Partner si píše s ženami na Facebooku

V dnešní digitální době můžeme mít blízko i k lidem, kteří jsou od nás vzdálení třeba přes půl zeměkoule. Na druhou stranu často ztrácíme blízkost k lidem, kteří žijí vedle nás.

Nikola je s přítelem asi tři roky. Žijí ve společném bytě, děti zatím nemají. Jejich vztah se jí zdál v pořádku. Ale jen do doby, kdy Nikola přišla jednou k počítači a zjistila, že se její přítel zapomněl odhlásit z Facebooku. Nedalo jí to, a podívala se do jeho facebookových zpráv. Zjistila tak, že flirtuje s jinými ženami, a také, že si píše se svým kamarádem o jiných ženách.

Nikola teď neví, co má vlastně dělat. Jestli se přímo na to, co zjistila partnera zeptat, a říci mu tak, že mu prohlížela jeho soukromou poštu, nebo si celou věc nechat pro sebe. Toho zřejmě ale není schopna, protože s ní cloumá zlost, a má pocit, že z ní partner dělá přede všemi „hlupáka“.

Proč partner flirtuje na Facebooku

Je docela možné, že flirtování partnera Nikoly, jemu nepřipadá jako nic škodlivého, a že si takovým způsobem její přítel „honí ego“. To stejné pak může platit o jeho rozhovorech s kamarády, kde se zase snaží být zajímavý. Především v případě, že se pohybuje mezi přáteli, kteří berou lovení slečen za něco, co je hodno obdivu. Je pak možné, že se chce před nimi ukázat. Bohužel v současné době nahrává i klima v naší společnosti mnohdy takovému smýšlení.

Pokud má pak zejména mladý muž v okolí svých přátel pocit, že za věrnost své partnerce by sklidil leda tak výsměch, je možné, že se pak staví do role, ve které bude více akceptován. To může samozřejmě souviset s určitou nevyspělostí, povrchností, ale také především nedostatečným sebevědomím a schopností „stát si za svým“.

Přestože to možná mnoho žen bude považovat za nepodstatné, já osobně bych doporučila vždy poznat přátele jejich partnera. Takové přátele je pak dobré trošku prozkoumat. Podívat se, jak se chovají k partnerkám, a také mnohdy hodně prozradí, co o nich říká váš partner. Pokud jsou všichni přátelé partnera tak trochu do větru, je velká pravděpodobnost, že bude váš partner považovat třeba flirtování i nevěru za normální věc. Nemusí tomu tak být vždycky, ale přísloví „vrána k vráně sedá“, má jistě i tady něco do sebe.

Za flirtem na Facebooku může být nespokojenost ve vztahu

Další variantou může být, že vztah Nikoly není tak růžový, jak si ona sama myslí. Je možné, že něco už ve vztahu delší dobu nefunguje. Její partner si pak může flirtem nějakou svoji nespokojenost kompenzovat. Přijít na to, co je ve vztahu špatně může Nikola ovšem jen komunikací se svým partnerem. Bude se muset k takovému rozhovoru odhodlat, přestože tuší, že když řekne pravdu, že příteli četla jeho soukromou korespondenci, tak se na ní zřejmě naštve.

Na druhou stranu k němu bude upřímná, a měl by se tedy pokusit být upřímný i on. Tady bude důležité, jestli bude partner Nikoly ochoten si s ní věci vysvětlit, a také chtít pokusit se o nápravu. To vše jsou věci, které by si měl s Nikolou vyříkat. Často si totiž hned na začátku vztahu partneři spoustu věcí neujasní, protože automaticky předpokládají, že to má jejich protějšek stejně jako oni.

Nikola by tedy měla vyjádřit co jí vadí a proč, její partner by měl zase upřímně říci, co mu třeba ve vztahu chybí. Měli by s partnerem začít komunikovat podle pravidel komunikace (pomoci vám může článek Proč by měl mít každý vztah pravidla komunikace ), a také si třeba utvořit partnerskou dohodu, a tu se snažit oba dodržovat. Nikola by pak měla získat větší důvěru k partnerovi, on by neměl dělat věci, o kterých ví, že jeho partnerce ubližují.

Partner flirtování na Facebooku nechce řešit

Může se ale také stát, že partner Nikoly místo snahy věci řešit, přejde do pasívní agrese. Pak třebaže se mu Nikola za své chování omluví, on nebude ochoten s ní o celé situaci mluvit, nebo se začne bránit tím, že bude útočit on na ni. Pak je možné, že vztah s Nikolou nebere příliš vážně, nebo považuje flirt a nevěru ve vztahu za něco normálního.

Pokud však partner nemá chuť nic vysvětlovat a ani nijak na vztahu pracovat, měla by si Nikola rozmyslet, jestli má smysl v takovém vztahu setrvávat, zvláště pokud jí zatím k partnerovi nevážou např. děti.

Nikola by ale také měla začít i u sebe. Uvědomit si, co jí vedlo k tomu, aby vůbec kontrolovala soukromé věci svého partnera. Je dost možné, že se cítila ve vztahu z nějakého důvodu nejistá, sama si příliš nevěří. To může být příčina, proč má potřebu partnera kontrolovat. Hledá ujištění, že jí má partner stále rád, že ji neopustí kvůli jiné.

Také by si měla uvědomit, proč měla pocit, že z ní partner dělá „hlupáka“. Je to totiž především o ní, a jejím nastavení v mysli. Pokud by se totiž ona sama takto necítila, nemůže nikdo v ní takové pocity způsobit. Je ovšem zřejmě něco, co v ní tyto negativní pocity směrem k její osobě vyvolává.

Bylo by dobré zřejmě hledat ve svých starých zraněních, které se jí nyní propojují s určitými pocity v jejím vztahu. Na těch by měla začít pracovat, uvědomit si je, a zbavit se jich. Především se změnou svých vnitřních nastavení pak přijde i změna v partnerském životě. V takovém případě si Nikola začne sama k sobě přitahovat podobně naladěné partnery, kteří se k ní nebudou chovat bez úcty. Přijde jí pak normální být s mužem, který se k ní bude chovat čestně.

Pokud se nacházíte v situaci, se kterou si sami již nevíte rady, neváhejte kontaktovat partnerského poradce v sekci konzultace.

autor článku: Svatava K., studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.