Žárlivost, nadřízenost, sobectví

Dobrý den,

manžel zakládá novou firmu a má mnoho práce. Já to chápu, ale manžel žárlí na veškeré aktivity, které s dětmi (5 a 9 let) podniknu, protože by se jich rád zúčastnil, ale vzhledem k množství práce, nemůže. Vyčítá nám už každou drobnou akci jako běžný fotbalový trénink. Pro mě je nepřijatelné sedět doma na zadku a čekat “až bude líp”.

Když nad naším vztahem přemýšlím, tak docházím k závěru, že manžel do vztahu nic nedává a pořád se vymlouvá na práci. Vybudoval si pozici, že už po něm nic nechceme, protože by to stejně neudělal, protože “má hodně práce”. Na druhou stranu o všem chce vědět a nic se bez něj nesmí rozhodnout.

Bohužel společně podnikáme a tak mě ještě deprimuje svojí nadřízeneckou pozicí. Já mám poslouchat a on bude rozkazovat. Když chci banální věc tak musím splnit spoustu podmínek, které si na mě vymyslí a stejně můj požadavek většinou nesplní.

Bohužel jeho vlastnosti pozoruji už i na 9-letém synovi: sobectví, neochota pomáhat, snaha o ponižující poznámky (dle vzoru tatínka nebo aspoň – Táta ti stejně vynadá.)

Dá se ve vztahu, kterému člověk nevěří a nemá šanci jej změnit – vydržet a nezbláznit se? Jsem pořád vnitřně naštvaná a to přenáším na děti a manžel mi to také vyčítá bohužel moje připomínky neuznává.

Děkuji.

1 komentář u „Žárlivost, nadřízenost, sobectví

    Karel Chába Červen 23, 2011

    Dobrý den, určitě velmi správně cítíte, že vás děti kopírují. To my dospělí jsme programátory našich dětí a jsme plně zodpovědní za to, jak to děláme. Pokud něčemu nevěříte – vztahu, tak se jistě nemůže nic zlepšit, neb se zaměřujete na důkazy jak je to špatné. Místo toho, abyste se zaměřovalo na to, jak by to šlo jinak a lépe. Jak dlouho a zda vůbec vydržíte, to nemohu vědět. Ovšem jisté je to, že je lepší žít s dětmi sama ve spokojené harmonické domácnosti než v disharmonické kompletní rodině – viz Jak programujeme své děti. Mě ovšem taky napadá otázka, jak víte, že už se to zlepšit nemůže? Co jste pro zlepšení doposavad udělala vy a manžel? Nejdříve by se měly vyčerpat všechny možnosti a pak dělat závěry. Doporučuji, abyste nejdříve sami zkusili na vztahu pracovat. Neumíte spolu komunikovat a tím pádem nejste schopni se dohodnout na vzájemných potřebách. Přečtěte si tyto dva články a zařiďte se dle nich. http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ http://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/ . Pokud to bude pro vás složité si s tím poradit především proto, že nebude někdo z vás respektovat toho druhého, tak doporučuji, abyste se na mě obrátili osobně.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů