Manžel se mnou nechce spát

Připadá vám, že o vás manžel ztrácí zájem? Už si nepamatujete, kdy jste se spolu naposledy milovali? Prostě to vypadá, že s vámi manžel už vůbec nechce spát?

Máte pocit, že svého manžela nepřitahujete?

Pokud s vámi manžel nechce spát, je celkem pochopitelně, že to ve vás vzbuzuje řadu nepříjemných pocitů. Možná si připadáte nechtěná. Člověk, kterého milujete, už o vás nejeví intimní zájem. Cítíte se nepřitažlivá a přemýšlíte, čím by to mohlo být. Snažíte se přijít na to, jak opět vzbudit ve vašem manželovi milostnou jiskru. Jak do vašeho vztahu vrátit tu vášeň, kterou jste spolu zažívali na počátku vztahu.

Abyste opět mohli žít bohatým milostným životem, musíte nejprve objevit příčinu problému.

Je třeba identifikovat důvod, proč vašeho manžela přešla chuť na sex, a problém vyřešit.

5 nejčastějších důvodů, proč manželé nechtějí spát se svými ženami

 1. Únava a stres
 2. Nevěra
 3. Ztráta přitažlivosti
 4. Ztráta sexuální touhy
 5. Zdravotní problémy

Únava a stres

Pokud je váš manžel v práci pod neustálým stresem a domu chodí naprosto zničený, těžko mu
lze mít za zlé, že pomalu ale jistě ztrácí chuť na milostné hrátky. Doma si chce především odpočinout a nabrat síly na další stresující den. Řešením může být fyzické odloučení manžela od zdroje únavy a stresu. Pomoci může například relaxační dovolená či o něco radikálnější změna pracovního místa.

Někdy je také nutná pomoc odborníka, neb za stresem manžela jsou ukryté strachy, které mu nedovolí vypnout. V dnešní době je naprosto běžný strach o to, zda je muž správný živitel rodiny, zda dokáže vydělat dost peněz. Ovšem pod tímto strachem je ukryta nevědomá pochybnost o sobě, které nebude odhalena a vyřešena pokud dotyčnému nepomůže odborník.

Nevěra

Častým důvodem bývá také nevěra. Možná si váš manžel našel milenku, se kterou často tráví intimní chvilky. Pak je vcelku pravděpodobné, že jeho zájem o sex doma bude výrazně nižší či dokonce nulový. V tomto případě je řešení obtížné. Spíše než nedostatek sexu je třeba řešit nevěru. Její příčiny. Jedině tak, se můžete vrátit ke spokojenému soužití.

Ztráta přitažlivosti

Muž již ve své ženě nevidí ty přednosti jako dříve. Možná se změnila žena, možná se změnil pohled muže na to, co ho přitahuje. Jedno je ale jasné. Muž již nepovažuje svoji ženu za objekt sexuální touhy. Za ztrátou přitažlivosti může být mnoho důvodů. Na vině může být nárůst hmotnosti, časté hádky, zlozvyky, nepříjemné chování a další. Někdy je bohužel tento jev trvalí a nejlepším řešením je rozchod.

Ztráta sexuální touhy

Muž už prostě necítí takovou sexuální potřebu jako kdysi. Třeba už máte děti a muž již nevidí v sexu další smysl. Změnily se jeho priority. Za mlada se dost vybouřil a dnes mu připadá, že sex už prostě nehraje tak důležitou roli v jeho životě. Tento problém se dá celkem dobře řešit, pokud budete konstruktivně komunikovat o tom, jak naplnit potřeby obou stran a přitom být spokojení.

Zdravotní problémy

Za nechutí muže ke společnému milování může být celá řada zdravotních problémů. Ať už se jedná o problémy s dechem, špatnou fyzickou kondicí, poruchu erekce či jiné. Některé zdravotní potíže mohou být pro muže natolik choulostivé, že se vám s nimi stydí svěřit. Zdravotní problémy mohou byt také psychického rázu. Pokud trpí nízkým sebevědomím či má přehnané obavy z toho, že vás v posteli neuspokojí, raději se tomu zcela vyhne. Promluvte si s manželem a pokuste se přijít na to, v čem je problém. O pět i zde je často nutná návštěva odborníka.

Co když situaci nebudete řešit?

Co se stane, pokud se s touto neutěšenou situací smíříte a nebudete ji žádným způsobem řešit?
Co když s vámi manžel i nadále nebude chtít spát? Zamyslete se a uvědomte si, jaké negativní následky to bude mít pro váš osobní i manželský život. Více v článku zde.

Co když manžel nebude chtít vůbec o problému mluvit? To velice častá otázka klientek. Ano, to se stává a je pak zcela a jen na vás, zda najdete v sobě sílu a odejdete ze vztahu, pokud se nechcete smířit s nedostatkem sexu. Mnoho žen to považuje za povrchní. Ovšem za tímto postojem až příliš často strach, že nemají právo odejít a opustit manžela. Že už si nikoho jiného nenajdou, že nemají „jen“ pro sex právo brát dětem tátu. Nikdy nemůžete být spokojená, pokud si nedovolíte udělat, co je nezbytné.

Nadále si budete připadat nepřitažlivá. Vaše psychická pohoda bude ta tam. Budete si potřebovat ulevit od stresu z nedostatku sexu a mohou to odnést vaší blízcí, na kterých vám záleží. Možná začnete hledat jinde, čeho se vám nedostává doma od manžela.

Nenechávejte to osudu. Řešte problémy s nedostatkem milostného života v manželství včas.

Jak můžete opět dosáhnout spokojeného intimního života?

Pokud si samy nevíte rady a nechcete nechat nic náhodě, nebojte se požádat o pomoc. Obraťte se na odborníka, který vám pomůže najít ten pravý důvod, proč s vámi manžel již nechce spát. S úspěšným řešením manželských krizí mám mnoho zkušenosti a rád vám pomohu nalézt cestu ke spokojenému milostnému životu. Kontaktujte mě a společně najdeme řešení vašeho problému.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

41 komentářů u „Manžel se mnou nechce spát

  Jana Září 4, 2013

  Dobrý den, máme s manželem po 20 letech manželství krizi ve vztahu. Vloni jsem měla milence a měla jsem k manželovi větší odstup. Bohužel to vycítil a uzavřel se do sebe. Na začátku roku jsem u něj viděla velké změny. Pravděpodobně mi moji nevěru oplatil, začal pracovat v jiném městě, má nové kamarády, jezdí často pryč na víkendy. Říká, že chce čas, že neví, jestli se mnou chce zůstat. Je to už ale půl roku a stále to neví..Jak dlouho mám čekat? Nechce žádné doteky, prý na něj nemám spěchat..mně ale chybí milování. Trápím se, že mě manžel nechce. Vím, že ho nemůžu k sexu donutit, ale potřebovala bych poradit, jak na něj…
   Karel Chába Září 5, 2013

   Dobrý den, otázka není, jak na něj v sexu. Otázka zní, co udělat, aby s vámi chtěl budovat plnohodnotný vztah. Měli byste si promluvit o potřebách. Kdo co od vztahu a druhého chce. Více zde http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Osobně se však domnívám, že na celou situaci nebudete stačit sami a doporučuji vám, abyste se na mě obrátili s žádostí o osobní konzultaci.
  petra Červen 17, 2014

  Dobrý večer jsme s manželem 4 roky rok a měsíc Máme dite jsme šťastna rodina fakt si na nic nemůžu stěžovat. Teda az na jednu věc sex, s manželem spolu spime ale jednou tak za 14 dni a ja mam chuťe a po týdnu ani ne nu řeknu a on jo zítra a tak to odkládá další týden ale po pár dnech už se ho neptam jen cekam abych pravdu řekla jo musím si to udělat sama a přitom myslím na to ze by mohl byt ve me a uzily by jsme si to oba. Ne jednou mi rek ze sex bere jako manželkou povinnost nebo aby si jednou za čas uvolnil. Ale že ho to prostě nebaví ze sexu mel už tolik že už to pro něj není ono. Přemýšlím ze to muže byt stresem v práci a starostma ale chci mu pomoct a sex by ho přece uvolnil co dělat?
   Karel Chába Červen 18, 2014

   Dobrý den, příčin může být hodně. Škála těchto důvodů je velice široká, a proto bych vám doporučil to nejzákladnější. Musíte oba chtít o problému mluvit a pak to řešit. Pokud nechce, tak mu popište, jak se cítíte, že vás odmítá, že nejde jen o sex, ale i vaši hodnotu, kterou tím jistě nabourává. Mluvte jen o svých pocitech. Neurážejte ho, nededukujte, že víte to a ono. Poproste ho, aby se nad tím, co mu řeknete, zamyslel a zkusil se vžít do vaší situace. Pokud bude stále odmítat, tak potřebujete pomoc třetí osoby a obraťte se na mě.
  Slávka Listopad 3, 2014

  Dobrý den. Jsme spolu dvacet let loni náš vztah prošel krizí kterou jsme ustáli dokonce mužu říct,že nyní je náš vztah moc hezký. Jediný co nám skřípe je sex když už k němu dojde je to fajn jen se nějak nemužeme schodnout na frekvenci muž mívá občas problemy s erekcí. Je nám 39 let děti máme už větší a já jsem přišla sexu na chuť. Chápu,že muž se mnou nechce spát denně,ale mám pocit že se mnou spíš nechce spát vubec. Jakoukoli diskuzi odmítá. Nic měnit nepotřebuje vše mu vyhovuje tak jak je já jsem se taky nijak nezměnila přesto když netlačím tak náš sex. život zkomírá z obden je jednou za 14 dní a to je pro mě málo.Pořídit erotické pomucky odmítá a já odmítám žit ve čtyřiceti v celibátu.
   Karel Chába Listopad 5, 2014

   Dobrý den, bylo by velice prospěšné, abyste to o tom hovořili. Bez toho nejde určit, co se děje a jak to případně řešit. Zkuste se ho zeptat, co by se muselo stát, co potřebuje k tomu, aby se s vámi o tom chtěl bavit. Pokud to nepomůže, tak mu zkuste sama za sebe popsat, jak se cítíte jako žena, která takto strádá. Ovšem určitě nemluvte o jeho vlastnostech a dovednostech. Jen o svých pocitech. Dávejte si pozor na to, abyste nepopisovala fakta, ale jen pocity a emoce. Dejte mu pak čas, aby si to strávil, co jste mu řekla.
  Jolana Listopad 18, 2014

  Dobry den, muj problem je stejny jako vyse uvedene. Jsme spolu 33 let a posledni tri roky uplne bez sexu. Byla jsem odstavena bez komentare,bez vysvetleni. Snazim se zachranovat co jde,ale vedu monolog,muj muz jen mlci. Nevi proc to tak dopadlo! A nema to co delat se mnnou! Divne odpovedi. Je mu 64 me 55. posledni sex byl v mych 52 letech a asi to bylo vse. Nedobrovolne. Milenku nema a pry me me rad,ale prekonat se nedokaze. Slibuje pokazde,kdyz je zle,ze to zas bude vsechno ok,ze mu to taky chybi,ale takhle me chlacholi uz 3 roky bez jakekoliv zmeny. Zdravotni potize pry take nema. A ja? Uz to asi bez odborne pomoci nezvladnu. Nejde ani tak o ten sex,jako o vztah,ktery neni nicim ziveny.
   Karel Chába Listopad 25, 2014

   Dobrý den, pokud jste na tom oba takto, tak doporučuji, abyste se na mě obrátili s žádostí o konzultaci. Toto nejde řešit na pár řádcích už proto, že netuším, co se s vaším mužem děje.
  Petra Leden 17, 2015

  Dobry den,prosim o radu co delat,kdyz partner se mnou nechce mit zadny intimni zivot.Jsme spolu 10 let,mne je 30,jemu 38 a intim.styk jsme nemeli 6 let.Ve vsem si jinak rozumime,hen v tomto ne.Myslite,ze jedinna sance jak to vyresit,je odejit ze vztahu?
   Karel Chába Leden 20, 2015

   Dobrý den, netuším, proč nechce. Nic o tom nepíšete. Pokud to sama nevíte, tak by to mělo být to první, co budete řešit. Nejdříve je nutné zjistit příčinu a pak se můžete rozhodnout, co dál. Zda máte odejít ze vztahu, není tak jednoduché říci. Opět nevím, zda vám to vadí, že nemáte sex natolik, že je to pro vás nepřijatelné mužem být dál. Jsou páry, kde není sex nebo to po dohodě řeší jinak a jinde jeden z páru a jsou spokojení. Vše je o tom, co chcete a zda vám to oběma vyhovuje.
  veronika Březen 24, 2015

  dobry den jsme manzele 23let,me je 41 a manzelovi 44,mam s nim problem ohledne sexu a komunikace,se sexem jsme na stiru 2roky to jeste bylo tak 2-3xza tyden,ted jen 1x za tyden a nekdy i za 14dni,manzel tvrdi ze je unaveny,na me dotazy vzdy odpovi ze jemu to vyhovuje a nehodla s tim nic delat,po zdrav,strance v poho erekce je v poho,ja mu uz tolikrat rikala co mi vadi a vyhovuje,ale on mlci-muj monolog,trapim se tima jemu to je jedno,dokonce mi rerekl ze si mam najit milence a at ma pokoj,cimz me dorazil uplne,proste komunikace bod mrazu co se tyce sexu,asi jsemse mu znelibila,kdyz jsem mu ten sex vnutila,meli jsme par velkych krizi a ustali jsme to,nevim co mam delat,dekuji za odpoved
   Karel Chába Březen 31, 2015

   Dobrý den, vy potřebujete pomoc třetí osoby. Váš problém brzdí už i komunikaci a to nevyřešíte sami. Rád vám pomohu.
  Katka Červen 17, 2015

  Dobrý den, s manželem jsme spolu skoro 11 let a z toho 2 roky manželé. Děti nemáme. Mně ještě není 30 a manželovi je lehce přes. Ze začátku vztahu byl sex skvělý a bylo ho dost. Ale už tak 8 let spolu spíme jednou za 2 měsíce, když se zadaří je to jednou za měsíc a výjimečně 2x za měsíc. Nevím, co se stalo a kde je chyba….. Prý ho přitahuji, líbím se mu, ale jen na to prostě není čas a je unavený. Nevím, přijde mi, že už to říká preventivně. Prý to bude zase všechno dobré nevěřím tomu. Říkám si, že v každém vztahu je něco, ale jednou za čas vždy hrnec přeteče a říkám si, že toto už nechci. Vím, že mě má hodně ráda a jinak máme krásný vztah. Nevím co s tím. Moc děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červen 18, 2015

   Dobrý den, základ je si o tom povídat. Pokud jeden z vás nechce, tak jsou nějaké strachy, které v tom brání a ty je nutné nejdříve vyřešit/zažehat. Je možné, že si nevěříte, že on se bojí svěřit. To řešte první. Pak ten konkrétní problém. Pokud je opravdu unavený, tak musí něco změnit ve svém životě. Pokud ho nepřitahujete, tak musíte změnit něco v sexu. Pokud mu něco vadí a to ho ovlivňuje, tak to také musíte změnit. Musíte o tom ale mluvit. Pokud to nepůjde, tak si u mě sjednejte osobní konzultaci.
  Barbora Srpen 27, 2015

  Dobry den. S manželem jsme spolu pět let, ze začátku bylo v sexu vše v pořádku, ale velice brzy jsme začali řešit problém s partnerovou nízkou chutí na sex oproti mě. Ale do nedávna měl alespoň jednou týdně opravdu chuť. V letošním roce tráví 90% dní v zahraničí na služebních cestách a na dálku po zprávách je velice náruživý a každý den má potřebu onanie. Když se vrátí, první den po mě touží, po dosáhnutí svého už nepotřebuje sex klidně měsíc. Vymlouvá se na únavu, ale tu má na služebních cestách ješté horší. Do ničeho ho nenutím, udržuji se, tak čím to může být, cítím obrovské ponížení. Manžel o tom mluvit nechce. Vždy se jen vymluví na únavu.
   Karel Chába Srpen 31, 2015

   Dobrý den, s největší pravděpodobností už ho z nějakého důvodu nepřitahujete a on nemá sílu to s vámi řešit a říci vám to. Tyto věci se dají posunout, ale musí chtít oba. Ovšem nikdo ho nemůže donutit, aby začal mluvit. Můžete mu v klidu zkusit říci, že víte, jak to je, že to chápete a jste připravena to řešit. Pokud odmítne, tak se zamyslete, jak jinak ho donutit k dialogu. Tím myslím přitvrdit.
  Zuzana Duben 9, 2016

  Dobrý den.Jsme s partnerem 8 měsíců,ale jeho zájem o sex se mnou je 1x max 2x za měsíc.Jinak máme hodně společných zájmů,rozumíme si a myslím si, že mě partner miluje.Zjistila jsem,že je mi už nějakou dobu nevěrný s kamarádkou a dalšími zúčastněnými (trojka,…..),s kterou si zpřijemňovali intimní chvíle po dobu asi 1 roku chvíli než jsme se poznali.Navíc si tuto zábavu natáčeli a fotili a pak zveřejňovali na webu.Po dobu našeho vztahu tam nic nepřibylo, jen v počátku, ale jsou to starší záznamy.Předpokládám,že z této situace asi není jiné východisko, než rozchod.
  Děkuji.
   Karel Chába Duben 14, 2016

   Dobrý den, začal bych u toho, že si o tom promluvíte. Dle mého názoru není schopen opakované sexu jen s jednou partnerkou a cítit se spokojený. Myslím si, že potřebuje to, co popisuje. Jsou páry, které oba sdílí tuto zálibu a vyhoví tak své potřebě střídání partnerů. Toto je ale možné jen v případě, že to cítíte stejně. V žádném případě něco takové nedělejte, pokud to nechcete.
  Dáda Červenec 15, 2016

  Pěkný den,můj muž má problém,nedokáže dojít k vyvrcholení,já ho přitahuji a vím že sex ho bavil,ale poslední dobou se snaží usnout dřív než já.Když se milujeme tak on je přesvědčen že musíme orgasmus prožít oba zároveň,snažím se mu říct že to je tak u 5% lidí,on mi odpoví jsem impotent a ani k vrcholu tě nedokáží přivést,najdi si milence.To je pro mně ledová sprcha,hlavně to nehodlá řesit a já nevím co s ním nebo kam ho vzít. Máme 5 letého syna a nechci mu brát tátu ale i já jsem ve věku kdy sex potřebuji . Vím že pokud si někoho najdu rozbije to naše manželství .Je to pro mně zoufalá situace . Myslím si že je to u něj psychický problém,prošli jsme i krizí a vše zvládly tak proč ne toto.
   Karel Chába Červenec 25, 2016

   Dobrý den, je to psychické. Něco se vám bojí přiznat, stydí se. Je nutné, aby i klidně sám vyhledal pomoc sexuologa. Nebo začněte tím, že svůj problém napíšete do nějaké poradny, jako mám já, kde radí sexuolog. Také doporučuji se bavit o tom, jak by se byl ochotný o všem bavit, aby se vám svěřil. Co potřebuje k tomu, aby se otevřel. Něco se v něm musí dít. Má to řešení, ale musí chtít to řešit. Zkuste tedy zatím toto.
  Renata Srpen 28, 2016

  Dobrý den,jsme z manželem 33.let odmítá se mnou sex jak jsem se ho ptala ze to k životu nepotřebuje ze si mám najít chlapa jak to tak moc chci.cítím se hrozně prý me ma rád.děkuji za odpověď
   Karel Chába Srpen 29, 2016

   Dobrý den, musíte být oba ochotni situaci řešit. Bavit se o tom. To je základ. Zkuste mu tedy nic nevyčítat, nic od něho teď nechtít. Začněte u toho, co by chtěl on. Jaké má on potřeby a co by on chtěl. Jak vy byste se měla chovat, aby byl ochotný s vámi vše probrat. Nicméně upozorňuji, že v situacích jako je ta vaše, už si často lidé nedokáží pomoci sami a potřebují pomoc. Zde máte možnosti https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  verfenika Září 28, 2016

  Jsem s manželem 20 let,je bezcita,sex 1x za měsíc,to fakt nedávám,milence zatím nemám,ale fakt zatím,nejde to dál,potrebuju cit,slyset,ze mě má rad,miluje apod. Co dělat??
   Karel Chába Září 30, 2016

   Dobrý den, příliš to zjednodušujete. Váš problém má nějaké kořeny. Tím chci říct, že i on je určitě s něčím nespokojen a frustrován. Bylo by ideální, abyste si dohodli čas a v ten se bavili o dalším směřování vašeho vztahu. Kdo co chce a z jakých podmínek. Je totiž důležité si ujasnit, zda vůbec oba chcete vztah zachraňovat.
  zuzana Listopad 5, 2016

  Dobrý den, máme taky problém, tuším, že kořeny jsou v prácovním vytížením manžela, pracuje od ráno do večera fyzicky a do noci dlouho sedí u počítače. Máme 2 malé děti. Dlouho je vztah divný, ale když jsme to řešili, dospěli jsme k tomu, že nikoho jiného nemá, nikoho nechce, ale není si jistý jestli mě miluje, má mě rád ví, že jsem fajn a nechce mi kazit život, tak by se nejradši odstěhoval a nechal mě někomu kdo mi bude moji lásku vracet, nechce se mnou spát, říká, že to nejde. jsme odcizení,ale já si nedokážu představit, že tady s nama nebude (většinou tady stejně není). Jsme spolu 7 let od svatby, před tím 6 let chození. Objednala jsem se do manželské poradny,ale až za 6 týdnů. děkuji
   Karel Chába Listopad 7, 2016

   Dobrý den, do poradny máte jít oba. Problém je váš, oba ho tvoříte a jedině společně ho můžete vyřešit. I vy se na tom něčím, dle něho, podílíte, i když teď říká něco jiného.
  Marketa Leden 19, 2017

  Dobry den manžel semnou nechce spat tak jsem se ho ptala proc pry na to nemá chut uz jsme spolu nespaly 9 mesicu. Komunikace nulová mam pocit ze jsem pro nej jen služka a chůva mame dvouletého klučika o toho zajem ma ale ja jako kdybych tu nebyla. Tak nevim co mam delat uz jsem dost zoufalá me deti z prvního manželství ho přestaly uplne zajímat a ja nevim co delat Dekuji za radu
   Karel Chába Leden 23, 2017

   Dobrý den, je nespokojený, možná zklamaný, atd. Když nechce komunikovat, to je velký problém. Nicméně zkuste se bavit spíše o něm. O tom, co by chtěl. Jít mu na ruku po omezenou dobu. Zkusit ho udělat spokojenějším. Ne mu něco vyčítat nebo v něm vyvolávat pocit, že si jen stěžujete a něco chcete. Vaše snaha musí mít svou hranici. Tu si musíte stanovit, a pokud to nepůjde, musíte za sebe zvážit, co dál.
  Dandy Leden 28, 2017

  Dobrý den, máme moc velké problémy.S manželem jsme 30 let. Nemáme sex spoustu let, jsme na vině oba, původně jeho nevěry, pak z mé strany a od té doby NIC, žádný sex.Jen neumíme bez sebe být, máme se rádi. Jako mladá jsem byla znásilněna známým mužem mých rodičů a vztah jsem vždy budovala na důvěře. Ze zklamání jsem manžela odmítala a byla si vědoma příp.následků.Pokud jsem to chtěla řešit, vždy odešel z rozhovoru. Nyní jsem mu přišla na to, že má zájem o mladé dívky na erot.seznamkách. Ze zoufalosti jsem řekla, že požádám o rozvod, který vlastně nechci. Tvrdí, že mne miluje a popírá i holý fakt. Mně je 60 let, manželovi 54. On vnitřně zřejmě bojuje, já též. Jak prosím dál ?
   Karel Chába Leden 31, 2017

   Dobrý den, měli byste si najít čas na debatu, velice upřímně si říci, co kdo cítíte a chcete. Bez otevřenosti a překonání strachů se nemůžete posunout.
  Žaneta Listopad 13, 2017

  Dobry den ,jsme s manzelem 5 rokem,mame 3 deti, poslednimu je rok..je nam 27 let…do te doby nez jsem otehotnela bylo vsechno super,dokazaly jsme si v sexu opravdu vyhrat,pak ale nastoupil do prace,kde jeho touhy uz byly silnejsi,chtel druhou zenu do sexu,po porodu par mesicu jsem mu to splnila donesla zenu,ma predstava „trojka“ dopadla tim ze jsem byla odstrcena a uzil si to sam … malem byl rozvod,ale prekonala jsem to a nase manzelstvi uz slo dal,ale po pul roce jsem si opet rikala ze je neco spatne….“nechce semnou spat“ jeho tema sex vyhasl…nasla jsem pricinu…uz od te doby co jsem otehotnela ,tak si psal na strankach (fcb,seznamky,sexnamky… ) s zenami o eroticke fotky apod. ukoncil to a ja mu opet odpustila,ale ubehl dalsi pul roku a tema sex mu je cizim…snazila jsem ho navnadit erotickym pradlem,erotickyma fotkami do prace,dlouhou oralni predehrou,ale vzdy to skoncilo stejne,udelal si dobre a sel spat,ted uz semnou spi jen o vikendu a po ranu nez se vzbudi deti,takze rychlovka…necitim z neho zadnou chut,a kdyz se to snim snazim resit,tak odpoved je ze uz je starej a nebo ,ze jsem se zmenila taky… takze vinu hazi na me… uz nevim co mam delat jsem zoufala 🙁
   Karel Chába Listopad 16, 2017

   Dobrý den, bez jeho ochoty vám říci pravdu o tom, co se děje, se to nehne. Zkuste tedy – i když tuším, že jste dělala – na to jít tak, že se nebudete bavit o sexu, ale váš zájem bude zaměřen na něho jako takového a na to, co ho trápí. Často je zádrhel právě v tlaku na daný problém. Partner to neustojí a sekne se. Takže zkuste se o něho zajímat, o to, co ho trápí, co by v životě chtěl, co mu chybí atd
  Anna vavrova Leden 5, 2018

  Dobrý den. Máme s přítelem problém, a to velký. Jsme spolu 4roky a z toho 1.5 roku neproběhl sex, prakticky ani „vetší pusa.“ předtím byl sex na denním pořádku.a že dne na den nic. mě je 28 a příteli 31. Tvrdí že má moc práce a nemá na sex myšlenky. To jsem tolerovala pár měsíců. Už je to ale na náš věk opravdu dlouho. A teď me odmítá úplně. O problému se odmítá bavit. Říká že mě miluje a chce semnou zůstat ale za podmínek jaké jsou teď. (má navařeno,uklizeno,nemusi se o nic starat…) a bez sexu. Nemůžu si krom sexu na nic stěžovat, vztah jinak máme, řekla bych, krásný a ve všem ostatním se shodne.Už jsem zkoušela všechno – marně. Již si připadám jak sexuální loudil a ne jako partnerka.
   Karel Chába Leden 7, 2018

   Dobrý den, pravda je taková, že problém se sexem vám ukazuje na hlubší problémy mezi vámi. Na to, co je pod povrchem, a vy to nevidíte, nebo si to nechcete přiznat. Neumíte komunikovat. Nejste ochotní si říci intimní pravdu. Možná si nevěříte a něčeho se bojíte, respektive on. Ideální by bylo se začít bavit o tom, co a jak musíte udělat, aby byl ochotný se o problému zevrubně bavit. Nesnažit se hned řešit problém jako takový, ale co ho trápí, a jak se přes to dostat až k tomu sexu.
  Marta Červen 12, 2018

  Dobrý den, máme úplně opačný problém, s partnerem vychováváme dvě děti 7 a 3 roky. Již šest let s ním nedokážu vést intimní život, nepřitahuje mě či se cítím zraněná, nevím přesně asi obojí. Chuť na sex se mi opět vrací, ale nedokážu to s ním. Milenec nepadá v úvahu. A já začínám být ze situace zoufalá. Řešit samozřejmě nikam nic nepůjde, je přece chlap a introvert. Jinak spolu fungujeme. Chodím tedy do poradny sama. Překonali jsme i rozchod a odloučení cca před čtyřmi roky. Těšila jsem se, že se s druhou dcerou něco změní, ale ten problém pod povrchem je tu stále nevyřešený. Co je to s námi, říkám si a jak dál? Takto už ale nemůžu. Možná si prostě nevěříme, a to zasáhlo naši intimitu ..
   Karel Chába Červen 14, 2018

   Dobrý den, Marto, s ohledem na to, co popisujete, že máte za problém vy sama a jak se k tomu staví on bych vám osobně doporučil psychoterapii. Jak píšete je potřeba jít do hloubky a řešit co se děje ve vaší psychice, proč na něho tak reagujete.
   marta Červen 14, 2018

   Psychoterapií jsem nastoupila již téměř před pěti roky, taky jsem vstoupila do dvouletého psychoterapeutického výcviku 🙂 Ale partnerský vztah je alespoň o dvou lidech a já mám pocit, že jsem na vše sama. Myslím si, že partner bohužel víc do hloubky jít neumí či nechce. Nějak jsme se zasekli na mrtvém bodě a zacyklili se. Je to pro nás oba únavné a naše starší dcera i širší okolí začíná tuto situaci registrovat. Je to moc nepříjemné a stresující, cítím se být v bezvýchodné situaci, kdy se nám neustále opakují podobné či stejné scénáře spojené s velkým napětím. Můj nadhled mě začíná pomalu opouštět a upřímně si nemyslím, že je ten problém jen ve mě. Nejradši bych ze všeho utekla.
  Jitka Říjen 8, 2018

  Dobrý den, jsme s manželem spolu dva roky, je nám 43 a 45 let, každý z nás ma nějaký vztah za sebou, od začátku vztahu vsak nefunguje sex, manžel mel i snahu se na toto téma bavit, dokonce i uvítal pomoc ve formě tablet na erekci, ale pak strávil víkend s moji známou a od te doby na toto téma nehodlá vůbec diskutovat, je to rok ,co vedle sebe lehame zády k sobě a moje sebevědomí je jaksi na dně, nevím jak dal a když jsem nadhodila co si o tom vikendu myslím tak byla vždy bouřlivá hádka.
  Petra Leden 8, 2019

  Dobrý den,jsme s přítelem spolu 3 roky.Prvních pár měsíců jsme měli sex několikrát do týdne,později se to snižovalo.Nyní je to max.jednou za týden či čtrnáct dní.Občas je to víc,ale je to výjimka.Je to už takhle více než rok a půl a před rokem jsem to s ním začala řešit.On nevěděl co se s ním děje,vyhledala jsem odbornou pomoc sama.Bylo mi řečeno,že musíme najít příčinu.Jsem si jistá,že nikoho jiného nemá,má hodně práce a chápu, že je unavený. Když se bavíme o tom,proč to není častěji,nyní je to kvůli tomu,že je každý den unavený kvůli práci.Práci si ale nastavuje on jak potřebuje.Stále se snažím ho chápat,ale jsem z toho nešťastná.Nikoho jiného nechci,nejde mi jen o sex,ale o sex s nim.Děk.
   Karel Chába Leden 9, 2019

   Dobrý den, Petro, podle mého není pochyb o tom, že neumíte komunikovat. Komunikací mám na mysli nejen výměnu slov, ale i nastavení mysli na to, že problém chcete řešit, ochotu jít do větší hloubky, do nepříjemných témat a emocí. Ochotu pracovat se svou osobností atd. Vy se k sobě nedokážete přiblížit a pochopit se. Nikam se ze svého stávajícího nastavení neposouváte a naopak to, co jeden po druhém žádáte, asi vnímáte jako ohrožení vašich současných hranic. Takže nebavte se hned zase o sexu, ale o tom, co můžete udělat, abyste splnili to, co jsem popsal, že se neděje. To je klíč k posunu ve vašem vztahu.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů