Rozchod

Dobrý den, Můj dotaz je celkem jednoduchý. Již tři roky mám vztah s partnerkou, která bydlí v jiném městě. Navštěvujeme se pouze o víkendech náš vztah byl celkem hezký trávil jsem volný čas v rodinném domku partnerky pomáhal se zahradou domem a domácností. Při každé návštěvě jsem nakoupil na víkend potraviny, hradil jsem veškeré naše výlety a ostatní aktivity ve volném čase. Jsem průměrně bohatý podnikatel se slušným příjmem. Při poslední návštěvě jsem byl požádán o přispění na holiče partnerky. Procedura navazování vlasů stojí cca 4-5 tisíc. Podotýkám, že partnerka je dobře situovaná vlastní rodinný dům, byt a je společnicí prosperující firmy. Po návratu do místa svého bydliště jsem přemýšlel kolik peněz mám partnerce zaslat a usoudil jsem, že pošlu 2000,-Kč. Netušil jsem jakou bude mít můj příspěvek odezvu od té doby se mnou partnerka nechce mluvit a na dotaz copak se stalo odpověděla,že jsem jí touto částkou urazil a ponížil. Jsem z toho zmaten a nevím, jestli mám o ní nadále bojovat nebo náš vztah ukončit. Děkuji za radu a jsem s pozdravem A.S

1 komentář u „Rozchod

    Karel Chába Červenec 30, 2011

    Dobrý den, váš problém vystihuje jediné slovo. POTŘEBY. Každý je máme. Z toho co popisujete, to vypadá, že vy potřeby své partnerky neznáte. Ovšem nemám tím namysli, co vaše partnerka chce koupit. Myslím tím obecně, jakého muže chce a co od něho očekává. Dokut jste totiž její potřeby plnil (automaticky) aniž by jste o tom kdy hovořili, bylo vše v pořádku. Nyní dochází k nedorozumění. Doporučuji pohovořit s partnerkou a zjistit co od vás jako partnera chce, jaký chce vztah. Je totiž možné, že její a vaše představy se zcela liší. Jednouše řečeno, může toužit po muži, který jí finančně zabezpečí a vám to nemusí vyhovovat (od určité úrovně).
    Tedy, každý sám za sebe si vydefinujete co od vztahu chcete a pak si to sdělte. Pokud se neshodnete v zásadních bodech, nemůžete ve vztahu pokračovat. Je možné, že partnerka nebude chtít přistoupit na tento rozhovor. Je možné, že citlivé téma peněž nebude chtít řešit vůbec. I to je ovšem jistá forma odpovědi a má to velkou vypovídající hodnotu o tom, jak se máte rozhodnout.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů