Nevěra na internetu

Máte podezření, že je vám váš partner nevěrný na internetu? Nebo jste si již dokonce jistí a máte pro to nějaké konkrétní důkazy? Často si s někým píše a nechce vám říci, o koho se jedná? Více si hlídá své soukromí? Vy se teď obáváte, zda se jedná pouze o laškování po internetu, nebo zda nedošlo k něčemu dalšímu i v reálném světě.

Je naprosto pochopitelné, že po takovém zjištění se cítíte hrozně. Máte pocit zrady, cítíte se osaměle a nepochopeně. Honí se vám hlavou myšlenky, proč měl potřebu něco takového dělat, zda mu doma něco chybělo nebo s čím byl nespokojen.

Co je to vlastně nevěra na internetu

Nejprve si ale řekněme, co to vlastně nevěra na internetu je. Neexistuje žádná přesná a objektivní definice nevěry na internetu. Stejně jako je tomu v případě běžné nevěry, tak i v online světě platí, že nevěra je to, co za nevěru považuje ten druhý, co považuje za nepřijatelné. Pro někoho je nevěra, když si partner píše lechtivé zprávy s cizí osobou a pro jiného je v pohodě třeba i virtuální sex.

Podle studií ale existují určité aktivity, které většina lidí považuje za nepřijatelné a které lidé považují za nevěru na internetu.

Patří sem sdílení osobních údajů a detailů o sobě, o partnerovi či o manželství někomu dalšímu. Toto ukazuje na obrovské selhání důvěry ve vztahu.

Samozřejmě většina lidí za nevěru na internetu považuje také online flirtování. Ať už se jedná o vyměňování lechtivých zpráv, nějakých vzrušujících fotografií či jiné flirtování.

Vcelku pochopitelně mnoho lidí považuje za nevěru na internetu také virtuální sex. Tedy různé sexuální aktivity, které spolu dva lidé sdílí prostřednictvím videa nebo zvukového či textového rozhovoru na internetu.

Většina pak také považuje za nevěru, když se jejich protějšek do někoho prostřednictvím internetu zamiluje.

Je nevěra na internetu vůbec nevěra?

Mnozí nevěrníci se ohání tím, že se vlastně nic nestalo, že je to jenom online. Tak jednoduché to ale není. Už jenom fakt, že jim ve vztahu asi něco chybělo, že je to dohnalo k podobným aktivitám na internetu, naznačuje, že ve vztahu asi nebude něco v pořádku. Nevěra na internetu se často projevuje velice podobně jako běžná nevěra. Nevěrník si více hlídá své soukromí, dlouho si s někým potají dopisuje nebo volá, doma se chová odtažitě a podobně. Jenom proto, že nedošlo k fyzickému aktu nevěry, ještě neznamená, že se nejedná o nevěru emoční.

Co dělat, když je vám partner nevěrný na internetu

Přestože to bolí, tak stejně jako u jakékoliv jiné nevěry se snažte vyhnout ukvapeným rozhodnutím pod vlivem rozbouřených emocí. Nejprve si dopřejte čas na vychladnutí.

Až budete schopni se o tom s partnerem v klidu bavit, společně si sedněte a promluvte si s ním o tom. Řekněte mu, co vás trápí. Jak vnímáte jeho aktivity na internetu a jak se kvůli tomu cítíte. Nestavte se k tomu ale tak, že vy jste oběť a on jediný viník. Za problémy ve vztahu vždy mohou oba dva. Proto se také snažte zjistit, co ho k tomuto chování vedlo. Pravděpodobně mu ve vztahu něco chybělo, něčeho se mu nedostávalo, s něčím nebyl spokojený. Proto to vyhledával někde jinde. Snažte se přijít na to, v čem byl problém, a poté se dohodněte na tom, jak to budete společně řešit. Jedině tak, že odstraníte příčiny nevěry na internetu, budete moci krizi vyřešit a posunout váš vztah dál.

Řešení nevěry na internetu není o nic lehčí, než řešení nevěry běžné. Je to komplikovaná a nepříjemná situace, ze které možná nevidíte jasnou cestu ven. Pokud nebudete vědět, jak dál, kontaktujte mě a já vám pomohu nalézt pravé příčiny vaší krize, pomohu vám je odstranit a ukáži vám, co budete muset udělat pro to, abyste svůj vztah zachránili.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

21 komentářů u „Nevěra na internetu

  Marcela Květen 12, 2016

  Mam podezreni ze mne po dvou letech snoubenec opet podvadi s jeho byvalkou.Prve po dvou letech to ona vzdala kdyz o mne vedela.Snoubenec dela nyni asi pul roku prez casi,vypina si mobil nebo tlumi tony kdyz je doma prez vikend odchazi na tri ctyri hodiny ven drive byl porad doma. Dava mi mene z viplaty,kdyz jde o sex rekne mi dnes nechci zitra .pritom byl casto neodbytny i po praci a upozornil mne ze si nekoho najde kdyz nemam cas. Mame trileteho syna, venuje se mu i mne se vice venuje ted co sem ho upozornila najeho neveru.Vi ze mi zalezi na ucelene rodine a ze se na mne muze spolehnout v kazde situaci. A ja vim ze kdyz bych zacla byt odtazita on bude taky a bude to horsi.
  Petr Srpen 4, 2016

  Dobrý den,
  byl jsem přítelkyni nevěrný na internetu. Psal jsem si s jinymy, nikdy jsem se vsak s nikym nesetkal to mi bohuzel ona jiz neveri. Jsme spolu necelé 4roky a zhruba před 2týdny náš vztah začal jít nejspíš z kopce. Ja jsem si to nedokázal uvědomit dříve než si přítelkyně sbalila věci a odstěhovala se k prarodičům se slovy že už ve mě nemá tu jistotu jako měla a nevi jestli nás čeká ještě něco pěkného a že potřebuje čas a být chvíli sama a né se o mě pořád starat, že se vráti možná když ji začnu chybět ale potřebuje to zjistit sama. Je snad nějaká rada která mi může ještě pomoct?
   Karel Chába Srpen 8, 2016

   Dobrý den, musíte jí dát čas a prostor. Nesmíte přemlouvat, slibovat a dělat věci lépe než před krizí. Musíte jen trpělivě čekat.
  Ladislav Srpen 14, 2016

  Dobrý deň p. Chaba,
  Mne strosktal vztah po 6r. Spoznali sme sa na VS.Vela sme si dal navzájom.Avšak praca v zahraničí mi ukradla lásku.Ja som sa vrátil ale uz som nedokázal zachrániť vztach nakoľko si ona našla niekoho.Doslova psychická nevera bohužiaľ prebehla.V zahraničí sme mohli mat vsetko.Nikdy mi nepovedala zräe nechce.Ona stratila v minulost mamku.Teraz some vo fáze 2mesiace po rozchode. 12.Jun. Novy vztach si ona dala uz od30Jula na FB. Ja ju ľúbim ale uvedomujem si ze v tomto období nie je návratu spat.Mam taku otázku podľa Vas este dokážem s nou dakedy nadviazať vztach,rozhovor ajked velmi ublížila.Vzdal som zahraničnú karieru kvôli vztahu nic nepomohlo.Nebola včas úprimná.
   Karel Chába Srpen 15, 2016

   Dobrý den, to nemohu vědět. To záleží na vás. Když se zbavíte té křivdy v sobě, které ve skutečnosti nesouvisí s ní, tak ano. Vřele vám doporučuj odbornou pomoc.
  Stev Srpen 22, 2016

  Dobrý den. S přítelkyní právě řešíme problém, že já jsem pro ni moc žárlivý a ona pro mě je zas taková chladná oproti tomu než jsme spolu začínali před třemi lety. A včera mi řekla že přemýšlí o rozchodu. Ale všechno to zpociva v tom, že si neustále vypisovala a vypisuje s jinyma a mě to přivádí pomalu k depresím, jelikož když tomu chci zatrhnout tak vždycky naslibuje hory doly jak už to dělat nebude a je vždycky otazka času kdy to dělá znovu. Stejně tak jako když mi lze a neříká mi když jde někam s někým na kafe. Jsem z ní už opravdu hotový. Mam 110 kilo hodně cvicim a mam za sebou 10 let bojových sportů a i tak mě ta moje ženská dokáže takhle deptat.
   Karel Chába Srpen 23, 2016

   Dobrý den, pokud ona sama nebude chtít změnit své chování, aby se cítila dobře, všechny dohady a sliby jsou k ničemu. Váš problém mezi vámi bude mnohem hlubší a ideální by bylo, kdybyste to řešili společně s prostředníkem. Ona si bude říkat to své, stejně tak jako vy a nikam to nepovede. Jste oba už tak sebestřední, že nemáte šanci se dohodnout bez pomoci. Když to bude odmítat, doporučuji vztah ukončit.
  Martina Září 25, 2016

  Dobrý den,
  jsme s přítelem 5 let mame roční dceru. Pred 4 lety v době kdy se nas vztah vyvíjel jsem zjistila ze si přítel dopisuje i s jinými ženami a flirtuje s nimi. Velice se me to dotklo a chtěla jsem nas vrah ukončit. Nakonec jsem tomu dala znovu šanci a uverila slibům partnera ze se to uz nikdy nestane. Bohužel jsem znovu narazila na několik emailu. Povznesla jsem se nad tím a muži jen připomenula co slíbil. Nyní jsem opět přisla na to ze si dopisuje s jinou ženou, pokud jsem se na to zeptala, všechno zaprel. Velice me to mrzi, nevim co mému muži chybi, snažím se mu dávat hodne lasky. Chce si případ stale obdivovany a zadaný ? Opravdu nevim, ale ja ztrácím k němu důvěru. Co mam dělat?
   Karel Chába Září 27, 2016

   Dobrý den, konkrétně nemohu vědět, nicméně ano, něco z toho, co píšete a plus další věci, potřebuji. Jeho chování se nezmění, dokud to jemu osobně nezačne vadit. Tím nemám na mysli, když slibuje, jakmile mu na to přijdete. Doporučuji vám, abyste se buď smířila s tím, že se tak chová, nebo to ukončila. V nebližší době totiž nečekejte žádnou změnu.
    Martina Září 27, 2016

    Vážený pane Chabá,
    velice Vam dekuji za odpoved… Na našem vztahu mi jeste velmi záleží , uz z toho důvodu ze méně krasnou roční dceru a muze miluji, víceméně jsme neměli nikdy zádné potíže. Bylo by mozné se u Vas zastavit ? Sama popřípadě oba ? … Myslim ze by nam pomoc prospěla … Moc dekuji za soukromou odpoved ! S pozdravem Martina Rakosova
  Jan Říjen 15, 2016

  Dobrý den,

  s přítelkyní jsme spolu krátce. Přesněji řečeno 3 měsíce. Řešíme nevěru na internetu ve všech jejích podobách. Nevěrná byla ona. Přišel jsem na to po měsíci. Samozřejmě jsem se zachoval impulsivně a přečetl si všechno za dobu co jsme byly spolu. Lituji toho. Trápim se víc než kdybych věřil lžím (při očním kontaktu), že si s nikým nepíše. Proč to udělala netuším..nechce to říct. Už 2 měsíce teď vypadám jako blázen protože jí podezírám, protože narovinu…na tom smazat sms či protokol hovoru nic není takže se mi nesmí divit že mi to že mi dala přístup k telefonu mi je vlastně fuk. Zradila mou důvěru. Stále je to mezi námi silné. Chci jí znovu věřit.Chci ji opet zbožňovat.Jak?Díky

  Katka Únor 13, 2017

  Dobry den,
  Můj přítel mi byl nevěrný jak v reálu tak i na internetu. Nevěra v reálu byla na začátku vztahu. Po internetu flirtoval a posílal i fotky jiným slečnám. Mluvila jsem o tom s ním tvrdí mi ze už nic takového není ze už ani neflirtuje. Ze mu asi jen chybí nějaký kontakt. Ze s polu už máme vztah takže už to psaní není takové jako s jinými. Mám ale pořád obavy a takové ty myšlenky aby to nevedlo opět k nevěře. Vse jsem mu řekla vždy mě uchlácholi a to je vše. Lze mi pro me v dulezitych věcech :/ Jinak ke me se chová hezky. Budu ráda za odpověď děkuji předem 🙂
   Karel Chába Únor 15, 2017

   Dobrý den, pokud vám lže, tak se musíte bavit o tom, co mu vadí, čeho se bojí, proč se vám nesvěřuje. Neútočte na něho, nevyčítejte mu a snažte se pojmenovat příčiny. Pak to řešte. Je možné, že na něho působíte tak, že radši lže, než aby musel něco řešit.
  Veronika Červen 10, 2017

  Dobrý den,s partnerem se znam 15 let,znam jeho minulost,on moji.ani jeden nejsme svaty,pred 2 lety jsme měli krizi-po vecirku jsme se trochu poprali.snažila jsem se z toho dostat pomerem,ktery jsem po půl roce ukoncila a partnerovi jsem sdelila,ze pokud ma nejake bokovky,tak at je ukonci a zacneme znovu.souhlasil.par indicii v podobe neodhlaseneho fb jsem na podezreni po te mela,ale neresila jsem.dnes jsem omylem nasla v pc slozku,kde ma par video hovoru s o dost starsimi a nevzhlednymi zenami.ja nechala pred dvěma lety vseho.je mi zle,protoze planujeme dite.do telefonu mu nelezu,ani do niceho dalsiho.nechci nic dalsiho zjistovat. Videt to,co jsem videla stacilo. Prosim o radu,co s tim?
   Karel Chába Červen 20, 2017

   Dobrý den, odpovězte si na tyto otázky: Co získáte tím, že to řeknete? Jaký váš vztah bude poté, co se svěříte? A ta nejdůležitější: Nejde vám pouze o to, abyste ulevili sami sobě?
  Eva Září 25, 2017

  Dobry den. S pritelem jsme spolu 7 mesicu nemame deti ani spolu nebydlime. Zjistila jsem ze si na internetu zalozil profil kde hleda milenku a v provozni aktovce mel prezervativy a viagru oboji nepouzite. Nevim jestli neco realizoval a tvrdi mi ze si neni niceho vedom ze by zakladal ale v tomto mam jistotu ze ano. Rekl ze by neohrozil vztah ktery ho naplnuje kvuli nejakemu zazitku miluje mne a ze mam byt racionalni. Chova se stale stejne skvele a miluji jej jen nevim co mam ted delat. Do telefonu bych se mu nepodivala i kdyz znam heslo.Rika ze nic neudelal ani nechce.
  Jsem rozhodnuta s nim zustat a zkusit to vse vratit ale nevim jak na to. Argumentuje dobre ale neverim mu.
  Dekuji za náhle
   Karel Chába Září 27, 2017

   Dobrý den, pokud opravdu víte, že si založil profil, tak není důvod pochybovat. Když se k tomu nechce přiznat a tvrdí, že to není pravda, jasně dává najevo, že to nechce řešit. Nemůžete se pak nikam posouvat, a buď přijměte, že takový je, nebo to ukončete.
  Jana Duben 15, 2018

  Dobry den.Muj manžel si po 33 letem manželstvi posila eroticke a to doslova zpravy.piše si s nějakou pani na email.Ja to vim už 4měsice,ale pořad sem mu nic neřekla.Zřejmě se sni nesetkal,ale i tak nevim.Ke mě je doma mily.Řekla bych že nam to od te doby klape lip.A to i v sexu.Taky pořad planuje naši budoucnost.Dovolene, duchod a tak.Mam strach že když mu řeknu co vim třeba odejde.Nebo mam počkat až hoto přejde.Jemu 53 a mi 51let.snažim se byt v klidu ale někdy to nejde.Děti už mame pryč tak se divim co ho to chytlo.Musim se přiznat přišla jsem na to tim že jsem přečetla email.Ale ten mame veřejmny on muže mi a ja jemu.Asi zapoměl mazat.Diky za radu Jana
   Karel Chába Duben 20, 2018

   Dobrý den, Jano, je na vašem zvážení, co je pro vás více. Současný stav, i za předpokladu, že si s někým píšete nebo nejistota, co bude, když to řeknete. Každá ta možnost má své plusy a mínusy. Musíte vy vycházet z toho, jak znáte muže, a co si myslíte, že bude, když mu to řeknete. Také z toho, co je cílem vašeho přiznání. To je velice důležité. Co chcete získat tím, že se přiznáte.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů