Opakovaná nevěra

Opakovaně nevěrní lidé se dopouští nevěry s více partnery. Na rozdíl od dlouhodobé nevěry nechtějí udržovat dlouhodobý milenecký poměr. Chtějí si jen užít a pak si najdou opět jiného milence či milenku.

Opakovaně nevěrní lidé touží především po tom pocitu lovu. Chtějí intimní styk se stále novými partnery.

Lidem, kteří jsou opakovaně nevěrní, často ani nejde o ten sex. Některým samozřejmě ano, ale těch je menšina. Většina si chce spíše něco dokázat. Chtějí si nahradit nějaký pocit, který jim chybí. Chtějí si připadat, že jsou dobří, že jsou stále atraktivní, že po nich někdo touží.

7 nejčastějších příčin nevěry

1. Nevěrník touží po změně
2. Trpí pocity méněcennosti a nejistoty
3. Chce záměrně potrestat současného partnera či partnerku
4. Je citově deprimovaný
5. Panika z životního bilancování
6. Nespokojenost se sexem
7. Náhodné setkání s neodolatelně přitažlivým člověkem

Nejčastější důvody vzniku opakované nevěry

K opakované nevěře často dochází u lidí, které tíží vnitřní pocit samoty. Trpí nízkým sebevědomí. Cítí se opuštěně, a to i přestože jsou momentálně ve vztahu, kde je má někdo rád. To může být obtížné předem rozpoznat, protože jak člověk vypadá a chová se navenek, nemusí vůbec vypovídat o tom, co prožívá uvnitř.

Jak řešit opakovanou nevěru

Pokud je vám partner opakovaně nevěrný, snažte se nejprve zjistit, proč se takto chová. O co mu ve skutečnosti jde. Co mu chybí. Co se snaží těmito úlety nahradit.

Nevěrníci často tvrdí, že sami ani pořádně neví, proč to dělají. Říkají, že tomu nerozumí, že cítí nějaký vnitřní pocit či nutkání, které pak nedokáží ovládnout.

Podstatou je psychika člověka a naplňování resp. nenaplňování jeho potřeb.

Musíte se pokusit odhalit skutečné příčiny nevěry.

Společně podrobně do hloubky proberte proces, co se ve vašem partnerovi děje předtím, než se nevěry dopustí. Snažte se zjistit a pochopit, jak se cítí před nevěrou, jak při dobývání milence či milenky. Jak se cítí, když zrovna není s objektem svého zájmu. Jak se cítí při sexu a také jak se cítí poté.

Po samotném aktu, když byl lov úspěšný, často nevěrníci zjistí, že jim to vlastně vlastně vůbec nedalo to, co hledali. Že ani tato nevěra nezahnala to nepopsatelné nutkání. Že jim nepomohla naplnit jejich podvědomé potřeby.

Odhalit skutečné příčiny, které přiměly vašeho partnera k opakované nevěře není vůbec jednoduché. Často je to bez pomoci zcela nemožné a je potřeba vyhledat pomoc odborníka, který vám pomůže určit pravý důvod nevěry.

Jakmile odhalíte pravé příčiny, teprve pak můžete začít se samotným řešením problému.

Předem vám musím říci, že náprava opakovaného nevěrníka není vůbec jednoduchá. Především musí chtít oni sami.

Pokud to řešit nechtějí, pokud mají malou motivaci, pokud na tom pracují teprve až poté, co je donutí partner, který na nevěru přišel a teď vyhrožuje, skoro vždy to nevěrník nevydrží, neposouvá se dál. A pravděpodobnost, že k nevěře dojde znova, je vysoká.

Zůstat s opakovaně nevěrným člověkem?

Tady opravdu záleží na tom, jak se nevěrník staví k řešení problému.

Snaží se aktivně problém řešit? Snaží se objevit příčiny? Snaží se sám najít řešení? Vyhledal pomoc odborníka a pravidelně k němu dochází? Pokud ano, pak je šance na zlepšení.

Pokud ne, pravděpodobně se nevěrník nikdy nenapraví. Tito lidé mají ve velkém procentu případů sklony své činy a naučené vzory opakovat. Není pro ně snadné se těchto nutkání bez pomoci zbavit.

Pokud se rozhodnete, že ve vztahu s nevěrníkem zůstanete a pokusíte se pošramocený vztah zachránit, s partnerem si v klidu sedněte a udělejte společnou partnerskou dohodu, kde se domluvíte, jak budete pokračovat v soužití nadále. Je důležité, abyste partnerskou dohodu důsledně dodržovali a pracovali na budování důvěry. Pokud nevěrník takovou dohodu odmítne nebo ji nebude dodržovat, pravděpodobně nemá smysl s ním zůstávat i nadále.

Pokud se obáváte, že to sami nezvládnete, pokud byste chtěli poradit, jak zlepšit šance na záchranu vztahu, kontaktujte mě a já vám velice rád pomohu.

autor článku: Karel Chába

Související články: Jak zapomenout na nevěru

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

24 komentářů u „Opakovaná nevěra

  bobi Listopad 12, 2014

  S manželem jsme vzítí 20 let.Ja jsem ho do nedávna milovala a s jeho nevěrami jsem se těžko potykala aleodpustila. Manžel se vždy snažil a já mu vždy uvěřila. Před 3 roky mi ale ružové bryle spadly a já si uvědomila jak timto muj muž nabyl jistoty v odpuštění. Před pul rokem si opět v noci dopisoval s o 15 let mladší slečnou a kávíčky a výlety… Sex tam asi nebyl ale jistě to v plánu bylo jen jsem to dřív odhalila. Nemužu mu věřit,není na něho spoleh a už ho nemiluji ale máme dvě děti 19 let vasokoškolák a dcera 8 let postižená a autistka. Jak stoho ven a jak žít dál. Spíše dáva vinu i mně. Nejsem vášnivá-prý. Sex jsme měli fajn a dobře vycházeli ale vždy dá vinu všem dokola jen né sobě.
   Karel Chába Listopad 20, 2014

   Dobrý den, je důležité, abyste mu ukázala, že máte hranice, za které už nezajdete. Pokud si uvědomí, že ty hranice máte, tak ho požádat o to, abyste na vztahu začali pracovat. Abyste obnovili důvěru. Jedna z cest je toto video. Pokud si pustí sám a bude moci o tom, co tam říkám, přemýšlet, tak je naděje, že si to uvědomí i bez vašich hranic. http://eshop.partnerske-vztahy.eu/detail/jak-ziskat-zpet-ztracenou-duveru/
  Vašek Leden 9, 2015

  Dobrý den, s přítelkyní (23) sme spolu 5let. Známe se 7. Partnerka měla neštěstí na své rodiče, z čehož se otec stal opilcem se kterým od svého dětství není ve styku. Matka se příliš nestará a vychovávali ji tak prarodiče, kteří jí dávali vše. Před rokem přítelkyně odjela do Dánska na půl roku, kde mne podvedla s člověkem, který jí tahal do rodiny a využíval vzdálenosti. Říkala, že ji potom ze sebe bylo zle a také, že ji došlo jak s ní manipuloval. Vztah se začal napravovat, ale bohužel mne podvedla znovu s 37 věčným nevěrníkem a dnes je tomu tak, že bude hlídat děti jeho kamarádů. Měli sme se brát avšak začala mít strach ze společného života. Říká, že to nezvládá a že neví proč to dělá.
   Karel Chába Leden 9, 2015

   Dobrý den, dělá to proto, že hledá lásku, kterou neměla od otce. Ideální by bylo, kdyby začala docházet na konzultace a své psychické problémy a strachy začala řešit. V opačném případě se její chování bude pořád opakovat.
  kukuruciduss Červenec 13, 2015

  S přítelkyní jsme spolu 7 let, máme 3 děti. Tvrdí že mě miluje, ale už 2 krát mě podvedla. Poprvé se dokonce do svého milence zamilovala, to jí však brzy přeslo.po Druhé to zapírala a zapírá do dnes tvrdí že snim nic neměla, ale já vím ze měla. Viděl jsem z právy jak si psali, mám takový pocit že do každého z nich byla zamilovaná. Myslím si ho se asi nezmění, má smysl v tomto vztahu zastávat i nadále?? Děkuji za odpověd.
  Barbara Březen 8, 2016

  Dobrý den, skoro 9 let jsem měla přítele od svých 15 let.Během vztahu jse se párkrát dozvěděla od někoho, že mě podvedl,někdy mi to přiznal, někdy ne.Po 9 letech jsem to už nezvládla,a rozešla se s ním.Měla jsem asi 4 měsíční vztah,který neklapal a rozešli jsme se.Mezi tím bývalý přítel za mnou stále chodil, nosil dárky, od všech jsem poslouchala, jak mě všude řeší, plače a lituje.Tvrdil,že se změní,že už je to za ním a že beze mě nemůže být.Po půl roce jsem se k němu vrátila a uvěřila.Do vztahu jsme šli s tím,že budeme spolu žít což před tím nebylo a vše se vyvíjelo slibně.Bohužel jsem se, ale dozvěděla že mě opět“podvedl“.Opravdu nevím co už mám dělat,nechápu proč mě s ním furt chci být.
   Karel Chába Březen 16, 2016

   Dobrý den, měla byste vztah ukončit, o tom není pochyb. Pokud to nedokážete, tak potřebujete pomoc a musíte ji vyhledat, jinak se budete neustále točit dokola. Rád vám pomohu.
  Nikola Červenec 1, 2016

  Dobrý den jsem s přítelem přes čtyři roky.Nikdy jsem nedoufals že bych ho mohla podvést.Můj přítel mě začal sexualně odmítat prý nemá chuť a nás sex byl třikrát do týdne jednou i dva měsíce nic ale pořád ten samí stereotip.Než jsem potkala o 25 let staršího ženatýho muže co mě učil autoškolu který mě svedl a já zatoužila po něčem novém.Cítím pocit viny a přemýšlim jestli náš vztah s přítelem má cenu.
   Karel Chába Červenec 7, 2016

   Dobrý den, něco se ve vašem vztahu děje a bylo by dobré zjistit co. Proč vás odmítá, proč nemá chuť na sex. Abyste zjistila, zda má cenu dál pokračovat, musíte si říct, co kdo chce a za jakých podmínek. Více zde https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Veronica Červenec 7, 2016

  Dobry den,s priatelom sme boli spolu 10 rokov.8 rokov odchadzam pravidelne do zahranicia kde si zarabam ako tanecnica v klube.Robim to kvoli financiam a pomahala som vzdy aj jemu.V minulosti som ho par krat podviedla.No uvedomila som si ze ho stratit nechcem a uz 6 r.sa ma iny chlap ani nedotkol.On ma vsak cely cas podvadza a tvrdi ze to je kvoli mojej praci.Dookola sa schadzame a rozchadzame.Neviem ako dalej.Milujem ho a on chce stale sancu a ziada aby som tuto pracu zanechala a vsetko bude dobre.Neviem ako sa rozhodnut.Som na dne!!!
   Karel Chába Červenec 11, 2016

   Dobrý den, problém není ve vaší práci, ale v jeho hlavě. Jeho problém se nevyřeší tím, že zanecháte své práce. Ideální by bylo, kdybyste se na mě obrátila osobně, více zde https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/ a můžeme to probrat více ze široka.
  Dita Červenec 25, 2016

  Mě partner podvádí 8 let (z devíti), stále dokola, nyní má několik slečen a jednu vdanou paní na sex. Po celou dobu mi vyznává lásku (ale již rok se mnou nespí), vlastně od chvíle, kdy praskla nevěra a já se v tom plácala sama. Jemu je 53 a mě 47 (vypadám na 30), štíhlá, sportovní, pracovitá, svědomitá, jsem vášnivá, nejsem „ošklivka“ Katka. Jenomže jsem věrná a tak celý rok pouze onanuji. Vůbec si s tím nevím rady, mám ho stále velmi ráda ale vlastně velmi trpím. Nyní zvažuji odchod a je to těžké, nevím zda to dokážu. Finančně jsem nezávislá, těch 9 let jsme něco vybudovali a přece odejdu s igelitkou. Ale sílu k odchodu, nevím jak najít.
   Karel Chába Červenec 27, 2016

   Dobrý den, jsou nějaké konkrétní strachy, které vás drží. Ty je potřeba pojmenovat a pracovat s vámi na změně myšlení, abyste se jich zbavila. S tímto potřebuje pomoc odborníka, to zde nejde popisovat.
  Jitka Srpen 5, 2016

  Dobrý den, tak je to tu podruhé.Přítel si velmi intenzivně píše s jednou paní a to velmi důvěrně.Poprvé jsem na to přišla náhodou a udeřila jsem, on se vzpamatoval a přede mnou ji napsal,že v tom nebudou pokračovat dál.Teď ještě neví, že já vím a že vím i kdo to je.Mám na paní i číslo.Mám velké nutkání ji napsat, aby to ukoncila.Nechce se mi to teď řešit přes něj.Mám to udělat a ve vsi slušnosti ji napsat, aby v tom nadále nepokračovala?Partner je rozveden, má tři deti a toto začalo vždy v době, kdy jsem já byla v nějaké krizové situaci,poprvé jsem přišla o naše dítě a teď málem zemřela moje matka.Najednou jsem se musela věnovat více sobě, abych vše zvladla a on se odvděčil tímhle novou pani
  Hana Září 25, 2016

  Dobrý den, s partnerem jsme 17 let a máme 3 leté dítě. S nevěrou začal po půl roce známosti a ta se čas od času opakovala pokaždé s jinou ženou. Vždy nasliboval , že se to nebude opakovat. Před pěti lety jsme asi tak čtvrt roku byli od sebe a v té době se začal stýkat s jinou ženou. Nic méně znovu jsme se k sobě vrátili a narodilo se nám dítě, ale bohužel nedávno jsem zjistila, že se s tou dotyčnou stále schází, vždycky jsem to nějak v sobě potlačila a šla dál, ale tentokrát se něco zlomilo a pomyšlení na sex s tímto člověkem je mi proti srsti a celkově vztah k partnerovi úplně ochladl a na víc partner se rád napije, chtěla by jsem odejít, ale nemám odvahu a ani nemám kam jít. Prosím o radu.
  Bara Říjen 8, 2017

  Hezky den, s partnerem jsme 4 roky a je o 8,5let starsi. Dva roky to krasne funfovalo, vzali jsme se a pak na rok odjel cestovat na kole, splnit si svuj sen. Rok jsem na nej cekala, dodelala si skolu, pomahala mu resit ruzne veci behem jeho cesty a byla mu verna. Chvili jsme jeli i spolu a vracel se domu za mnou s tim, ze chce dat manzelstvi dohromady.Ubehlo par mesicu a pak prisel s tim, ze chce jet znovu.Ja mezi tim touzila po rodine, po nejakem jeho zajmu.Oskliva nejsem a komplimentu jsem slychala dost, jen ne doma od manzela, ani sex nechtel.Nasla jsem si kluka na sex, nic vic.Manzel na to prisel, chce se rozvest a jit od sebe. Nechci o manzela prijit, snazim se bojovat. Nevim, jak dal
   Karel Chába Říjen 10, 2017

   Dobrý den, pokud s tím bude muž souhlasit, doporučuji vám návštěvu poradny. Potřebuje nezaujatý názor na to, jak z problému ven. Je však možné, že váš muž to myslí vážně a chce konec. Zvažte tedy, zda se nesnažíte zbytečně.
  Andrea Únor 6, 2018

  Dobrý den, s manželem jsme spolu 15let, máme dvě děti(11a6), máme společné zájmy. Za dobu našeho vztahu jsem mu přišla na několik lží, vím, že si dopisoval s děvčaty na netu i na téma sexu, věřila jsem a on to tvrdil, že jde pouze o virtuální svět. Nedávno vyšla najevo skutečná nevěra – opakovaná (přiznává 3), ke které došlo v době před ca 7-4 lety. Tvrdí, že nás(mne)miluje, je pravda, že dřív jsem indicie a pocit lží měla, v posledních pár měsících/letech nikoliv. Samozřejmě teď to hodně bolí a já nevím, zda mu uvěřit .. klasika. Tvrdí, že si chtěl asi něco dokázat, že s každou spal jen jednou, prý pud, zjistil, že chce nás a už nepokračoval..věřit? Co dál, lze získat zpět ztracenou důvěru?
   Karel Chába Únor 6, 2018

   Dobrý den, pokud si oba myslíte, že má problém odolat svodům, tak to musíte řešit osobně s odborníkem. Za předpokladu, že se opravdu spojíte, začnete problém řešit, tak se začne opět obnovovat důvěra. Přikládám odkaz na konzultace: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Ilona Furková Únor 26, 2018

  Jsem spolu 45 let, máme tři děti, vnoučat. Manžel nikdy moc nechtěl řešit emoce a já jsem to brala, že je prostě takový. U nich v rodině se neřešili a ani vzájemné chování nebylo ideální. Od začátku jsem dělala vše pro pěkný vztah a pěkný vždy byl. Máme společné zájmy, společné názory, srovnanou úroveň inteligence. postavili jsme dům svépomocí, z ničeho se dopracovali ke slušnému finančnímu zajištění. Je to kvalitní partner až na opakované nevěry. Dlouho jsem to tolerovala, více méně to zvládal v rámci pracovní doby. Pak najednou praskla struna, manžel se tváří, že se nic neděje a že vše skončilo. Když jsem se vyhrabala z emocí, tak jsem zjistila, že vše pokračuje a jsem znovu na dně.
   Karel Chába Únor 27, 2018

   Dobrý den, pokud se muž nechce změnit, tak se to nestane, nezmění se. Nemůžete svou odpovědnost za to, zda zůstat a trpět nebo ne házet na něho. To vy se musíte sama za sebe rozhodnout, co je pro vás samotnou nejlepší.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů