manželství po 13 letech

Po 13 letém manželství (2 děti-9 a 12let) a po vleklých problémech manžel odešel. Zamiloval se, ale přesto cítím, že mě má pořád ráda že mezi námi je silné pouto. Bohužel ona žena je 30letá slečna, která využila situace a v těžké chvíli se mu nabídla (nemá partnera a touží po dítěti). Je vidět, že se to v něm bije. Prosím o radu co dělat, mám ještě šanci, že se vrátí. Bohužel ona žena byla mou "kamarádkou" a bydlí ve stejném domě a dokonce na stejném patře. Vidím na něm, že neví co má dělat, že se tlučou hormony s tím, že zjistil, a to mi i řekl, že byl překvapen mou klidnou reakcí bez scén. Dokonce plakal dojetím, když jsem mu uvařila kafe a dala štrúdl. Pořád ho miluju a nechci ho ztratit. yslíte, že mám ještě šanci vztah zachránit až zmizí ona zamilovanost?

2 komentáře u „manželství po 13 letech

  Karel Chába Září 28, 2011

  Dobrý den, šance je vždycky. Nicméně to nejlepší by bylo, kdyby si manžel ujasnil co opravdu chce. Doporučoval bych, aby vyhledal kouče partnerských vztahů, který mu pomůžu si odpovědět na důležité otázky. Vše poskládat do celku. Nic se neděje náhodou a to, že odešel má nějakou příčinu. Nějaké jeho potřeby jsou nenaplněny. Je potřeba zjistit které to jsou. Ve své poradně, když řeším podobné případy, se někdy setkávám s námitkou co když si věci ujasní tak, že se už nevrátí. Nicméně věřte, že není jistějšího řešení, než když si věci poskládá tak, aby jim rozuměl. Pak se stane, že se buď vrátí k vám a bude moci společně s vámi napravit příčiny vaší krize. Jistě by jste nechtěla, aby se sice vrátil, ale za rok se něco podobného opakovalo, neb se nebudete zabývat příčinou. Pokud si věci urovná tak, že se nevrátí, máte jistotu, že už to nechtěl a pak se musíte smířit s tím, jak to je. Vám osobně doporučuji, aby jste se snažila mu pomoci tak, že nebude tlačit. Nicméně mu budete pomáhat, aby si mohl ujasnit co chce, proč problém vznikl. Doporučte mu toho kouče a dejte mu podporu, že chcete, aby si vše v klidu ujasnil. Že ho chápete a chcete, aby se svobodně rozhodl. Také se s ním snažte přijít na to, co mu chybělo s vámi a jak by jste to mohli napravit.
   Katka Září 29, 2011

   Moc děkuji za odpověď. Bohužel nyní nechce nic řešit a už vůbec ne se mnou …teď si prostě užívá a má růžové brýle a je zamilovaný. Bohužel ona slečna se nikdy před tím netajila, že chce za každou cenu dítě…no a nyní měla úžasnou příležitost, ale to on si nyní nepřipustí, že je s ním hlavně kvůli tomu. Bohužel se obávám, že je nyní schopný po 14 dnech jí to dítě udělat, protože ona nad ním má nyní neskutečný vliv. Nezbývá než čekat a pak eventuelně navrhnout kouče. Teď by asi nešel… Bohužel vetšina lidí z okolí, co ho zná, je v šoku, že se chová jako pitomec a jeho jednání nnikdo nerozumí.
   Budu doufat, že ty růžové brýle opadnou co nejdřív. S poděkováním Katka

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů