Partner se topí v dluzích

Dobrý den, můj problém se týká vztahu s partnerem, který má dluhy. jsme spolu rok a měsíc, bydlíme spolu 3/4 roku. Co se týče našeho vztahu vnitřního je vše ok, máme se moc rádi atd. Ale můj přitel mi neustále lže. Na začátku jsem věděla, že má nějaké dluhy, ale řekl mi jen část a tudíž jsem se v klidu nastěhovala k němu. Postupně začala pravda vyplouvat na povrch, až se z toho stalo že bere 17500,- a splácí 22000,-, ten rozdíl mu dává mamka, plus něco maličko na domácnost(což jsem myslela, že přináší z výplaty). Můj přítel mi neříkal (opravdu to bylo, ohledně ale jen financí moc moc věcí a lží) pravdu jen proto, aby mi nepřidělával starosti, že se cítíl jako lůzr a chtěl vše řešit sám. Nevím co mám dělat, poslední várka lží mi natolik ublížila a ochromila, že nevím, zda mohu pokračovat a zada chci pokračovat v tom vztahu. vím, a mám možnost, že nejlepší bylo se od něj odstěhovat a nenechat se stahávat s ním. Ale problém je, že ho mám velmi velmi ráda, miluji ho a tak se to ve mě kloubí a nevím co mám dělat:(

4 komentáře u „Partner se topí v dluzích

  Karel Chába Srpen 17, 2011

  Dobrý den, máte se moc rádi? Vaše představa vztahu je, že si můžete v takto vážných věcech jako jsou peníze lhát? Co bude dalšího? Důvěra, je to nejdůležitější co ve vztahu máte. Měříte sama sobě na stupnici svého sebevědomí tak, že si myslíte, že tento vztah je to co si zasloužíte? Napište si plus/mínus seznam. Dále co by vás čekalo/co by jste musela pokud zůstanete, chcete mít děti, které se budou chovat jako partner, jaké máte ve vztahu nejdůležitější hodnoty, bez kterých nemůžete být a zda náhodnou nejde o ty které on nemá/porušuje atd… Pak se rozhodněte co dělat anebo doporučuji vyhledat kouče na vztahy a vše s ním probrat.
   Anonym Srpen 19, 2011

   Děkuji za odpověď, avšak vyskytli se další věci. Je to horší než jsem si myslela, přítel spadl do kolotoče půjček tak, že si bral další půjčky na splácení splátek a sázel v tisících aby mohl dluhy splatit. Vložila se do toho jeho rodina a pomůže mu, část splátek se splatí a partner se chodí léčit na psychiatrii na terapie. hledá si brigádu. rozhodli jsme se dát mu šanci, pokud se bude léčit a pokud nezalže. mám strach, že kdybych ho teď opustila, tak se zhroutí úplně. myslíte, že tento vztah má šanci? omlouvám se, jsem jen bezradná, na jednu stranu ho miluji a vím, že lhal jen co se týče peněz a bohužel se do toho takto zamotal, jinak je vše v pořádku ohledně vtahu a hodnot vztahu a budoucna. ale na druhou stranu mám strach, že mu už nikdy nebudu věřit.
  Karel Chába Srpen 19, 2011

  ….nemohu vám říkat, zda váš vztah má ještě šanci, neznám vás. Pokud si nejste jistá vlastním rozhodnutím, tak jak jsem vám radil, tak doporučuji navštívit kouče partnerských vztahů, který vám pomůže si věci ujasnit.
  Anonym Prosinec 20, 2011

  Zkuste osobní bankrot. My jsme procházely něčím podobným,jen s tím rozdílem,že už máme malé děti. Zatím je to sice velice psychicky náročné,ale snažíme se držet při sobě. Po novém roce bude mít soud,tak pevně doufám,že to vyjde. Vám také přeji,ať vám vše dobře dopadne.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů