Manželské problémy

Dobrý den, je mi 50 a naše manželství trvá přes 25 let, pořád byly problémy, po zvážení především mojí vinou, chovám se majetnicky, žárlivě a egoisticky, takhle to vidí i dcera. Když něco nebylo podle mých představ pohádali jsme a já to pak dovršil pitím a hospodou. I když bych rád vztah udržel, manželka to vidí na rozvod, nemůže se mnou spát a když mě nevidí je jí lépe. Bohužel nemám kam bych na čas odešel a dal jí čas si rozmyslet co bude dál. Moc ji mám rád, nikdy jsem jí nebyl nevěrný a ona snad taky ne, ale všechno se nám hroutí. A já to chápu, že na tom nesu většinovou vinu. Je možné tohle zvládnout a může se jí podařit překonat odpor vůči mě? Děkuji za radu.

3 komentáře u „Manželské problémy

  Karel Chába Leden 26, 2018

  Dobrý den, teoreticky to možné je, nicméně by to oba museli chtít a stálo by to hodně času, úsilí a energie. A hlavně to musíte řešit s odborníkem a tím, že budete docházet na konzultace. V případě potřeby přikládám odkaz na konzultace:
  https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
   Vlastin Leden 30, 2018

   Prozatímní vývoj je takový, manželka se o krizovém vztahu mezi námi nechce ani bavit, že ji to ještě více prudí. Je tedy dobře trpělivě čekat, nezvětší se mezi námi ještě více propast? Mám ji dát neurčitý čas na rozmyšlenou, má to tedy vzejít od ní ta snaha o to se pokusit vztah znovu obrátit k lepšímu? Já začal dělat své koníčky jako je např. teď v zimě plavání, přestal jsem rázem s jakýmkoliv pitím, maximálně birell. Opravdu si přeji krásný vztah se ženou, kterou moc miluji, znovu obnovit snad až téměř na samý začátek. Už jsem jí tak před rokem říkával, že k ní cítím čím dál větší lásku, skoro jako v 18. Prosím odpovězte mi na všechny otázky a trochu více obšírněji. Děkuji moc za váš čas.
    Karel Chába Únor 2, 2018

    Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na Váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další Vaše dotazy a tak to půjde dál a dál. Online poradna je jen obecně návodná, ukazuje směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych Vám to samozřejmě přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, využijte, prosím, této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně Vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím Vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů