Manželská poradna

Máte problémy v manželství? Přerůstají vám přes hlavu a zjišťujete, že už to sami nezvládnete?

Možná správně začínáte uvažovat o tom, že požádáte o pomoc manželského poradce.

Ale ještě před tím, než mě kontaktujete a naplánujete si první setkání, se na chvilku zastavte a připravte se na to, co vás u poradce čeká a co můžete očekávat.

Zlepšíte tak šance na úspěšné vyřešení problému a záchranu vašeho manželství.

Co můžete očekávat od manželského poradce?

Mnoho manželských párů, které ke mně chodí do manželské poradny v Praze, vlastně vůbec pořádně netuší, co od manželského poradce očekávat.

Je velice důležité, abyste oba dva věděli, proč vlastně do manželské poradny jdete a co si od toho slibujete.

Šance na úspěšné vyřešení problému je totiž mnohem větší, když lidé vědí, proč vlastně k manželskému poradci jdou.

Co byste si měli před tím, než využijete služeb manželského poradce

Většina lidí si uvědomuje, že mají nějaký problém a sami ho již vyřešit nedokážou a potřebují pomoci. Myslí si, že potřebují vyřešit konkrétní problém, ať už se jedná o nevěru, časté hádky, krizi vztahu či něco jiného.

Nicméně to je pouze obecné vnímání cíle.

Musíte si uvědomit, že k poradci jdete především proto, aby vám pomohl se opět spojit s vaším partnerem.

Manželský poradce vám pomůže spojit se s partnerem

Hlavní důvod, proč máte ve vztahu krizi, je, že jste se někde na společné cestě životem rozpojili, nebo jste nikdy pořádně spojeni nebyli.

Manželský poradce je odborník na vztahy a jako třetí nezávislá osoba vám pomůže najít skryté aspekty vašeho problému. Pomůže vám zjistit, proč si s partnerem nerozumíte, proč jste jakoby naladěni na dvě různé vlny a pomůže vám to napravit. Pomůže vám se opět spojit.

Manželský poradce není vaším soudcem

Nechoďte k poradci s tím, že očekáváte, že vás rozsoudí. Že jasně řekne, kdo za problém může. Že rozhodne, kdo z vás má pravdu, kdo z vás má větší podíl na problému.

Tak manželská poradna nefunguje.

Manželský poradce je nestranný. Nehodnotí osobnosti jednotlivých partnerů.

Snaží se najít rozpory a skryté aspekty problému, zlepšit atmosféru, abyste byli schopni se navzájem poslouchat a vyhovět si při naplňování potřeb a ještě více se jeden druhému neoddalovali.

Manželský poradce pracuje většinu času s párem - nikoliv s jednotlivci

Manželský poradce pracuje s párem jinak, než když problémy s poradcem řeší člověk stylem jeden na jednoho.

Manželský poradce obhajuje váš vztah a snaží se vám pomoci ho zachovat a napravit.

Snaží se najít takovou cestu, kde se obě strany páru dohodnou, najdou si k sobě opět cestu, vyřeší problém, kvůli kterému přišli, a spojí se.

Manželský poradce se snaží obhájit takové skutečnosti a procesy, které povedou k tomu, abyste byli oba dva ve vztahu spokojeni.

Mnoho manželských párů si toto neuvědomuje a přicházejí za mnou s tím, abych je rozsoudil. Abych určil, kdo je větší viník. Někdy chtějí také, abych jim pomohl.

Nicméně základní fakt, že se musí se svým partnerem spojit, si bohužel vůbec neuvědomují.

Zvyšte své šance na úspěšné řešení problému ve vašem manželství

Když ke mně přijde do manželské poradny v Praze pár, kde si oba nebo alespoň jeden uvědomují, že je důležité umět ustoupit, udělat kompromis, na přechodnou dobu přestat myslet na své potřeby a zaměřit se na potřeby svého protějšku, pravděpodobnost úspěšného vyřešení problému je mnohem větší.

Když toto udělají oba dva, dojde k rychlému zklidnění situace, zlepšení atmosféry ve vztahu, vyřešení křivd a snazšímu posunu ku předu.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

10 komentářů u „Manželská poradna

  Anonym Listopad 14, 2017

  Dobrý den. Prosím o pomoc. Zradila jsem svého manžela. Povedla jsem ho a dlouho to zapirala. I kdyz to pro me nic nezamenalo. A lituji toho. On mi to nemůže dopustit. Jsem prý teď pro něho úplně cizí. Jsme spolu 24let a já o něho nechci přijít. Nájmul si prý i detektiva aby měla jistotu. Pořád se k tomu vrací a chce o tom mluvit a znát podrobnosti. Prosím o pomoc jak se zase zblížit. Nechceme ty roky zahodit.
   Karel Chába Listopad 16, 2017

   Dobrý den, on se nemůže zbavit svých negativních emocí, a s tím si sami neporadíte. Doporučuji tedy s ohledem na to, co píšete, abyste se objednali na konzultaci. Přikládám na ně odkaz: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Jana Leden 18, 2018

  Dobrý večer,

  jsme s manželem 5 let, máme 15 měsíční dceru a z toho máme 4 měsíce po svatbě. Zhruba měsíc po svatbě jsem si všimla, ze se manžel chová jinak, až odtažitě. Včera mi řekl, ze uz mě nemiluje a chce jít od sebe. Absolutně nechapu, co zásadního se po svatbě změnilo. Prosím o Váš pohled na věc!

  Děkuji,

  Jana

   Karel Chába Leden 22, 2018

   Dobrý den, ze zkušenosti si myslím, že problém u něho byl už dávno před svatbou. Buď doufal, že svatba něco změní nebo si před svatbou stále nebyl schopen uvědomit, jak na tom je. Možná vás také nechtěl zranit, nicméně už mu to přerůstá přes hlavu tak, že to musel říct
  Michal Květen 16, 2018

  Dobrý večer. Jsme s manželkou 18let máme 9letého syna. Před rokem se objevily v našem vztahu problémy, které přerostli až k úplnému odcizení mezi námi. Půl roku na to se manželka i se synem odstěhovali ke tchýni. Z počátku jsme si šly každý svou cestou a vypadalo to že už je vše ztraceno. Ale bydlíme na vesnici poblíž sebe a často se vídáme. Asi před měsícem jsme se začali navštěvovat, hovořit spolu a podnikly jsme společně i se synem pár výletů. Pokoušíme se o vzkříšení vztahu, ale je to pořád nahoru a dolu. Domluvily jsme se že zkusíme manželskou poradnu, ale jsme z Mostu a zde moc na výběr není. Tak bych Vás chtěl požadat o radu, nebo o doporučení na jiného kolegu v našem okolí. Děkuji
   Karel Chába Květen 21, 2018

   Dobrý den, Michale, bohužel u vás nikoho, kdo by se zabýval vztahovým poradenstvím, neznám.
  Michaela Srpen 7, 2018

  Jsme s partnerem tri roky, nikdy to nebylo moc dobre, ale mame 13 mesicniho syna. Sveho partnera nemiluji, nespime spolu, v nicem se neshodneme, ale dokazeme spolu mluvit. Řesime bydleni, penize, spoustu neprijemnosti (kdo ne, ze?) Stojime na miste a nikam se nehybeme – v nicem. Nicmene chci zachovat vztah pro syna, aby mel celou rodinu, ale vnimam to jako velkou sebeobet. Ma smysl poradna nebo je lepsi rovnou rozchod?
   Karel Chába Srpen 9, 2018

   Dobrý den, Michaelo, určitě má smysl se snažit, když máte o dítě bojovat. Přirozeně jen do doby, kdy je nějaká naděje. Pokud máte oba zájem situaci řešit, určitě vyhledejte pomoc poradny. Pokud nemáte zájem oba, bude to složité a neposunete se. To je už pak ten moment, kdy to není smysluplné. Přikládám odkaz na konzultace, pokud budete mít zájem: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Pepa Duben 17, 2019

  Dobrý den,jsem hodně pracovně vytížen, jezdím domů večer. A když přijedu,manželka na mě křičí že jí ani nepomůžu vykoupat děti.když na mě křičí úplně se od ní otočím o třistašedesát stupnů a hrozně těžko k ní zpátky hledám simpatie.manželce vaří tchýně,nebo já,je na mateřské .přijde mi to trošku nefér vůči mě, ale ona se pořád vymlouvá na děti,že nic nestíhá.máme hypotéku na kterou mě nikdo nedá a OSVČ se musí otáčet pořád.mám ubrat plyn na úkor peněz? nebo se neohlížet kolem sebe a zajistit radši finanční funkčnost naší rodiny ?
   Karel Chába Duben 23, 2019

   Dobrý den, Pepo, na to já vám nemohu odpovědět. To je něco, co si musíte dohodnout s paní. Problém je, že se nechápete. Paní je jistě ráda, že zajistíte rodinu, ale pro vás nevhodným způsobem vám nejspíš dává najevo, že chce, abyste se o ni zajímal. Abyste jí dával najevo své city. O tom byste s ní měl také mluvit, aby viděla váš zájem a zároveň abyste se dozvěděl, co přesně by jí vyhovovalo.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů