíží, ale jen tak, aby mohl říkat, že vztah nemáte. Tři roky jsou dlouho a už byste to měla ukončit.
  Lea Prosinec 14, 2016

  Dobrý den, manžel po 16 letech manželství ode mně i 14 letého syna odešel k milence. Prý už delší čas nebyl v manželství spokojený. Celá rodina je jeho krokem zaskočena, vystupovali jsem vždy jako ideální pár. Bez hádek a konfliktů. Tvrdí, že mě má rád, ale ji miluje. Slíbil, že nás finančně strádat nenechá, dělá nám velké nákupy. Téměř každý den se k nám jezdí se synem učit, mají k sobě velmi hezký vztah. U milenky má dohodnuté neomezené návštěvy našeho syna. Syn to odloučení těžko nese. A i manžel s tím má problémy, protože syna miluje. Tvrdí, že nečekal, že to bude tak bolet. Plánuje si s námi na vánoční prázdniny výlety. Můžu ještě doufat, že se k nám vrátí?
   Karel Chába Leden 9, 2017

   Dobrý den, nemohu to v konkrétním případě vědět, neb mám málo informací. Možné to je. Pokud chcete zatím doufat, že vše dopadne dobře, musíte mu dát čas a prostor. Čím dříve si odžije zamilovanost s milenkou, tím lépe pro definitivní rozřešení situace.
  Pavla Únor 9, 2017

  Dobrý den je mi 34 let,manzel je o 4 oky mladší a máme dve krasne děti.Už asi dva roky prochazime krizí pred rokem jsme byli v manželské poradne. Před pár dny mi řekl, ze chce byt sám. A jiz semnou do budoucna nepočítá a nechce už nic řešit. Hleda si podnájem.Je možné ze by chlap opravdu odesel od rodiny za samotou?
   Karel Chába Únor 13, 2017

   Dobrý den, ano, je to možné. Dělají to muži, kteří nezvládají (určitě emočně) starost o rodinu, a navíc jsou celkově frustrovaní ze svého života. Mají pocit, že nežijí tak, jak by chtěli. Bylo by ideální, kdyby vyhledal psychologa a svěřil se.
  Lada Březen 3, 2017

  Dobrý den.Pred cca 14 lety jsem měla přítele. On byl zadaný a čekal rodinu tudíž jsem vztah ukončila.Cca před rokem se ozval a začali jsme se vídat. Já jsem sama s 1.5 letym synkem. Po půl roce odešel od přítelkyně a začal žít s nami (s ni to neklapalo prý léta a byl tam kvůli dětem dcera nyní 28..syn 13 let). Vše bylo Ok ale jeho syn začal dělat obrovské problémy, citové přítele vydíral, finančně též. Ten nakonec tlak neustal a řekl mi ze se kvůli němu musí vrátit i když miluje mě a odešel. Já teď zjistila ze jsem těhotná a jaksi nevím zda mu to sdělit. Je to par dni.
   Karel Chába Březen 7, 2017

   Dobrý den, bylo by jistě férové vůči němu i dítěti, aby to věděl. Nicméně vy si musíte vzít tužku a papír a dobře si ujasnit, co je váš opravdový cíl. Co chcete získat tím, když mu to (ne)řeknete. Pak budete mít jasno, jak se máte zachovat.
    Lada Březen 7, 2017

    Nerada bych aby toto sdělení vnímal jako nátlak.
  Silvie Červen 17, 2017

  Dobry den. Pred dvema mesici odesel pritel k me nejlepší kamaradce bydlet. Zjistila jsem,ze me s ni uz podvadel,i kdyz stale tvrdi,ze ne. Zanechal me tady s pulrocnim chlapeckem a s dluhama. Nechci mu malyho davat ven s ni,muze za nim prijit kdykoliv ke me domu. Chtela bych se zeptat,je normalni,kdyz mi i tak porad nadava a urazi a vyhrozuje? Vzdyt to přece on odesel. Necha me na vsechno samotnou. I na to placeni. Myslite,ze by se treba chtěl po nejakem case i vratit? Děkuji
   Karel Chába Červen 20, 2017

   Dobrý den, ano, i tak se může chovat, nehledě na to, že on odešel. Děje se to. Ano, myslím si, že je velká možnost, že se vrátí, respektive, že to bude chtít.
  olga Květen 1, 2018

  dobry den, manzel mi po 15 letech manzelstvi a 2 letech tzv.vikendoveho manzelstvi (pracuje mimo domov,dojizdi za mnou a detmi na vikendy) oznamil, ze na nej v praci utoci mladsi kolegyne(zadana, 2 male deti).posila mu sms o intimnostech a ze se s nim chce schazet. popr.jet nekam na dovolenou…Rekl mi, ze si s tim nevim rady, rekl ji, ze o nic takoveho nema zajem, ze s no nic nemel.Presto, otraslo to moji duverou, neverim mu.Chodim na terapii k psychologivi-mame krizi a tusila jsem to.Potrebuji poradit, mam ji napsat dopis, aby nechala manzela i moji rodinu na pokoji.Popr.mam o tom informovat nadřízeného tě ženy-deje se to na pracovisti.Manzel přiznává, že ho to pracov.ovlivnuje.dekuju
   Karel Chába Květen 1, 2018

   Dobrý den, Olgo, problém není ta paní, ale vy dva. Váš vztah. Pokud budete upínat svou energii jinam, než na vás a muže, budete dělat něco, co nic nevyřeší. Kdybyste měli pevný vztah a věřila jste muži, nemohlo by vás ohrožovat to, že o něj má zájem jiná žena, když on zájem nemá. Zaměřte se tedy na vás dva. Doporučuji, abyste to probrali společně u psychologa, ten by vám měl říct, jak důvěru budovat, a na co se zaměřit.
  Nikol Květen 31, 2018

  Dobrý den.Je to 2 měsíce,co od nás odešel přítelem k milence.Mame spolu 4leteho syna a za 2 mesice se nam narodi 2 syn.Podstoupili jsme umělé opledneni a přítel mě pak začal podvádět a k milence po čase odešel.Ted nereaguje na nic,píši mu volám a nic. A když už napíše, je zlý a bezcitny. Nic ho nezajima.Prej už mě nemiluje a ze doufal,že nám umělé oplodnění nevyjde.Prej se nechce o nikoho starat a přitom si našel ženu s dítětem.Vubec nevím co delat stále ho miluju a přála bych si aby se k nám vrátil.Myslite, je šance že se vrátí? Jak dlouho mám čekat a prosit ho, moc se trapim.Nebo ho mám nechat jít, když se nezajímá a opustil mě těhotnou a jedine co ho zajímá je ona. Děkuji za odpoved
   Karel Chába Červen 1, 2018

   Dobrý den, Nikolo, nemohu vědět, zda se vrátí. Nicméně pokud si to přejete, dejte mu čas a prostor. Je totiž nějaký důvod, proč se chová tak, jak to popisujete. Něčím si prochází a potřebuje si přijít na to, co chce, a jak se věci mají. Někdo k tomu bohužel dospěje jen tak, jako to dělá on. To není ideální, ale je to tak. To trvá běžně 6-12 měsíců. Předpokládám, že teď hned ho z hlavy nevyženete, takže dejte čas i sobě. To, že se teď rozhodnete čekat, neznamená, že za tři měsíce si řeknete dost a už ho nazpět nevezmete.
  Eva Červen 9, 2018

  Dobrý den, manžel se odstěhoval k milence ihned potom, co obdržel peníze za prodej domu po svých rodičích, který od nich obdržel darem. Já jsem se však o jeho rodiče starala,přímo je doopatrovala a teď si peníze užije jeho milenka, kterou zná sotva dva roky. Manželé jsme téměř 40 let. Je možné po něm žádat odškodnění za roky péče o jeho rodiče? Jinak mu milenku přeju, je to zlá zlatokopka, tak ať si užije.
   Karel Chába Červen 12, 2018

   Dobrý den, Evo, ano, je možné podnikat nějaké kroky, nicméně co přesně můžete dělat doporučuji řešit v právní poradně, kde se na to specializují.
  Markéta Červenec 14, 2018

  Zdravím, je mi 33, manželovi 35, máme 2 malé děti, nový dům s velkou hypotékou. Manželé jsme 6 let a náš vztah byl moc hezký a šťastný. Před 2 týdny mi muž řekl, že se měsíc zpátky asi zamiloval do své 25 leté kolegyně a druhý den přišel s tím, že se rozhodli,že chtějí být spolu a odešel. Jsem z toho pochopitelně na dně a nic nechápu. Syny chce vidat, o dům se prý v rámci možností bude starat, ale ji prý nechce ztratit. Nevím, jak se k němu chovat, co dělat. Teď mám v hlavě jen obrovský zmatek a taky strach. Přijde mi, že muž si absolutně neuvědomuje, co udělal a jaké to vše má následky.
   Karel Chába Červenec 19, 2018

   Dobrý den, Markéto, ano, muž je ve stavu, kdy si opravdu neuvědomuje, co udělal. To je i důvod, proč by bylo dobré být trpělivá a nechat ho, aby si prožil realitu, o které tak sní. Kterou si teď nenechá vzít. Kdo se o to pokusí, bude jeho nepřítel. Pokud chcete zachovat naději na jeho návrat, chovejte se, jak bylo vaším zvykem. Nic k lepšímu ani horšímu neměňte.
    Markéta Červenec 19, 2018

    Děkuji za odpověď. Bohužel jsem se před pár dny dozvěděla o slečně mého muže informace, které se mnou zamávaly. Nejsou to věci vůbec hezké a já teď opravdu nevím, jestli je mám muži říci a nebo ne. On je přesvědčený, že ona ho miluje tak jak on ji, ale pravda je v tomto případě úplně někde jinde. Mám strach, aby ve stavu v jakém momentálně je, neudělal nějakou hloupost, za kterou by později nezaplatil jen on, ale i já a děti.
  Marie Leden 29, 2019

  Zdravim,je mi 34,priteli 43.Jsme spolu 12let bez deti. Pritel se zamiloval do 40lete,ona se kvuli nemu rozvedla ma 2 deti. Ted ziji spolu 6mesicu v pronajatem byte,ja sama v nasem. Rekl mi,ze at tu bydlim,ze financne ted nechce nic resit s vyplacenim. Obcas prijde, pomuze mi,,je mily… zepta se jestli neco potrebuji. Nerozumim jeho chovani, kdyz odesel,rekl mi,ze me nemiluje a ze ma jen rad, ted je to ze ma rad nas obe, dokonce kdyz za mnou prijde sam od sebe nebo z meho popudu,ze neco potrebuji,zkonci to ze se milujeme,jiz xkrat.Ja ho miluji a preji si,aby se vratil,ale on i presto nechce.Snazi se s ni o dite,ale maji problemy.proc se se mnou miluje, je to manipulace nebo se sance pro nas
   Karel Chába Únor 1, 2019

   Dobrý den, Marie, je to především neschopnost ujasnit si, co chce, ale také asi zadní vrátka, a to vše za vydatné podpory z vaší strany. Vy mu to dovolujete, není pak důvod, aby něco měnil.
  lenka Únor 18, 2019

  Dobrý den, před půl rokem manžel odešel k milence. Manžel je problémový co se týče dluhů, vždy když něco vyplulo na povrch tak jsme se hádali, ale nakonec jsem šla a pomohla mu. Díky tomu jsme se odcizili, máme 2malé děti, já ho stále miluji a on mě prý má rád. Naposledy mi řekl, že potřebuje doteky a ona mu je dává, že spolu si můžou užívat , kdežto já jsem jen upřednostňovala děti a znám jen hřiště, kdežto oni spolu mají partu. Prý nade mnou často přemýšlí a vždy dojde k závěru, že to bylo jeho nejlepší rozhodnutí. Když jsem mu řekla, že mezi námi byl problém komunikace a že by museli chtít oba tak mi řekl, že to je pravda a ty by jsi chtěla? Myslíte, že se vrátí,když chce rozvod ?
   Karel Chába Únor 20, 2019

   Dobrý den, Lenko, mám jen informace od vás a navíc je jich málo. Nicméně si myslím, že on není vyzrálá osobnost a že neumí nést odpovědnost ani za sebe, ani za děti. Netipuji ho na adepta, který by byl ochotný pracovat na sobě a na vztahu a někam to s ním dlouhodobě vedlo.
  Ivana Duben 20, 2019

  Potřebuji poradit. Manžel odešel k milence. Společně máme 2 domy. Po 4 měsících, kdy žil s ní v jejím bytě, si milenku nastěhoval do vedlejšího domu (já s tím nesouhlasím, polovina domu je moje). Jak se můžu bránit? Chce po mě, abych mu platila polovinu za energie, kterou já v domě, kde bydlím se 2 dětmi, spotřebuji.Chudák není. Každý víkend si s milenkou jezdí po výletech a zahraničních dovolených.Za náklady chodu domácnosti, opravy, dám spoustu peněz, zatím jsem po něm nic nechtěla. On má trojnásobný příjem než je můj.Vyhrožuje mi, abych mu peníze poslala, jinak nám bude vše odpojeno. Je nějaký zákon, kde je napsáno, na co mám s dětmi nárok?Rozvést se nechce. Děkuji za odpověď. Ivana
   Karel Chába Duben 24, 2019

   Dobrý den, Ivano, přirozeně na to jsou zákony a uděláte nejlépe, když si je nastudujete. Je to Občanský zákoník a tam máte vše. Až si to nestudujete, tak mu můžete vysvětlit, jaká budou pravidla a myslím, že přestane vyhrožovat.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů