soužití partnerů, otec na RD

Dobrý den. Můj dotaz je rozsahlejší, i když si to o svém problému myslí asi každy. Žiji v partnerském svazku, tedy bez manželství. Partnerka je MUDr., já mám zakladní vzdělaní. Mame 10měsíční dceru. Ve vztahu jsme něco přes 2 roky. Nastoupil jsem na RD, po našem společnem rozhodnutí. Z důvodů celkem logických. Partnerka potřebuje jako lékař atestace atd. Prostě jsem nastoupil na RD v dobré víře, že je to nejlepší pro rodinu, tedy pro vše. Jenže jsem se dostal do situace, kterou jsem si ani v nejhorších snech nedovedl představit. Nemam peníze o každou korunu musím říkat přitelkyni, která na mé prosby tipu, nemam cigarety i ucti hodnou dobu nereaguje. Nemam žadné přátele na blízku, ani kontakt s nikým jiným, at už v práci, prostě nula. A ona tvrdí, že se o mě nemůže opřít, nejsem prostě ten co by chtěla. Nevím co chce víc, než že jsem odešel na RD, vzdal se své práce. A ona tvrdí, že se nema o koho opřít. Nevím o koho se teda celou dobu opírá. Navštívili jsme poradnu v Českých Budějovicich, kde jsme byli na jednom sezení společně a pak každý zvlášt. Při mém samostatném sezení mi pan mgr. řekl, že jsme jiní, že MUDr. jsou jiní a naše osobnostní profily k sobě nejdou, že to můžeme zkusit, ale neví. Prý jeho zkušenosti říkají to nevyjde. Nic méně dojem je takový, že ja jsem vůl bez vzdělaní a tudíž nemohu být s Mudr. Aniž by mé důvody, které k mému nízkému vzdělaní vedly nějak rozebral. Dále si pozval mou přítelkyni na další sezení a mě řekl, že mám zavolat když budu chtít. Nevím, ale nejsem si jist, že toto je funkce poradny pro partnerské vztahy. Děkuji OS.

1 komentář u „soužití partnerů, otec na RD

    Karel Chába Červenec 18, 2011

    Dobrý den, nebudu posuzovat něco u čeho jsem nebyl. Za sebe říkám, že by jste si měli oba říci co vám nevyhovuje a jak to napravit. Např. přítelkyně vám říká, že se nemá o koho opřít .
    To je ale obecné. Co to konkrétně znamená? Co tím chce vyjádřit? Musí vám popsat své pocity, jak věci prožívá a jak by to chtěla napravit. Pak to samé uděláte vy. Na základě toho, by jste měli udělat dohodu a tu dodržovat. Nicméně je opravdu možné, že se k sobě nehodíte. To ovšem velmi rychle odhalí nastavená dohoda, jejíž nadhodnotou je i to, že vám odpoví na tyto otázky – zda jste spolu vůbec schopni žít.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů