Nevěra a budoucnost

Dobrý den, s přítelem jsme 9let, je nám 29. Vídáme se vzhledem k přítelově zaměstnání pouze o víkendu. Zhruba 3 měsíce v roce jsme pak spolu v kuse. 5 let spolu bydlíme v podnájmu. Před 2 lety jsem přítele podvedla, byla to hloupost, úlet na jednu noc. On mi to odpustil a náš vztah pokračoval v pořádku dál. S tím, že já bych už ráda, abychom konečně byli spolu, přítel je ale bohužel stále kvůli práci pryč a vím, že mu to tolik nevadí vídat se tak málo. Teď jsem zjistila, že mě před několika měsíci podvedl, bohužel se vídali i více. Přesto se ke mně choval pořád pěkně. Říká, že už to skončilo, že to byla chyba, že jsem pro něho jediná..Chtěla bych s ním zůstat, ale nevím, jak to zvládnout.

2 komentáře u „Nevěra a budoucnost

    Karel Chába Leden 31, 2012

    Dobrý den, je zde více věcí, které vyplývají z vašeho textu. Nevěra. Oba jste se jí dopustili. Každý asi z jiného důvodu, nicméně to nijak nesnižuje fakt, že se to stalo. Měli byste se zamyslet společně nad tím, proč k tomu u každého z vás došlo. Co vám chybělo. Jak tomu příště předejít, jak odstranit příčinu. Pak je tady asymetrie vzdálenosti. Každý máte jinou potřebu blízkosti. On nepotřebuje být tak často s vámi, vy naopak. Tato potřeba probíhá ve vaší psychice automaticky a vy jí pociťujete jen jako pocit spokojenosti, nebo naopak. Abyste se více cítila spokojená, je nutné si říct, co kdo od vtahu a partnera čeká. Co kdo potřebuje, aby se cítil dlouhodobě příjemně. K tomu vám dopomůže tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda . Držím vám palce.
      Anonym Únor 1, 2012

      Dobrý den, velmi Vám děkuji za odpověď. Problémy v našem vztahu (potřeba blízkosti) je již delší dobu. Přítel o tom ví, říkala jsem mu to několikrát. S jeho prací je to bohužel složitější, ale asi není jiné cesty, než že mi vyjde vstříct. Jinak vztah už asi nemůže dále fungovat, protože i když nevěru odpustím, náš problém to nevyřeší. Moje nevěra tehdy vyplívala z nespokojenosti ve vztahu, měli jsme špatné období – ano je to ubohé řešení problému. Přítel ale bohužel není schopen definovat, proč k jeho nevěře došlo, ale já myslím, že to bylo z důvodu potřeby vzrušení ve vztahu. Myslím si, že náš vztah je přechozený, že potřebujeme nějaký nový impuls (společné bydlení, vlastní byt…).

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů