Máte poslední dobou podezření, že vás váš manžel podvádí? Chová se teď více odtažitě, cítíte z něj, že je něco v nepořádku a bojíte, že byste o něj mohla přijít? Nebo jste možná objevila nějaký jiný náznak, který by mohl znamenat nevěru?

Pokud máte důvodné podezření a manžel se vám sám nepřizná, nemůžete si být jista, zda vám skutečně není nevěrný.

Věnujte svém manželovi větší pozornost a všímejte si jeho chování.

Jak poznat nevěru manžela?

Všímejte si změn v chování a komunikaci vašeho manžela. Změnilo se v poslední době něco? Vrací se poslední dobou domů později než dříve? Musí často večer zůstávat v práci nebo se stává, že mu večer někdo zavolá a on musí odjet? Hlídá si pečlivě svůj mobil? Odkládá ho vždy zásadně displejem dolů? Tráví s vámi stále stejné množství času jako dříve, nebo se poslední dobou častěji stává, že odmítá vaši nabídku na společné aktivity?

Jak často s vámi tráví intimní chvilky? Chce vás stále stejně jako dříve, nebo v tomto ohledu jeho aktivita ochabuje? Počítá s vámi do budoucna? Baví se s vámi o svých plánech? A nezměnil náhodou v poslední době některý ze svých velkých plánů? Nezměnil nedávno parfém? Nebo je z něj cítit cizí ženská vůně?

To jsou jenom některé z mnoha indicií, které vám mohou napovědět, jestli vám váš manžel je nebo není nevěrný. Žádná z nich vám sice nedá 100% jistotu, ale pokud jich pozorujete více, je na místě se zamyslet.

Existuje další způsob, jak můžete zjistit, zda vám váš manžel náhodou není nevěrný. Většina nevěrných manželů má ke své nevěře podobné důvody. Málokdy jsou nevěrní jen tak, obvykle jim ve vztahu něco chybí a to potom hledají jinde v náruči milenky.

Nejčastější důvody, proč jsou muži nevěrní

● Potřebuje dobývat manželku má již jistou, ale přesto potřebuje vědět, že je žádoucí, že je schopen ženu získat

● Trpí krizí středního věku muž začíná bilancovat a přemýšlí, jestli si nenechal něco utéct. Chtějí si dokázat, že na to ještě mají

● Hledá volnost má pocit, že ho manželka příliš omezuje a kontroluje. Chce si připadat, že je svým pánem

● Má pošramocené ego špatně snáší výčitky a urážky, což může vést k touze po pomstě

● Hledá vzrušení z nového dostal se do stereotypu, který ho nenaplňuje nebo nudí. Chce něco nového a vzrušujícího

● Chce se manželce pomstít má pocit, že mu manželka velmi ukřivdila a teď se jí chce za to pomstít a ublížit jí tak, jak trpěl on

● Je citově nezralý není připraven na vážný vztah, nemá zažité zábrany k nevěře (obvykle mladší muži)

Zamyslete se, zda některý z těchto důvodů neplatí i pro vašeho muže. Zamyslete se, jestli mu v životě nebo ve vašem vztahu nechybí či nevadí něco, co by ho mohlo dovést k nevěře.

Z vašeho subjektivního pohledu vám může připadat, že je váš vztah naprosto v pořádku. Že si váš muž vůbec nemá na co stěžovat, že má vše, co by jen mohl chtít. Je třeba si ale uvědomit, že to je skutečně jen a pouze váš subjektivní pohled a on to dost možná vidí jinak. Může mít dlouhodobě pocit, že mu ve vztahu něco chybí. Že mu vztah nedává něco, co on ke spokojenému životu potřebuje. A protože má pocit, že to od vás nikdy nedostane, hledá to u jiné ženy.

Pokud přijdete na to, že by vašemu manželovi mohlo něco z výše uvedeného chybět, zvyšuje to pravděpodobnost, že vám je skutečně nevěrný.

Myslíte si, že je vám manžel nevěrný, nebo už jste o tom naprosto přesvědčené, a teď si připadáte naprosto bezradné a nevíte jak dál? Kontaktujte vztahového poradce, který vám poradí, jak v této nelehké životní situaci postupovat.

autor článku: Karel Chába