Nevím, jestli se rozejít nebo ne

Dobrý den, se svým přítelem jsem téměř rok a moc mi na něm záleží. Ale, už docela dlouho se vnitřně trápím. Přijde mi, že ho "mám málo ráda". Tedy, oproti tomu, jak mě má rád on. On říká, jak je to krásné, jak si to se mnou dnes užil, ale mě to tak krásně nepřijde. Když mi řekne, že mě miluje, odpovím mus tejně, ale pak se sama sebe zeptám, jestli je to skutečně pravda, když ten vztah neberu stejně silně jako on. Zezačátku jsem do něj byla blázen, stýskalo se mi po něm a nemohla jsem bez něj být ani den. Dnes se trápím tím, že se na něj před schůzkou netěším tak, jak bych měla. Mluvila jsem s ním o tom a dohodli jsme se, že si dáme pauzu. To odpoledne jsem s ním probrečela. Po pár hodinách se všechno rozhodlo za mě. Byla jsem zase šťastná, chtěla jsem být s ním, stýskalo se mi po něm. Ale je to asi týden a všechno je zase stejné. Přijde mi, že přemýšlím tak, jako kdybych už byla sama, ale zároveň o něj nechci přijít,moc mi na něm záleží a nechci mu ublížit. Je velikou součstí mého života, nechci ho ztratit. Vůbec nevím, co mám dělat. Vím, že když si nedokážu udělat pořádek ve své hlavě, pak je jasné, že ani vztah nebude fungovat, když vlastně nevím, co chci. Ale jak se mým v této situaci rozhodnout? Mám ho moc ráda, ale..

Snad pochopíte moji situaci, moc se tím trápím a konečně bych to chtěla vyřešit. Předem moc děkuji za odpověď. M.K.

2 komentáře u „Nevím, jestli se rozejít nebo ne

    Karel Chába Červen 2, 2011

    Dobrý den, v první řadě je nutné říci, že nemůžete posuzovat sebe podle někoho jiného. Nejde srovnávat jak cítíte vy a jak partner. Každý je jiný a každý má jiné pocity a emoce. Tím, že si to vyčítáte, si velmi škodíte. V průměru zamilovanost trvá cca 9 měsíců, pak láska přechází ve vztah. A zde se vy nacházíte. Doporučuji si o tom přečíst tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/zamilovanost/ . Dále doporučuji, abyste si oba řekli, co od vztahu a partnera chcete a dohodli se na tom. V tom vám pomůže tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Pokud to vše nepomůže, tak se na mě obraťte osobně neb potřebujete pomoc a váš problém by se mohl opakovat i s jiným partnerem. Tedy v tomto momentě nedoporučuji rozchod, ale práci na vztahu a případně na vaší psychice, neb nemůžete doufat, že jiný partner a vztah bude jiný.
    Helena Duben 14, 2017

    Dobrý den, nevím zda mám nadale zůstat s partnerem. Jsme spolu osm měsíců, za celou dobu mi neřekl ze me má rád, ani ze se mu třeba libim,nic takového. Nebydlime spolu,jedzi pracovat na šest dni pryc a šest je doma. Když odjede,jako bych přestala existovat. Jen,Ahoj, jak se mas. Když je doma,jezdí za mnou většinou každý den z šesti, ale az večer a ráno jede zpět domu. Nechce abych na něj tlačila, tak to nedelam,ale už nevím, zda mám pokračovat, nebo se s nim rozejit. Děkuji za radu.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů