Nevěra a sms

V poradně se mě často lidé ptají, jestli je nevěra po sms skutečná nevěra. Ptají se, jak se k tomu mají postavit. Vadí jim, že partner jim tvrdí, že to vlastně nic není, že se nic nestalo, že když si jen píšou, tak je vlastně všechno v pořádku.

Jak byste se k tomu měli postavit a je nevěra přes sms nevěra?

Už jsem v různých článcích mnohokrát zmiňoval, že se nedá přesně definovat, co nevěra je a co není.

U jednoho páru může být nevěra už jen to, že se ten druhý podívá na někoho jiného. U jiného páru není nevěra prakticky nic, protože mají ve vztahu dohodu, že mohou mít sex, s kýmkoliv chtějí, nebo třeba chodí na swingers a podobně.

Dá se říci, že nevěra je to, co za ni považuje ten daný člověk.

Pokud si váš partner či partnerka s někým píše po sms, emailu, facebooku či jiném médiu a je zřejmé, že nejde o ryze kamarádské psaní s někým, koho již znají dlouho, ale je zjevné, že nejde o pouhý kamarádský vztah, pak se jedná o nevěru mentální.

Jinými slovy můžete za nevěru považovat to, na čem jste se dohodli, že by se dělat ve
vašem vztahu nemělo.

Můžete za nevěru považovat to, když váš partner či partnerka dává city a jiné projevy lásky někomu jinému než vám.

Co dělat, když na nevěru přes sms přijdete

První, co byste měli začít řešit, když na něco takového přijdete, jsou důvody. Proč to partner děla resp. co mu ve vašem vztahu chybí, že se tak chová.

O něčem to vypovídá, že někomu píše sladká slůvka na dobrou noc, že někomu přehnaně lichotí nebo píše, že ho má rád. Ve vztahu není něco v pořádku.

Pokud to alespoň trochu jde, na svého partnera se nezlobte, neútočte na něj, nedávejte mu ultimáta a nenuťte ho, aby ihned přestal. Takto to nikdy nefunguje a často to má úplně opačný účinek.

Dost často k takovému psaní dochází, protože vám partner subjektivně něco zazlívá. Má dojem, že mu nevěnujete dostatek času, myslí si, že ho nemáte rádi, má pocit, že váš vztah je špatný, proto začal hledat nějaký ventil. Něco, co mu dá to, co mu ve vztahu chybí.

Pokud začnete naplňovat potřeby svého partnera, tak se mnohé může změnit.

Mnoho lidí dělá tu chybu, že se snaží jakoby zjistit “pravdu”. A to je to jediné, co posuzují. Jestli je partner opravdu nevěrný. O to ale ve skutečnosti nejde. Jde o to, jak se k vám chová.

Pokud si s někým dopisuje a k vám se chová tak, že vám řekne, že o nic nejde, je při tom arogantní nebo se s vámi vůbec nebaví nebo dokonce útočí, vypovídá to o tom, že pro vás nemá pochopení, že mu záleží hlavně na něm samém, na jeho pocitech a potřebách. Na vás a vašich potřebách mu nesejde.

Nejde o to, jestli k nevěře mentální či fyzické dochází, ale jaké vám dává signály, jak se v tom cítíte.

Pokud byste byli žárliví a on by skutečně nedělal nic špatného, ale vy byste cítili, že vás nepodporuje, že s vámi nesdílí věci, pokud by říkal, že je to jen váš problém, tak je to stále problém, se kterým je třeba se vypořádat.

Nemůžete partnerovi zakazovat kontakt s kýmkoliv, to je taky špatně z druhé strany.

Jde o to, abyste ve vztahu cítili to, proč ve vztahu jste. Abyste cítili podporu, sdílení, empatii, lásku atd. Na to se zaměřte, to sledujte jestli tam je, a jestli si s někým píše nebo ne, není až tak podstatné.

Pokud se k vám nadále bude chovat tak, že se o nic nejedná, pokud bude ignorovat, že vám není dobře, nebude vám podporou, nebude sdílet starosti, vypovídá to o mnohém. Pak je potřeba zvážit, jestli chcete v tom vztahu setrvat, nebo ne.

Základem je tedy méně přemýšlet o tom, jestli nevěra přes sms je nevěra a více se zaměřit na zlepšování a budování vašeho vztahu. Pokud se vám to nedaří nebo netušíte jak na to, přečtěte si některé další články tady na webu nebo mě kontaktujte a já vám pomohu problému porozumět a ukáži vám, jak se z toho dostat a váš vztah zlepšit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

39 komentářů u „Nevěra a sms

  Libor Duben 7, 2016

  Dobrý den.,
  Dostal jsem se do situace do které jsem vůbec nechtěl. Před měsícem jsem byl s kamarádem na lyžích v Itálii a seznámil jsem se tam s jednou ženou s kterou mi bylo strašně fajn mluvili jsme spolu jako by jsme se znali spoustu let .Pak jsem se s ni vyfotil ,kdy ona sedí
  vedle mně a vypadá to že mně drží za ruku pak jsme si poslali pár skoro zamilovaných SMS ale nic fyzického nebylo.A nedávno když jsem se si to prohlížel tak jsem to nevymazal zůstalo v historii a manželka na to narazila a bylo a je hrozné zlo že jsem děvkař a bůh ví co ještě ,chce se rozvést a že její důvěru zpět už nikdy nezískám nevím co s tím jsme spolu 26let a já nic nechci měnit .Poraďte prosím co s tím.v
   Karel Chába Duben 7, 2016

   Dobrý den, dejte čas vaší paní, aby se uklidnila. Zlobí se neb se bojí. Nedělejte teď žádná vážná rozhodnutí a nic na svém chování neměňte. Musíte počkat, až bude ochotná se o věci rozumně bavit.
  Pavel Červen 3, 2016

  Dobrý den,
  přišel jsem na to, že přítelkyně si dopisuje s trenérem svého malého kluka. Spíš tedy on píše téměř každý den sms typu jak se máte? Dnes jsem na vás myslel a tdd… spíš bych řekl, že si hledá cestu jak jí psát i přesto, že má doma manželku. Mě to už docela vadí, ale nevím jestli se mám něčeho obávat nebo jak bych to měl řešit? Její reakce jsou různé, někdy na smsky nereaguje a někdy odepíše. Mě to štve protože když se jí zeptam tak mě to nepoví řiká vždy, že píše jen o fotbale.

  Děkuji za radu

  Pavel

  Roman Srpen 8, 2016

  Dobrý den. Mám přítelkyni, jsme spolu asi rok a vše bylo perfektní. Tušil jsem, že s kamarádsky píše s jinými muži, ale ignoroval jsem to do chvíle, kdy ji v 4 hodiny ráno zahlédnul zprávu na dipleji telefonu. První věta, jak si stěžuje, že ta či ona s ním zase není, dál nevím … Jelikož vím, že s tímto chlapem si psala již dříve, mluvila o něm, velmi nadšenš, radila se s ním.. . podíval jsem se za zda týdny poté do jejího telefonu. Chyba, vím. Nicméně vím, že si píší celé dny ( vídáme se pouze pa-ne/po ) a ovšem, o mně a pocitech, emocích, sdílejí spolu strašně moc osobních informací. On ví o mně skoro vše, o ní rovněž. Oba dva jsou většinu dne doma, já v práci. Je to nevěra, co tím?
   Karel Chába Listopad 4, 2016

   Dobrý den, to musíte posoudit vy, zda je to pro vás nevěra. Když nepíši, že není, vy bude v pohodě? Nebudete. Musíte si vyjasnit, co kdo od vztahu chce a za jakých podmínek. Pak bude jasné, zda spolu můžete spokojeně být. Více zde https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Radka Listopad 2, 2016

  Dobrý den,
  mám na vás dotaz. Manžel si opakovaně během několika let dopisuje s jinými ženami, ale teď ty sms měly zamilovaný nádech a trvaly s touto ženou přes rok. Napsal jí až 300sms měsíčně. Po každém prozrazení tvrdí že to už nikdy neudělá, ale bohužel mu to moc dlouho nevydrží a dopisuje si zas s jinou. Jednou jsem mu již nevěru odpustila a to když se vyspal s mou známou. Tento vztah trval také déle, skoro půl roku. Pokaždý mi tvrdí že to jsou jen sms, ale když někomu posíláte srdíčka pusinky říkáte mu miláčku, píšete mu dobrou noc moje sedmikrásko tak mě to nezní jako normální sms. Jsme spolem už 27 let a nevím co ted dělat, nechci aby se to opakovalo, nechci to za par let řešit znova.
   Karel Chába Listopad 4, 2016

   Dobrý den, budete to řešit znova. On se může změnit, jen když by to sám chtěl a viděl v tom smysl. Tak to není. Takže bude jen slibovat a chovat se stejně.
  Jan Listopad 18, 2016

  Dobrý den chtěl bych se také zeptat, přítelkyně si vypisuje z jednym chlapem, typu kdys nejsu doma tak onnposila otázky takže si o víkendu doma sama. A potom vypokla hádka a ona mi tvrdila že onic nejde že se jenom ptal , a kdys sem chtěl vidět konverzaci zbaběle utekla . A rvala zeji nevěřím as hysterický, a vše vymazala a já se pravdu nedozvěděl. Poté sem ji žádal ad ho vymaže úplně že sociální síti z mobilu. A tvrdilami že je to idiot a vymazala, a pak sem ji nahlédl do mobilu a byl tam uložen ale pod hocicim menem.uz sme spolu 5 let. A máme spolu movitý majetek, jak se mám zachovat ? Děkuji za radu
   Karel Chába Listopad 20, 2016

   Dobrý den, pokud to s vámi nezačne chtít upřímně řešit, nemáte šanci se posunout. Je otázkou, co by řekla ona, jak se chováte vy a zda by tím neargumentovala, že proto se tak sama chová. Takže se ji zeptejte, zda má zájem to řešit a uvidíte. Pokud ne, ukončil bych to.
    Jan Listopad 21, 2016

    Kdys sem to sní chtěl řešit řekla že sama neví co chce ale že nic ztoho co máme spolu nechce stratit a že se bude snažit , údajně ji chybí akce kamarádi ,, já sem ji dovolil nechce kamarádi ale z kamaradkama a ne z klukama , možná sem žárlivý, mozna nadtim dost přemýšlíme ale dooci mi řekla že by nepovedla.a zeby ani nemohla že se stidi za své telo .. prsa postava atd. A že toho je nani moc , já sem ji pouze řekl jak ji hrozně miluju a že ji nechci stratit a vím že je ta pravá ale zkazde strany slyším že to není holka prome. Už sem stoho na pokraji sil, a opravdu nevím co mám dělat zda ji nechat čas nebo to řešit dokut je cas.
     Karel Chába Listopad 22, 2016

     Dobrý den, nemohu opakovaně řešit jednu věc. Opravdu moc rád bych vám vyhověl. Na mé další odpovědi přijdou další vaše otázky a tak to půjde stále dál. Pak není v mé moci každému vyhovět. Pokud máte potřebu vše do hloubky rozebrat, získat konkrétní návod, jak postupovat, tak si vyberte jednu z placených služeb na webu. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Radovan Listopad 30, 2016

  Dobrý den. Mám problém v tom že jsem si dosti hodně intimně dopisoval na mesengeru s bývalou kamarádkou, popisoval jsem co bych dělal a další věci. Vim mel jsem to smazat, utnout to. Ale neudělal jsem to. Přítelkyně na to přišla a primo mne vystěhovala. Co mám dělat abych ji přesvědčil že to byla pouhá fikce, je skutečná nevěra a da se taková to věc léčit? Dekuji
   Karel Chába Prosinec 5, 2016

   Dobrý den, ano, dá se to léčit, nicméně nic není předem zaručeno. Pokud jí chcete, tak bych přišel s jasným plánem, jak budete postupovat, aby se to už nestalo. To bude ale vyžadovat možná měsíce práce s odborníkem.
    Radovan Prosinec 5, 2016

    Děkuji, a je mi to vše jasné. Podstata je ze se chci z toho dostat. Ono to totiž nebylo jen o tom psaní, je toho vice. Takže děkuji za odpoved
  Diana Únor 19, 2017

  Dobrý den,mażel si přes měsíc píše denně asi 25 sms a minimálně 1 volá tak půl hodiny s jednou xxx. Když jsem se ho na to zeptala, tak tvrdí, že to nic neznamená, že potřebuje vlídné slovo a já ho za nic nemám. Přitom jsme byli před 3týdny na plese, jaký jsme dlouho nezažili. Aspoň jsme to tvrdili oba. Pak ale přijde chvíle, kdy mi začne vyčítat, co jsem kdysi udělala špatně, ale proti minulosti už nemám argumenty.A pak se dočtu, jak dotyčné píše, jak by ji chtěl líbat, mazlit se s ní. Ona mu odpovídá, jak je to krásný, jak je jí s ním dobře. Já to ale beru jako nevěru, vždyť je to, já ji by jí to říkal. Už v minulosti si s jednou psal. Tvrdil to samé. Ta ale byla vdaná, kdežto xxx je sama.D
   Karel Chába Únor 21, 2017

   Dobrý den, vy víte oba, co je problém. Měli byste to tedy řešit, když mu chybí náklonnost od vás. Neřešte tu paní, ale vás dva. Jak to posunout, aby měl to, co potřebuje, a zároveň abyste byli oba spokojení. Více najdete zde https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Petra Březen 3, 2017

  Dobry den, jsem skoro dva roky s pritelem, ted cekame miminko. Se sexem je to s nim jak na houpcce. Nekdy se mi cely mesic vyhyba. Uz jsem se to s nim snazila nekolikrat resit, jestli se mu sex se mnou libi, byla jsem podezrivava, jestli nema milenku. Odpoved vzdy byla, ze je jen unaveny. Nakonec uz jsem predtuchu potrebovala potvrdit a v telefonu nasla, jak si pise s nekolika zenami, co by spolu delali a vymenuji si fotky. Podle nej je to v poradku a neni to nic strasneho. Jsem bezradná.
   Karel Chába Březen 7, 2017

   Dobrý den, vypovídá to o tom, že ve vztahu a sám se sebou není spokojený. Je nutné se tedy dohodnout na tom, kdy si oba najdete čas a prostor na vážnou debatu. Pak si musíte upřímně říci, co komu vadí a nevyhovuje. On se možná bojí přiznat, že mu věci přerůstají přes hlavu. Že se bojí, jak zvládne roli otce atd. Nebavte se tedy rovnou o sexu, ale o tom, co jsou širší a hlubší problémy. No a pokud nic řešit chtít nebude, je jasné, že se situace sama od sebe nezlepší.
  Zuzka Červen 2, 2017

  Dobry den.jsme s pritelem dva roky uz po nekolikaty jsem mu vlezla na fb a mesenger nasla tam smsky nejdriv jak jdi psal s kolegini z prace tak ksem mu to zatrhla rekl ze uz jsi psat nebudou dalsi mesic jsi psal s jinou holkou posilali jsi fotky eroticky domlouvaly se na zhuzce atd pohadali jsme se a uz tyden spolu memluvime.nevim co stim.nechci aby muj pritel psal s jinejma.
   Karel Chába Listopad 10, 2017

   Dobrý den, jeho chování má nějakou příčinu, a tomu byste měli věnovat pozornost. Jak jste sama zažila, nemá cenu mu zakazovat jednu ženu, když si najde jinou. To je důsledek. Vy se musíte ale zabývat příčinou. Co mu chybí a nevyhovuje. Nebo zda je jeho problém hlubší. Mluvte o tom a netlačte na něho, nezakazujte mu nic. To nikam nepovede. Naopak musí cítit váš zájem o řešení problému. Tedy pokud bude chtít. V opačném případě se budete jen trápit a měla byste zvážit, zda neodejít.
  Eva Listopad 8, 2017

  Dobry den, prosim o Vas nazor. S pritelem jsme spolu tri roky. Kazdy den si pise s kolegyni z prace, nebo spis ona jemu vypisuje o svem soukromem zivote. Nazyva ho „zlaticko, milacku, apod.“. On reaguje pouze na smsky tykajici se prace. Me to samozrejme vadi, ze mu pise I smsky osobniho charakteru. Kdyz mu durazne dam najevo, ze se mi to nelibi, rekne mi vzdy, ze zbytecne silim a ze on ji neumi bezduvodne napsat, ze o smsky osobniho charakteru nestoji. Pritom vim, ze ji na tyhle zpravy ani neodepisuje a kdyz tak uplne strucne. Tvrdi mi, ze ji dokonce nema rad. Mnohokrat jsme se kvuli toho pohadali. Je mozne, aby byl tak taktni a neumel slecne vysvetlit, ze ho to nezajima?
   Karel Chába Listopad 10, 2017

   Dobrý den, možné je vše, nicméně kdyby to tak bylo, nejsem si jistý, že vám by se ulevilo. O tom pochybuji. Zamyslete se nad tím, co může a je na pozadí tohoto tématu mezi vámi. Moje zkušenosti jsou takové, že podobné situace mají řešení v tom, jak vy dva k sobě přistupujete. Něco mu může na vás a na vašem přístupu vadit. Staví se pak na zadní.
  Katerina Únor 19, 2018

  Dobrý den, jsem ve vztazích poměrně nezkušená
  S mým přítelem jsme kamarádi od mých 15 ti let, a během čtyř let jsme to dotáhly až ke vztahu
  Nastal bod zlomu kdy jsem se mu koukla do telefonu a tam psal jiné holce , hodně mě to za mrzelo
  Ale opravdu nevím co Ted mám dělat, vím že je špatně se někomu dívat do telefonu , ale kdyz už jsem to Teda udělala tak netuším jak si sním o tom mám promluvit
  Prosím o radu, předem děkuji.
   Karel Chába Únor 20, 2018

   Dobrý den, pokud se nechcete přiznat, zkuste se s ním pobavit o tom, že máte pocit, že jste oba ve vztahu nespokojeni. Nemluvte o té ženě, ale o tom, co máte ve vašem vztahu za nedostatky a co byste chtěla napravit. Co chce on.
    Katerina Únor 20, 2018

    Děkuji, probrali jsme to a snad to bude lepší 🙂
    Jen jsme začali řešit jestli je psaní takových zpráv jiné ženě nevěra.
    K ničemu jsme se nedopátrali .
  Petr Červen 19, 2018

  Dobry den,
  Jsem s pritelkyni uz rok nedav no jsme byli na akci a dozvedel jsem se od jejiho znameho ze za ni nekdo jezdi do prace den predtim jsem se lehce pohadali ze nechce abych za ni jezdil do prace a pak se dozvim tohle.zjistil jsem ze je to chlap co doplnuje zbozi takze se vydaji a jeste si pisou posilaji fotky pusinky vim ze je zdaleka ale porad tam neco je a tak jsemto se zeptal pritelkyne zda se mnou chce byt a ze vim ze za ni nekdo jezdi. Odpoved byla ze jestli verim nejakymu blbovi atd. A ze nevi jestli se mnou chce byt. Najednou se chova chladne z niceho nic zacala jezdit pryc a kdyz si chci normalne promluvit tak ne . Myslim si ze se mnou uz nechce byt a nevi jak mi to rict
   Karel Chába Červen 20, 2018

   Dobrý den, Petře, nevím, na co přesně se ptáte. Nicméně teď určitě nevyřešíte nic tím, že na ní budete tlačit. Bohužel to nejlepší, co můžete udělat, je jí dát čas a prostor a uvidíte, jak se rozhodne.
    Petr Červen 20, 2018

    Ja vim ze bych ji mel dat cas ale me to nici nevim jak na tom jsem ja nechce se mnou mluvit doma je ticho prijde mi to jako.kdyby jsme byli cizi. Jsem z toho v depresich a nevim co jak delat?
     Karel Chába Červen 20, 2018

     ..poradil jsem vám. Jinak to bohužel budete jen zhoršovat. A nutit jí nemůžete, aby vám řekla, jak na tom jste. Ona to neví sama.
      Petr Červen 20, 2018

      Dekuji
  Marcela Červenec 19, 2018

  Dobrý den, po 20letem manzelstvi jsem loni přišla na pul roku trvajici neveru s kamaradkou z vesnice. Manzel nechtel ukoncit, tvrdil, ze je to v dnesni dobe normalni, me obvinil, ze jsem ho pripravila o kamaradku. Psychicky jsem to nezvladala, od te doby antidepresiva. Mame 3 deti. Jeji manzel nic nevi. Nyni jsem zjistila, ze si kazdy den pisou, ona tvrdi ze jen o praci, co delali atd. Hrozne me to mrzi, vyoadalo to, ze to u nas bude v poradku. Když jsem mu rekla, ze o tom vim, rekl ze to nema cenu, ze ho porad hlidam, ze se rozvedeme, ze to rekne detem i rodicum a vinu vezme na sebe, vezme si hypoteku a vyplati me. S pani pry byt nechce. Zatim nic nerekl, spolu nemluvime. Poradite co delat?
   Karel Chába Červenec 23, 2018

   Dobrý den, Marcelo, píšete, že to už vypadalo dobře. Nevím, jak jste se to aktivně a zda-li vůbec, snažili řešit, nicméně to je nezbytné. Musíte se chtít oba spojit jako team a začít hledat příčiny. Příčiny toho, co se přesně stalo, respektive proč se to stalo. Tam je problém. Dokud se tak nestane, on bude stále frustrovaný, a že je hodně, dle toho co píšete, svou frustraci přenáší na vás a na vztah. Takže první co musí přijít, je ho požádat o rozhovor, ve kterém mu řeknete, že na problému se podílíte oba, a že to chcete řešit. Že potřebujete začít problém řešit jako něco, co je mezi vámi a ne v jednom z vás. Pak je nutné se učit dovednostem, které popisuji v článcích, které přikládám v podobě odkazů a zároveň hledat ty příčiny. https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ a https://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/
    Marcela Červenec 23, 2018

    Dobrý den, děkuji za odpověď, ráda bych se k vam objednala. Nevim jestli ma smysl samotna neco resit, on nechce s nikym mluvit a nikomu cizimu nic vykladat. Vyhovovalo mu, kdyz jsem nic neresila a on si psal s paní sms a pak se cítí uražený, ze jsem na to přišla. M.
  Elena Listopad 21, 2018

  Moj priatel mi kazdy den telefonoval na dobri noc ale zomrel v januari
   Karel Chába Listopad 23, 2018

   Dobrý den, Eleno, bude nějakou dobu trvat, než si na zvyk volání odvyknete. Mělo by to být v ten moment, kdy odtruchlíte ztrátu.
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.