Každý, kdo chce zůstat ve vztahu i po období zamilovanosti, by se měl dostat do stavu, kdy bude pracovat na lásce. Jenže co to ta láska vlastně je? Každý to vidí jinak. Jak se tedy shodnout, aby byli oba ve vztahu spokojení? Proč tolik lidí říká: „On mě nemá rád, nechová se tak“? Právě proto, že každý si pod důkazy/projevy lásky představuje něco jiného.

Jak tedy na to, aby ve vašem vztahu láska byla? Uvědomte si že: „Naplňování potřeb, je projevem lásky“.

Co to přesně znamená? Pokud se zeptáte kohokoliv na to, co to pro něj láska je, tak vám řekne například: „Když se o mě muž stará“ – tedy nosí mi květiny, když ráno zaspím, tak mě odveze do práce, udělá mi v neděli snídani, často mě objímá, jde se mnou na výstavu atd.

 

První způsob, jak dosáhnout na lásku ve vašem vztahu, je tedy, když řeknete vašemu protějšku, co chcete. Co by pro vás bylo projevem lásky. Jak se o vás má starat a co má dělat. Nespoléhejte jen na to, že to ví. Pokud jste nespokojeni, tak to neví nebo nechce, ale to je pak na jiné řešení. Pozor ale na distribuci viny. Neříkejte jen, co vám vadí, co nechcete, ale hlavně musíte říci/popsat, co chcete a jak to „vypadá“. Najděte si čas na tyto hovory. Problém se sám nevyřeší, jen si stěžovat vás neposune a „vždy“ bude něco „důležitějšího“.

Druhý způsob je ten, že si všímáte, co má ten druhý rád, co potřebuje a snažíte se to dělat. Nicméně pozor, abyste se neomezovali jen na tento způsob, neb zde často hrozí to, že pouze, i když v dobrém, dedukujete a vaše snaha nepadá na úrodnou půdu. Dochází pak ke frustraci, neb vám může protějšek vyčíst, že ho nemáte rádi, že pro něj nic neuděláte a vy se přitom snažíte. Problém je ale v tom, že si jen myslíte, že děláte, co ten druhý chtěl. Vaše chuť a snaha pak opadá a začíná posupně a plíživě vznikat krize vztahu.

autor článku: Karel Chába