Nevěra za nevěru

Pokud vám byl partner nevěrný, je jasné, že se teď cítíte příšerně. Pravděpodobně máte pocit obrovské zrady. Možná vás napadne, že jste dosud žili ve lži. Nevěru ve vztahu je velmi obtížné překonat. Ovšem je třeba říci, že nevěra ve vztahu téměř nikdy není vinou pouze nevěrníka. V naprosté většině případů se na tom nějak podílejí oba dva partneři.

Nejhorší řešení nevěry

Nevěra za nevěru je jedna z nejhorších věcí, které můžete pro svůj vztah udělat. Vám osobně se možná trochu uleví. Ale od svých klientů vím, že očekávaná úleva se často vůbec nedostaví. Většinou se toho lidé dopouští kvůli emoční bolesti, kterou pociťují.

Pokud jste doteď nechtěli být nevěrní, pokud by vás to ani nenapadlo, a teď si najdete milenku či milence, protože vás protějšek podvedl, tak to asi vážně nebude to, co doopravdy chcete. Většina lidí se pak cítí ještě mnohem hůř, protože hledaná úleva se nedostaví.

Emoční bolesti, kterou po nevěře zažíváte, se nemůžete zbavit tím, že uděláte přesně to samé, co se vám na tom druhém nelíbilo. Moc tedy nepočítejte s tím, že přijde nějaká úleva.

Nevěra za nevěru jako pomsta

A pokud se nevěry chcete dopustit z pomsty, pokud jste to tomu druhému dokonce sami řekli, tak svému vztahu zasadíte pouze další vážnou ránu, která ztěžuje další pokusy o záchranu vztahu.

I kdyby se vám po takové nevěře na oplátku ulevilo, tak to stejně neřeší problém vašeho vztahu. Ten problém je totiž jen mezi vámi.

Pokud o nevěře za nevěru zatím přemýšlíte, dobře rozmyslete všechny důsledky, protože to nemůže přinést nic dobrého. Pokud jste již nevěrní byli a teď zvažujete, jestli se k tomu máte přiznat, tak je důležité abyste si rozmysleli, zda to chcete říci jen proto, abyste ulevili sami sobě. V drtivé většině případů se lidé přiznávají k jednorázové nevěře proto, že je samotné tíží svědomí, nemohou to vydržet a chtějí sami sobě ulevit.

A v tomto změněném stavu vnímání se domnívají, že když se k nevěře přiznají, tak se to všechno najednou vyřeší. Místo toho se většinou stane pravý opak, protože tu bolest pouze přenesou na toho druhého.

Dobře si tedy rozmyslete, co přiznáním chcete získat. Neříkám vám, že to říct máte, ani že ne. Ale dobře zvažte, co je cílem tohoto vašeho sdělení. Kam se tím chcete dostat.

Pokud se svému partnerovi chcete pouze pomstít, tak to nedělejte. Tím nic nevyřešíte a vztahu nijak neprospějete. Svoji bolest nevyřešíte tím, že ublížíte tomu druhému.

Pokud to chcete říct proto, že se svému partnerovi chcete svěřit s něčím, co ve vašem vztahu nefunguje, pokud se chcete pokusit vztah napravit, pak se přiznejte.

Jak řešit nevěru za nevěru

Pokud už jste si byli vzájemně nevěrní a víte to o sobě, bylo by ideální, abyste si po odeznění těch nejhorších emoci v klidu sedli a pobavili se spolu o tom, zda chcete ve vztahu ještě být, zda ho chcete zkoušet napravovat a posunout ho někam dál k lepšímu zítřku.

To znamená, že si vysvětlíte, proč se stalo to, co se stalo. Že se pobavíte o tom, co komu chybělo a jak to chcete napravit. Začněte tím, že se spolu naučíte správně komunikovat , dále spolu udělejte partnerskou dohodu a důsledně pracujte na vzájemném naplňování potřeb ve vztahu.

Vyřešit nevěru je vždy obtížné. U nevěry za nevěru je to o to horší, že se jí dopustili oba a důvěra ve vztahu je vážně narušena. Proto pokud se vám nebude dařit tyto problémy vyřešit a pokud budete i přesto chtít vztah napravit, obraťte se na mě a já vám pomohu vaše problémy vyřešit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů