Vysoká versus dítě

Dobrý den. S partnerem spolu žijeme již 12 let. Mě je 32, mu 42let. Dostali jsme se do krize tím, že jsem začala studovat vysokou školu při zaměstnání a on má pocit, že dítě oddaluji schválně. Já osobně mám pocit, že nic záměrně neoddaluji, chci otěhotnět (jestli to půjde) třeba i v polovině 3 ročníku, jen si chci těhotenství užít a nebýt nervozní rodičkou:-( Nehledě na to, že mi v tom brání také mé zdrav.důvody. Již 5let mám na obou chodidlech vyrážku a žádná doktorka si s tím neví rady. Nerada bych to přenesla na dítě v těhotenství. Nicméně jsem zahájila samoléčbu jedním přípravkem a pomalu to mizí:-) Ale on mé důvody vůbec nebere v potaz. Nechci lepit vztah dítětem. To je to nejhorší, co by jsme udělali:-( Můžete mi prosím poradit? Děkuji Pavlína.

2 komentáře u „Vysoká versus dítě

    Karel Chába Říjen 11, 2011

    Dobrý den, musím vás pochválit za názor, že lepit vztah dítětem je velká chyba, která by se nemusela vyplatit. Ve vašem případě vidím problém v komunikaci mezi vámi. Někdy se stává, že partneři nejsou schopni se domluvit bez pomoci odborníka. Nicméně bych vám nejdříve doporučil, aby jste si na stránce Články přečetla jak komunikovat a snažila se o to, aby jste aplikovali tyto procesy do vztahu. Jde totiž nejen o to, zda se dokážete domluvit. Hlavní je, co oba od společného života očekáváte a zda se to dá skloubit. Takže by jste si každý sám za sebe měl vydefinovat, jak si společný život představujete a pak si to tlumočit, aby jste zjistili, zda společně vůbec můžete existovat. Pokud toto vše nepomůže, tak vyhledejte tu zmiňovanou odbornou pomoc.
      Pavlína Říjen 11, 2011

      Děkuji Vám pane Chábo, že jste mi potvrdil to, že lepit vztah dítětem by byla chyba. Byla potřeba to slyšet od odborníka. Mám pocit, že partner žije sám pro sebe a mě nic nepřeje. Partner měl totiž před naším vztahem již 10ti leté manželství a 2 děti. Takže dle mého názoru si již tohle prožil. Já mám taky své sny a ráda bych si je splnila. Kdyby byl partner přeci jen bezdětný, asi bych toto jeho chování pochopila. Ale není tomu tak. Kdyby jste nebyl tak daleko, ráda bych Vás navštívila:-) Jste ale na druhém konci republiky:-( Odbornou pomoc jistě vyhledáme. Za těch 12 let vztahu mi to stojí. Moc Vám děkuji a přeji Vám mnoho pracovních úspěchů. Pavlína.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů