Kategorie

Výběr partnera

Ptáte se, jak si vybrat partnera? Jak poznat, zda se k sobě hodíte? Jaké děláte chyby při výběru partnera? Proč si vybíráte pořád ty samé partnery?

Pomohu vám – na tyto a další otázky najdete na této stránce odpovědi.

1

Měli byste vědět, jaký/á má být váš partner/ka, co od něho/ní a vztahu chcete. Velmi vám to usnadní výběr, ušetří čas, mnoho bolesti a zklamání. V průběhu vztahu vám to bude jasně ukazovat, kdy začínáte sklouzávat někam, kam nechcete. To proto, že máte stanovené hranice. Pokud to tak není, tak si všimnete krize, až když vypukne a to už je pozdě.
Více informací najdete v článku Jakého partnera vlastně chci?

2

Pokud hledáte partnera na déle, než jen na období zamilovanosti a „růžových brýlí“, tak byste měli řešit, jaký/á je partner/ka už při seznamování. Jak na to? Pozorujte, ptejte se, dávejte si věci do souvislostí. Klidně si zapisujte, neb uvidíte vše na jednom místě a obraz o protějšku se vám velmi lehce vytvoří sám, během několika prvních týdnů vztahu. Ucelený návod, jak na to, najdete v článku Jak si vybrat partnera?

3

Pokud vám na protějšku záleží, tak se většinou nechováte při seznamování přirozeně. Je to logické. Nikdo z vás není robot, má své city, nedostatky a strachy. V míře, která je přiměřená situaci a která nebude mít vážnější důsledky na budoucnost vztahu, to tedy nijak nevadí. Ovšem pozor na to, abyste to nepřeháněli. Dřív nebo později se přetvařovat přestanete. Do nekonečna si pozor nedokážete dávat a navíc by vás to hodně psychicky vysilovalo. Na co si tedy dát pozor?
V článku Chyby při seznamování najdete ty nejčastější prohřešky, které si jednou můžete vyčítat.

4

Pokud si kladete tuto otázku, tak je možné, že problém vidíte v těch druhých. Navíc se možná domníváte, že nový partner vás zachrání a vyřeší vaše problémy z posledního vztahu. Není to tak, neb problém je ve skutečnosti ve vás. Vy jediní to můžete změnit. Jak je to možné?
Více se dozvíte v článku Proč si vybíráme nevhodné partnery/ky?

Zajímavé články

Partnerské vztahy - pomoc, návody, vzdělávání

Jak začít ve vztahu znovu

Jak začít ve vztahu znovu a neopakovat stejné chyby, respektive nevstoupit dvakrát do stejné řeky, se dozvíte na následujících řádcích. Chcete začít znovu? Buďte odhodlaní …

Číst článek
Partnerské vztahy - pomoc, návody, vzdělávání

Jak zjistit, jestli zůstat ve vztahu

V článku se dočtete o hlavních oblastech, které jsou pro vztah důležité a podle kterých můžete lépe zhodnotit, jak s vaším vztahem dál naložit. Na …

Číst článek
Partnerské vztahy - pomoc, návody, vzdělávání

Lze odpustit nevěru?

Zda lze odpustit nevěru, respektive za jakých podmínek, se dočtete v článku. Odhalení nevěry je samozřejmě pro každého z nás v nějaké míře šok. Nastupuje …

Číst článek

Video k tématu

Co se nám povedlo?