Nevěra partnera

Jsme s partnerem 2 a půl roku. Myslela jsem si, že nemáme žádné problémy až na občasné hádky o běžných věcech. Po sexuální stránce si vyhovujeme a myslím, že nijak sexuálně nestrádá, protože mě sex baví a myslím, že se milujeme docela často. Asi před měsícem jsem našla v jeho mikině dva kondomy (my je nepoužíváme). Zeptala jsem se, kde k nim přišel a odpověď byla, že je našel. Moc tomu nevěřím, ale nakonec jsem to přijala jako fakt. Ale tomu žárlivému a nedůvěřivému hlodání se nedalo zabránit. Asi po 14dnech odjel na dopoledne pomoct kamarádovi se stěhováním, tak jsem se podívala do brašny na notebook a našla jsem kondom a Cialis (se mnou problémy s erekcí nemá). Na to už jsem neměla odvahu se zeptat. A včera jsem udělala asi největší chybu v životě. Partner šel do sprchy a nechal zapnutý FB. Podívala jsem se do historie zpráv a tam to všechno bylo. Vím, jak vypadá, jak se jmenuje, kde přibližně bydlí a kde pracuje a taky vím, že při sexu s ní používá kondom. Nečetla jsem celou komunikaci, ale vím, že ten den, co měl v kapse dva kondomy, byl u ní. Nemůžu jíst, je mi zle, nemohla jsem spát, nemůžu se na nic soustředit a můžu si za to sama, protože nebýt zvědavosti a podezíravosti, jsem mohla dál žít v sladké nevědomosti. Teď se užírám myšlenkami, jestli to je sex nebo sex a láska, jak dlouho to trvá, co spolu dělají, proč mi to dělá. Zřejmě je něco špatně z mé strany, protože jinak by se to nestalo. Připadám si ošklivá a hlavně nevím, co mám dělat. Nemůžu přiznat, že jsem někde něco četla. Nevím, jestli mám dotyčné zavolat, ztrapnit se a ptát se, jestli jsou v tom i city. Snažím se přetvařovat, být veselá a tvářit se, že se nic neděje. Ale moc to bolí, protože partnera miluju. Jak se s tím vyrovnat?

3 komentáře u „Nevěra partnera

  Karel Chába Říjen 23, 2011

  Dobrý den, určitě si nic nevyčítejte. Pokud jste se už podívala tam kam jste neměla, tak se to nedá vrátit. Je potřeba se dívat vpřed a k ničemu vám nebude se obviňovat. Nevěra je na stupnici emočního zatížení na prvních příčkách. I člověk, který se nikdy neprojevoval žárlivě se může dostat do situace, kdy ho emoce zcela ovládnou a chce si ulevit. Nedomnívám se, že by muselo být něco z vaší strany špatně. Přečtěte si na stránce Články článek Proč vzniká nevěra? Možná pak změníte názor. Dotyčné bych nevolal. Nemá smyl v tento moment třetí osobu vtahovat do situace. Ona za to nemůže. Ten odpovědný měl být váš partner. Co máte dělat? Na stránce Nevěra a sex najdete ucelený návod i články a to vám hodně napoví. Pokud nic neřeknete, tak se to může dít nadále a hlavně nemáte spolu s partnerem šanci odstranit příčinu jeho chování. Dobře si tedy zvažte (napište si to na papír) co vás čeká pokud to neřeknete a co vás čeká pokud to řeknete. Pak se rozhodněte.
   Markéta Říjen 26, 2011

   Dobrý den, moc Vám děkuji za odpověď. Myslím si, že jsem našla příčiny, proč je partner nevěrný a vidím teď jasně, že to je moje chyba. Myslím si, se mnou není spokojený, protože se nechovám v určitých věcech podle jeho představ. Myslíte si, že když začnu pracovat na odstranění některých nedostatků, které zřejmě na začátku vztahu v prvotní zamilovanosti byl ochoten přehlédnout, je šance, že přestane být nevěrný? Myslíte si, že je špatné předpokládat, že chce zůstat se mnou, když investuje do rekonstrukce a bavíme se spolu o dítěti? Mám strach z rozhovoru o nevěře, protože se cítím špatně kvůli způsobu, jakým se mi vše potvrdilo. Je to velký zásah do soukromí a podle mého partnera je něco takového neomluvitelné.
    Karel Chába Říjen 26, 2011

    ……ano, jistě má smyl pracovat na odstranění nedostatků. Nicméně, vy budete odstraňovat něco o čem se domníváte, že je nedostatkem. To nemusí vést k požadovanému výsledku, neb každý vidíme jednu věc svou optikou. Ano, pokud investuje, tak je možné, že chce zůstat. Ovšem opět jsou to jen domněnky. Opravdu zvažte závažnost situace a zda povede k úspěchu to co navrhujete. Problém se nevyřeší tím, že ho budete tajit a pracovat na něm sama. Je možné, že vše je úplně jinak.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů