Vulgárnost ve vztahu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li je nějaký recept, jak přimět partnera, aby v afektech přestal používat ty nejvulgárnější výrazy. Jsou urážlivé, ponižují mne a ubližují, nejsem pak schopna s ním i nadále normálně fungovat a přestávám mít chuť být první, která se chce udobřit, i když to plyne z mého přesvědčení žíti v harmonickém vztahu. Svoji potřebu jsem mu již několikrát sdělila i s tím, že by mě z počátku stačilo, kdyby se posléze alespoň omluvil a uznal, že mě ranil. Ale ani to se neděje. Už si nevím rady, vnímám to jako aspekt, který je silně za mými hranicemi a který rozhodně nechci akceptovat. V afektu nepomáhá ani mlčení, ani odchod. Děkuji za radu.

2 komentáře u „Vulgárnost ve vztahu

    Karel Chába Listopad 21, 2011

    Dobrý den, musím vám podpořit v myšlence, že to nehodláte akceptovat. Recept vidím jediný. Partner by měl svůj problém řešit s odborníkem. Nedokáže se ovládat a jen sliby, že už to neudělá nikam nepovedou. Pokud mu na vás tedy záleží a chce budovat harmonický vztah, měl by se spojit s koučem partnerských vztahů nebo psychologem a začít problém řešit. Problém je totiž uložen hluboce v jeho podvědomí. Jeho reakce jsou naučené/automatické a sám asi nepřijde na to, jak je zvládat. Také je potřeba, aby mu daný odborník vysvětlil, kde a jak se to naučil, co tím chce získat.
    Anonym Listopad 21, 2011

    Vážený pane Chába,
    velmi děkuji za odpověď. Taktéž jsem příteli navrhovala psychologickou pomoc, tak uvidíme, zda-li se nám tahle myšlenka podaří dotáhnout do konce..ještě jednou díky. AŠ

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů