Rozchod, návrat, nový vztah?????

Dobrý den, před 5 měsíci jsem se po 6 letech rozešla s přítelem. Důvody nebyly nijak závažné, chyba byla na obouch stranách, přestali jsme mít na sebe čas (v posledních 2 letech, první 4 roky byly skvělé) a přestala jsem k němu cítit něco víc. Po 3 měsících jsem začala chodit s člověkem, kterého znám dlouho a asi vždycky byl do mě zamilovaný. Chová se ke mně nádherně, ale já jsem získala pochybnosti a nemůžu se odpoutat od posledního vztahu. Trápím se a nevím, proč pochybuji. Přemýšlela jsem i o návratu k bývalému partnerovi, ale mám strach, že se třeba nic nezmění a nechci mu dávat zbytečné naděje. Již jsem slyšela několik případů o návratu po rozchodu, ale nikdy to nedopadlo nejlépe.

2 komentáře u „Rozchod, návrat, nový vztah?????

    Karel Chába Listopad 23, 2011

    Dobrý den, po tak dlouhém vztahu, který jste měla, není dobré po třech měsících začínat další vztah. Proč to tak je?….. Potřebujete se emočně vyrovnat se změnou. Většinou na to potřebujeme 3 spíše ale 6 – 12 měsíců. Důkazem, že jste se s tím zatím nevyrovnala jsou vaše pochybnosti. Do nového vztahu máme vstupovat v období, kdy se už několik týdnů cítíme dobře a nestýská se nám po ex. V opačném případě neustále srovnáváme současného partnera/ku s minulým vztahem. Proč tak často nefunguje návrat do vztahu? ….Protože se k sobě partneři jen vrátí. Neřeknou si co bylo špatně, jak to udělat jinak, neudělají dohodu jak se budou chovat a na vztahu konstantně nepracují. Pokud vy přemýšlíte o návratu, zvažte, co vše by vás čekalo. Co by jste musela udělat, aby vztah fungoval. Doporučuji si přečíst tento článek a postupovat dle uvedených instrukcí http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/. Případně i další články související. Držím vám palce při rozhodování.
      Anonym Listopad 23, 2011

      Velmi Vám děkuji za odpověď. Pravděpodobně nejlepší rozhodnutí bude zůstat ještě sama a nechat to v sobě uzrát. Na druhou stranu bohužel mám pocit, že až tak dlouho čekat nemohu. Je mi 32 let a už bych chtěla rodinu, kterou jsme s „ex“ plánovali. Velmi času trávím v práci a ve škole(dálkově studuji VŠ) a mám potřebu to změnit a začít žít normálně…. V každém případě ještě jednou děkuji…..p.s. snad nezůstanu na ocet :-))

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů