Partnerova nevěra – jak ji zvládnout

Dobrý den. V lednu mi partner po téměř 20 letech soužití přiznal nevěru. Druhý vztah trvá od podzimu. Přítel se se mnou rozcházet nechce. Vím, že mě má stále rád, vždy jsme si velice rozuměli, máme stále společné plány. Ale bohužel není schopen prý teď druhý vztah ukončit. Máme za sebou 5 let plných těžkých nemocí a úmrtí v rodině, vím že i tohle mohlo mít na náš vztah velký vliv. Vychovali jsme spolu tři báječné děti. Žijeme hodně aktivně, náš vztah byl vždy vřelý a plný lásky. Stále nemohu pochopit co se děje, kde se stala chyba. Dosud jsem vztah více méně tolerovala. Chodí k ní na dvě noci v týdnu. Pokud jsme spolu, je nám dobře a dokážeme si společný čas užít. Ty příchody a odchody mě vyčerpávají, žiji jako na houpačce, je to pro mě velice těžké. Vím, že to musím buď zvládnout, nebo ukončit. Snažím se to všechno pochopit, ale někdy nevím co dělat dál, jak z toho ven. Předem velice děkuji za Váš názor. Jaryna

2 komentáře u „Partnerova nevěra – jak ji zvládnout

    Karel Chába Červenec 19, 2011

    Dobrý den, je to přesně tak jak vy píšete. Vždy záleží na tom co chcete a jak vám věci vyhovují. Dejte si trochu oraz. Sama si zvažte co od budoucího soužití chcete a jak přesně by váš vztah měl vypadat. Požádejte o to samé i svého partnera, aby si vše zvážil. Následně si vše sdělte. Pokud na obou stranách bude zájem ve vztahu setrvat, tak musíte říci jeden druhému co očekáváte a jak tyto potřeby naplnit. Pokud se dohodnete je potřeba dohodu přirozeně dodržovat a ukáže se jak oba dva opravdu chcete. Pokud se nedohodnete je jasné, že další setrvání není možné. Také je nutné řešit v rámci případné dohody i příčiny chování muže.
    PS: někdy si nedokážeme sami ujasnit co chceme a pletou se nám do rozhodování emoce. Pak doporučuji vyhledat odbornou pomoc to se vám vždy vyplatí.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů