potřebný čas

Dobrý den, před 4 měsíci jsme se začali stýkat s partnerem (33), kt.se rozchazel s bývalou. Vždy tak 3 týdny jsme se vídali 1-2x týdně, pak 1-2 t.byl nerozhodný. Když jsme byli spolu, svěřoval mi plány do budoucna, mluvil o rodině, svěřil se, proč se rozešli s bývalou apod., cítila jsem, že mu nejsem lhostejná. Říkal, že si musí život srovnat a přišlo zase nerozhodné období. Chtěla jsem vědět, zda se mnou chce být, že se nedá žít minulostí, že si ho vážím a respektuju ho, ale potřebuju ujasnit, zda si na mě čas chce udělat, zda chce vztah rozvíjet. Jeho odpověď byla, že by rád náš vztah také víc rozvíjel, ale že nechce vytloukat klín klínem, ale že potřebuje čas a že by měl být chvíli sám, aby si to sklidnil. Na to jsem navrhla, že až si to srovná, tak se můžeme sejít, s tím souhlasil… Je odpovědný, jen mě mate jeho nerozhodnost. Myslíte, že to má budoucnost? Nevím, zda se třeba za měsíc nebo pár týdnů ozvat, jak to vypadá a zda si to už srovnal v hlavě, nebo to nechat čistě na něm? Děkuji za odpověď, Magda (31)

7 komentářů u „potřebný čas

  Magda Říjen 10, 2011

  Ještě mě napadlo napsat mu, že pokud si chce ujastnit, jak to má, můžeme se vídat třeba jednou za 14 dní, ale nechci působit, jako že se vnucuji. Nebo navrhnout schůzku za pár týdnů…nevím, jak na to. Děkuji, Magda
   Karel Chába Říjen 11, 2011

   Dobrý den, velmi často ve vztahu děláme to co se nám časem vymstí. Je to tak proto, že se bojíme. Bojíme se toho, že nezískáme právě tohoto partnera, že nás nikdo nemá rád, že už lepší šance nebude atd…. Chcete vztah, který bude stát na pevných základech a bude mít budoucnost? …. myslím, že ano, takže nedělejte na začátku kompromis, který se vám mnohonásobně nevyplatí v budoucnu jen proto, že jste teď nebyla dostatečně silná.V případě, který popisujete vidím jediné řešení v tom, že ho necháte, aby si to rozmyslel opravdu dobře a bez nátlaku. Nicméně, aby jste nečekala do nekonečna, tak doporučuji, aby jste si dohodli vzájemně akceptovatelný termín, do kdy vám dá vědět, jak se věci mají.
  Magda Říjen 11, 2011

  Dobrý den, mockrát děkuji za radu. Jen ještě jednu otázečku, aby to nevypadalo jako nátlak, jak píšete, což bych nerada, mám mu napsat sms s otázkou, jak dlouhou dobu asi bude potřebovat? Nebo dát rovnou návrh, že např. do začátku prosince? Lepší by bylo zavolat, ale kdyby tel.nebral, pak napsat?
  Mockrát děkuji,
  Magda
  Magda Říjen 11, 2011

  Případně bych mohla počkat do ledna, kdy tam budu chodit na rehabilitace? Raději bych to vyřešila před operací 13.12., páč jsem si jistá, že se v nemocnici potkáme… Na rozmyšlenou by snad 2 měsíce mohly stačit? Vím, že každý má tu dobu jinou, ale když je to takhle od léta…
  Děkuji moc, M.
  Magda Říjen 11, 2011

  …nebo vyčkat a zeptat se, jak se věci mají na začátku prosince? Bez stanovení předem?
   Karel Chába Říjen 11, 2011

   …to už si musíte určit sama, záleží na vás co vám vyhovuje, co chcete, jaký je partner a co chce on.
  Magda Říjen 11, 2011

  Mnohokrát Vám děkuji, moc jste mi pomohl,
  Magda

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů