Vulgárnost ve vztahu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li je nějaký recept, jak přimět partnera, aby v afektech přestal používat ty nejvulgárnější výrazy. Jsou urážlivé, ponižují mne a ubližují, nejsem pak schopna s ním i nadále normálně fungovat a přestávám mít chuť být první, která se chce udobřit, i když to plyne z mého přesvědčení žíti v harmonickém vztahu. Svoji potřebu jsem mu již několikrát sdělila i s tím, že by mě z počátku stačilo, kdyby se posléze alespoň omluvil a uznal, že mě ranil. Ale ani to se neděje. Už si nevím rady, vnímám to jako aspekt, který je silně za mými hranicemi a který rozhodně nechci akceptovat. V afektu nepomáhá ani mlčení, ani odchod. Děkuji za radu.

2 komentáře u „Vulgárnost ve vztahu

    Karel Chába Listopad 21, 2011

    Dobrý den, musím vám podpořit v myšlence, že to nehodláte akceptovat. Recept vidím jediný. Partner by měl svůj problém řešit s odborníkem. Nedokáže se ovládat a jen sliby, že už to neudělá nikam nepovedou. Pokud mu na vás tedy záleží a chce budovat harmonický vztah, měl by se spojit s koučem partnerských vztahů nebo psychologem a začít problém řešit. Problém je totiž uložen hluboce v jeho podvědomí. Jeho reakce jsou naučené/automatické a sám asi nepřijde na to, jak je zvládat. Také je potřeba, aby mu daný odborník vysvětlil, kde a jak se to naučil, co tím chce získat.
    Anonym Listopad 21, 2011

    Vážený pane Chába,
    velmi děkuji za odpověď. Taktéž jsem příteli navrhovala psychologickou pomoc, tak uvidíme, zda-li se nám tahle myšlenka podaří dotáhnout do konce..ještě jednou díky. AŠ

Svůj dotaz vložte do formuláře zde
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.