Manželka už mě nepřitahuje

Možná jste spolu dosud žili ve spokojeném manželství bez vážnějších problémů. Mnoho let jste si rozuměli jak v řešení běžných životních a partnerských situací, tak i v milostném životě. Poslední dobou však pomalu ale jistě zjišťujete, že vás vaše manželka už nepřitahuje tolik, jako kdysi, nebo že vás už dokonce nepřitahuje vůbec.

Takovou situaci můžete sice chvíli přecházet nebo doufat, že to přejde samo. Pokud to ale trvá již delší dobu, budete si muset přiznat, že je to pro vaše manželství vážný problém. Většina spokojených manželství se bez vzájemné přitažlivosti, intimností a sexu neobejde.

Jakmile si přiznáte, že máte ve vztahu vážný problém, bude nutné se rozhodnout, jak to budete řešit a zda to vůbec budete řešit. Pokud jinak svoji ženu máte rádi, vážíte si jí a chcete s ní žít i nadále, budete si s tím muset společně nějak poradit. Samozřejmě je také možné, že je to pro vás nepřekonatelný problém a vy ho řešit nechcete. Pak je možností rozvod. Vždy ale doporučuji mužům, aby se to nejprve pokusili se svými manželkami vyřešit. Protože je docela dobrá možnost, že pokud si po rozvodu najdou ženu novou, že se i s ní budou po čase potýkat s podobným problémem a nebudou vědět, jak si s tím poradit.

Pokud jste se tedy rozhodli se svojí manželkou zůstat, budete muset na vašem vztahu oba dva zapracovat a něco změnit. Pokud necháte vše při starém, pokud se nic nezmění, pravděpodobně vás manželka nebude přitahovat i nadále a i vy v takovém vztahu spokojeni nebudete.

Proč vás manželka nepřitahuje?

Předpokládám, že vás vaše manželka dříve přitahovala. Přinejmenším na začátku vašeho vztahu a manželství. Jinak byste si ji jistě nebrali za ženu. Prvním krokem by tedy pro vás měla být snaha přijít na to, proč vás manželka již nepřitahuje. Co se změnilo? Vypadá jinak? Chová se jinak?

Zamyslete se, co vám na vaší ženě okouzlilo, čím vás dostala? Čím pro vás byla přitažlivá? A je taková i dnes?

Časté důvody, proč manželka svého muže již nepřitahuje

Mezi nejčastější důvody ztráty přitažlivosti bývají změny fyzického vzhledu. Je pochopitelné, že čas je neúprosný a nelze očekávat, že si žena zachová svoji mladickou krásu i po 20 letech manželství. K tomu se musíte postavit jako muž, ani vy již nevypadáte jako ve 19. Přesto lze ale i zubům času docela dobře vzdorovat. Žena, která o sebe pečuje, která si udržuje zdravou váhu a postavu, které není jedno, jak vypadá, a která se umí dobře obléct, prostě bude pro muže přitažlivější, než manželka, která o sebe moc nedbá, neustále chodí ve starých a vytahaných šatech.

Dalším obvyklým důvodem ztráty přitažlivosti jsou časté hádky, různé zlozvyky a nepříjemné chování. Je docela pochopitelné, že člověk, se kterým vám není příjemně, pro vás moc atraktivní nebude.

Pokud vaše manželka často odmítá vaše pokusy o sex či intimní návrhy, nemůže se vůbec divit, že pro vás pomalu ale jistě ztrácí na atraktivitě.

Další častou příčinou je, že se žena přestává chovat jako manželka. Možná se věnuje především koníčkům, možná je hodně v práci a nemá čas pro vás být ženou a milenkou. Stejně tak vaší touze vůbec neprospívá, pokud se vaše manželka chová více jako muž, než jako žena.

Jak to s manželkou řešit?

Je důležité, abyste si o tom se svojí ženou promluvili. Právě v tuto chvíli je nesmírně důležitá dobrá partnerská komunikace. Pokud spolu umíte dobře komunikovat, půjde vám to lépe, ale takový rozhovor nikdy nebude úplně jednoduchý.

Začněte tím, že své manželce řeknete, jak moc ji máte rádi. Dejte jí najevo, že si jí nesmírně vážíte, ale že máte problém, který již nelze přehlížet. Nebude to pro ni lehké, takže mějte pochopení. Rozhovor se snažte vést v klidu a věcně. Máte nějaký problém, a pokud má být váš vztah spokojený, budete ho muset spolu vyřešit.

Popovídejte si s ní o tom, co vám na ní dříve přišlo přitažlivé a že vám to teď chybí. Společně se dohodněte, jaké změny budou potřeba k tomu, aby se ve vašich očích opět zvýšila přitažlivost vaší manželky.

Jako dobré vodítko vám mohou posloužit následující tipy. Ale samozřejmě každý muž je jiný a každého přitahuje něco jiného.

Pro muže jsou přitažlivé ženy, které muži dávají jasně najevo, že po sexu s ním touží. Že on je pro ně přitažlivý a že ho chtějí. Naprostou většinu mužů umí rozdráždit určitá dávka záhadnosti a spontánnosti, která se často po dlouhých letech z manželství vytrácí. Naopak muže moc nepřitahují ženy, které se před mužem shazují, upozorňují na své nedostatky nebo jsou rezervované.

Připravte se na to, že tento rozhovor bude obtížný a nepříjemný, pro záchranu vašeho vztahu však nezbytný. V případě jakýchkoliv problémů neváhejte a obraťte se se žádostí o pomoc na odborníka, který vám pomůže problém vyřešit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

13 komentářů u „Manželka už mě nepřitahuje

  lidiia Březen 20, 2016

  dobrý den,už jsem vám jednou psala.mám milence který nechce nic měnit .je ženaty a se mnou se schází 4 roký.Nerozumím ale jedni věci.Proč mi finančne moc pomaha ale nechce opustit manželku.deti už má velké a nežijo snima.děkuji za odpoved.
   Karel Chába Březen 24, 2016

   Dobrý den, asi si tím něco dokazuje. Chce, abyste na něm byla závislá. To, že nechce odejít od ženy, neznamená, že by mu bylo jedno, kdyby to mezi vámi skončilo.
  Jana Červen 1, 2016

  Dobry den. Jsem vdana a nekoho jsem potkala. Moc me pritahuje, ale zivot s nim si nedovedu predstavit. Muj manzel je na me hodny a moc si rozumime, ale od te doby, co mam milence, uz s nim nedokazu spat, skoro se mi i hnusi. Mam ho ale porad rada a nechci se s nim rozvest, ale nechci ho ani podvadet. Milenec chce se mnou samozrejme zit a tlaci na me, ale u nej si nejsem jista, ze je ten pravy. V sexu si sice rozumime velice dobre a je mi s nim dobre, ale bojim se , ze az odezni zamilovanost, nebudu si s nim mit co rici. Zkousela jsem se s nim i nejaky cas nevidat, ale vydrzela jsem to jen par dni a zase se mu ozvala. Nekdy se mi zda, ze me ovlada a ja nemuzu bez neho byt!Prosim poradte
   Karel Chába Červen 2, 2016

   Dobrý den, nepíšete nic o tom, proč došlo k tomu, že jste si našla milence. To je podstatné. Je naprosto přirozené, že teď cítíte odpor k muži. To se ale může napravit. Souvisí to ale s tím, co bylo příčinou a to já nevím. Doporučuji dát spíše přednost řešení věcí/příčin s manželem, a teprve když to nepůjde, odejít za někým jiným.
  Naty Srpen 1, 2016

  Tak musím nesouhlasit, Nepřibrala jsem, nehádáme se víc, sex miluji, nechovám se jako chlap….a přeci jen začal po 20 letech flirtovat s jinou a psát ji miluji tě lásko a dokonce se i stykali.Já na to přišla omylem když usnul s napsanou sms a chtěla jsem dát mobil na stranu a přikrýt ho.Hrozné zjištění to bylo.Promluvili jsme si, navštěvuji Manželskou poradnu protože mě trápí, že dokázal psát jiné miluji tě a mně přestal, Neříká mi sluší ti to, hezký voníš, nic od té doby, ani mám tě rád.
   Karel Chába Srpen 4, 2016

   Dobrý den, pokud chodíte sama do poradny, je to špatně. Tam, kde je váš vztah dnes, jste ho dostali společně a jedině když se spojíte, to vyřešíte. Vy teď řešíte jen důsledek a ne příčiny. Vy netušíte, proč vám ty věci neříká. Co mu vadí, co mu chybí, co ho trápí. Na těchto věcech musíte oba pracovat, svěřit se, podporovat jeden druhého.
  Adela Červenec 14, 2017

  Dobrý den z manželem sme spolu 14 let máme 5 děti v sexu nám.to vždy klapalo ale teď pri pátým dítěti sem hodně přibrala.moc často spolu nemivame us sex a kdys jo tak to dělá spovinosti přitom vím že každý den masturbuje dělá to i.vnasi postelí potaji pod perinou kdys si mysli ze us spím potaji kouká do mobilu na porno pořád se kvůli tomu hadame on pořád tvrdí že to neni pravda že masturbuje a ze mu nevadí že sem přibrala ale.ja to cítím že je jinej hrozně mě to.trapi ze pořád masturbuje a pořád zapíra vím že miluje sex každý ráno sme meli sex nes.sel do prace a teď us vůbec radši de do koupelny a tam.masturbuje večer třeba dva tři dny se.me ani nedotkne
   Karel Chába Červenec 18, 2017

   Dobrý den, vaší situaci vůbec neprospívá to, jak problém řešíte. Jak se o něm bavíte. Pokud víte, že se sám uspokojuje, a přitom to zarytě popírá, je jasné, že se nechce přiznat. Respektive, že se při vašem hovoru cítí špatně. Stydí se, myslí si, že ho odsoudíte atd. Doporučuji vám, abyste se přestali bavit o sexu a začali si povídat o tom, co on potřebuje, jak se s ním máte bavit, abyste se v té věci mohli posunout. Zde přikládám příklad toho, jak se můžete bavit: https://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/.
  Martin Červenec 25, 2018

  Zdravím jsem s manželkou 12 let ale poslední době mě už nepritahuje sex nemáme skoro vůbec, manželka nechce nic měnit v sexu přitom je to stereotyp, já ji vše ona mě nic, manželce táhne s úst nevím proč přitom má zuby jako reklama na zuby to se přiznám nevím jak ji říci ale dost mě to odpuzuje ano nemaluje spis kupuje dětem máme dvě. No peněz taky nemáme moc žijeme jak se dá,ale to nejsme sami že. Jinak manželku miluji ale co dál do poradny nejde nebude se prý zpovidat ale já už s ní mluvil tolikrát nikdy nepřišla změna co dál nevím ale bez ní nebudu. Prosím co mám dělat s pozdravem Martin
   Karel Chába Srpen 2, 2018

   Dobrý den, Martine, přirozeně je to velice nepříjemné, nicméně říct jí to, pokud se chcete posunout, musíte. Doporučuji se jí nejdříve zeptat, kdy bude mít čas na intimní rozhovor. Oba na to musíte být naladěni. A v momentu rozhovoru jí to upřímně říci. Snažte se neútočit, neubližovat, ale zároveň říci, co prožíváte tím, že spolu nemůže intimně žít. Zaměřte se tedy na vysvětlení svých pocitů. Snažte se mluvit jen o svých prožitcích a nemluvte ve svém popisu o ženě.
  Blanka Únor 7, 2019

  Dobrý den, s manželem jsme spolu 9 let a vše nám fungovalo jak mělo ale po jeho oslave 31 nastala změna.sex je jednou za čas normálně byl alespoň obden a s elánem. Když už sex je tak úd uvadá. Má vše co chce na nic si nestěžuje ale já z něj cítím že už to není ono ze to co chce asi nebudu ja. Bavíme se o sexu dost ale už ho neprovozujeme tak často jak bych potřebovala já. Manžel to má spíše jako povinnost než jako zabavu (i když vymyslím vše aby to jako povinnost nemel) Co dělat?Děkuji
   Karel Chába Únor 12, 2019

   Dobrý den, Blanko, problém je v komunikaci, i když se mnou asi nebudete souhlasit. Správná komunikace jde do hloubky a jste díky ní schopni pojmenovat to, co je na pozadí vašeho problému. Něco se v muži děje, a protože to neumíte verbalizovat, neposouváte se. Musíte tedy jít do větších hloubek a to ideálně do témat, která se vám příčí (nemusí se vůbec týkat sexu), anebo vyhledat pomoc. Rád vám pomohu a přikládám odkaz na konzultace: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů