Nevěra a alkohol

Byl vám váš partner nevěrný a teď se vymlouvá na to, že za to nemůže on, že ho kamarádi donutili vypít více alkoholu, než je schopen zvládnout, a nevěra se pak prostě tak nějak přihodila? Nebo jste to naopak vy, kdo se trošku víc připil a ráno se neprobudil vedle své manželky, ale probudil jste se nahý v posteli u někoho úplně jiného a teď nevíte, co dělat a jak se z té šlamastiky dostat?

V prvé řadě je třeba říci, že nevěra je velice často spojená s konzumací alkoholu. Pokud k nevěře dochází, často v tom hraje alkohol větší či menší roli. Ať už si člověk dá jednu skleničku na posilněnou, nebo se opije tak, že o sobě neví.

Pokud jste už někdy měli možnost sami na sobě pocítit účinky alkoholu, pak sami moc dobře víte, že pod vlivem alkoholu člověk dělá věci, které by za střízliva vůbec nedělal. Ba dokonce by ho něco takového ani nenapadlo.

Alkohol nevěru usnadňuje

Pokud je člověk pod vlivem alkoholu, je mnohem snadnější být nevěrný. Pokud má člověk doma nějaké problémy, pokud přemýšlí, jestli se svým partnerem či partnerkou zůstat, nebo pokud občas přemýšlí, jaké by to bylo pomilovat se také s někým jiným, tak za střízliva obvykle nic neudělá. To se ovšem pod vlivem alkoholu mění.

Alkohol odbourává naše přirozené zábrany a my se pak chováme úplně jinak. Děláme věci, kterých bychom se za střízliva nedopustili. Alkohol také výrazně mění schopnost hodnocení situace. Jsteli pod vlivem alkoholu, může vám připadat přitažlivý člověk, který by vás za střízliva vůbec nepřitahoval. S alkoholem jinak hodnotíme své schopnosti, vhodnost situace a podobně.

Alkohol nevěru neomlouvá

Sice je pravda, že alkohol mění vnímání a myšlení, to ale samozřejmě vůbec neznamená, že je možné se při nevěře omlouvat tím, že jste měli přespříliš vypito a vlastně za to vůbec nemůžete. Pokud jste alkohol vypili dobrovolně a nikdo ho do vás pod pohrůžkou nelil, není možné se vymlouvat. Jste za sebe zodpovědní, i když jste pod vlivem alkoholu. Bylo to vaše svobodné rozhodnutí a vy musíte nést následky svého jednání.

Jak řešit nevěru pod vlivem alkoholu?

Nevěru pod vlivem alkoholu řešte úplně stejně, jako jakoukoliv jinou nevěru. Bez ohledu na alkohol. Ano, pokud člověk řeší ve vztahu nějaké problémy, alkohol mohl jejich vnímání umocnit a usnadnit nevěru. Na to ale není možné se vymlouvat.

Projděte si ostatní články o nevěře zde na webu a začněte nevěru řešit. Nepřecházejte ji s tím, že prostě šlo o úlet pod vlivem alkoholu. I za touto nevěrou pravděpodobně bude nějaký problém, nějaká hluboká příčina. Jinak by člověk neměl důvod být nevěrný.

Proto si musíte se svým partnerem především v klidu promluvit a snažit se přijít na to, proč vlastně k té nevěře došlo. Jakmile příčinu objevíte, měli byste se domluvit, jak ji vyřešíte. Jak napravíte to, co ve vašem vztahu dosud moc nefungovalo.

Samozřejmě pokud je váš partner alkoholik a vy s ním chcete zůstat, je zásadní především vyřešit jeho alkoholismus.

Řešení problémů s alkoholem ve vztahu není nikdy jednoduché a v případě alkoholiků se neobejde bez odborné pomoci. Neváhejte tedy a obraťte se na odborníka.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

10 komentářů u „Nevěra a alkohol

  martina Červen 25, 2016

  Dobry den porebuju poradit nedavno sem pritele pristihla se libat z druhou dos me se pohadali a odpustila sem .delala sem ze se nic nestalo ponekolika dnoch sem mu prosla tel a on ji psal smsku ze mu bylo sni moc dobre.tak sme se zase chytli ale do toho sme se spolu vyspali jen nevim co dal mam delat kdyt ja mu prece nebudu tolerovat jeho ulety sme spolu 2a pul roku mame dite 3mesice
   Karel Chába Červen 28, 2016

   Dobrý den, něco mu chybí. Musíte se o tom začít otevřeně bavit. Zjistit, co to je, a pak to řešit, aby byl spokojený s vámi ve vašem vztahu, respektive on sám se sebou.
  Nada Září 3, 2016

  Méli jsme oslavu dceři bylo10let.Máme ještě dvě děti 23 a 19 let.Sešla se celá rodina.Manžel mi byl nevěrný s kamaradkou při oslavě když jsem si šla lehnout.Přistihl je syn 19let .Dcera ho odvezla ten večer k jeho rodičum.Žadnou scenu jsem nedělala.Druhy den jsem se citila hrozne spatne od zaludku.Odhodlala jsem se ji podivat za kere kde manzel soulzil a nasla jsem kalhotky.udelala jsem chybu vim,zbalila jsem mu kufr a odvezla k jeho rodicum.manzel tam nebYL.jeho rodice mi vycetli ze si neco udelal.sla jsem na policii.po sepsani hlaseni mi vola 10 dcera zw tatka je doma.doposud to byl tata ktery zil pro rodinu nikdo by necekal to co se stalo.te dotycne jsem dala pravy hak ale neplanovane
   Karel Chába Září 5, 2016

   Dobrý den, uklouznout může každý. Chápu, že to bolí, ale měli byste si bez emocí popovídat o tom, jak budete postupovat dál. Zda to chcete, a pokud ano, jak konkrétně opět vybudujete důvěru. Také byste se měli bavit o tom, jaký byl váš vztah předtím, a zda náhodnou (jako že určitě) nebyl minimálně jeden z vás nespokojený.
  Lucie Říjen 24, 2016

  Dobrý den byla jsem příteli nevěrná a on mi to nechce odpustit.
  Při nejhorším to bylo s jeho nejlepší kamarádem.
  Nikdy jsem taková nebyla ale moc alkoholu udělala své.
  Prostě se to stalo a přítel mi nechce odpustit ani dát šanci to něják napravid.
  Sama se sebou si nevím rady prože to hrozně bolí nechci o něj příjít.
  Lituju toho celého večer
  Jak mám přítele přimnět k návratu ?
   Karel Chába Říjen 26, 2016

   Dobrý den, především mu dejte čas a prostor. Maximálně ještě jednou mu napište, co cítíte, jak se cítíte, co byste teď udělala jinak, atd. Pak už to musíte nechat jen na něm. Nemůžete ho k tomu nutit.
  Frank Leden 3, 2018

  Dobrý chci se zeptat jako syn, i když vidím, že se tu ptají jen manželky. Můj otec podváděl mou matku už v mých 12 letech s účetní, ale to byla jednorázovka. Poté ve 14 letech jí podvedl, ale s jinou, s jednou od nás z vesnice a měl s ní i dítě, o kterým jsme se s matkou dozvěděl v mých 19. Já celkem tušil už dříve, že se něco děje, protože většinu času nebyl doma, ale myslel jsem, že to je jen workoholismus, ale bylo to horší. Zajímala by mě rada.. Proč někdo něco takového udělá? Má na to vliv jeho „alkoholismus“ nebo v tom je nějaká psychická porucha? Myslím si, že to je trochu jiný typ nevěry. Tohle zdravý člověk nemůže udělat, tak dlouho to tajit a pak, to normálně přeskočit.. Děkuji
   Karel Chába Leden 7, 2018

   Dobrý den, alkohol berte jako důsledek problémů v psychice dotyčného. Z toho vyplývá, že si svým chováním a alkoholem něco v sobě řeší. Nahrazuje, před něčím utíká, něco si dokazuje, atd.
  Karolína Září 20, 2018

  Dobrý den, přítel mi byl nevěrný. Přiznal se po týdnu, prý že šlo o jednorázový úlet pod vlivem alkoholu. Rozhodla jsem se odpustit a časem mi řekl, že si před tou nevěrou nebyl jistý, co ke mě cítí, že si díky tomu uvědomil, že mě miluje a chce se mnou opravdu být. Celkově jsme na našem vztahu zapracovali a klape nám to, jak nikdy dřív. Občas mě ale přepadnou pochybnosti. Myslíte, že když chlap jednou podvede, podvede (snáz) znova? Je vůbec možné doufat v to, že už se to nebude opakovat? Existuje opravdu jednorázovka, nebo je to prostě daný vzorec chování? Předem děkuju za odpověď.
   Karel Chába Září 25, 2018

   Dobrý den, Karolíno, věřit tomu, že se to už na 100 % nestane, přirozeně nejde. Doufat s ohledem na to, že píšete, že jste na vztahu zapracovali, má určitě smysl. Ano, určitě se může stát, že když to udělal jednou, udělá to znova. Ale také si opravdu mohl uvědomit, co ve vás má, a pak to svým způsobem bylo k užitku. Takže by se to pak dalo vidět jako jednorázovka.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů