Pokud váš manžel teď žije u své milenky, je naprosto pochopitelné, že je vám to extrémně nepříjemné, že vás to bolí a zraňuje. Taková situace není nikdy jednoduchá a vždy je pro ženu náročná po všech stránkách.

Pro začátek je třeba říci, že si za tuto situaci ženy bohužel často mohou samy. Pokud si tento fakt samy uvědomí, velmi jim to pomůže s dalším řešením tohoto problému.

Teď nebereme ohled na to, jak k tomu došlo. To je jiná kapitola, v naprosté většině případů však za to mohou oba dva.

Ženy tomu často samy napomáhají

Ve své praxi se často setkávám s tím, že ženy samy podporují tu situaci. Podporují svého manžela v tomto chování. Obvykle si to ani neuvědomují.

Setkávám se s tím, že ženy věří, že by se muž mohl vrátit, chtějí zachránit rodinu nebo se nedokáží smířit s tím, že je opravdu konec. Proto pak přistoupí na různé varianty soužití s tím, že doufají, že se to časem změní a muž se k nim sám vrátí.

Je pravda, že já sám v situaci, kdy krize stagnuje, manžel má milenku, není ochoten nic měnit a žena o něj stále stojí, někdy klientkám radím, aby se s ním dohodly tak, že manžel odejde k milence a zkusí si s ní žít.

Aby zjistil, jestli chce zůstat se svojí ženou a rodinou, nebo zda chce žít s milenkou. Pokud to takto neudělají, často se pak do nekonečna opakuje situace, kdy se muž nemůže rozhodnout, kdy neví, s kým chce vlastně být. Tím se vše pouze prodlužuje a nic se neřeší.

Dohodli jste se na tom, že zkusí žít u milenky?

V takovém případě si musíte dát jasný horizont, do kdy na muže budete ještě čekat.

Po tuto dobu se musíte spolu dohodnout, co se ještě smí a co už ne. Dohodněte se, jestli muž může kdykoliv přijít do bytu či za dětmi a podobně.

Je důležité, aby muž neměl pocit, že přestože teď žije u milenky, tak si může domů přijít, kdy chce, a může si dělat, co se mu zlíbí. Musíte si stanovit jasné hranice.

Manžel odešel bez dohody, ale vrací se na víkendy

K této situaci často dochází proto, že se ženy bojí, že pokud by mu nedovolily se na víkend vracet, tak už se nikdy nevrátí. To ale na muže bohužel působí tak, že si může dělat, co chce. Že může počítat s tím, že na něj žena bude trpělivě počkat.

Zažil jsem i situace, kdy manžel žije mimo město, přes týden bydlí u milenky a na víkendy se vrací domů k manželce. Žena, protože chce, aby se vrátil, mu to trpí a vytváří v něm pocit, že on nemusí vůbec nic řešit a že má času, kolik chce.

Každá taková žena by se měla snažit v sobě najít sílu. Ať už s pomocí přátel či s odbornou pomocí.

V této situaci se snažte nastolit takovou atmosféru, aby muž věřil tomu, že jste schopna udělat mnohem více, než on si myslí. Že jste schopna klidně i ukončit vztah, protože vám to takto nevyhovuje

Takže pokud je váš manžel u milenky, aniž byste se na tom společně dohodli, a nehodlá s tím nic dělat, měli byste se jasně domluvit na časovém horizontu, do kdy se to vyřeší. Domluvte se na pravidlech, jak se k sobě budete chovat, co se může a co ne.

Často se stává, že muž využívá plného servisu své manželky a nemá motivaci nic měnit, protože má v hrsti manželku i milenku.

Proto je důležité, abyste našly sílu se tomu postavit a jednat tak, abyste se dobraly k jasnému konci.

Pokroku k řešení často brání samy ženy

Je třeba si uvědomit, že postupu řešení často brání samy ženy. Musíte si uvědomit, že někdy je lepší to ukončit, než do nekonečna trpět. Tím, že mu to trpíte, mu jakoby dáváte najevo, že tu situaci podporujete a tím ji vlastně udržujete.

Nastavte si časový horizont, do kdy se muž musí rozhodnout a dejte si jasná pravidla. Pokud to muž nedodrží, je třeba vztah ukončit a vydat se na vlastní cestu. Začněte svůj život žít tak, jak si představujete vy.

Samozřejmě řešení této situace není nikdy tak jednoduché, jak se může zdát. Často se ukáží různé komplikace a ženy nevědí, jak dál. Pokud jste v takové situaci a už dál nevíte, co dělat, kontaktujte odborníka na partnerské vztahy, který vám pomůže a dovede vás ke zdárnému cíli.

autor článku: Karel Chába